Pendulum
08.02.10,22:09
v zakone som sa docitala, ze vsetky socialne davky sa do prijimu manzela, manzelky nezapocitavaju....patri tu aj materska?

dakujem
Evanka
08.02.10,21:12
v zakone som sa docitala, ze vsetky socialne davky sa do prijimu manzela, manzelky nezapocitavaju....patri tu aj materska?

dakujem
materské nie sú štátne sociálne dávky
Andyke
08.02.10,21:15
materské = nemocenské dávky
Evanka
08.02.10,21:18
Iba doplním: Rodičovský príspevok sa do vlastného príjmu manžela nezapočítava.
Melnick
08.02.10,22:00
Dnes mi priniesol zamestnanec potvrdenie na uplatnenie NČZD , ktoré vystavili jeho manželke. Som asi :eek: , pretože ide o ich prvé a jediné dieťa, ktoré sa narodilo 8. septembra a potvrdenie je na september - december, ale napísané je : Potvrdenie o poberaní rodičovského príspevku za rok 2009 ??????
Ako si to mám vysvetliť ? Nebola na materskej ???
vieraaaa
09.02.10,04:08
Prosila by som o radu. Zamestnanec si v RZD uplatňuje NČZD na manželku, ktorá celý rok opatrovala otca, tj. poberala "peňažný príspevok na opatrovanie" v sume 1108,97 €. Počíta sa tento príspevok do príjmu manželky.
Ďakujem.
katka50
09.02.10,04:27
Prosila by som o radu. Zamestnanec si v RZD uplatňuje NČZD na manželku, ktorá celý rok opatrovala otca, tj. poberala "peňažný príspevok na opatrovanie" v sume 1108,97 €. Počíta sa tento príspevok do príjmu manželky.
Ďakujem.
Áno.
katka50
09.02.10,04:29
Dnes mi priniesol zamestnanec potvrdenie na uplatnenie NČZD , ktoré vystavili jeho manželke. Som asi :eek: , pretože ide o ich prvé a jediné dieťa, ktoré sa narodilo 8. septembra a potvrdenie je na september - december, ale napísané je : Potvrdenie o poberaní rodičovského príspevku za rok 2009 ??????
Ako si to mám vysvetliť ? Nebola na materskej ???
Asi nesplnila podmienku na priznanie materskej - v posledných dvoch rokoch pred pôrodom byť 270 dní poistená, a preto od 1. dňa poberá rodičovský príspevok.
vieraaaa
09.02.10,04:33
Áno.
Ďakujem za odpoveď, nebola som si istá.:)
grammatika
09.02.10,07:15
Dnes mi priniesol zamestnanec potvrdenie na uplatnenie NČZD , ktoré vystavili jeho manželke. Som asi :eek: , pretože ide o ich prvé a jediné dieťa, ktoré sa narodilo 8. septembra a potvrdenie je na september - december, ale napísané je : Potvrdenie o poberaní rodičovského príspevku za rok 2009 ??????
Ako si to mám vysvetliť ? Nebola na materskej ???
mimotemyjéjo, narodilo sa im v ten istý deň ako ja :)
Nesplnila podmienky na poberanie materskej a tak dostáva RP
Melnick
09.02.10,09:22
Áno dievčatá, je to tak, ako hovoríte. Zisťovala som si priamo u dotyčnej. Idem vám dať po bodíku.;)
Spokojná som vtedy, ak to mám overené u zdroja. :D
mimotemy stále mi hnusný ujo PC vykrikuje, že som za posledných 24 hodín pridala veľa bodov. Teraz mi neostáva iné, len si urobiť zoznam, koho som sľúbila oceniť.:mee: