pyton
26.09.05,12:35
Ahojte! Naberám odvahu prihlásiť sa na kurz angličtiny:rolleyes: a bolo mi povedané, že sa bude učiť z učebnice New Headway. Nepoznám ju, máte s ňu niekto nejaké skúsenosti??? /Má nás tam byť 20, lektorka vraj zahr. i keď tomu moc neverím./

http://galeriesmajliku.webzdarma.cz/064.kancelar/064.gifPS Mimochodom, keď som vytelefonovávala tie kurzy, prekvapila ma neochota povedať základné informácie o kurze:confused: ...a pritom to nie jednorazová záležitosť a financií to stojí tiež dosť. Podľa tých telefonických reakcií by som si nevybrala žiadny kurz...Kamarátka, ktorá si to pred týždňom obšlapala osobne, mala podobnú skúsenosť a zatiaľ sa tiež nikam nezapísala..............Ako keby som telefonovala niekam na úrad :D a pritom toto sú súkromné firmy a kurzy majú ešte voľné.
porfin
26.09.05,10:48
Učebnica NEW Headway, je veľmi podobná / niekedy až zhodná/ so "starou " Hedwey napr. Headway Elementaty. Neviem z akeho si mesta, ale ja som minulý rok išla do kurzu v štátnej jazykovej škole - začiatočníci. Bolo nás tam na začiatku 20 potom chodilo 12-14 a rok dokončilo 7 s toho iba 6 postupili do 2 ročníka- aj to boli takí ľudia, čo sa AJ učili na škole a zabudli.
Neviem ako iným , ale mne tento rok AJ nedal moc, učili sme sa stále len gramatiku a veľmi-veľmi málo sa rozprávalo.
Podľa mňa je najlepšie sa najprv naučiť rozprávať a až potom písať po anglicky a aj gramatiku. Ja viem....sme dospelí....Ale možno práve preto, že veľa z nás má už viac rokov a ťažko sa nám učí.
Tohto roku sa porozhliadam po inej forme....asi menej ľudí tak okolo 8 , ale keď tie kurzy sú nehorázne drahé , čo sa mne pozdávali tak okolo 4-7 tisíc za semester + učebnice a to je pre mňa veľa.

Možno bude mať niekto inú radu.
Luba2
26.09.05,10:55
Pyton, odkiaľ si? Ja som si minulý rok kúpila knihu aj zošit, ak chceš, požičala by som Ti to, kým sa rozhodneš, či si to chceš kúpiť, alebo nie. Tieto dve veci stoja dokopy skoro 700 Sk a tiež som z toho veľa nemala.

/už neplatí, dcéra knihu požičala kamarátke/.
bendži
26.09.05,10:58
ahojte, neviem teda odkiaľ ste.. ja som z Dolného Kubína a tu chodím do súkromnej jazykovej školy, ja osobne skôr len na opakovanie už naučeného. Zatiaľ som s kurzami ozaj spokojná, je to len o konverzácii, gramatiky minimum, vlastne toľko čo k tej konverzácii treba, snaží sa to zameriavať na rozprávanie a slovnú zásobu. V skupine je nás 8. Máme dve stretnutia týždenne po 1 a 1/2 hod., raz so slovenskou učiteľkou a raz so zahraničným lektorom..

Inakšie knižky Headway, ja som sa z nich učila celú strednú a bola som s nimi spokojná. Z toho čo som mala možnosť počas štúdií zažiť to boli jedny z tých lepších knižiek.. lenže ono hodne závisí od celkového vedenia kurzu, lebo ak bude zlý vyučujúci, tak ani tá najlepšia knižka asi nepomôže
Vera
26.09.05,11:01
No ja som s AJ začala a tiež máme New Headway...pre mierne pokročilých. U nás kurz stál 3.200 na tri mesiace a je nás tam tak do 12 ks :-).
Podľa mňa veľa záleží na učiteľovi a nie na knihe.
Janka6685
27.09.05,08:20
Na strednej sme tiež používali tieto knižky. Dajú sa kúpiť aj v antikvariáte (neviem ako inde, ale v KE áno). Dá sa súbežne pracovať s knižkou aj s pracovnou časťou.
pyton
28.09.05,09:27
Luba2: aj tak dík, inak som si ich včera pozerala v kníhkupectve, na prvý pohľad aj by ušli...
Tie postrehy sú super, je to tak. Ale keď som chodila napr. na nemčinu, tak lektorka bola skvelá, ale dôsledne sme išli podľa učebnice Themen neu /zač./ a to boli galeje, mne tie nezrozumiteľné cvičenia nič nedali.
Jana Acsová
28.09.05,09:31
Aj ja sa učím (učila) s New Headway ... hodnotím ju pozitívne. S dobrým učiteľom perfektná kombinácia.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Jurho
13.08.07,11:39
Ak niekto potrebuje učebnicu New Headway (Pre-Intermediate)[žltá] -aj s workbookom[modrý]>>>>môžem ponúknuť>>>>ako nové, za polovičnú cenu. Ozvite sa na Juraj_Mihalik@post.sk , príp. 0902 790 867 ináč fakt súhlasím s tým, že záleží na učiteľovi, nie na knihe.:)
kona
13.08.07,11:47
ahoj.

