charleyleb
08.02.10,13:02
Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o radu.Som konateľom s.r.o., ktorej sídlo som mal nahlasené na rodičovskej adrese.Medzi časom som si zmenil trvalé bydlisko, ale sídlo firmy ostalo na pôvodnej adrese. Chcel by som vedieť aké zmeny treba vykonať, kde treba príslušné zmeny nahlásiť a , či je potrebný súhlas rodičov, že sídlo firmy je na ich adrese. 15 dňová lehota určená na zmenu adresy nebola dodržaná, hrozí mi nejaká pokuta?
ZA odpoveď Vám ďakujem.
gabo
Viera.M.
08.02.10,12:11
Sídlo firmy môže ostať na doterajšej adrese... alebo chceš ho zmeniť?
Evanka
08.02.10,12:26
Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o radu.Som konateľom s.r.o., ktorej sídlo som mal nahlasené na rodičovskej adrese.Medzi časom som si zmenil trvalé bydlisko, ale sídlo firmy ostalo na pôvodnej adrese. Chcel by som vedieť aké zmeny treba vykonať, kde treba príslušné zmeny nahlásiť a , či je potrebný súhlas rodičov, že sídlo firmy je na ich adrese. 15 dňová lehota určená na zmenu adresy nebola dodržaná, hrozí mi nejaká pokuta?
ZA odpoveď Vám ďakujem.
gabo
Ak budeš meniť v OR iba adresu tvojho trvaleho bydliska, podáš návrh č.8 na uvedenú zmenu do OR.
K tomu priložíš kolok vo výške 66 € a čestné vyhlásenie o zmene trvalého bydliska.
Zároveň túto skutočnosť ohlásiš na ŽU, ktorý to môže oznámiť daňovému úradu a zdravotnej poisťovni, ak o to živnostenský požiadaš (vyznačíš na tlačive o oznámení zmien). Do zdravotnej však aj tak musíš ísť sám, kde ti dajú novú kartičku poistenca (na novej vo VSZP aj tak však už bydlisko uvedené nie je.)
Ak si zamestnaný, aj zamestnávateľovi je potrebné túto zmenu oznámiť.
Pokuta ti asi nehrozí, až keby ti prišla na to kontrola napr. zo ŽU, už by ťa pokuta neminula.
JUDr.Milan Ficek
08.02.10,16:48
Dobry den,
Vo Vasom pripade musite nahlasit zmenu bydliska konatela sudu ako i zivnostenskemu uradu. V Obchodnom registri a zivnostenskom registri sa totiz uvadza aj bydlisko konatela spolocnosti. Uvedenu zmenu musite sudu nahlasit na osobitnom tlacive, na ktory sa nalepi kolok v hodnote 66,- €. Zivnostenskemu uradu taktiez ohlasite zmenu trvaleho pobytu. Pokial ide o sidlo spolocnosti, toto moze zostat na povodnom mieste. Navrhujem Vam vsak zmenit aj toto sidlo, nakolko pokial by ste ho chceli menit v buducnosti osobitne, zaplatili by ste dalsich 66,- €. Takto za akykolvek pocet zmien v SRO zaplatite iba jeden-krat 66,- €. Bude potrebne potom zvolat valne zhormazdenie, ktore sa potom pripoji k navrhu na zapisanie zmien do OR SR. JUDr. Milan Ficek, advokat Bratislava
charleyleb
09.02.10,08:11
oSTáVA NA PôVODNEJ ADRESE
charleyleb
09.02.10,09:22
Všetkým veľmi pekne ďakujem. S pozdravom Gabo
charleyleb
09.02.10,09:27
Sídlo firmy môže ostať na doterajšej adrese... alebo chceš ho zmeniť?
ostáva na pôvodnej adrese
ingrid 232
22.06.10,09:21
ahoj,
ja by som sa chcela spytat ked ste podavali ten navrh na zmenu trvaleho bydliska konatela,pomozete mi,ktore strany sa v tom navrhu vypisuju?to sa musi vsetko vypisat alebo len niekotre a kolko krat?treba to dat aj overit niekde?
MADELEIN
22.06.10,09:41
Pri zmene bydliska konateľa netreba aj opísať spoločenskú zmluvu už so zmenenou adresou?
zalobaba
22.06.10,10:07
Pri zmene bydliska konateľa netreba aj opísať spoločenskú zmluvu už so zmenenou adresou?


