babenka
26.09.05,12:21
Pekný deň všetkým poraďákom.

Aký je názor na tento prípad?
Na študentku, vysokoškoláčku si matka uplatňovala daňový bonus a poberala aj rodinné prídavky. Študentka sa vydala a ako to teraz bude s daňovým bonusom? Ešte nemá ukončené VŠ vzdelanie a nemá ani 26 rokov veku.Bude bývať naďalej s rodičmi. Môže si matka naďalej uplatňovať DB, alebo musí nahlásiť zmenu a DB jej nepatrí?
Voprad ďakujem za odpovede. babenka
STRELEC
26.09.05,10:25
Daňový bonus bude jej priznaný naďalej - spĺňa podmienky.
Denda
28.09.05,12:05
Opravujem svoj súhlas na základe doplnenia uplatňovania si daňového bonusu na vydaté/ženaté/deti po novele od 1.1.2005 viď príspevok 9: http://www.porada.sk/showthread.php?threadid=13206
Lucinka23
03.10.11,06:44
Ahojte poraďáci, prosím poraďte mi:
Zamestnankyni sa vydala dcéra, denná študentka na VŠ ale bývať bude u manžela, tým jej zaniká nárok na daňový bonus. Ale ide mi o to od ktorého mesiaca, keďže sobáš bol 1.októbra. Bude mať nárok ešte aj za október alebo len za september?

Ďakujem
pajtaska21
16.02.12,12:51
Rada by som sa opytala, mam 24 rokov a studujem denne na VS, v juny mam statnice na Bc. a v auguste sa vydavam, chcem sa opytat, ak by ma nikam nevzali do prace, ci mozem dalej pokracovat v dennom studiu a ci mam narok na nejake davky, socialne alebo nieco take. Alebo nastupim do skoly externe a mam narok na nejake davky? ak sa mi nepodari najst pracu? Byvat nebudem s rodicmi.