grammatika
09.02.10,13:48
Neviem, či to tu je, ale keďže aj ja som potrebovala vedieť tieto údaje, tak Vám napíšem popis ako SK NACE zistíte, ktoré je potrebné do tlačiva DzP:
pôjdete na stránku štatistického úradu
hlavné oblasti - organizačná štruktúra
podčiarknutý register organizácií
vstup do štatistického registra organizácií
vypísať IČO - enter
klik na modrým napísané IČO
predmet prevažujúcej činnosti (SK NACE)

http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz
Žabinka
09.02.10,13:13
Ja som SK NACE zistila tiež cez stránku ŠÚ, ale cez Klasifikácie, Číselníky, Registre -Štatistická klasifikácia ekonomických činností- 2.riadok v tabuľke- systematická časť. Keď som to robila cez Organizačnú štruktúru, vyhodilo mi to síce moju firmu, ale údaje boli nesprávne. :eek:
ekonom1
09.02.10,13:51
Ja som SK NACE zistila pri vyplňovaní DP na internete, konkrétne v tom políčku SK NACE.
astra
05.03.10,11:24
Ďakujem, pomohlo.
AMM
08.03.10,19:08
Vyhladala som si SK NACE podla vasho postupu a vyhodilo mi ine cislo pod Predmet prevazujucej cinnosti (SK NACE) a ine cislo pod (OKEC). Ktore teda napisem do priznania?
Rozalka
08.03.10,19:13
SK NACE
apo
16.03.10,09:45
Prosím ako nato.

Spoločnosť robí stavebnú činnosť.

V živnosti má od zemných prác cez búracie práce a výstavbu obytných a neobytných budov všetko. A v priebehu roka sa tieto činnosti aj vykytujú.

Ako si mám vybrať SK NACE?

Ďakujem.

apo
holubička1
16.03.10,09:59
Prosím ako nato.

Spoločnosť robí stavebnú činnosť.

V živnosti má od zemných prác cez búracie práce a výstavbu obytných a neobytných budov všetko. A v priebehu roka sa tieto činnosti aj vykytujú.

Ako si mám vybrať SK NACE?

Ďakujem.

apo
Apo gramatika napísala tento postup píše sa tam len to jedno:
Neviem, či to tu je, ale keďže aj ja som potrebovala vedieť tieto údaje, tak Vám napíšem popis ako SK NACE zistíte, ktoré je potrebné do tlačiva DzP:
pôjdete na stránku štatistického úradu
hlavné oblasti - organizačná štruktúra
podčiarknutý register organizácií
vstup do štatistického registra organizácií
vypísať IČO - enter
klik na modrým napísané IČO
predmet prevažujúcej činnosti (SK NACE)

http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz
apo
16.03.10,10:25
Ja mám SK NACE dokument.

Problém mám s tým, že podnikateľský subjekt má krčmy aj stavebnú činnosť, robí aj zemné práce. Ktorý SK NACE vybrať. Pre prvý krát si vyberiem prevažujúcu činnosť ak sa dá určiť, ALE či je to správny postup?

Ďakujem.

apo
grammatika
16.03.10,10:35
Na začiatku podnikania štatistický úrad posiela-registračný list, v ktorom sa uvedie hlavná prevaž.čnnosť, podľa toho je to uvedené na stránke štat.úradu. Ak sa niečo zmení, predpokladám, že by sa to malo štatist.úradu nahlásiť.
(osobne by som tam dala, to čo je na štatist.úrada a potom spravila zmenu?)
apo
16.03.10,10:48
Ja som asi z inej planéty.

V roku 1990 keď som zakladal živnosť tak som bol pre ičo na štatistickom úrade. Ale od tej doby som sa nestretol stým, že by ŠÚ SR mne alebo našim klientom posielal registračný list a chcel od nás niečo iné ako čas od času štatistický výkaz.

Takže čo stým? Na koho sa máme obrátiť?

Opravujem.
Bingoooo.
na adrese http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz som skutočne našiel pridelené SK NACE

Ďakujem.

apo
grammatika
16.03.10,10:52
Nie si :) To je už dávna doba :)
Môžeš zavolať na štatistický úrad - ale tam Ti povedia ten postup ako som uviedla -pod akým SK NACE si evidovaný.
Možno by si sa ich mohol spýtať, že čo ak sa to zmenilo, že či nejaké tlačivo musíš vypísať (nestretla som sa s tým, ale asi tak by som postupovala)
lachiM
15.06.11,00:03
Ďakujem vám všetkým. Pomohlo mi to pri hľadaní.:)
Sarlotka
24.02.12,14:03
dobrý deň,

prosím neviete mi niekto poradit kde by ste zaradili

cinnosti zivnostnikov obchodnych zastupcov mobilnych operátorov...
uz tristvrte hodinu hladam citam vysvetlenie sk nace na portale statistickeho uradu...
ide vlastne o sprostredkovanie sluzieb...
mne sa najviac pozdava ... no neviem...

82.1.


