jaro260
08.02.10,08:45
Potrebujem pomoc. Pocitac mi od vcera niekedy bez upozornenia urobi toto: obrazovka scernie a napise ze nema ziadny signal, pocitac ostane "zapnuty" (teda svieti a ide) no video, hudba vsetko sa vypne,nic nevidim nic nepocujem, okrem toho sa zmeni aj frekvencia CPU otacok... neviete prosim cim by to mohlo byt?
salvosko
08.02.10,09:39
Vyzerá to na prhriatie CPU.
Aký procak a akú má teplotu?
Chobot
08.02.10,09:52
Potrebujem pomoc. Pocitac mi od vcera niekedy bez upozornenia urobi toto: obrazovka scernie a napise ze nema ziadny signal, pocitac ostane "zapnuty" (teda svieti a ide) no video, hudba vsetko sa vypne,nic nevidim nic nepocujem, okrem toho sa zmeni aj frekvencia CPU otacok... neviete prosim cim by to mohlo byt?

... a potom sa stane čo? Nabehne to samé? Alebo je nutný reštart PC?

Dôvodov môže byť neúrekom. Začal by som tiež tou teplotou CPU. Potom skúsiť zdroj (aký výkonný ho máš?). Prípadne to môže spôsobovať aj nejaká aplikácia. Odsleduj, či to nerobí pri spustení nejakej konkrétnej aplikácie.
jaro260
08.02.10,10:17
Potom v takomto stave ostane cize je nutny restart... ale CPU mam kvalitny a velmi vykonny AMD Phenom 2...teplota pri boote je 32 stupnov tak neviem...zdroj je 450W
Flinstone
08.02.10,10:24
nieje tam náhodou pirátsky win?
jaro260
08.02.10,10:26
nie mam win 7 rc
Chobot
08.02.10,10:34
Potom v takomto stave ostane cize je nutny restart... ale CPU mam kvalitny a velmi vykonny AMD Phenom 2...teplota pri boote je 32 stupnov tak neviem...zdroj je 450W

A ako často to robí?
jaro260
08.02.10,10:36
no zatial som to skusal 2 krat nabootovat, 2 krat som sa aj prihlasil a 2 krat to po chvili crashlo 1 pri hre 1 pri browsovani po internete
jaro260
08.02.10,11:24
ok prave sa mi podarilo dostat sa tam cez iny ucet a zatial to ide...kazdopadne by som chcel vediet co potrebujete vediet aby ste mi vedeli poradit

pocas bezania CPU ma teplotu 39-40 stupnov
Flinstone
08.02.10,12:12
ok prave sa mi podarilo dostat sa tam cez iny ucet a zatial to ide...kazdopadne by som chcel vediet co potrebujete vediet aby ste mi vedeli poradit

pocas bezania CPU ma teplotu 39-40 stupnov
to je úplne normálna teplota pre procesor
jaro260
08.02.10,12:49
tak ma napada nie je to graficka karta a jej chladenie? mam GeForce 9600GT
Chobot
08.02.10,14:18
tak ma napada nie je to graficka karta a jej chladenie? mam GeForce 9600GT

... aj to môže byť. Mne tiež odišla GK (popisoval som v inej téme) a chvíľu mi trvalo, kým som analýzou zistil, či mi odišiel port na ZD alebo grafika. Stačilo kúpiť inú grafiku za lacný peniaz (GeForce 6600 za 10 €), vložiť do PC a hneď som vedel, odkiaľ vietor fúka...

Potom už len stačilo kúpiť výkonnejšiu GK a teraz tú 6600 -ku predám. Niekedy človek potrebuje pár "náhradných" dielov na otestovanie zostavy.

Ak by ti to robilo problémy aj pri boote, treba si pozorne všímať, čo ti hovorí BIOS. Teda pri bootovaní on pípa - nie je to žiadna zbytočná hovadina, každé pípnutie niečo hlási, každá kombináciá tých krátkych a dlhých pípaní má svoj dôvod. Pomocou nich je možné zistiť, kde je problém.