mici512
08.02.10,19:04
Ahojte chcem sa opýtať, ak na ZŠ 1. stupna uči učiteľka ktorá má VŠ II. stupna a pedagogické minimu (štátnicu má z ekonomických predmetov čiže môže vyučovať na SŠ)- na ZŠ je nekvalifikovaná môže sa zapojiť do kontinuálneho vzdelávania na ZŠ? Ďakujem
pe.pe
08.02.10,18:21
Ahojte chcem sa opýtať, ak na ZŠ 1. stupna uči učiteľka ktorá má VŠ II. stupna a pedagogické minimu (štátnicu má z ekonomických predmetov čiže môže vyučovať na SŠ)- na ZŠ je nekvalifikovaná môže sa zapojiť do kontinuálneho vzdelávania na ZŠ? Ďakujem

Ahoj, predovšetkým by som sa nezaujímal, na jej mieste, o kontinuálne vzdelávanie, ale najmä o získanie kvalifikácie. Je síce pravda, že aj kvalifikačným kontinuálnym vzdelávaním sa dajú doplniť kvalifikačné predpoklady, ale v tomto prípade zaň nebudú udelené kredity. Dokonca neviem, či to bude postačujúce, pretože pre vyučovanie na 1. stupni ZŠ je skutočne striktne predpísané vzdelanie pre elementaristov (s výnimkou cudzieho jazyka, etickej výchovy, príp. aprobačných predmetov - ale ako absolventke VŠ asi ekonomického smeru jej to nepomôže...)
mici512
09.02.10,18:03
Ešte mám jednú otázočku. Je potrebné aby mala zástupkyna 1.kvalifikačnú skúšku alebo nou môže byť každá učiteľka?
pe.pe
09.02.10,19:12
Ešte mám jednú otázočku. Je potrebné aby mala zástupkyna 1.kvalifikačnú skúšku alebo nou môže byť každá učiteľka?

Ahoj,
§30 zákona 317 hovorí, že vykonávať činnosť vedúceho ped. zamestnanca je spôsobilý len ped. zamestnanec s 1. atestáciou. Podľa §34 tohto zákona je zástupca riaditeľa vedúcim ped. zamestnancom. Čiže áno, zástupkyňa musí mať 1. atestáciu. (zvyknime si na 1. atestáciu, 1.KS už neexistuje).
Výnimkou je vedúci ped. zamestnanec, u ktorého sa v zmysle platných predpisov do 31.10.2009 nepožadovala 1. KS, pozor, výnimka platí do 31.12.2016.