Administratívne a pomocné činnosti






Táto skupina zahŕňa poskytovanie celej škály každodenných administratívnych služieb ako je finančné plánovanie, účtovanie a vedenie záznamov, distribúcia personálu a fyzických prostriedkov a logistika pre zákazníkov na základe zmluvy alebo za odplatu.









neporadi mi prosim niekto?
dakujem.
Zita5
24.02.12,14:12
dobrý deň,

prosím neviete mi niekto poradit kde by ste zaradili

cinnosti zivnostnikov obchodnych zastupcov mobilnych operátorov...
uz tristvrte hodinu hladam citam vysvetlenie sk nace na portale statistickeho uradu...
ide vlastne o sprostredkovanie sluzieb...
mne sa najviac pozdava ... no neviem...

82.1.


Administratívne a pomocné činnosti






Táto skupina zahŕňa poskytovanie celej škály každodenných administratívnych služieb ako je finančné plánovanie, účtovanie a vedenie záznamov, distribúcia personálu a fyzických prostriedkov a logistika pre zákazníkov na základe zmluvy alebo za odplatu.









neporadi mi prosim niekto?
dakujem.

Treba si pomôcť aj čo majú v živnostenskom liste napísané .
Sarlotka
24.02.12,14:18
Treba si pomôcť aj čo majú v živnostenskom liste napísané .

v zivnosti je toto
Sprostredkovanie služieb v oblasti telekomunikácií v rozsahu voľnej živnosti

jaaaj preco nemozu byt niekde zoznam ku kazdej zivnosti sk nace... myslim napr odporucany zoznam volnych zivnosti vydavany min. vnutra alebo zoznam viazanych a remeselnych zivnosti a pri kazdom by bolo sk nace
Žabinka
24.02.12,14:20
dobrý deň,

prosím neviete mi niekto poradit kde by ste zaradili

cinnosti zivnostnikov obchodnych zastupcov mobilnych operátorov...
uz tristvrte hodinu hladam citam vysvetlenie sk nace na portale statistickeho uradu...
ide vlastne o sprostredkovanie sluzieb...
mne sa najviac pozdava ... no neviem...

82.1.


Administratívne a pomocné činnosti






Táto skupina zahŕňa poskytovanie celej škály každodenných administratívnych služieb ako je finančné plánovanie, účtovanie a vedenie záznamov, distribúcia personálu a fyzických prostriedkov a logistika pre zákazníkov na základe zmluvy alebo za odplatu.









neporadi mi prosim niekto?
dakujem.
Skús vyhľadať podľa IČO:
http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz
alebo by to mohlo byť:
70210 Služby v oblasti styku a komunikácie s verejnosťou
61900 Ostatné telekomunikačné činnosti
Sarlotka
24.02.12,14:31
Skús vyhľadať podľa IČO:
http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz
alebo by to mohlo byť:
70210 Služby v oblasti styku a komunikácie s verejnosťou
61900 Ostatné telekomunikačné činnosti

cez ten vyhladavac som skusila uz ale tam mi dalo
Sprostredkovanie obchodu s rozličným tovarom
to mi pride uplne mimo...:D
Sarlotka
24.02.12,14:34
Skús vyhľadať podľa IČO:
http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz
alebo by to mohlo byť:
70210 Služby v oblasti styku a komunikácie s verejnosťou
61900 Ostatné telekomunikačné činnosti

ta 70210 je styk s verejnostou to sa mi nezda
a 61900 on nie je poskytovatelom internetu telekomunikacii on to len sprostredkuje neposkytuje priamo ako je to v popise tejto 61900

tam proste nic normalne neviem najst...:D
nika.sum
24.02.12,14:46
Ahoj, ja som si teraz hladala na stranke statistickeho registra, ale pri vacsine firiem co mam su tam uplne bludy. Ja osobne som ako zivnostnik nikde nehlasila aku mam prevaznu cinnost a neviem, ci si s.r.o.cky kt. robim nieco hlasili, ale podla toho co tam niektori maju tomu neverim. Ak do DP cinnost zo zoznamu kodov SK NACE podla skutocnosti a nie to co je v tom registri bude problem, nestaci ked sa to bude zhodovat z obch.registrom? Nejako mi uslo ze este sa musi nieco hlasit na statisticky register, podla akeho zakona?
Sarlotka
24.02.12,14:55
Ahoj, ja som si teraz hladala na stranke statistickeho registra, ale pri vacsine firiem co mam su tam uplne bludy. Ja osobne som ako zivnostnik nikde nehlasila aku mam prevaznu cinnost a neviem, ci si s.r.o.cky kt. robim nieco hlasili, ale podla toho co tam niektori maju tomu neverim. Ak do DP cinnost zo zoznamu kodov SK NACE podla skutocnosti a nie to co je v tom registri bude problem, nestaci ked sa to bude zhodovat z obch.registrom? Nejako mi uslo ze este sa musi nieco hlasit na statisticky register, podla akeho zakona?

prevazna cinnost sa uvazda na zivnostenskom teda na jednotnom kontaktnom mieste ked si nahlasujes zivnosti uvadzas tam aj prevazujucu....

