MIG_6
09.02.10,00:55
CHcela by som poprosiť o radu co mám robiť.U bývalého zamestnávateľa som pracovala 6 mesiacov a na konci som dostala tlacivo"POTVRDENIE o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, o preddavkoch na daň, o dani vybranej zrážkouz týchto príjmova o daňovom bonuse......za obdobie 2009- to je k tým 6-tim mesiacom. Čo mám teraz urobiť, aby som získala ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti za rok 2009
taky kde je napísaná daňnedoplatok preplatok atď.kto mi ju vyhotoví a kam ju mam doručiť

Ďakujem za odpoveď
cloe
09.02.10,00:06
CHcela by som poprosiť o radu co mám robiť.U bývalého zamestnávateľa som pracovala 6 mesiacov a na konci som dostala tlacivo"POTVRDENIE o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, o preddavkoch na daň, o dani vybranej zrážkouz týchto príjmova o daňovom bonuse......za obdobie 2009- to je k tým 6-tim mesiacom. Čo mám teraz urobiť, aby som získala ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti za rok 2009
taky kde je napísaná daňnedoplatok preplatok atď.kto mi ju vyhotoví a kam ju mam doručiť

Ďakujem za odpoveď

Mohla si požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania dane z príjmu za r.2009 aj keď u neho už nepracuješ.
Ak ti nevykoná RZD zamestnávateľ, podáš daňové priznanie typu A, ku ktorému priložíš potvrdenie od zamestnávateľa. Daňové priznanie podáš na DU, kde patríš podľa trvalého pobytu. Pravdepodobne budeš mať preplatok na dani z príjmu, ktorý ti na základe žiadosti /žiadosť je súčasťou daň. priznania/ pošle daňový úrad na účet, prípadne šekom
MIG_6
09.02.10,15:12
Ďakujem za odpoveď