andy24
07.02.10,16:09
Dobrý deň,
som s.r.o. a chcela by som začať importovať do SR isty druh minerálnej vody, ktorý sa u nás ešte nepredáva, ale v zahraničí je už bežne dostupný.
Zatiaľ s potravinami a minerálnymi vodami nemám žiadne skúsenosti a preto sa chcem spýtať, či potrebujem nejaké osvedčenie o zdravotnej nezávadnosti alebo niečo také, potrebné pre import a predaj na Slovensku. Prípadne na aký úrad alebo komisiu sa mám obrátiť, čo je k tomu potrebné a či je za takéto osvedčenie nejaký poplatok.
Spomínaná minerálka je pôvodom z krajiny EU a je v tejto krajine aj balená. Predáva sa bežne po celom svete.
Ďakujem.
andy24
07.02.10,16:08
Vie mi prosím niekto poradiť? Ďakujem.
Laco-monter
07.02.10,18:34
Nápad je to veĺmi dobrý, ale žiaľ len teoreticky .
misomiso
07.02.10,18:49
To je teda odvaha. Kolko natlacil Mattoni do reklamy na Slovensku a nikto ju tu nepije. To mas toklo penazi aby si vozil mineralku do mineralnej velmoci, akou je Slovensko? :)

To, ze ju piju vsade v Europe, vobec nie je smerodajne, pretoze oni tam skoro ziadne poriadne mineralky nemaju. Ten najslavnejsi Evian je ako destilovana voda a rakusky Romerquelle chuti ako soda.

Keby si chcel zbohatnut na exporte nasich vod do sveta, to by som chapal...
Laco-monter
07.02.10,20:29
To je teda odvaha. Kolko natlacil Mattoni do reklamy na Slovensku a nikto ju tu nepije. To mas toklo penazi aby si vozil mineralku do mineralnej velmoci, akou je Slovensko? :)

To, ze ju piju vsade v Europe, vobec nie je smerodajne, pretoze oni tam skoro ziadne poriadne mineralky nemaju. Ten najslavnejsi Evian je ako destilovana voda a rakusky Romerquelle chuti ako soda.

Keby si chcel zbohatnut na exporte nasich vod do sveta, to by som chapal...
Ja som pil kedysi Mattoni ešte v sklenených fľašiach.Chutila vynikajúco a dobre hasila smäd.
Mattoni nikto nepije preto lebo je drahá.
Inak zdá sa ,že slovenský trh je len o cene.
A keď pozrieš na nejaký prameń,z ktorého voĺne tečie voda,tak každú chvíĺu tam niekto naberá min.10 fĺiaš.
Teda je vidno,že na min.vodu by aj bol odbyt, ale len za cenu tak max.30 centov za 2 litre.
andy24
09.02.10,07:11
okej, chapem vašu kritiku ale mohol by sa mi niekto vyjadrit k mojej povodnej otázke, t.j. či potrebujem nejaké osvedčenie alebo či to treba niekde nahlásiť?

P.S. Ja som ani len nenaznačila akou formou a v akom množstve by som tie minerálky chcela predávať, takže debata o potrebných peniazoch alebo dokonca o marketingovej kampani či prirovnávanie k mattoni sa mi zdá trochu neopodstatnené.

Povedzme príklad, že chcem kúpiť 5 kartónov a následne ich tu predať už dohodnutému kupcovi. Snáď každý uzná, že v takomto prípade by to nebola žiadna snaha o ovládnutie Slovenského trhu ale iba dobre premyslený obchod. Nechcem však kvôli mojej nevedomosti zákona dostať nejakú zbytočnú pokutu a preto sa obraciam s mojou otázkou na poradu:)
Laco-monter
09.02.10,16:43
okej, chapem vašu kritiku ale mohol by sa mi niekto vyjadrit k mojej povodnej otázke, t.j. či potrebujem nejaké osvedčenie alebo či to treba niekde nahlásiť?

P.S. Ja som ani len nenaznačila akou formou a v akom množstve by som tie minerálky chcela predávať, takže debata o potrebných peniazoch alebo dokonca o marketingovej kampani či prirovnávanie k mattoni sa mi zdá trochu neopodstatnené.