ja potrebujem sk nace kvoli danovemu priznaniu a este kvoli registracii na socialnej poistovni ako zamestnavatela nakolko aj tam tuto "super kolonku" maju...:))
veronikasad
24.02.12,15:02
prevazna cinnost sa uvazda na zivnostenskom teda na jednotnom kontaktnom mieste ked si nahlasujes zivnosti uvadzas tam aj prevazujucu....

ja potrebujem sk nace kvoli danovemu priznaniu a este kvoli registracii na socialnej poistovni ako zamestnavatela nakolko aj tam tuto "super kolonku" maju...:))
Nepíšte do SK NACE "bludy", ale skutočnú prevažujúcu činnosť. Bude zrejme slúžiť na výpočet % úrazového poistenia pre sociálnu poisťovňu.
Žabinka
24.02.12,15:04
Tu som písala, ako som to hľadala pred dvomi rokmi. Statistics.sk, vpravo druhé okno Produkty (http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=13), klikneš na Klasifikácie, číselníky, registre (http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=1923), v hlavnom okne Klasifikácie, otvorí sa tabuľka, v druhom riadku:

Štatistická klasifikácia ekonomických činností, Rev. 2 (2008)







klikneš na stĺpec Systematická časť. Je tam tabuľka, kde sú kódy SK NACE usporiadané podľa skupín činností. Keď sa ti podarí preklikať, ľahšie sa tam orientuje.
Sarlotka
24.02.12,21:13
Tu som písala, ako som to hľadala pred dvomi rokmi. Statistics.sk, vpravo druhé okno Produkty (http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=13), klikneš na Klasifikácie, číselníky, registre (http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=1923), v hlavnom okne Klasifikácie, otvorí sa tabuľka, v druhom riadku:

Štatistická klasifikácia ekonomických činností, Rev. 2 (2008)



presne takto som to hladala... ale dakujem za pomoc





klikneš na stĺpec Systematická časť. Je tam tabuľka, kde sú kódy SK NACE usporiadané podľa skupín činností. Keď sa ti podarí preklikať, ľahšie sa tam orientuje.

dakujem ja som to uz precitala cela a nenasla som fakt nic schopne...
Sarlotka
24.02.12,21:16
? mohli by ste mi to vysvetlit blizsie rada by som sa priucila...dakujem
nika.sum
26.02.12,07:06
Nepíšte do SK NACE "bludy", ale skutočnú prevažujúcu činnosť. Bude zrejme slúžiť na výpočet % úrazového poistenia pre sociálnu poisťovňu.

Ak tam mam v registri napisany pri firme nejaky "blud", tam do DP spravny kod aj na vykazy, treba to este niekde hlasit, alebo si to prevezme register z DU? Samozrejme firma vykonava len cinnosti podla cinnosti v zivnostenskom liste.
Dana1
26.02.12,07:20
http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz

aj tu sa dá zistiť, podľa štatistického úradu, zadáš IČO a potom následne klik na to číslo...a ukáže sa ti aké pridelil štatistický úrad SK NACE. niekedy to ale nemusí súhlasiť s prevažujúcou činnosťou.
nika.sum
26.02.12,07:39
http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz

aj tu sa dá zistiť, podľa štatistického úradu, zadáš IČO a potom následne klik na to číslo...a ukáže sa ti aké pridelil štatistický úrad SK NACE. niekedy to ale nemusí súhlasiť s prevažujúcou činnosťou.

To uz viem, len moja otazka bola, ci ak to nesuhlasi s tym co ma firma zahlasene v statistickom registri, staci ak si najdem vyhovujuci kod a zadam ho do DP a vsade kde to vyzaduju alebo to musim este hlasit na statisticky register (ak ano podla akeho zakona?)
Dana1
26.02.12,08:10
aha, ospravedlňujem sa, ja som si to poriadne neprečítala...
podľa mňa, by tam malo byť to čo je prevažujúca činnosť.
ak chceš aby sa to zhodovalo so štatistickým úradom, tak potom je potrebné požiadať štatistický úrad o zmenu údajov v registri podnikateľov. je to podľa zákon 540/2001 o štátnej štatistike. tu som aj našla nejaké pokyny. na strane 39 je žiadosť o zmenu údajov v registri podnikateľov.
avalik
26.02.12,09:15
aha, ospravedlňujem sa, ja som si to poriadne neprečítala...podľa mňa, by tam malo byť to čo je prevažujúca činnosť, ak sa to nezhoduje so štatistickým úradom, tak potom je potrebné požiadať štatistický úrad o zmenu údajov v registri podnikateľov. je to podľa zákon 540/2001 o štátnej štatistike. tu som aj našla nejaké pokyny. na strane 39 je žiadosť o zmenu údajov v registri podnikateľov.

nesuhlasim s tym, ze treba poziadat o zmenu udajovz materialu, ktory si prilozila:

