t.a.l.i.s
09.02.10,09:13
Dobry den, pocas uplynuleho roka som rozpredala svoju filatelisticku zbierku cez internetovu aukcnu sien. Vynos z tohto predaja prevysil povolenu nezdanitelnu ciastku, avsak jednalo sa vyhradne o predmety z tejto zbierky. musim si podavat z tohto titulu danove priznanie na dan z prijmu? nie som zivnostnicka, ani podnikatelka.
Dakujem za radu.
Martin Mocko
09.02.10,09:30
Dobry den, pocas uplynuleho roka som rozpredala svoju filatelisticku zbierku cez internetovu aukcnu sien. Vynos z tohto predaja prevysil povolenu nezdanitelnu ciastku, avsak jednalo sa vyhradne o predmety z tejto zbierky. musim si podavat z tohto titulu danove priznanie na dan z prijmu? nie som zivnostnicka, ani podnikatelka.
Dakujem za radu.


§ 9
Príjmy oslobodené od dane



(1) Od dane je oslobodený príjem
.....
d) z predaja hnuteľnej veci okrem príjmov z predaja hnuteľnej veci, ktorá bola zahrnutá do obchodného majetku, a to do piatich rokov od jej vyradenia z obchodného majetku; za hnuteľnú vec sa na účely tohto zákona nepovažuje cenný papier,

Daň z takéhoto príjmu platiť netreba, keďže zbierka nebola zaradná v obchodnom majetku...