kucierka207
08.02.10,20:20
môže mi niekto pomôcť, mám vystaviť faktúru obci (právnickej osobe). ja vypisujem faktúry na PC, lenže účtovníčka obce mi tvrdí, že takúto faktúru nemôže prijať, pretože musí byť len tá klasická s predtlačou, nenašla som nikde v zákone niečo také, ako má vyzerať faktúra, podstatné je, čo obsahuje, či nie? možo PO majú iný zákon, neviem. a to len pre túto jednu si teraz musím kupovať celé balenie tlačív FA?

mimotemy to by bola riadna somarina, nie? :mad:
veronikasad
08.02.10,19:45
môže mi niekto pomôcť, mám vystaviť faktúru obci (právnickej osobe). ja vypisujem faktúry na PC, lenže účtovníčka obce mi tvrdí, že takúto faktúru nemôže prijať, pretože musí byť len tá klasická s predtlačou, nenašla som nikde v zákone niečo také, ako má vyzerať faktúra, podstatné je, čo obsahuje, či nie? možo PO majú iný zákon, neviem. a to len pre túto jednu si teraz musím kupovať celé balenie tlačív FA?

mimotemy to by bola riadna somarina, nie? :mad:
ak splňa tvoja faktúra všetky náležitosti - je to riadna somarina
Stefan2005
09.02.10,06:20
... vypisujem faktúry na PC, lenže účtovníčka obce mi tvrdí, že takúto faktúru nemôže prijať...

... možná, že táto pani účtovníčka ešte robí účtovníctvo cez "šachmatky". Mám x-faktúr vystavené priamo obcami - a všetky sú vystavené cez PC. Takisto roky sme fakturovali pre obce "PC" faktúrami...
jojom
09.02.10,13:19
môže mi niekto pomôcť, mám vystaviť faktúru obci (právnickej osobe). ja vypisujem faktúry na PC, lenže účtovníčka obce mi tvrdí, že takúto faktúru nemôže prijať, pretože musí byť len tá klasická s predtlačou, nenašla som nikde v zákone niečo také, ako má vyzerať faktúra, podstatné je, čo obsahuje, či nie? možo PO majú iný zákon, neviem. a to len pre túto jednu si teraz musím kupovať celé balenie tlačív FA?


Ak to tvrdí nech Ti povie na akom zákone alebo NV sa zakladá jej tvrdenie.
Je úplne jedno či je Fa vypisovaná ručne na tlačivo zo ŠEVTu alebo z PC ak spĺňa všetky potrebné náležitosti nie je čo riešiť.

Ja by som im Fa odovzdal cez podateľňu (alebo človeka kade im chodí pošta), ak faktúru vrátia musia napísať z akého dôvodu ju vracajú.
Zoltán Kovács
09.02.10,13:25
mimotemy Tá účtovníčka asi je skamenelina z minulých čias.
kucierka207
09.02.10,20:34
no, všetko by bolo v poriadku, len kebyže tá dotyčná účtovníčka nebola moja svokra :cool: :D
marjankaj
09.02.10,20:40
no všetko by bolo v poriadku, len tá účtovníčka je moja svokra :cool: :D

Tak to máš ťažké. Na svokrinu fotku ti asi v lekárni arsenik ani cyankáli nedajú:D
Asi ti neostane iné ako kúpiť tie tlačivá.:confused:
Všetko ostatné je asi viac rizikové.
jojom
09.02.10,20:46
no, všetko by bolo v poriadku, len kebyže tá dotyčná účtovníčka nebola moja svokra :cool: :D

Svokra nesvokra, aj tak by som sa do nej pustil, najprv slušne a potom už argumentami čo odzneli vyššie. Čiže Zoltán Kovács mal pravdu :D
kucierka207
12.02.10,14:15
hihi, vám sa to dobre vraví, len mne horšie koná... :D a ako vidím, slušne to na ňu neplatí, ona aj tak svoje a hádať sa nechcem, bo aj to by bolo zbytočne... ta načo..
mimotemy a čo sa týka takýchto veci, a aj hocijakých iných, tak Zoltán Kovács má fakt pravdu :rolleyes:
Reny1
12.02.10,21:07
Kučierka, už tá Tvoja svokra počula niečo o počítačoch? Mali by ste ju začať učiť na nich pracovať .Veď ešte nemôže byť taká stará. Ja som na oddelení mala pred dvadsiatimi rokmi pani, ktorá mala asi dva roky do dôchodku (53) a keď začínali s prácou na PC, bola z nich najšikovnejšia.
marjankaj
12.02.10,21:21
Svokra nesvokra, aj tak by som sa do nej pustil, najprv slušne a potom už argumentami čo odzneli vyššie. Čiže Zoltán Kovács mal pravdu :D

A kvôli čomu? Pár faktúram do roka? Čo tým získa? Pokoj od svokry? Iste to "víťazstvo" bude stáť za to.:eek:

Aj Pyrha vraj po dvoch víťazných bitkách si povzdychol. "Ešte jedno takéto víťazstvo, a som stratený".