Čl. 13Povinnosti spravodajských jednotiek
Spravodajská jednotka je povinná poskytnúť úradu na jeho požiadanie aj potrebné údaje na aktualizáciu registra organizácií (adresa, ekonomická aktivita, počet zamestnancov, kontaktné údaje - telefón, fax) v ustanovenom termíne.
Právnická osoba alebo podnikateľ, ktorí vykonávajú viacero činností, poskytujú údaje pre štatistické zisťovania za tie činnosti, o ktoré úrad požiada.


ved az uzavretim roka zistime, z ktorej cinnosti sme dosiahli najvyssi prijem.

neviem si fyzicky predstavit, ked sa uzavierka urobi napr. 15. marca, posielat ziadost na Statisticky urad o zmenu SK NACE, cakat na ich vyjadrenie a v termine podat danove priznanie so SK NACE, ktore zodpoveda najvyssim prijmom.

v tebou uvedenom dokumente sa tiez uvadza:


Schválené vzory štatistických formulárov na všetky štátne štatistické zisťovania zahrnuté do programu štátnych štatistických zisťovaní na príslušný rok zverejňuje úrad na internetovej stránke. Tieto štatistické formuláre slúžia najmä na informáciu o sledovaných ukazovateľoch. Spravodajská jednotka si ich môže prezerať, prípadne vytlačiť pre vlastnú potrebu. Nie sú určené na elektronický zber údajov.


ta stranka je: Vzory štatistických formulárov (http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=2455)
nie kazda firma/zivnostnik je zahrnuta do statistickeho zistovania - zahrnuti su len ti, ktorym Statisticky urad zasiela tlaciva na vyplnenie

avsak tlacivo DzP patri medzi administrativne zdroje udajov (http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=2686) a tie podla mna sluzia na spracovanie statistickych udajov danovym uradom

PS: volala som svojej spravkyni, ze teda ktore SK NACE uviest do tlaciva - v stredu maju skolenie a slubila mi, ze sa na to opyta. ked dostanem info, dam to sem
bodliak
26.02.12,09:23
A keď to jedna inštitúcia má, načo to od nás pýtajú ?
Nech si vypýtajú dáta od Štatistického úradu a nám dajú pokoj.
avalik
26.02.12,09:47
A keď to jedna inštitúcia má, načo to od nás pýtajú ?Nech si vypýtajú dáta od Štatistického úradu a nám dajú pokoj.prave preto, ze sa to kazdy rok moze menit - raz mas viac prijmov napr. z uctovnictva, raz z vyroby niecoho ... a aby vedeli ako rok dopadol podla jednotlivych SK NACE, tak podla mna sa maju davat realne udaje
nika.sum
26.02.12,12:51
A keď to jedna inštitúcia má, načo to od nás pýtajú ?
Nech si vypýtajú dáta od Štatistického úradu a nám dajú pokoj.

Ja si myslim, ze ked to uz zadavame do DP a na vykazy - tak by si statisticky urad mal zistovat tento kod od DU a nie aby sme my este boli zatazovani hlasenim zmien na tak trapnu instituciu ako je statisticky urad.
uko
28.02.12,11:08
vdaka za pomocku. aj ked tiez mi pri vyhladavani podla ICO vyhodilo uplne nevhodne SK NACE. pri vyplnani danoveho priznania v uct. programe mi ponuka tabulku, tak som si vybrala z nej to, co sa podla mna najlepsie hodi. takato nejaka je ta tabulka http://www.statistics.sk/pls/wregis/ciselniky?kc=5205
... inak ono to mozno netreba hlasit ani tak na statistickom urade ale skor na zivnostenskom. tiez mame zivn. list este z roku 1999 a ked som raz bola cosi na ziv. urade, pracovnicka mi vravela, ze by sme si to mali upravit, lebo ze uz sa tie cinnosti inak triedia...
nika.sum
28.02.12,11:28
vdaka za pomocku. aj ked tiez mi pri vyhladavani podla ICO vyhodilo uplne nevhodne SK NACE. pri vyplnani danoveho priznania v uct. programe mi ponuka tabulku, tak som si vybrala z nej to, co sa podla mna najlepsie hodi. takato nejaka je ta tabulka http://www.statistics.sk/pls/wregis/ciselniky?kc=5205
... inak ono to mozno netreba hlasit ani tak na statistickom urade ale skor na zivnostenskom. tiez mame zivn. list este z roku 1999 a ked som raz bola cosi na ziv. urade, pracovnicka mi vravela, ze by sme si to mali upravit, lebo ze uz sa tie cinnosti inak triedia...

