Gabbika
07.02.10,17:19
Zdravím Vás všetkých,

pred časom som si zakúpila nový netbook, ktorý mal v sebe operačný systém Windows 7 Starter, no nakoľko mi tento operačný systém nevyhovoval preinštalovala som si ho na overenú klasiku Windows XP, no bohužiaľ neviem odvtedy spojazdniť WiFi a zvuk mi prehráva sekane a naťahuje tóny, najskôr som si myslela, že je problém s reprákmi, ktoré sú vstavané, ale tento istý zvuk mi vychádzal aj zo sluchátok tak si myslím, že problém bude niekde inde. Kamarát mi poradil, aby som si nainštalovala Service Pack 3, no bohužiaľ, to mi narobilo ešte väčšiu šarapatu a zvuk sa i tak nezmenil a WiFi tak isto nefungovalo ďalej. So zvukom som už skúšala aj všetky kroky, ktoré mi vypisoval Poradca vo Windows, no bohužiaľ, nič nepomohlo. Wifi som taktiež skúšala už asi všetko možné, aj zapínať som skúšala, no nič sa nedeje. Ak by mi niekto vedel poradiť, bola by som veľmi rada.

PS: Príručka k netbooku mi vôbec nepomohla :(

Vopred ďakujem za záujem, prípadne nejakú radu.
salvosko
07.02.10,16:26
Dat tam naspat Windows 7 ... je mozne ze na Windows XP mas a budes mat problemy s ovladacmi.
Preco ti nevyhovuje Windows 7? Je to lepsia volba ako Windows XP.
Overena klasika je zastarala uz dneska.
Gabbika
07.02.10,16:28
no bol to Windows 7 Starter a tam je viac zakázané ako dovolené.. nevyhovovalo mi to tak, ja som si to tiež objednávala s tým, že operačný systém bol uvedený Windows 7 Home Edition, ale zaslali mi už spomínaný Starter, takže myslíš, že by som mala dať späť ten Starter, hej???
salvosko
07.02.10,16:54
No tak to neni dobre lebo Starter ma vselico vyrezane a je to urcene pre netbooky hlavne. Ak ti mali dodat Win7 Home Premium tak nech ti to tam daju.
Ako som pisal, pre WinXP mozno nezozenies ovladace, aky je to presne typ notebooku?
Gabbika
07.02.10,17:15
Acer Aspire One AOD250.. a ja som to pôvodne chcela riešiť tak, že nech mi tam dajú sľúbený Windows 7 Home Premium, ktorý mali na internetovej stránke, ale bohužiaľ, neprečítala som si pred objednávkou ich Obchodné podmienky, kde sa vysvetľuje, že takúto zámenu nie je možné od nich požadovať.. potom som si teda dala ten XP, čo mi odporučil kamarát, ale dopadlo to tak, že mi teraz veľa vecí nefunguje.. neviem či by mi Windows 7 Home Premium pracoval ako má, či by nebol príliš pomalý alebo niečo podobné, no nechcem skúšať, kým neviem..
salvosko
07.02.10,17:23
Je to tento typ predpokladam:

http://www.alza.sk/acer-aspire-one-d250-cerny-d142023.htm

No to je netbook presne pre ktore je Win7 SE urceny ako OS lebo ma mnohe narocne veci vyrezane aby fungoval a tychto malych notebookoch.
No a potom je problem ze fakt pod WinXP ti mozu chybat ovladace.

WIn7HE by som tam nedaval, moze to byt pomale.
Gabbika
07.02.10,17:33
no.. presne tohto som sa obávala.. :( ale aj tak moc ďakujem za radu, takto aspoň viem na čom som.. Ďakujem.. :))
salvosko
07.02.10,19:46
Este by stalo za pokus skusit najst ovladace na wifi pre winXP, skusala si?
Gabbika
08.02.10,16:32
hej, hej.. presne to som včera urobila a WiFi už funguje, len ten zvuk ma ešte trápi..
salvosko
08.02.10,16:46
takisto treba ovladace na zvuk ako si poriesila na wifi.
Gabbika
08.02.10,16:57
no hej, ale na zvuk nájdem vždy len jeden a ten istý.. na WiFi sa mi podarilo nájsť iné, ale na zvuk stále to isté..
Vlado40
08.02.10,16:58
Gabbika
08.02.10,18:07
no stadiaľ som si sťahovala všetky ovládače, ale ten zvukový mi nejako nevyhovuje stadiaľ.. :(
Vlado40
08.02.10,18:47