plavčík
09.02.10,08:51
Čítala som si o dátume daň.povinnosti už všeličo... ale dnes ma jeden dodávaťeľ presviečal, že ak sme od neho dostali DF s dát.vystavnie 2/2010 za výkon havarijnej služby za rok 2010 a má uvedený dátum daň povinnsti 2/2010 je to OK.

No neviem? Podľa mňa to tak nie je.

No on ma odkázal na to, že si mám pohľadať v zákone o fakturácii služieb spojených s nájmom... fakt som to hľadala:mee: ale nič také som nenašla,že by sa mohli všetky služby spojené s prenájmom nehnuteľnosti takto fakturovať..... poradíte mi? Aký § ?

ĎAKUJEM
plavčík
09.02.10,10:44
prosím -prosím -pomôžte!
Evanka
09.02.10,11:01
Čítala som si o dátume daň.povinnosti už všeličo... ale dnes ma jeden dodávaťeľ presviečal, že ak sme od neho dostali DF s dát.vystavnie 2/2010 za výkon havarijnej služby za rok 2010 a má uvedený dátum daň povinnsti 2/2010 je to OK.

No neviem? Podľa mňa to tak nie je.

No on ma odkázal na to, že si mám pohľadať v zákone o fakturácii služieb spojených s nájmom... fakt som to hľadala:mee: ale nič také som nenašla,že by sa mohli všetky služby spojené s prenájmom nehnuteľnosti takto fakturovať..... poradíte mi? Aký § ?

ĎAKUJEM
Jedná sa o opakované plnenie. Zmluvu máte na celý rok a platba je za celý rok?

Zákon o DPH §19
3) Ak sa dodanie tovaru alebo služby uskutočňuje čiastkovo alebo opakovane, považuje sa tovar alebo služba za dodanú posledným dňom obdobia, na ktoré sa platba za opakovane alebo čiastkovo dodávaný tovar alebo službu vzťahuje s výnimkou podľa písmen a) až d). Za čiastkové dodanie tovaru alebo služby sa považuje také dodanie tovaru alebo služby, ktoré predstavuje časť celkového plnenia, na ktoré je uzavretá zmluva. Za opakované dodanie tovaru alebo služby sa považuje dodanie rovnakého druhu tovaru alebo služby v opakovaných dohodnutých lehotách.

Pozri aj sem, možno pomôže.
http://www.porada.sk/t121957-opakovane-dodania-vznik-danovej-povinnosti-od-1-1-2010-a.html
plavčík
09.02.10,11:42
Evanka - ĎAKUJEM za snahu.

ten link na opakované dodania som si pozrela, ešte pred zadaním otázky...ale jasno som s toho nemala. I §19 ods.3 som dodávateľovi citovala, ale on mi povedal, že vraj na služby spojené s nájmom sa to nevsťahuje...
NO A TOTO SOM V ZÁKONE NENAŠLA.

Inak zmluva je z r.2007 a píše sa tam, že sa bude vystavovať fa za celý rok dopredu...a aj splatí sa naraz.
Evanka
09.02.10,12:45
Evanka - ĎAKUJEM za snahu.

ten link na opakované dodania som si pozrela, ešte pred zadaním otázky...ale jasno som s toho nemala. I §19 ods.3 som dodávateľovi citovala, ale on mi povedal, že vraj na služby spojené s nájmom sa to nevsťahuje...
NO A TOTO SOM V ZÁKONE NENAŠLA.

Inak zmluva je z r.2007 a píše sa tam, že sa bude vystavovať fa za celý rok dopredu...a aj splatí sa naraz.
Pán si to asi trocha poplietol.....
Nejedná sa o služby popri nájomnom, pri ktorých je deň dodania dňom vyhotovenia faktúry, ale o konkrétne tovary
Citujem:
c) platiteľ požaduje za každé obdobie opakovane poskytovaného nájmu nehnuteľnosti popri nájomnom osobitne úhradu za presne dodané množstvo elektriny, plynu, vody a tepla, považujú sa tieto tovary za dodané dňom vyhotovenia faktúry, ktorou platiteľ požaduje platbu za tieto tovary,

Nemala by byť vystavená faktúra (ostrá) dopredu s dátumom dodania služby skorším ako je deň úhrady.