Len podla mna to je ich problem, ze sa to inak triedi, mali by to upravovat oni. To pri kazdej zmene v triedeni cinnosti si mame akoze platit za vystavenie noveho zivnostenskeho listu?
rangers
28.02.12,14:36
SK Nace Vie, niekto poradiť ako sa zadeliť ,pracujem ako SZĆO , lesnícka činnosť a OLH / lesník a OLH, / kódy mi vychadzajú na 02.10.0,
02.40.1, alebo 02.40.9, ale kde to mám zaradiť ,ak to niekto už riešil potrebujem poradiť, vopred ďakujem
uko
29.02.12,08:31
Len podla mna to je ich problem, ze sa to inak triedi, mali by to upravovat oni. To pri kazdej zmene v triedeni cinnosti si mame akoze platit za vystavenie noveho zivnostenskeho listu?
ved prave! aby som este lietala po nejakych uradoch a platila kolky ked nemusim....
lejka
02.03.12,06:34
Prosím Vás, robím DP B pre SZČO, ktorý poracuje v pohrebných službách - to aj celý rok fakturuje " vykonané práce v pohrebných službách" a pritom v živnostenskom liste má toto:


Výroba kovových konštrukcií a ich častí ,

Výroba nádrží, zásobníkov a kontajnerov z kovu


Výroba vykurovacích telies a kotlov ústredného kúrenia


Spracovanie a povrchová úprava kovov v rozsahu voľnej živnosti


Maliarske a natieračské práce


Zváračské práce


Aký SK NACE mám uviesť? Keď do DP B SK NACE dám "pohrebné činnosti", nebude problém, že to nebude sedieť so živnosťami, na ktoré má oprávnenie?
apo
02.03.12,09:21
Lejka,

SKNACE je ten najmenší problém. Ak živnostník vykonáva činnosti na ktoré nemá živnosť sa pri daňovej kontrole posudzujú ako závislá činnosť so všetkými dôsledkami o platení preddavkov a tak ďalej.

Ten človek nech urýchlene ide dať do poriadku svoju živnosť.

apo
lejka
02.03.12,11:35
Ďakujem už som mu telefonovala, až si to dá do poriadku a doplní si živnosť.
Anik
02.03.12,22:13
prosím o radu respektíve kontrolu
pri vypísaní B DP dávam pri príjme z prenájmu SK NACE 68 20 0
pri rakúskej živnosti - opatrovanie starších by som dala 96 09 0
alebo má niekto iný názor za reakciu ďakujem
prajem príjemný večer
Anik
majka555
05.03.12,11:16
ja mám tiež problém s SK NACE. Keď vyhľadám na stránke štatistického úradu podľa iča, vyhodí mi stolárske práce, ktoré v živnosti vôbec nemám.v živnosti mám uskutočňovanie stavieb a ich zmien-je to zároveň aj prevažná činnosť, ďalej výkon činnosti stav. dozora a tiež projektovanie stavieb. jednoducho je to úplný nesúlad. teraz neviem, čo urobiť. naviac v tom zozname kódov a činností nevidím nič vhodné na to uskutočňovanie stavieb a ich zmien. a navyše by ma zaujimalo, kde zobrali na štatistickom úrade to stolárstvo. pokiaľ viem, nikde som nič nenahlasovala.
avalik
05.03.12,11:25
ja mám tiež problém s SK NACE. Keď vyhľadám na stránke štatistického úradu podľa iča, vyhodí mi stolárske práce, ktoré v živnosti vôbec nemám.v živnosti mám uskutočňovanie stavieb a ich zmien-je to zároveň aj prevažná činnosť, ďalej výkon činnosti stav. dozora a tiež projektovanie stavieb. jednoducho je to úplný nesúlad. teraz neviem, čo urobiť. naviac v tom zozname kódov a činností nevidím nič vhodné na to uskutočňovanie stavieb a ich zmien. a navyše by ma zaujimalo, kde zobrali na štatistickom úrade to stolárstvo. pokiaľ viem, nikde som nič nenahlasovala.

http://www.porada.sk/t186417-p2-co-do-kolonky-sk-nace.html#post1993515
Lakatoš
06.03.12,19:08
Dobrý deň,

obraciam sa na vás s prosbou o radu.
pracujem ako predavač v jednom nemenovanom supermarkete v malom mestečku. Popritom ešte vykonávam osobnu asistenciu jednemu chlapcovi odkazanemu na invalidný vozik.
Prevažný príjem mám z hlavného zamestnania (predavač)
mám do kolonky 03 SK NACE uviesť
47110 Maloobchod v nešpecializovaných predajniach najmä s potravinami, nápojmi a tabakom
alebo
88100 Sociálna práca bez ubytovania pre staršie osoby a osoby so zdravotným postihnutím?

ďakujem
Mila123
06.03.12,19:12
príjem ako ZC sa SK Nace netýka....
t.j. iba SP.....
Lakatoš
06.03.12,20:51
pardon, ale nerozumiem, čo je ZC a čo SP
Mila123
06.03.12,20:52
C je zamestnanec....t.j. SK nace sa netýka pracovnoprávneho pomeru...
SP je sociálna práca....tú použi
Lakatoš
06.03.12,20:56
Mila123 dakujem velmi pekne
avalik
06.03.12,20:59
Dobrý deň,

obraciam sa na vás s prosbou o radu.
pracujem ako predavač v jednom nemenovanom supermarkete v malom mestečku. Popritom ešte vykonávam osobnu asistenciu jednemu chlapcovi odkazanemu na invalidný vozik.
Prevažný príjem mám z hlavného zamestnania (predavač)
mám do kolonky 03 SK NACE uviesť
47110 Maloobchod v nešpecializovaných predajniach najmä s potravinami, nápojmi a tabakom
alebo
88100 Sociálna práca bez ubytovania pre staršie osoby a osoby so zdravotným postihnutím?