áno, je potrebné aj úplné znenie spoločenskej zmluvy alebo zakladateľskej listiny, aj keď to tu zatiaľ v odpovediach nikto nespomínal
ingrid 232
22.06.10,10:41
a neviete mi niekto poradit ako sa vypisuju tie tlaciva resp.navrh na zmenu?
MADELEIN
08.07.10,11:34
Na stránke ORSR máš tlačivá č. 8 návrh na zmeny zapísaných údajov.... Je tam pripojený aj príklad. Mne pomohol. Vyplňuješ len údaje, ktoré meníš. Neviem či Ti stačí táto info, ak nie pýtaj sa
belia
27.07.10,06:39
Ahoj, ešte raz sa vrátim k zmene adresy konateľa. Odpovede sú, ale žiadna nie je kompletná. Takže keď to zhrniem treba
1. podať na OS tlačivo č. 8 z OR OS
2. Čestné prehlásenie konateľa -ov o zmene adresy - neviem či treba overiť u notára, taktiež či sa predkladá 1 alebo 2 kópie
3.Spoločenská zmluva už s novými adresami -neviem počet kópii ani či treba notára
4. kolok 66 €
Je to všetko, čo sa týka OR OS?
Netreba priložiť aj kópie nových občianských preukazov?
Dík za odpovede.
belia
27.07.10,11:15
Nikto neporadí?
MADELEIN
29.07.10,11:35
Kópie OP netreba, tlačivo č. 8 stačí 1x, nezabudnúť vyplniť str.3 aj stranu č.6 a všetky riadky zápis-výmaz, podpisy konateľov na str.17 a stačí jeden overiť na matrike, zápis z VZ 2x(1x pre Zbierku listín), úplné znenie spoloč.zmluvy 2x nič sa neoveruje a 66,-Eur kolok.ČViže podpisy overované len na 2 dokumentoch a stačí matrika
MADELEIN
29.07.10,11:37
Sorry, zabudla som spomenúť čestné prehlásenie navrhovateľa v mene s.r.o a to ako som hore písala má byť overený 1 podpis konateľa
MADELEIN
29.07.10,11:49
Do tretice - čestné prehlásenie stačí 1x. Mám čerstvú skúsenosť, minulý týždeň nám vykonali zápis zmeny adries obidvoch konateľov v OR
belia
20.08.10,07:59
Ahoj ešte k návrhu pre OR tlačivo 8 str.3 a strane č.6 a k riadkom zápis-výmaz,treba vypĺňať len to čo sa mení, alebo všetky riadky na strane? A ešte nemáte niekto vzor zápis z VZ o zmene adresy konateľov. Dík.
belia
21.08.10,13:22
Prosím ešte poradiť.
MADELEIN
24.08.10,11:00
Nebola som na Porade, tak som to našla iba dnes. Strana 3 vyplníš všetky údaje aj do stĺpca výmaz aj zápis. Ak si pozrieš tlačivo hore 2.riadok Štatutárny orgán/Konateľ (Konatelia) vľavo je okienko, ktoré preškrtneš. Tak isto na strane č.6 sú spoločníci a vyplníš všetko. U nás spoločníci aj konatelia sú obidvaja, len tu ešte treba uviesť výšku vkladu
MADELEIN
24.08.10,11:12
Chcela by som prilepiť vzor zápisu, len neviem, či sa mi podarí
Firma , s. r. o.
so sídlom ul. č. PSČ mesto

Z á p i s n i c a
z rokovania mimoriadneho valného zhromaždenia spoločnosti, ktoré sa konalo dňa 22.06.2010 o 14.30 hod. v sídle spoločnosti

I. Prítomní:
M P - spoločník
S P – spoločník

Prítomní preukázali svoju totožnosť a kompetencie k všetkým právnym úkonom, ku ktorým ich zaväzuje právny poriadok k zastupovaniu na valnom zhromaždení.