Povedzme príklad, že chcem kúpiť 5 kartónov a následne ich tu predať už dohodnutému kupcovi. Snáď každý uzná, že v takomto prípade by to nebola žiadna snaha o ovládnutie Slovenského trhu ale iba dobre premyslený obchod. Nechcem však kvôli mojej nevedomosti zákona dostať nejakú zbytočnú pokutu a preto sa obraciam s mojou otázkou na poradu:)
Ja som pred určitým časom rozmýšľal o niečom podobnom a síce,že budem predávať určitý spotrebný material,ktorý sa používa v zariadeniach pripojených k PC.
Presne na podobných obavách moj nápad stroskotal.
Informoval som sa a neoficialne som dostal takú odpoveď,že všetok tovar,ktorý má byť predávany na slovenskom trhu musí byť certifikovaný alebo schváleny pre slovenský trh.
Kto dáva certifikát : Štátna skúšobńa v Trnave ???
štátna obchodná inšpekcia ???
Neviem a netuším.
Keď som sa obratil z touto otázkou na ŠOI cez e-mail,dali mi vyhýbavú odpoveď.
Na Slovensku je to asi stále o tom , "podmazať" na správnych miestach.
Potom ide všetko.
andy24
10.02.10,08:13
No tak to je zaujímavá odpoveď. Ja som si myslela, že pokiaľ ide o potraviny a vody tak sú na Slovensku dosť jednoznačné pravidlá ohľadom toho čo a ako treba spraviť pred samotným importom. Teraz neviem či mi má stačiť CE pre EU alebo mám pátrať ďalej...
Laco-monter
10.02.10,08:39
No tak to je zaujímavá odpoveď. Ja som si myslela, že pokiaľ ide o potraviny a vody tak sú na Slovensku dosť jednoznačné pravidlá ohľadom toho čo a ako treba spraviť pred samotným importom. Teraz neviem či mi má stačiť CE pre EU alebo mám pátrať ďalej...

Tak to neviem ani ja...
padro
10.02.10,09:30
Ja som pred určitým časom rozmýšľal o niečom podobnom a síce,že budem predávať určitý spotrebný material,ktorý sa používa v zariadeniach pripojených k PC.
Presne na podobných obavách moj nápad stroskotal.
Informoval som sa a neoficialne som dostal takú odpoveď,že všetok tovar,ktorý má byť predávany na slovenskom trhu musí byť certifikovaný alebo schváleny pre slovenský trh.
Kto dáva certifikát : Štátna skúšobńa v Trnave ???
štátna obchodná inšpekcia ???
Neviem a netuším.
Keď som sa obratil z touto otázkou na ŠOI cez e-mail,dali mi vyhýbavú odpoveď.
Na Slovensku je to asi stále o tom , "podmazať" na správnych miestach.
Potom ide všetko.



ja sa riadim tym ked to mozu predavat po celej europe preco by sa nemohlo na SK ... a tiez som sa pytal na SOI a podobne a vsade take odpovede, ktore mi vyzneli v zmysle ze predavaj a nepytaj sa...
misomiso
10.02.10,09:34
okej, chapem vašu kritiku ale

To nebola v ziadnom pripade kritika.


Ja som pred určitým časom rozmýšľal o niečom podobnom a síce,že budem predávať určitý spotrebný material,ktorý sa používa v zariadeniach pripojených k PC.
Presne na podobných obavách moj nápad stroskotal.
Informoval som sa a neoficialne som dostal takú odpoveď,že všetok tovar,ktorý má byť predávany na slovenskom trhu musí byť certifikovaný alebo schváleny pre slovenský trh.
Kto dáva certifikát : Štátna skúšobńa v Trnave ???
štátna obchodná inšpekcia ???
Neviem a netuším.
Keď som sa obratil z touto otázkou na ŠOI cez e-mail,dali mi vyhýbavú odpoveď.
Na Slovensku je to asi stále o tom , "podmazať" na správnych miestach.
Potom ide všetko.

Ja by som postupoval tak, ze by som zacal predavat. Ak by sa vyskytol problem, tak by som ho riesil. Ak budes kontaktovana nejakou statnou instituciu s tym, ze porusujes nejaky zakon alebo predpis, tak sa sucasne musis aj dozvediet aky, a riesenie sa bude hladat lahsie. :)
Laco-monter
10.02.10,09:40
ja sa riadim tym ked to mozu predavat po celej europe preco by sa nemohlo na SK ... a tiez som sa pytal na SOI a podobne a vsade take odpovede, ktore mi vyzneli v zmysle ze predavaj a nepytaj sa...
Možno aj preto,že konkurencia ťa nahlási na ŠOI a tí zrazu hneď budú vedieť aké doklady od Teba pýtať.:rolleyes:
emik
01.03.10,09:40
To je teda odvaha. Kolko natlacil Mattoni do reklamy na Slovensku a nikto ju tu nepije.

Ja ju pijem :) Sem tam, striedam vsetky znacky.
profesional
02.03.10,19:07
Sup Sup na:

Urad verejneho zdravotnictva.

A v pripade ak chces dovoz realizovat z mimo EU tak aj na Colne riaditelstvo.