Učiteľka ZŠ
08.02.10,17:12
Dobrý deň! Zaujímalo by ma, či je zamestnávanie členov rodiny v školstve v súlade so zákonom (počula som, že nie, ale chcem vedieť, či je to niekde napísané). Napríklad: Môže riaditeľ školy zamestnať svojho syna a jeho manželku, teda nevestu na škole? (prípadne aj ďalších členov rodiny?) Ďakujem za odpoveď.
Sabadka
08.02.10,16:41
Dobrý deň! Zaujímalo by ma, či je zamestnávanie členov rodiny v školstve v súlade so zákonom (počula som, že nie, ale chcem vedieť, či je to niekde napísané). Napríklad: Môže riaditeľ školy zamestnať svojho syna a jeho manželku, teda nevestu na škole? (prípadne aj ďalších členov rodiny?) Ďakujem za odpoveď.

Už sa to tu rozoberalo, pokiaľ nebude synovi priamym nadriadeným tak môže, hoci(a sme pri etickom hľadisku veci ) to nerobí dobrú krv v kolektíve. Ak syn a nevesta budú len radovými učiteľmi, tak ich priamym nadriadeným podľa organizačnej štruktúry školy je zástupca riaditeľa. On by bol synovi alebo neveste priamym nadriadeným vtedy keby syn alebo nevesta vykonávali funkciu zástupcu riaditeľa školy, ale myslím si to nie je tento prípad, hoci mňa by už ani takáto situácia neprekvapila. :eek:
jaros5
13.02.10,11:54
Súhlas so Sabadkou,
ale zažil som jeden prípad, keď kolega bol synom riaditeľa školy. Bol to fakt šikovný učiteľ a odvádzal viac práce ako väčšina kolegov, napriek tomu mal vždy najnižšie osobné, odmeny a pod. Na pracovisku to bol vždy vzťah nadriadený-podriadený, ani náznak otec - syn. Samozrejme bol dodržaný zákon, že nebol priamo podriadený svojmu otcovi. Nerobilo to problémy ani vo vzťahoch v kolektíve. Možno výnimka, možno dôkaz, že pri dodržaní istých pravidiel je to celkom priechodné.