ďakujem

z poucenia k DP:

Riadok 03 vypĺňa len daňovník s príjmami z podnikania (§ 6 ods. 1 zákona) alebo inej samostatnej zárobkovej činnosti (§ 6 ods. 2 zákona). Na riadku 03 sa uvedie kód SK NACE Rev. 2 podľa vyhlášky Štatistického úradu Slovenskej republiky č. 306/2007 Z. z., ktorou sa vydáva Štatistická klasifikácia ekonomických činností. Kód SK NACE nahrádza kód OKEČ a klasifikáciu kódov SK NACE možno nájsť na internetovej stránke www.statistics.sk (http://www.statistics.sk/). V kolónke „Hlavná, prevažná činnosť“ sa uvádza názov činnosti vykonávanej v rámci podnikania alebo inej samostatnej zárobkovej činnosti, z ktorej v zdaňovacom období daňovník dosiahol najvyšší príjem.

takze ako pise Mila123, das kod socialnej prace
slavuš
14.03.12,15:54
Čo myslíte môžem Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z dreva uviesť SK NACE 16100 - Pilovanie a hoblovanie dreva???? Nič iné hodiace sa k tomu som nenašla.
avalik
15.03.12,09:10
nesuhlasim s tym, ze treba poziadat o zmenu udajovz materialu, ktory si prilozila:

Čl. 13Povinnosti spravodajských jednotiek

Spravodajská jednotka je povinná poskytnúť úradu na jeho požiadanie aj potrebné údaje na aktualizáciu registra organizácií (adresa, ekonomická aktivita, počet zamestnancov, kontaktné údaje - telefón, fax) v ustanovenom termíne.
Právnická osoba alebo podnikateľ, ktorí vykonávajú viacero činností, poskytujú údaje pre štatistické zisťovania za tie činnosti, o ktoré úrad požiada.


ved az uzavretim roka zistime, z ktorej cinnosti sme dosiahli najvyssi prijem.

neviem si fyzicky predstavit, ked sa uzavierka urobi napr. 15. marca, posielat ziadost na Statisticky urad o zmenu SK NACE, cakat na ich vyjadrenie a v termine podat danove priznanie so SK NACE, ktore zodpoveda najvyssim prijmom.

v tebou uvedenom dokumente sa tiez uvadza:


Schválené vzory štatistických formulárov na všetky štátne štatistické zisťovania zahrnuté do programu štátnych štatistických zisťovaní na príslušný rok zverejňuje úrad na internetovej stránke. Tieto štatistické formuláre slúžia najmä na informáciu o sledovaných ukazovateľoch. Spravodajská jednotka si ich môže prezerať, prípadne vytlačiť pre vlastnú potrebu. Nie sú určené na elektronický zber údajov.


ta stranka je: Vzory štatistických formulárov (http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=2455)
nie kazda firma/zivnostnik je zahrnuta do statistickeho zistovania - zahrnuti su len ti, ktorym Statisticky urad zasiela tlaciva na vyplnenie

avsak tlacivo DzP patri medzi administrativne zdroje udajov (http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=2686) a tie podla mna sluzia na spracovanie statistickych udajov danovym uradom

PS: volala som svojej spravkyni, ze teda ktore SK NACE uviest do tlaciva - v stredu maju skolenie a slubila mi, ze sa na to opyta. ked dostanem info, dam to sem

mam potvrdene od spravkyne dane, ze do DP sa uvadza SK NACE činnosti vykonávanej v rámci podnikania alebo inej samostatnej zárobkovej činnosti, z ktorej v zdaňovacom období daňovník dosiahol najvyšší príjem - aj ked nie je zhodny s kodom SK NACE uvedenym pri ICO na stranke Statistickeho uradu.
nika.sum
17.03.12,11:30
Ahoj, mam s.r.o., kt. nevykonavala v r. 2011 ziadnu cinnost. Takze ked neuvediem ziaden SK NACE kod?
KEJKA
17.03.12,12:20
Ahoj, mam s.r.o., kt. nevykonavala v r. 2011 ziadnu cinnost. Takze ked neuvediem ziaden SK NACE kod?
bez SK NACE neakceptujú DPPO - uved podľa predmetu činnosti.
nika.sum
17.03.12,21:47
bez SK NACE neakceptujú DPPO - uved podľa predmetu činnosti.

dakujem za odpoved, uviedla som ten co ma aj statisticky urad.
mondes
19.03.12,22:05
Prosím Vás, aký by ste priradili kód SZČO, ktorá má prevažujúcu činnosť "Maliarske a natieračské práce"? Vďaka.
veronikasad
19.03.12,22:08
Prosím Vás, aký by ste priradili kód SZČO, ktorá má prevažujúcu činnosť "Maliarske a natieračské práce"? Vďaka.
túto pomôcku nepoznáš ?

http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz

Zoznam kodov SK NACE (v abecednom poradí) nájdeš aj v editovatelnom tlačive DzP FO typ B na stránke KROS-u
mondes
19.03.12,22:14
Ďakujem, samozrejme, že som najprv hľadala na tejto stránke, ale mi našlo 43210 Elektrická inštalácia, pričom v živnostenskom má maliarske a natieračské práce a montáž a demontáž lešenia, a faktúroval na maliarske a natieračské práce. Takže sa mi to nepozdáva.

