cayane
09.02.10,10:36
Dobrý deň,

mám založenú s.r.o-čku, ktorá funguje už asi dva roky ale nevykonávala žiadnu činnosť - zatial, momentálne ju nebudem ani potrebovať tak sa chcem spýtať či mi vie niekto poradiť ako pozastavím činnosť s.r.o-čky, na orsr som nenašla tlačivá na takéto niečo a čo to pre mna znamená ak je pozastavená nemusím jej robiť účtovníctvo?

Vopred ďakujem za radu.
azla
09.02.10,09:58
cayane
09.02.10,17:09
Ďakujem, ale nenašla som tam čo mám urobiť. Zamestnancov nemáme a ani platcovia dph nie sme. Za dva roky čo funguje sme nič nerobili. Aký je tam postup čo mám poslať do obchodného registra?
profesional
02.03.10,20:41
Nic take ako prerusenie cinnosti s.r.o. neexistuje. Odporuje to tomu co je s.r.o. Nakolko akonahle by doslo k preruseniu cinnosti, uz by to nebola s.r.o.
Power75
16.08.12,18:17
Dobrý deň,

rád by som znovuotvoril túto tému, keďže mám podobný problém. Sme dvaja konatelia, ktorí konajú spoločne a mali sme menší internetový obchod. Momentálne už nič nepredávame a radi by sme zrušili/pozastavili s.r.o.
Zrušenie je však veľmi náročné. Aspoň podľa toho čo som tu čítal. Dá sa niečo vymyslieť v takomto prípade? Ďakujem.
Atomer.sk
17.08.12,10:18
Mozes pozastavit cinnost, ked si na zivnost. No pozastavit cinnost s.r.o. nie.
tictac7
17.08.12,10:32
Dobrý deň,

rád by som znovuotvoril túto tému, keďže mám podobný problém. Sme dvaja konatelia, ktorí konajú spoločne a mali sme menší internetový obchod. Momentálne už nič nepredávame a radi by sme zrušili/pozastavili s.r.o.
Zrušenie je však veľmi náročné. Aspoň podľa toho čo som tu čítal. Dá sa niečo vymyslieť v takomto prípade? Ďakujem.

...skús ju predať...
Power75
18.08.12,08:10
Predaj s.r.o. mi však nejak nesedí. Aspoň to neviem pochopiť, kto by chcel kúpiť neaktívnu s.r.o bez žiadneho zisku, s iným menom a dokonca by mal za to ešte zaplatiť? Nový majiteľ s.r.o. predpokladám by mal prevziať aj nejaké dohodnuté zmluvy za pôvodného majiteľa. Tieto zmluvy môžu - nemusia byť novému majiteľovi známe. Napr. pôvodný majiteľ ich môže naschval zamlčať.
Príde mi to ako veľa záhad, z ktorých mi vyplíva, že založenie novej s.r.o. je jednoduchšie a istejšie.

Každá rada ma poteší. :-)
KEJKA
18.08.12,09:35
zrušenie náročné nie je, akurát že treba ísť do likvidácie a trvá to vôli zákonným lehotám 3-4 mesiace. No a samozrejme treba vedieť čo a ako a kedy urobiť,zladiť termíny, využiť medzičasy, aby sa obdobie likvidácie skrátilo na minimum. Problémové sú likvidácie, ked sro dlhuje štátnym inštitúciám, ktoré dávajú súhlas s výmazom. Takže by som šla touto cestou. Firmu dnes kúpi len ten, čo napr. potrebuje mať frmu s históriou, obratmi kvôli úveru, prípadne iné špekulácie,.......väčšinou však za odkup platí predávaúci nie kupujúci :)
Economic
21.08.12,09:38
No ja poviem takto. Dá sa aj u PO zrušiť Osvedčenie o živnostenskom oprávnení.
Čo nasleduje ? Živnostenský úrad dá podnet obchodnému registru a malo by začať konanie o zrušenie spoločnosti myslím § 68. Je to dlho trvajúci proces, ale môže reálne skončiť výmazom eseročky ex offo .