matik
26.09.05,10:09
Ahoj! Poradil by mi niekto, mam tlačivo-Osobná karta na zverené predmety a chcem sa spytat-ake zverene predmety tam vlastne mozem uviest. Je to nejak definovane v Zákonníku práce, či niekde inde?
Palino
26.09.05,08:22
Nie je to, myslím, stanovené nikde v zákone. Malo by to byť v internej smernici a je to v kompetencii organizácie určiť za ktoré predmety má pracovník zodpovedať.
KEJKA
26.09.05,08:28
zverené predmety sú obvykle tie, ktoré sa účtujú ako drobný hmotný majetok a sledujú sa v operatívnej evidencii. pritom ide o drobnosti prípadne aj väčšie veci, ktoré sú premiestniteľné. Ale aj odpisovaný majetok, ak sa vynáša z pracoviska, napr. notebook. Všetko, čo chcete, aby zamestnanec, ak z firmy odíde, vrátil a nemohol odškriepiť že za to zodpovedá.
Zita5
26.09.05,08:32
Já na osobnú kartu dávam a j pracovný odev , obuv , uterák a iné predpísané pracovné pomôcky , ktoré zamestnanec pre vykonávanie jeho pracovného zaradenia potrebuje / podľa Zákona o ochrane zdravia pri práci / .
KEJKA
26.09.05,08:35
Já na osobnú kartu dávam a j pracovný odev , obuv , uterák a iné predpísané pracovné pomôcky , ktoré zamestnanec pre vykonávanie jeho pracovného zaradenia potrebuje / podľa Zákona o ochrane zdravia pri práci / .súhlasím, je to vhodné aj kvôli tomu, aby sa vedelo, odkedy ich má pridelené, lebo sa raz za čas vymieňajú za nové (1-2 roky)
matik
26.09.05,08:37
Ďakujem za odpovede.A mám ešte nejaké dotazy. Lida, mozeš mi vysvetliť, čo je to "operatívna evidencia"? A tie drobnosti, môže to byť napr.aj kalkulačka, USB kľúč a pod.?
KEJKA
26.09.05,08:51
Ďakujem za odpovede.A mám ešte nejaké dotazy. Lida, mozeš mi vysvetliť, čo je to "operatívna evidencia"? A tie drobnosti, môže to byť napr.aj kalkulačka, USB kľúč a pod.?OE - zoznam predmetov s dátumom obstarania, číslom dokladu, meno pracovníka. Sú to predmety, ktoré sa neeviduju na 02x účtoch a nie sú ani na sklade. Zaúčtuješ na 501 a zapíšeš do OE.
V rôznych sof. sú na to podsystémy rôzne nazvané, napr. "Kniha drobného majetku", ...
kalkulačka, USB, ... áno, presne.
matik
26.09.05,09:44
OE - zoznam predmetov s dátumom obstarania, číslom dokladu, meno pracovníka. Sú to predmety, ktoré sa neeviduju na 02x účtoch a nie sú ani na sklade. Zaúčtuješ na 501 a zapíšeš do OE.
V rôznych sof. sú na to podsystémy rôzne nazvané, napr. "Kniha drobného majetku", ...
kalkulačka, USB, ... áno, presne.

Keďže nie som účtovníčka, ale len personalista, môžem si viesť "operatívnu evidenciu" len v nejakej písanke,v PC, či nejak podobne? Alebo len na základe podkladov od účtovníčky, budem vedieť, ktoré predmety môžem uviesť do osobnej karty jednotlivých zamestnancov?
liba2
26.09.05,13:47
Keďže nie som účtovníčka, ale len personalista, môžem si viesť "operatívnu evidenciu" len v nejakej písanke,v PC, či nejak podobne? Alebo len na základe podkladov od účtovníčky, budem vedieť, ktoré predmety môžem uviesť do osobnej karty jednotlivých zamestnancov?Forma vedenia operatívnej evidencie nie je predpísaná, môže sa použiť aj písanka. Do OE treba zapisovať z účtovných dokladov v čase zaúčtovania, na osobnú kartu súčasne s vydaním predmetu zamestnancovi.
KEJKA
26.09.05,16:00
Forma vedenia operatívnej evidencie nie je predpísaná, môže sa použiť aj písanka. Do OE treba zapisovať z účtovných dokladov v čase zaúčtovania, na osobnú kartu súčasne s vydaním predmetu zamestnancovi.prioritne si tie predmety určuješ sama, ale odporúčam konzuktovať s účtovníčkou. Ale ak budeš chcieť mať v OE napr. mobil za 1,- Sk, tak Ty rozhoiduješ - účtovníčka to tam dá. Ak sa splahneš na účtovníčku, tak zasa spätne si to odsúhlasuje s jej údajmi. Ona má na to vyhradený účet a Tebe to zasa musí sedieť. Čo nebude zverené zamestnancom, to máš akoby na vlastnej karte.
Písanka, stačí
BIGBOSSS
15.06.11,07:54