petaaaa
08.02.10,07:50
ahoj minuly rok mi strhavali na nohe necht a este ho ani nemam cely vyrasteny a vcera ma to zacalo strasne booliet a prst mam cely cerveny ..nemozem ani chodit... neviete ci by som si s tym nejak mohla pomoct sama? strhavat si ho uz nemienim dat pretoze tak ci tak to nepomoze :(
Chobot
08.02.10,07:10
ahoj minuly rok mi strhavali na nohe necht a este ho ani nemam cely vyrasteny a vcera ma to zacalo strasne booliet a prst mam cely cerveny ..nemozem ani chodit... neviete ci by som si s tym nejak mohla pomoct sama? strhavat si ho uz nemienim dat pretoze tak ci tak to nepomoze :(

Môžeš risknúť octanový zábal.

Ale ak tomáš červené, zapálené a bolestivé, tak neviem, čo riešiš a prečo nejdeš k lekárovi. Najskôr ti predpíše antibiotiká proti zápalu.
arizona
08.02.10,07:55
Asi je najlepšie ísť k lekárovi, aby predpísal nejaké antibiotiká, aby sa ti zápal nerozšíril a nezačalo hnisať.
Octan na čerstvú ranu by som ja asi nedávala...
mareko
08.02.10,08:58
ahoj minuly rok mi strhavali na nohe necht a este ho ani nemam cely vyrasteny a vcera ma to zacalo strasne booliet a prst mam cely cerveny ..nemozem ani chodit... neviete ci by som si s tym nejak mohla pomoct sama? strhavat si ho uz nemienim dat pretoze tak ci tak to nepomoze :(
Odporúčam nasvietiť Bioptronom. Mne to pomohlo. Zmierni zápal a urýchli hojenie.
Andy Kralik
08.02.10,09:49
Ale davat si pozor a zapal nezanedbat. Radsej predsa len ist k lekarovi, aby nevznikli komplikacie ktore by mohli byt vaznejsie ako len strhnuty nehet.
pasuliatko
08.02.10,10:42
s tým nie sú žarty choď k lekárovi lebo to môže prerásť do hnisavého zápalu a chceš prísť o palec alebo nedaj bože o niečo viac? z toho zápalu môžeš dostať aj otravu krvi. neriskovala by som na tvojom mieste
petaaaa
09.02.10,10:51
ahoj no iba my vystrihli kusok a ak to bude hnisat tak pojde cely necht dole a ze potom plastiku nechtoveho lozka neviete ci to boli?
petaaaa
09.02.10,11:00
boli to? mate s tym niekto skusenosti? je to horsie ako strhavanie nechtu?
Chobot
09.02.10,11:04
ahoj no iba my vystrihli kusok a ak to bude hnisat tak pojde cely necht dole a ze potom plastiku nechtoveho lozka neviete ci to boli?

.. no príjemné ako thajská masáž to asi nebude. Ale neboj, určite ti dajú niečo proti bolesti.

Veď strhávanie nechta si už zažila, nie?
petaaaa
09.02.10,11:06
no strhavanie hej ..ale tu plastiku lozka ci co to je nie tak neviem ci to boli viac ako to strhavanie ci nie:(
Chobot
09.02.10,14:48
boli to? mate s tym niekto skusenosti? je to horsie ako strhavanie nechtu?

Nehnevaj sa, ale skutočne sa už pýtaš hovadiny. Snáď si nemyslíš, že to bude bezbolestné, ak ti budú rezať tkanivo na prste... To je ako keby som sa ťa spýtal, čo je bolestivejšie, či keď ťa porežem žiletkou alebo či ťa pichnem nožnicami.

A tému som ti presunul k prvej založenej.
mareko
09.02.10,16:04
Nehnevaj sa, ale skutočne sa už pýtaš hovadiny. Snáď si nemyslíš, že to bude bezbolestné, ak ti budú rezať tkanivo na prste... To je ako keby som sa ťa spýtal, čo je bolestivejšie, či keď ťa porežem žiletkou alebo či ťa pichnem nožnicami.

