nena0207
08.02.10,12:30
Dobrý deň. Potrebujem prosím poradiť v tejto veci: Kedy sa mám ja ako matka dcéry, ktorá bude mať 20.02. 3roky nahlásiť na UPSVAR aby tam nevznikli nejaké nezrovnalosti, čiže aby som bola hned od konca materskej nahlásena na úrade práce. Musím to nahlásiť ešte do 20.02, alebo do konca tohto mesiaca alebo kedy???????????Prosím o radu. Ďakujem!!!
veronikasad
08.02.10,11:33
Dobrý deň. Potrebujem prosím poradiť v tejto veci: Kedy sa mám ja ako matka dcéry, ktorá bude mať 20.02. 3roky nahlásiť na UPSVAR aby tam nevznikli nejaké nezrovnalosti, čiže aby som bola hned od konca materskej nahlásena na úrade práce. Musím to nahlásiť ešte do 20.02, alebo do konca tohto mesiaca alebo kedy???????????Prosím o radu. Ďakujem!!!
Zostávaš sa starať o dcéru aj po dovršení 3 rokov? Bude chodiť do škôlky ? Budeš pracovať - aspoň na dohodu ?
katka50
08.02.10,11:36
Dobrý deň. Potrebujem prosím poradiť v tejto veci: Kedy sa mám ja ako matka dcéry, ktorá bude mať 20.02. 3roky nahlásiť na UPSVAR aby tam nevznikli nejaké nezrovnalosti, čiže aby som bola hned od konca materskej nahlásena na úrade práce. Musím to nahlásiť ešte do 20.02, alebo do konca tohto mesiaca alebo kedy???????????Prosím o radu. Ďakujem!!!
Zákon 5/2004 § 34 ods. 2 písm.d
(2) Ak uchádzač o zamestnanie požiadal o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie do siedmich kalendárnych dní odo dňa
d) skončenia osobnej celodennej starostlivosti o dieťa, zaradí sa do evidencie uchádzačov o zamestnanie odo dňa nasledujúceho po skončení osobnej starostlivosti o dieťa,