II. Program
1. Otvorenie
2. Návrh na zápis zmien v obchodnom registri
3. Schválenie úplného znenia spoločenskej zmluvy
4. Záver

Bod 1 programu

Rokovanie otvoril predsedajúci pán M P.
Prítomní spoločníci, t.j. účastníci valného zhromaždenia sa dohodli, že
zasadnutiu mimoriadneho valného zhromaždenia bude predsedať pán MP
a
zapisovateľom a overovateľom zápisnice bude pán S P.

Bod 2 programu

Predsedajúci informoval mimoriadne VZ o zmene trvalého bydliska obidvoch spoločníkov.

Bod 3 programu

Konateľ spoločnosti pán M P predložil mimoriadnemu VZ na schválenie
úplné znenie spoločenskej zmluvy po zakomponovaní všetkých nevyhnutných
zmien súvisiacich so zmenou bydliska konateľov a PSČ v adrese spoločnosti,
nakoľko pôvodné ....bolo zrušené a nahradené.....

Uznesenie:

Mimoriadne valné zhromaždenie berie na vedomie zmenu bydliska konateľov
M P , Fučíkova , PSČ Mesto
S P, Námestie mieru PSČ Mesto
a ukladá konateľovi M P
zabezpečiť zápis zmien týkajúcich sa trvalého bydliska obidvoch spoločníkov do
obchodného registra do 30 dní.
Mimoriadne valné zhromaždenie schvaľuje predložené úplné znenie spoločenskej
zmluvy tak, ako bolo vypracované, a to bez výhrad.

Prítomní boli 2 spoločníci, t.j. 100% všetkých hlasov VZ.

Hlasovanie : za 100% hlasov
proti : 0 % hlasov
zdržal sa hlasovania 0 % hlasov

Bod 4. programu

Na záver sa predsedajúci pán M P poďakoval všetkým za účasť a vyhlásil
mimoriadne valné zhromaždenie za právoplatné a ukončené.





V ...... dňa .22. 06.. 2010.



Podpis predsedu VZ:

Podpis zapisovateľa:
peter007
29.08.10,09:41
Prave robim tuto zmenu a chcem sa spytat len detail: Ako mam dorucit navrh na zmenu udajov na sud-obchodny register?

a) osobne s tym ze osobne odovzdam 66 EUR kolok
b) postou a kolok len vlozim do obalky?

Na zivnostensky urad staci len poslat postou?

Dakujem za radu
:-)
peter007
29.08.10,09:48
Chcem sa usitit, robim zmenu adresy trvaleho bydliska mna ako konatela a spolocnika v SRO.

Naozaj treba robit aj mimoriadne valne zhromazdenie a naozaj treba prikladat aj uplny vypis spolocenskej zmluvy? Zatial som to neurobil.

Mam pripravene:
1. Cestne prehlasenie + ohlásenie o zmene bydliska pre zivnostensky register
2. Cestne prehlasenie + formular cislo 8 + 66 EUR kolok pre obchodny register

Treba aj toto?
3. 2x zapis z VZ o zmene bydliska konatela
4. 2x kopia spolocenskej zmluvy so zmenenou adresou bydliska?

Ked ste tuto zmenu robili, trebalo dat aj body 3 a 4?

Dakujem moc za pomoc
MADELEIN
30.08.10,07:17
Chcem sa usitit, robim zmenu adresy trvaleho bydliska mna ako konatela a spolocnika v SRO.