A tému som ti presunul k prvej založenej.
mimotemyČo viac bolí? Keď ti padne na hlavu kilo železa alebo kilo peria :D
Jimmi Cimbala
09.02.10,18:55
Najviac boli ta umrtvovacia injekcia pod nechet, potom je to uz len ta thajska masaz.. :)
Fanny.G
09.02.10,20:35
Fakt určite choď k tomu lekárovi,zatiaľ skús si dávať harmanček,trošku by ti to malo zmierniť
Kama1
30.06.10,16:03
Dobrý deň

Prosím Vás, má niekto skúsenosti s liečbou zarastajúcich nechtov tunelovou technikou?
Dcéra má problém so zarastajúcimi nechtami, už jej strhávali necht, ale ako jej dorastol znovu má ten istý problém. Rozhodujeme sa medzi touto tunelovou technikou a plastikou nechtového lôžka. Ak môžte, poraďte.
Ďakujem.
anika
01.07.10,06:58
Skúsiť kúpeľ v horúcom harmančeku. Mne to pomohlo.
pasuliatko
02.07.10,06:25
Dobrý deň

Prosím Vás, má niekto skúsenosti s liečbou zarastajúcich nechtov tunelovou technikou?
Dcéra má problém so zarastajúcimi nechtami, už jej strhávali necht, ale ako jej dorastol znovu má ten istý problém. Rozhodujeme sa medzi touto tunelovou technikou a plastikou nechtového lôžka. Ak môžte, poraďte.
Ďakujem.

kamoška bola na OP nechtového lôžka a je spokojná, tiež mala taký problém.
kamoska1
02.07.10,19:19
Dobrý deň

Prosím Vás, má niekto skúsenosti s liečbou zarastajúcich nechtov tunelovou technikou?
Dcéra má problém so zarastajúcimi nechtami, už jej strhávali necht, ale ako jej dorastol znovu má ten istý problém. Rozhodujeme sa medzi touto tunelovou technikou a plastikou nechtového lôžka. Ak môžte, poraďte.
Ďakujem.
Chcela by som len dodať,že aj ja som mala aj mam problem so zarastajucim nechtom.Raz mi ho strhli a stale zarasta na tom mieste.Je narušene nechtove lôžko.10 rokov som chodila na pedikuru,kde mi vždy zarasreny necht vyrezala a vybrala.Teraz 10 rokov si to robim sama a zatial uspešne.Keby som si to nevedela vybrať,chodila by som stale ďalej na pedikuru.Šikovna pedikérka s tym nema problem.
Aankaa
04.07.10,06:13
Ako predchádzam zarastaniu nechta?
Ak sa mi syn posťažuje, že ho začína bolieť veľký palec na nohe - po kúpeli mu necht podložím vatou. Necht je mäkký, /alebo sa dá kúpiť v lekárni vodička od firmy shool /, maličkými nožničkami alebo pilníčkom mu nastrkám pod necht vatu, koľko sa jej tam vojde a necháme "pôsobiť":) dva, tri, štyri dni.... až kým sa necht sám nezdvihne a potom ho pekne ostriháme, zarovnáme a zase máme pokoj niekoľko mesiacov.
Máme to odskúšané, skutočne to funguje aj u dospelákov. Proste to treba riešiť hneď už pri prvom náznaku bolesti.
Kama1
06.07.10,10:34
Ako predchádzam zarastaniu nechta?
Ak sa mi syn posťažuje, že ho začína bolieť veľký palec na nohe - po kúpeli mu necht podložím vatou. Necht je mäkký, /alebo sa dá kúpiť v lekárni vodička od firmy shool /, maličkými nožničkami alebo pilníčkom mu nastrkám pod necht vatu, koľko sa jej tam vojde a necháme "pôsobiť":) dva, tri, štyri dni.... až kým sa necht sám nezdvihne a potom ho pekne ostriháme, zarovnáme a zase máme pokoj niekoľko mesiacov.
Máme to odskúšané, skutočne to funguje aj u dospelákov. Proste to treba riešiť hneď už pri prvom náznaku bolesti.
Toto by som rada vyskúšala, ale mne sa to tam nedá tá vata nastrkať, lebo ten necht jej ešte úplne nevyrástol. On jej iba dorastá po strhnutí nechtu ale už jej znova zarastá.
Aankaa
09.07.10,04:24
Toto by som rada vyskúšala, ale mne sa to tam nedá tá vata nastrkať, lebo ten necht jej ešte úplne nevyrástol. On jej iba dorastá po strhnutí nechtu ale už jej znova zarastá.

... ja nie som odborník od fachu zdravotníckeho :), možno skús požiadať na chirurgii. Lekári alebo sestričky niektoré úkony robia automaticky, možno ich to nenapadlo, snáď sa to dá...