jasusu
08.02.10,11:12
Dobrý deň, prosím o radu:

Ak zamestnanec, ktorý je v pracovnom pomere uzatvorí s tým istým zamestnávateľom dohodu o pracovnej činnosti, ktorú vykonáva na inú činnosť a v inom čase /spĺňa podmienku do 167,96 € a nemá na túto dohodu podpísané vyhlásenie/ môže mať túto dohodu zdaňovanú zrážkovou daňou § 43 ods. j, alebo musí byť zdanená pri hlavnom pomere preddavkovo /nakoľko príjem spolu je nad 167,96€/????? Pri pracovnom pomere má podpísané vyhlásenie a uplatňuje si ZNČ.

Ja som bola informovaná, že už nemôže byť takáto dohoda zdanená zrážkovou daňou, iba preddavkovo. Neviete, kde a kedy sa to v zákone zmenilo????
Jana Motyčková
08.02.10,10:27
Dohoda aj PP sú u jedného platiteľa príjmu. Preddavky na daň sa platia z úhrnu príjmu od jedného paltiteľa. Tiež vyhlásenie k dani je podpísané u platiteľa, nepatrí len k pracovnému pomeru. T.j. platí sa preddavková daň tak, že sa spočíta základ dane z PP a dohody a vypočíta sa jeden preddavok (19%). Zrazí sa buď v PP alebo v dohode alebo to ako chcete rozložíte do oboch.
Platí to od r.1993 (tuším).
jasusu
08.02.10,11:59
ďakujem, asi sme pomohli viacerým,
lebo keď som volala na DÚ do Žiliny, tam mi pracovníčka povedala, že môže byť zdanená zrážkovo