macicka
09.02.10,07:13
Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o pomoc. Preštudovala som si veľa príspevkov ohľadom platobného rozkazu na porade. Ale všade sa riešili pohľadávky ešte v slovenských korunách.
Ja som momentálne v štádiu, že mám napísaný návrh na vydanie platobného rozkazu /inak, tento som tiež tu našla a veľmi mi to pomohlo, fakt diky porade/ a teraz mi už len chýba doriešiť poplatok na súd. Výška mojej pohľadávky je 1.659,70 eur. Mám túto istinu nejako zaokrúhliť alebo priamo z nej vyrátať 6%? Resp. platí ešte tých 6% alebo je to už iná výška?
A mám ten návrh podať na príslušný súd veriteľa alebo odporcu? je to dosť podstatné, kedže každý sme na inom konci republiky.
Možno to nie je pre niekoho významná suma, ale mne by to fakt bodlo, keby som už konečne peniažky za tvrdo odmakanú prácu konečne videla na mojom účte.:)
A okrem iného sa mi dostali do uší info, že dlžník už možno ani dlho nebude existovať, tak to chcem stihnúť.
Ďakujem.
Mgr.Shrek
09.02.10,07:06
Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o pomoc. Preštudovala som si veľa príspevkov ohľadom platobného rozkazu na porade. Ale všade sa riešili pohľadávky ešte v slovenských korunách.
Ja som momentálne v štádiu, že mám napísaný návrh na vydanie platobného rozkazu /inak, tento som tiež tu našla a veľmi mi to pomohlo, fakt diky porade/ a teraz mi už len chýba doriešiť poplatok na súd. Výška mojej pohľadávky je 1.659,70 eur. Mám túto istinu nejako zaokrúhliť alebo priamo z nej vyrátať 6%? Resp. platí ešte tých 6% alebo je to už iná výška?
A mám ten návrh podať na príslušný súd veriteľa alebo odporcu? je to dosť podstatné, kedže každý sme na inom konci republiky.
Možno to nie je pre niekoho významná suma, ale mne by to fakt bodlo, keby som už konečne peniažky za tvrdo odmakanú prácu konečne videla na mojom účte.:)
A okrem iného sa mi dostali do uší info, že dlžník už možno ani dlho nebude existovať, tak to chcem stihnúť.
Ďakujem.

Ahoj.
Suma nezaokrúhľuj, to až tých 6 %.
Chyba
Zaokrúhľuje sa základ, viď ďalší príspevok
Čo sa týka tvojej druhej otázky, je lepšie, ak podáš Návrh na vydanie platobného rozkazu na mieste príslušný súd odporcu. Ktorý to je ti povedia § 84 a nasl. z.č. 99/1963 Zb. Občiansky súdny poriadok.
Ak to chceš mat rýchlejšie, tak to podaj aj na tlačive v prílohe, 5 kópii. V tomto prípade podávaš návrh na plat. rozkaz podľa § 172 ods. 8 z.č. 99/1963. Zb. a súd rozhodne don 10 dní od začatia konania.
Tiež tam nezabudni pridať trovy, to je tých 6%, a úrok z omeškania podľa http://www.advok.sk/
Tam napíš XX% do zaplatenia.
Dúfam, že som pomohol.
Držím palce
macicka
09.02.10,08:42
Shrek, díky moc. A chcem sa spýtať, moja pohľadávka nie je pohľadávka súkromnej osoby, ale pohľadávka právnickej osoby voči právnickej osobe. môžem tvoje tlačivo použiť aj v tomto prípade?
A ešte maličká otázka k zaokrúhľovaniu poplatku. Mne z tých 1.659,70 eur vychádza poplatok 99,582 eur. AKo to mám zaokrúhliť? a mám to uhradiť vo forme kolkov alebo prevodom na účet súdu? to bude ešte sranda zistiť asi číslo účtu príslušného súdu..
thx
riccado
09.02.10,10:12
Shrek, díky moc. A chcem sa spýtať, moja pohľadávka nie je pohľadávka súkromnej osoby, ale pohľadávka právnickej osoby voči právnickej osobe. môžem tvoje tlačivo použiť aj v tomto prípade?
A ešte maličká otázka k zaokrúhľovaniu poplatku. Mne z tých 1.659,70 eur vychádza poplatok 99,582 eur. AKo to mám zaokrúhliť? a mám to uhradiť vo forme kolkov alebo prevodom na účet súdu? to bude ešte sranda zistiť asi číslo účtu príslušného súdu..
thx

sudny poplatok v tvojom pripade bude 99,50 EUR. nalep tuto sumu v kolkoch na prvu stranu navrhu, nebudes stracat cas tym, aby ta sud vyzyval na zaplatenie sudneho poplatku. zvlast, ak mas info, ze odporca to uz ma nehnute...
Mgr.Shrek
09.02.10,10:15
Shrek, díky moc. A chcem sa spýtať, moja pohľadávka nie je pohľadávka súkromnej osoby, ale pohľadávka právnickej osoby voči právnickej osobe. môžem tvoje tlačivo použiť aj v tomto prípade?
A ešte maličká otázka k zaokrúhľovaniu poplatku. Mne z tých 1.659,70 eur vychádza poplatok 99,582 eur. AKo to mám zaokrúhliť? a mám to uhradiť vo forme kolkov alebo prevodom na účet súdu? to bude ešte sranda zistiť asi číslo účtu príslušného súdu..
thx

Samozrejme, že môžeš. Ako žalovaného uvedieš všetky údaje o právnickej osobe. Názov, Sídlo, IČO. Nemyslím si, že ak stlačíš 2x enter, bude mať súd nejaké námietky.
Tú sumu zaokrúhli v zmysle § 7 ods. 10 z.č. 99/1963 OSP a to takto:
Základ poplatku sa zaokrúhľuje na celé eurá nadol. Poplatok sa vypočíta s presnosťou na eurocenty tak, že ak suma prevyšujúca celé číslo je
a) menšia ako 50, poplatok sa zaokrúhli na celé euro nadol,
b) rovná 50, poplatok sa nezaokrúhli,
c) väčšia ako 50, poplatok sa zaokrúhli na pol eura nadol.
V tvojom prípade 99,50 EUR
Vzhľadom na to, že ide o sumu menšiu ako 300 EUR, odporúčam zaplatiť kolkami, lebo ak to neurobíš, budeš čakať na vyzvanie súdu a to chvíľu trvá. Ja takto čakám.
Inak č.ú. by ti povedali na podateľni, ale variabilný symbol by ti nevedeli povedať :)
Drž sa
mimotemylen dúfam že nechceš žalovať nás :D:D
macicka
10.02.10,13:40
shrek, ešte raz ti veľmi pekne ďakujem.
už si chystam jazyk na lepenie kolkov :) a hura na cakanie rozsudku:)
riccado
10.02.10,14:29
shrek, ešte raz ti veľmi pekne ďakujem.
už si chystam jazyk na lepenie kolkov :) a hura na cakanie rozsudku:)

mimotemy, ale cakanie na rozsudok by nebolo velmi dobre. rozsudkom by totiz sud rozhodoval vtedy, keby platobny rozkaz vo veci nenadobudol pravoplatnost... a na ten rozsudok sa vo vseobecnosti caka ovela dlhsie ako na platobny rozkaz...
drzi vam prsty, nech vam to dobre dopadne...