martinka_@zoznam.sk
08.02.10,14:45
Dobrý deň,

V decembri ludia odpracovali 14 dní ale na páske mali 21, v januárových výplatách si konateľ zmyslel že aby neboli také vysoké odvody - tak budú mať odpracované na páske za január len 14 dní - čo s ostatnými dňami? je možné dať neplatené alebo náhradné voľno bez povinnosti nahlasovania na sociálke? a ako sa dá zmeniť počet dní v programe MRP?
Paula
08.02.10,14:02
Dobrý deň,

V decembri ludia odpracovali 14 dní ale na páske mali 21, v januárových výplatách si konateľ zmyslel že aby neboli také vysoké odvody - tak budú mať odpracované na páske za január len 14 dní - čo s ostatnými dňami? je možné dať neplatené alebo náhradné voľno bez povinnosti nahlasovania na sociálke? a ako sa dá zmeniť počet dní v programe MRP?



Som v úžase nad tvorivosťou pána konateľa. :eek:
Tamila
08.02.10,14:33
Neplatené voľno musíš odhlásiť na SP. Zamestnanec musí mať pokrytý fond pracovného času. Nemôžeš im len tak nedať pol mesiaca nič.

Počet dní v MRP zmeníš : Ctrl+shift+D
Najlepšie sa robia mzdy cez dochádzku, tam máš nahodené dochádzky a do mzdy ti všetko prenesie.
martinka_@zoznam.sk
08.02.10,15:27
dakujem za odpoved a nad nasim konatelom zasneme vsetci zamestnanci....
martinka_@zoznam.sk
08.02.10,17:30
je mozne pripadne spatne povedzme k 25.01.-29.01. nahlasit na SP neplatene volno? kde sa nastavuje v programe MRP tato polozka aby boli odvody do SP spravne vypocitane?
Tamila
08.02.10,18:02
Ak robíš mzdy cez dochádzku tak tam proste dáš v dochádzke NV a prenesie ti to do mzdy. Ak nahadzuješ rovno do mzdy, tak tam dáš odpracované dni/hodiny, SV, D, PN, OČR a je tam aj NV. Dáš počet dní a hodín neplateného voľna, vypočítaš mzdu a program ti sám vypočíta správne odvody.
salka
09.02.10,07:02
[QUOTE=Tamila;1289025]Neplatené voľno musíš odhlásiť na SP.

odhlásenie sa urobí na reg.liste FO ako prerušenie?, vyplní sa Dátum vzniku prerušenia a Dôvod prerušenia sa označí číslom 1 a pri opätovnom prihlásení sa zas uvedie Dôvod prerušenia /číslo 1/ ? + Dátum zániku?
Robím to prvý krát, potrebujem v tom mať absolutne jasno :D
Ďakujem :)
ivka70
09.02.10,07:11
Ty ako zamestnavatel, bez ziadosti zamestnanca, nemozes niekomu len tak dat neplatene volno.

Pravo poziadat o neplatene volno ma zamestnanec, zamestnavatel ma pravo s tou ziadostou suhlasit alebo nesuhlasit.

Dufam, ze ziadny zamestnanec nebude taky obmedzeny, ze na zelanie pana konatela si da ziadost o NV - a este spätne :(.
VERONIKA6
09.02.10,07:25
[QUOTE=Tamila;1289025]Neplatené voľno musíš odhlásiť na SP.

odhlásenie sa urobí na reg.liste FO ako prerušenie?, vyplní sa Dátum vzniku prerušenia a Dôvod prerušenia sa označí číslom 1 a pri opätovnom prihlásení sa zas uvedie Dôvod prerušenia /číslo 1/ ? + Dátum zániku?
Robím to prvý krát, potrebujem v tom mať absolutne jasno :D
Ďakujem :)
Správne uvažuješ. Nahlásiš začiatok neplateného voľna kódom 1 a potom ukončenie neplateného voľna kódom 1. Pokiaľ vieš presne koľko bude trvať neplatené voľno, môžeš dať na RL začiatok aj koniec NP.
salka
09.02.10,07:28
Vierka ďakujem pekne
martinka_@zoznam.sk
09.02.10,07:34
Ty ako zamestnavatel, bez ziadosti zamestnanca, nemozes niekomu len tak dat neplatene volno.

Pravo poziadat o neplatene volno ma zamestnanec, zamestnavatel ma pravo s tou ziadostou suhlasit alebo nesuhlasit.

Dufam, ze ziadny zamestnanec nebude taky obmedzeny, ze na zelanie pana konatela si da ziadost o NV - a este spätne :(.

ved praveze takmer vsetci z 15 zamestnancov suhlasili len 3 sa nam to nepozdava.
martinka_@zoznam.sk
09.02.10,07:38
a mzda sa zamestnancom doplati na DOVP
ivka70
09.02.10,08:58
je mozne pripadne spatne povedzme k 25.01.-29.01. nahlasit na SP neplatene volno?

K povinnostiam zamestnavatela ohladom socialnej poistone patri:

oznámiť pobočke prerušenie (http://www.socpoist.sk/prerusenie-poistenia-a-vylucenie-povinnosti-platit-poistne/1527s) nemocenského poistenia, dôchodkového poistenia a poistenia v nezamestnanosti zamestnanca do ôsmich dní od tohto prerušenia

http://www.socpoist.sk/zamestnavatel/1384s#Povinnosti

Ak dnes oznamis prerusenie kvoli NV v januari, tak riskujes akurat tak pokutu.
Aby sa nestalo, ze to, co pan zamestnavatel usetri na odvodoch, tak to zaplati dvojnasobne na pokute.
Tu mozete dostat aj po niekolkych rokoch - pri kontrole.

A tym ludim, ktori NV budu mat, mozu raz tie dni chybat, ak budu ziadat o podporu v nezamestnanosti, meni sa termin, od ktoreho sa pocita VZ pre PN a pod.
Ja by som to, byt mzdarka, nedovolila.
martinka_@zoznam.sk
09.02.10,09:57
K povinnostiam zamestnavatela ohladom socialnej poistone patri:

oznámiť pobočke prerušenie (http://www.socpoist.sk/prerusenie-poistenia-a-vylucenie-povinnosti-platit-poistne/1527s) nemocenského poistenia, dôchodkového poistenia a poistenia v nezamestnanosti zamestnanca do ôsmich dní od tohto prerušenia

http://www.socpoist.sk/zamestnavatel/1384s#Povinnosti

Ak dnes oznamis prerusenie kvoli NV v januari, tak riskujes akurat tak pokutu.
Aby sa nestalo, ze to, co pan zamestnavatel usetri na odvodoch, tak to zaplati dvojnasobne na pokute.
Tu mozete dostat aj po niekolkych rokoch - pri kontrole.

A tym ludim, ktori NV budu mat, mozu raz tie dni chybat, ak budu ziadat o podporu v nezamestnanosti, meni sa termin, od ktoreho sa pocita VZ pre PN a pod.
Ja by som to, byt mzdarka, nedovolila.


Jasne je to pravda. tiez s tym nesuhlasim a chcem tomu predist