plasmuska
09.02.10,13:16
Ahojte,

riesim dilemu so zaclenenim niektorych vydavkov v penaznom denniku.
Obecne by ma zaujimalo co sa obvykle uctuje do sluzieb a co do prevadzkovej rezie.
Konkretne riesim tieto polozky - tlac brozur a plagatov, kopirovanie letakov, webhosting, vytovorenie administracneho programu pre webovu stranku, prenajom priestorov na konferenciu.
Viete mi niekto poradit? Vopred dakujem!

plasmuska
rodina1
09.02.10,12:26
Ahojte,

riesim dilemu so zaclenenim niektorych vydavkov v penaznom denniku.
Obecne by ma zaujimalo co sa obvykle uctuje do sluzieb a co do prevadzkovej rezie.
Konkretne riesim tieto polozky - tlac brozur a plagatov, kopirovanie letakov, webhosting, vytovorenie administracneho programu pre webovu stranku, prenajom priestorov na konferenciu.
Viete mi niekto poradit? Vopred dakujem!

plasmuska
V peňažnom denníku má jeden stĺpec názov prevádzková réžia (výdavky ovplyvňujúce základ dane). Stĺpec - služby v peňažnom denníku nie je. Takže všetko, čo uvádzaš, účtuješ ako prevádzková réžia, ktorú si môžeš analyticky členiť tak, ako potrebuješ.
mysimis
09.02.10,12:26
V jednoduchom účtovníctve máme prevádzkovú réžiu do ktorej sa účtujú aj rôzne služby. Zvlášť členenie na služby nie je.
Dada
09.02.10,12:31
A do prevádzkovej réžie sa môžu dať aj služby spojené s realizáciou nejakej zákazky, kde my sme dodávali tovar a iný dodávateľ zabezpečoval montáž, povolenia a práce s tým súvisiace, ktoré nám potom fakturoval?
plasmuska
09.02.10,15:14
nezizkove organizacie maju ale clenenie vydavkov - zasoby, sluzby, mzdy, platby do poistnych fondov, prevadzkova rezia ......... ospravedlnujem sa, asi som sa neuplne vyjadrila
mysimis
09.02.10,15:21
nezizkove organizacie maju ale clenenie vydavkov - zasoby, sluzby, mzdy, platby do poistnych fondov, prevadzkova rezia ......... ospravedlnujem sa, asi som sa neuplne vyjadrila

mimotemyOtázku si zadala do "jednoduchého účtovníctva" - požiadaj niektorého moderátora o presunutie medzi neziskovky.