na tvojom mieste by som si skor zaplatila sukromneho ucitela na doucovanie, nech ta uci presne co potrebujes. Mne ziadna kniha nedala nic. Hovorim sice plynule anglicky, ale headway mi nedala vela. Zalezi od teba ako ty velmi budes chciet.
Zuzana2
13.08.07,12:14
Ja sa tiež chcem podeliť o skúsenosť s AJ.
Teda nie s mojou, ale s dcérinou a synovou. Obaja začali chodiť do rôznych jazykových škôl v 10/2006.
Dcéra - prešla oboma polrokmi. Výsledkom bolo, že sa stala najlepšou angličtinárkou z trieby. Teda ona je "poctivka", ale aj tak, táto jazykovka je na vysokej úrovni a to isté platí aj o lektorke - veľmi dobrá, hovorili iba v anglickom jazyku. Ešte ako bonus dostali bezplatne konzultačné hodiny s angličanom, ale to sa časom zrušilo, lebo o ne nebol záujem (hovoril prevažne lektor a "študáci" sa prakticky nedostali k slovu).
Syn - presne si to nepamätám, ale z cca 30 hodín im 10 odpadlo a to takým štýlom, že lektorka veľa krát ani nedala vedieť a iba keď tam čakali, tak sa dozvedeli, že hodina odpadla. Úroveň neviem posúdiť. Skončili po polroku, druhý polrok ani neotvorili kurz, lebo sa im nikto neprihlásil.
shureido
13.08.07,12:22
No aj ja sa podelim o skusenost. Zacala som s anglictinou ako uplny zaciatocnik (ale naozaj uplny nikdy predtym som angl. nemala) v oktobri 06 v nejakej komercnej nemenovanej agenture v BA. Za 2 semestre pytali 11 000 Sk. Ucili sme sa s New H. Ucebnica bola fajn ale lektorka - hrôza. Prve tri mesiace som to prezivala..gramatika a tak...bolo nas asi 14 ks v triede. Ale potoom uz bola moja trpezlivost na konci. Biflovala sa gramatika a k hovorenemu slovu som sa dostala mozno 1x za dvojhodinovku. Ak tak citanie a pisanie. Potom som to vzdala a prihlasila sa do anglickej skoly. Je sice neporovnatelne drahsia ale mam z nej uzasny pocit. Vyucuje sa Callanovou metodou co mne ako mlademu aktivnemu cloveku plne vyhovuje. Hodina trva 50 minut a v priebehu nej odpovedam na otazky asi 20 x. V triede nas je max. 7 a cely cas nepocujem nic len anglinu. Tuto metodu doporucujem vsetkym co maju averziu ku gramatike a "pisaniu slohou" je dobra ak chcete vediet normalne komunikovat a ja tomu hovorim "vediet sa vykoktat ked sa ma niekto nieco spyta".. Tak tolko moja skusenost. :-)
Macka
13.08.07,12:48
No aj ja sa podelim o skusenost. Zacala som s anglictinou ako uplny zaciatocnik (ale naozaj uplny nikdy predtym som angl. nemala) v oktobri 06 v nejakej komercnej nemenovanej agenture v BA. Za 2 semestre pytali 11 000 Sk. Ucili sme sa s New H. Ucebnica bola fajn ale lektorka - hrôza. Prve tri mesiace som to prezivala..gramatika a tak...bolo nas asi 14 ks v triede. Ale potoom uz bola moja trpezlivost na konci. Biflovala sa gramatika a k hovorenemu slovu som sa dostala mozno 1x za dvojhodinovku. Ak tak citanie a pisanie. Potom som to vzdala a prihlasila sa do anglickej skoly. Je sice neporovnatelne drahsia ale mam z nej uzasny pocit. Vyucuje sa Callanovou metodou co mne ako mlademu aktivnemu cloveku plne vyhovuje. Hodina trva 50 minut a v priebehu nej odpovedam na otazky asi 20 x. V triede nas je max. 7 a cely cas nepocujem nic len anglinu. Tuto metodu doporucujem vsetkym co maju averziu ku gramatike a "pisaniu slohou" je dobra ak chcete vediet normalne komunikovat a ja tomu hovorim "vediet sa vykoktat ked sa ma niekto nieco spyta".. Tak tolko moja skusenost. :-)

No, ja sa o svoju skúsenost s Callan metódou zatiaľ ešte pochváliť nemôžem ,pretože sa AJ touto metódou idem učiť až od septembra,ale môžem povedať ,že si ma týmto potešila a utvrdila v tom ,že robím správne.Aj som bola pred rokom úplný začiatočník,to znamená ,že po anglicky som nevedal vôbec nič ,a prihlásila som sa na štátnu jazykovku ,kde aj napriek tomu, že záverečný test som zvládla nad 90 % ,nič z AJ neviem, a to som sa ju poctivo učila.Takže sa teším,že ďalšia spokojná z vyučovaním touto metódou.Už normálne aby bol september.Začínam sa tešiť.Prajem Ti veľa úspechov v učení.
shureido
14.08.07,05:34
Ahoj Macka.
Naozaj nerada robim reklamu komukolvek, ale v tomto pripade to podla mna stoji za to. Pre človeka čo sa chce nauciť hlavne komunikovat a neboji sa nicoho noveho je to super. Zo začiatku som bola šokovana nad systémom výučby, ale ked som sa nechala "viesť" lektormi podľa pokynov, veľmi rýchlo som začala uvažovať v angličtine. Takže sa teším v septembri v škole.
Papa