soooonja
09.02.10,07:23
ahojte,potrebujem poradit,kedze som absolutna amaterka v tychto veciach,potrebujem fakt fundovanu radu.mam televizor panasonic viera th-42px80ea a notebook acer aspire 57355z a potrebujem ich prepojit nejakym kablom.notebook ma vga vystup a na televizore je tiez taky isty, je tam napisane,pc vstup.staci mi teda len kabel vga,alebo ako to je?chcem to samozrejme mat aj so zvukom a neviem,ci to tak ide alebo nie.dakujem za vsetky rady.
Stefan2005
09.02.10,06:29
ahojte,potrebujem poradit,kedze som absolutna amaterka v tychto veciach,potrebujem fakt fundovanu radu.mam televizor panasonic viera th-42px80ea a notebook acer aspire 57355z a potrebujem ich prepojit nejakym kablom.notebook ma vga vystup a na televizore je tiez taky isty, je tam napisane,pc vstup.staci mi teda len kabel vga,alebo ako to je?chcem to samozrejme mat aj so zvukom a neviem,ci to tak ide alebo nie.dakujem za vsetky rady.

nech sa páči, napr. tu sú riešenia:

http://www.porada.sk/t76481-prepojenie-tv-s-pc.html
Mosiak
09.02.10,06:48
Najjednoduhsie je to prepojit HDMI kablom. Ak ma ten notebook HDMI vystup (kabel prenasa aj obraz aj zvuk). Ak nie tak urcite to pojde prepojit DVI (alebo VGA) kablom, t.j. klasicky kabel ktorym je pripojeny monitor k PC (kabel prenasa len obraz).
Fero11
09.02.10,07:09
ahojte,potrebujem poradit,kedze som absolutna amaterka v tychto veciach,potrebujem fakt fundovanu radu.mam televizor panasonic viera th-42px80ea a notebook acer aspire 57355z a potrebujem ich prepojit nejakym kablom.notebook ma vga vystup a na televizore je tiez taky isty, je tam napisane,pc vstup.staci mi teda len kabel vga,alebo ako to je?chcem to samozrejme mat aj so zvukom a neviem,ci to tak ide alebo nie.dakujem za vsetky rady.
Presne tu telku mam aj ja. Nepodarilo sa mi najst parametre tvojho notebooku, ale ak nema DVI ani HDMI, tak prepojit len cez ten VGA a zvuk tiez zvlast kablom (na jednej strane jack (neviem presny rozmer)) a na TV 2 cince
salvosko
09.02.10,07:24
Ten jack je 3,5mm na na notebooky ho das tam kde sluchatka.
mpca
09.02.10,07:45
1. potrebujeme: VGA kábel (napr: http://www.alza.sk/hq-kabel-propojovaci-vga-d70491.htm)
a na zvuk (ak treba) napr: http://www.alza.sk/kabel-propojovaci-audio-3-d70547.htm
2. zasunúť (a priskrutkovať) VGA k notebooku, potom k telke, pripojiť 3,5mm jack do notebooku (vľavo do dierky označenej slúchatkami) a tie zvyšné dva konce do tv v zadu alebo v predu. Biely do bieleho červeny do červeneho.
3. Zapnúť TV nastaviť vstup na PC potom zapneme notebook a malo by to ist.
4. ak sa vyskytnu problemy, treba napísať opat tu a poradíme ;)
soooonja
09.02.10,08:01
ty si mi to vysvetlil fakt polopatisticky :) vdaka,taku odpoved som potrebovala :))
Chobot
09.02.10,08:55
ahojte,potrebujem poradit,kedze som absolutna amaterka v tychto veciach,potrebujem fakt fundovanu radu.mam televizor panasonic viera th-42px80ea a notebook acer aspire 57355z a potrebujem ich prepojit nejakym kablom.notebook ma vga vystup a na televizore je tiez taky isty, je tam napisane,pc vstup.staci mi teda len kabel vga,alebo ako to je?chcem to samozrejme mat aj so zvukom a neviem,ci to tak ide alebo nie.dakujem za vsetky rady.

Presne ako písal Fero či mpca. A nezabudni na notebooku aktivovať VGA výstup, inak na VGA konektore nebudeš mať signál a obraz bude čierny.