caucico
09.02.10,07:48
Ahoj poraďáci,
keď máme zamestnancov, ktorí robili celý rok u jedného zamestnávatela, nedosiahli v žiadnom mesiaci príjem vyšší ako 2006,16 eur, nemajú povinnost (a ani zamestnavatel)vykonat RZZP.
V tom prípade mám vystaviť nejaký doklad zamestnancom?
Nutricia
09.02.10,07:14
ak náhodou niektorý z nich nemá živnosť a ak ťa nepožiadajú tak nie.
caucico
09.02.10,07:26
ak náhodou niektorý z nich nemá živnosť a ak ťa nepožiadajú tak nie.
Tak to si nijak nemusim nič zdokladovať v personalistike?
Nutricia
09.02.10,07:50
ja si vždy vytlačím žiadosti o vykonanie RZZP len za tých,ktorí podla výšky príjmu(kolísavé príjmy) u zamestnávatela majú povinnost podávať RZZP a s tými idem už za konkrétnymi zamestnancami.
zuza 74
09.02.10,09:26
Ja by som sa chcela opýtať:
1. ZC /poberateľ star. dochodku/ mal 1 mesiac vyšší príjem ako je hranica, takže RZZP mu môže urobiť ZL, ak ho o to požiadal?
2. ZC bol časť roka ako samoplatoteľ a potom zamestnaný, ale tu mu príjem ani jeden mesiac nepresiahol tých 2000 EUR. Má on povinnosť urobiť si RZZP?
matafe
09.02.10,09:38
Ja by som sa chcela opýtať:
1. ZC /poberateľ star. dochodku/ mal 1 mesiac vyšší príjem ako je hranica, takže RZZP mu môže urobiť ZL, ak ho o to požiadal?
2. ZC bol časť roka ako samoplatoteľ a potom zamestnaný, ale tu mu príjem ani jeden mesiac nepresiahol tých 2000 EUR. Má on povinnosť urobiť si RZZP?

1. Ak je tento dôchodca v čase podávania žiadosti o RZZP vašim zamestnancom, tak RZZP mu môže urobiť zamestnávateľ.

2. Nie je povinnosť robiť RZZP.