lukas033
08.02.10,20:05
Dobry den. Od 25. novembra 2009 som zamestnancom jednej firmy. (je to moje 1. zamestanie, dovtedy som bol studentom VS, na urade prace som nebol vobec evidovany).

Koncom januara som od zamestanatela dostal ZIADOST o vykonanie vypoctu dane z prijmov FO zo zavislej cinnosti a o vykonanie rocneho zuctovania preddavkov na dan z tychto prijmov podla zakona c.595/2003 Z. z. o dani z prijmov v zneni neskorsich predpisov.

Tak sa chcem spytat ci je POTEBNE tuto ziadost vyplnit a odovzdat na personalne, ked som za rok 2009 zacal pracovat az od 25. novembra a ziadne ine zamestanie som v tomto roku nemal a ani som nebol evidovany na urade prace.

ĎAKUJEM!
Timka1
08.02.10,19:12
Ak chceš, aby ti urobili RZD tak ju vyplň a odovzdaj mzdovej účtovníčke, to má byť urobené do 15.2.2010.
Ale ak chceš podať DP, vystavia ti potvrdenie o zdaniteľných príjmoch, ktoré priložíš do DP.

Ak si nemal vyšší príjem v danom roku ako je polovica NČ, nemusíš podávať DP, ale ak si mal zrazenú preddavkovú daň, oplatí sa, lebo ti ju vrátia.
u.erika
08.02.10,19:17
Neviem aký príjem si mal, ale na tvojom mieste by som podpísal tú žiadosť. RZD znamená, že zamestnávateľ za teba spraví DP.
A keď si mal zrazené preddavky, tak teraz ti to vrátia.
lukas033
09.02.10,16:19
Cisty prijem bol asi len 400 € za rok 2009 (ked pracovat som zacal az koncom novembra).

Takze oplati sa to podavat, asi nie, co?
veronikasad
09.02.10,16:52
Cisty prijem bol asi len 400 € za rok 2009 (ked pracovat som zacal az koncom novembra).

Takze oplati sa to podavat, asi nie, co?
oplatí, pretože bol vyšší ako mesačna nezd.časť základu dane. Mal si zrazenú daň, ktorá sa ti vráti.