.....myslela som, či niekto niečo podobné nemal. Vďaka.
veronikasad
19.03.12,22:19
Ďakujem, samozrejme, že som najprv hľadala na tejto stránke, ale mi našlo 43210 Elektrická inštalácia, pričom v živnostenskom má maliarske a natieračské práce a montáž a demontáž lešenia, a faktúroval na maliarske a natieračské práce. Takže sa mi to nepozdáva.

.....myslela som, či niekto niečo podobné nemal. Vďaka.
aj si trošku hľadala, alebo čakáš, že to za teba urobí niekto iný ?

tak nech sa páči

SK NACE 43340 Maľovanie a zasklievanie

a tu je prevažujúci predmet činnosti

45440 Maliarske, natieračské a sklenárske práce
mondes
19.03.12,22:23
Ďakujem Vám pekne Veronika.
Ivana Š
19.03.12,22:30
aj si trošku hľadala, alebo čakáš, že to za teba urobí niekto iný ?

tak nech sa páči

SK NACE 4334 Maľovanie a zasklievanie
a tu je prevažujúci predmet činnosti

45440 Maliarske, natieračské a sklenárske práce

mimotemya a si si všimla napr. 03.11.00 morský rybolov
a 03.12.0 morská aquakultúra
to na slovensku fíha mnoho živnostníkov podniká v tomto obore :)
avalik
19.03.12,22:46
Ďakujem, samozrejme, že som najprv hľadala na tejto stránke, ale mi našlo 43210 Elektrická inštalácia, pričom v živnostenskom má maliarske a natieračské práce a montáž a demontáž lešenia, a faktúroval na maliarske a natieračské práce. Takže sa mi to nepozdáva.

.....myslela som, či niekto niečo podobné nemal. Vďaka.

mondes, uz v inej teme si dostala odkaz na vysvetlivky k SK NACE, kde mas podrobnejsie vysvetlenie (http://www.porada.sk/t186417-p3-co-do-kolonky-sk-nace.html#post2002097) ... to je tak tazke vyhladavat v texte?
veronikasad
19.03.12,22:48
mondes, uz v inej teme si dostala odkaz na vysvetlivky k SK NACE, kde mas podrobnejsie vysvetlenie (http://www.porada.sk/t186417-p3-co-do-kolonky-sk-nace.html#post2002097) ... to je tak tazke vyhladavat v texte?
Dara, nie je jednoduchšie, keď to za ňu pohľadá niekto iný ?
tinkas
25.03.12,12:00
ahojte...neviete mi náhodou poradiť kam by som zaradila "motnáž, , rekonštrukcia tlakových zariadení"?
nika.sum
26.03.12,13:50
Ja neviem odkial ten statisticky urad bral informacie, ale mam klientku, kt. ma v zivnosti :
- Poskytovanie sluzieb pre rodinu a domacnost
- Poskytovanie kratkodobej starostlivosti pri opatere deti a starsich osob

a pri hladani kodu SK NACE som nasla na stranke stat.uradu : Generalne cistenie budov - tak kde toto nabrali?
avalik
26.03.12,14:13
Ja neviem odkial ten statisticky urad bral informacie, ale mam klientku, kt. ma v zivnosti :
- Poskytovanie sluzieb pre rodinu a domacnost
- Poskytovanie kratkodobej starostlivosti pri opatere deti a starsich osob

a pri hladani kodu SK NACE som nasla na stranke stat.uradu : Generalne cistenie budov - tak kde toto nabrali?

81.21 Generálne čistenie budov

Táto trieda zahŕňa:
- bežné (nešpecializované) upratovacie činnosti pre všetky typy budov akými sú:
• kancelárske budovy
• domy alebo byty
• továrne
• obchody
• inštitúcie;
- bežné (nešpecializované) upratovacie činnosti obchodných a prevádzkových priestorov a viacjednotkových obytných domov

Tieto činnosti predstavujú predovšetkým upratovanie interiéru, hoci môžu zahrňovať aj čistenie priľahlých vonkajších plôch, ako sú okná alebo spojovacie chodby.

