marjankaj
07.02.10,20:34
Má niekto osobnú skúsenosť s dialýzou, konkrétne so zavedením artériovenóznej fistuly? Koľko trvá , kým sa s rukou dá niečo robiť. Dosť to bolí a nedajú sa vykonávať žiadne činnosti.
mysimis
07.02.10,19:37
Ja mám osobné skúsenosti aj s dialýzou aj s fistulou. Čo by si chcela všetko vedieť?
marjankaj
07.02.10,19:44
Ja mám osobné skúsenosti aj s dialýzou aj s fistulou. Čo by si chcela všetko vedieť?

Je toho dosť. V piatok bol zákrok a stále to dosť bolí. Lekári sa pri prepúšťaní ani neukázali, sestrička tiež toho veľa nepovedala, iba o dva týždne treba prísť na kontrolu. Len či je to normálne, že to tak bolí. Či niečo nedobabrali. Zatiaľ toľko.
Jano
mysimis
07.02.10,19:52
Je toho dosť. V piatok bol zákrok a stále to dosť bolí. Lekári sa pri prepúšťaní ani neukázali, sestrička tiež toho veľa nepovedala, iba o dva týždne treba prísť na kontrolu. Len či je to normálne, že to tak bolí. Či niečo nedobabrali. Zatiaľ toľko.
Jano

Áno, tak to bolí, je to úplne normálne. Dávaj si na to veľký pozor, lebo to je jediná cesta na napojenie sa na dialýzu, nedvíhaj nič ťažkého a opatruj si tú ruku ako oko v hlave. mimotemyVždy som si myslela, že si žena......
mysimis
07.02.10,19:53
Ako si na tom so zlyhaním obličiek a kedy ťa čaká dialýza?
Roxula
27.12.14,16:12
Som 20 r na dialýze a mám vyše 10r. fistulu pri našití to bolí aj mesiac kým sa zahojí. Ak bude fungovať tak s tou rukou prakticky nič ťažké už nesmieš robiť ani hodinky na nej nosiť a už vôbec merať tlak a podobne. Prakticky fistula je cievny prístup a ten nás dialyzovaných drží pri živote. I keď je ešte aj možnosť katétra.
pavol54
27.12.14,17:07
to či je funkčná zistíš keď si priložíš prst cítiš ako pulzuje, mojej mame takto sanitári poškodili tak jej museli dať aj do druhej ruky, aj tak im po pol roku odmietla dialýzu a žila ešte bez nej skoro 5 rokov. ale mala už stále zo zdvíhaním alebo akoukoľvek činnosťou problémy
marjankaj
27.12.14,17:31
Pali po štyroch rokoch už vieme čo a ako.;) Už to prešlo. Jasné že treba byť opatrný a ruku šetriť.
Či je funkčná, to zistia na dialýze. Ale keď sa nevieš ani obliecť, tak to trochu vadilo.
pavol54
27.12.14,19:46
Inak som sa nechcel dotknúť al mama mala 83 rokov takže to bol trocha iný vek aj na dialýzu a prepáč teraz som si všimol dátum zadania otázky.
marjankaj
31.12.14,08:51
Už vieme,;)