Naozaj treba robit aj mimoriadne valne zhromazdenie a naozaj treba prikladat aj uplny vypis spolocenskej zmluvy? Zatial som to neurobil.

Mam pripravene:
1. Cestne prehlasenie + ohlásenie o zmene bydliska pre zivnostensky register
2. Cestne prehlasenie + formular cislo 8 + 66 EUR kolok pre obchodny register

Treba aj toto?
3. 2x zapis z VZ o zmene bydliska konatela
4. 2x kopia spolocenskej zmluvy so zmenenou adresou bydliska?

Ked ste tuto zmenu robili, trebalo dat aj body 3 a 4?

Dakujem moc za pomoc
Ano ja som to absolovovala pred mesiacom a všetko som tam dala, doručili sme to osobne. Pozrite si moje príspevky na 2.strane, tam som popisala čo všetko bolo v prílohe. Spoločenská zmluva tiež musí byť, lebo tam sú uvádzané adresy bydliska konateľov. My sme živnostenský neriešili, lebo tam sme už mali zmenu zaznamenanú.
miama175
22.11.10,09:34
Môžte mi poradiť. Jedná sa o to, že potrebujem zapísať zmenu do OR ohľadom zmeny sídla a trvalého bydliska konateľa (jediný konateľ, spoločník, štatutár). Zistila som však, že nie je urobená ani premena menovitej hodnoty na EUR.
Na zmenu adresy sídla a tr. bydliska potrebujem:
- tlačivo č. 8 stačí 1x podpis overiť na matrike
- Čestné prehlásenie konateľa o zmene adresy - overené na matrike
- zápis z VZ 2x
- úplné znenie Zakladateľskej zmluvy
- 66,-Eur kolok

Otázka:
1.Môže byť Rozhodnutie o premene vkladov súčasťou programu VZ, kedy sa schvaľuje aj zmena sídla, alebo je potrebné urobiť toto rozhodnutie samostatne?
2.Je treba vyplniť aj tlačivo "NÁVRH NA ZÁPIS PREMENY MENOVITEJ HODNOTY VKLADOV DO IMANIA A MENOVITEJ HODNOTY ZÁKLADNÉHO IMANIA ZO SLOVENSKEJ MENY NA MENU EURO" určené len na vykonanie tejto zmeny, alebo je možné podchytiť túto zmenu na tlačive tlačivo č. 8 ?
3. Stačí 66 Eur kolok na vykonanie všetkých zmien?
Ak mi viete poradiť, veľmi mi s tým pomôžete, nakoľko som zmenu v OR ešte nikdy nevykonávala.
miama175
22.11.10,09:50
Sorry, zabudla som spomenúť čestné prehlásenie navrhovateľa v mene s.r.o a to ako som hore písala má byť overený 1 podpis konateľa
Ahoj Madelein, más na mysli čestné prehlásenie o zmene zmene bydliska? alebo je to iné čestné prehlásenie navrhovateľa v mene s.r.o.? Lebo to tu zatiaľ nebolo spomenuté.
Ďakujem.
MADELEIN
28.01.11,07:45
Čestné prehlásenie o zmene bydliska konateľa.
Witchery
10.08.11,08:30
Dobry den,
rada by som sa spytala ci pri vyplnani tlaciva o zmene zapisovanych udajov do OR, je potrebne pri zmene adresy trvaleho pobytu konatela vyplnat aj udaj:

8) Den vzniku funkcie
9) Den skoncenia funkcie

U konatela sa meni iba adresa trvaleho pobytu ostatne udaje ostavaju nezmene.

Dakujem velmi pekne za odpoved.
branopulis
29.11.11,22:01
Čestné prehlásenie o zmene bydliska konateľa.

Bol by niekto taky dobry a poslal mi cestne prehlesenie o zmene bydliska konatela a spolocnika? Vopred Vam dakujem.
branopulis
30.11.11,05:40
este mozno otazka ta nova spolocenska zmluva musi byt podpisana aj ked neoverene?