Táto trieda vylučuje:
- špecializované čistiace činnosti, ako je čistenie komínov, krbov, kachieľ, pecí, spaľovacích pecí, bojlerov, ventilačných potrubí, odsávacích jednotiek, pozri 81.22
nika.sum
26.03.12,18:53
81.21 Generálne čistenie budov

Táto trieda zahŕňa:
- bežné (nešpecializované) upratovacie činnosti pre všetky typy budov akými sú:
• kancelárske budovy
• domy alebo byty
• továrne
• obchody
• inštitúcie;
- bežné (nešpecializované) upratovacie činnosti obchodných a prevádzkových priestorov a viacjednotkových obytných domov

Tieto činnosti predstavujú predovšetkým upratovanie interiéru, hoci môžu zahrňovať aj čistenie priľahlých vonkajších plôch, ako sú okná alebo spojovacie chodby.

Táto trieda vylučuje:
- špecializované čistiace činnosti, ako je čistenie komínov, krbov, kachieľ, pecí, spaľovacích pecí, bojlerov, ventilačných potrubí, odsávacích jednotiek, pozri 81.22

Dakujem za vysvetlenie, len je mi smiesne, ze si brala dotaciu na opatrovanie deti a o upratovani budov v zivnostenskom liste nic nema. Ja mam v zivnostensko liste aj upratovacie prace, co si myslim, ze by sa viac hodilo do tej triedy. Priznam sa, ze som tu triedu viac nestudovala, nakolko z nej prijem nemala. Podla mna dost divne zaraduje statisticky urad cinnosti. Malo by byt zjednotene cislovanie zivnosti a kodov NACE. Predsa sluzby pre rodinu a domacnost neznamenaju len upratovacie prace...Ale to bolo len konstatovanie, nic na tom nezmenime, len niekedy je problem vybrat kod NACE podla zivnosti...
avalik
26.03.12,18:57
Dakujem za vysvetlenie, len je mi smiesne, ze si brala dotaciu na opatrovanie deti. Priznam sa, ze som tu triedu viac nestudovala, nakolko z nej prijem nemala.

Statisticky urad bral do uvahy prvu zivnost - predpoklada sa, ze ta je hlavna :)

88.91 Denná starostlivosť o deti
Táto trieda tiež zahŕňa:
- činnosti dennej škôlky pre žiakov, vrátane dennej opatrovateľskej služby pre zdravotne postihnuté deti

88.10 Sociálna práca bez ubytovania pre staršie osoby a osoby so zdravotným postihnutím
Táto trieda zahŕňa:
- sociálne, poradenské služby, služby sociálneho zabezpečenia, odporúčania a podobné služby, ktoré sú zamerané na staršie osoby a osoby so zdravotným postihnutím v ich domovoch alebo inde. Sú vykonávané vládnymi alebo súkromnými organizáciami, národnými alebo miestnymi svojpomocnými organizáciami a odborníkmi, ktorí poskytujú konzultačné služby:
• návštevu starších osôb a osôb so zdravotným postihnutím
• dennú opatrovateľskú službu pre staršie dospelé osoby alebo dospelých so zdravotným postihnutím
• odbornú rehabilitáciu a prípravu osôb so zdravotným postihnutím za predpokladu, že prvok vzdelávania je obmedzený

Táto trieda vylučuje:
- financovanie a vedenie programov povinného sociálneho zabezpečenia, pozri 84.30
- činnosti podobné tým, ktoré sú uvedené v tejto triede, avšak s ubytovaním, pozri 87.30
- dennú opatrovateľskú službu pre zdravotne postihnuté deti, pozri 88.91
nika.sum
27.03.12,11:04
Dakujem Dari, ja som si kod nasla, ale si zlata ze si sa snazila mi pomoct, ja som len chcela vyjadrit nazor k tym NACE SK
nika.sum
27.03.12,11:16
1Dara, mozem poprosit link odkial mas kody SK NACE - co vsetko dana trieda zahrna a co vylucuje. Ja mam len zoznam kodov. Dakujem
Ivana Š
27.03.12,11:38
:)
avalik
27.03.12,17:11
zo stranky stat. uradu - inak link je aj v prisp. 42 a 60
00steve
04.05.12,08:17
dobry den... pracujem ako financny sprostredkovatel... co mam uviest do kolonky sk nace? nasiel som tam len cinnosti poistovacich agentov, cinnosti sprostredkovatelov ktore nejsu zivnostou a pod., ...ja zivnost mam a nerobim len poistovnictvo, ale aj uvery, investicie ci vklady... v zivnosti mam sprostredkovatelska cinnost v oblasti obchodu a sluzieb.. dakujem za info.. pekny den... stevo
veronikasad
04.05.12,08:19
dobry den... pracujem ako financny sprostredkovatel... co mam uviest do kolonky sk nace? nasiel som tam len cinnosti poistovacich agentov, cinnosti sprostredkovatelov ktore nejsu zivnostou a pod., ...ja zivnost mam a nerobim len poistovnictvo, ale aj uvery, investicie ci vklady... v zivnosti mam sprostredkovatelska cinnost v oblasti obchodu a sluzieb.. dakujem za info.. pekny den... stevo
nezadávaj rovnakú otázku do viacerých tém
http://www.porada.sk/t187135-p2-sk-nace.html#post2054231