Keity
09.02.10,09:52
Dobry den,

poprosila by som o radu. Máme odberateľa z talianska, ktorý je už od roku 2006 registrovaný na DRSR pod slovenským IČDPH z dôvodu, že podniká na Slovensku, ale nemá tu ani sídlo, ani prevádzku, nič.
Môj problém je ten, že my mu dodávame v rámci SR služby na tovare (montáž), ktorý ďalej predáva v rámci SR alebo EU.
Môj problém je, že do 31.12.09 sme to fakturovali s DPH ale nevieme ako by sme to mali fakturovať po 01.01.10, keďže ide stále o tuzemsko.
Podľa toho ako ja zákon rozumiem tak je to služba, ktorú od 1.1.10 by sme to mali fakturovať bez DPH na talianske IČDPH ale oni, keď predávajú tovar so službou, tak by mali v rámci SR fakturovať s DPH pod slovenským IČDPH.
Skúsi mi prosím niekto poradiť, či je to tak správne ako to rozumiem? Teda ak problém je zrozumiteľný :D
Ďakujem
Keity
09.02.10,10:30
Prosím, nikto mi nevie pomôcť?
Ďakujem
Keity
14.04.10,14:34
Mala by som trosku inu otazku k tomuto. Kedze cast ceny sluzby tvoria polozky: najom parkoviska, najom budovy, fixne naklady ako elektrina, plyn atd, ludi z kancelarie, poistenie budovy a podobne, nedalo by sa povedat, ze tym padom by mali mat na slovensku podla Zakona o DPH prevadzkaren na Slovensku?
Dakujem za odpoved.