csuvto
09.02.10,14:06
Dobry den!
Na notebooku nefunguje pripojenie na internet a ako pricinu uvadza problem s IP adresou a vyzaduje jej zmenu.
Co v takom pripade? Ako sa mení IP adresa?
Dakujem.
Vlado40
09.02.10,13:08
Aký máš OS ? Pripájaš sa káblom , alebo WiFi ?
salvosko
09.02.10,13:12
Predpokladam IP konflikt.
Treba skusit Automaticke ziskanie IP adresy v nastaveni TCPIP sietoveho protokolu.
maurer2
09.02.10,17:18
napis ako sa pripajas na siet akeho mas providera ci neblokuje MAC ADRESU na konkretny pocitac a jeho sietovu kartu v tom pripade sa iny pc neda pripojit bez zmeny MAC, dalsie moznosti su ako pisal salvosko ale aj FIREWALL nastavenia popripade výrus ale to je mala pravdepodobnost.
csuvto
10.02.10,06:22
na sieť sa pripajam wifi
salvosko
10.02.10,07:00
No a WiFi router ma bud:
- dynamicke pridelovanie IP (DHCP)
- staticke pridelovanie IP
V prvom pripade treba u teba nastavit automaticku IP.
V druhom pripade treba u teba nastavit IP manualne ale inu aka sa uz pouziva.
csuvto
10.02.10,07:42
skušala som obe, ale internet stale nejde.
Inak dakujem za rady.
Flinstone
10.02.10,07:44
to sa skúšaš pripojiť náhodne na nejakú dostupnú sieť? alebo vlastnú...
csuvto
10.02.10,07:52
na nahodnu.
salvosko
10.02.10,07:54
Hehe, MAC address filtering.
csuvto
10.02.10,08:35
uz to vyhadzuje aj dalsej kolegyni
salvosko
10.02.10,08:50
Nerozumiem tomu. Pripajas sa na nahodnu WiFi a robí to aj kolegyni?
Asi vás majiteľ nahodnej WiFi vymakol a zistil že cez neho leziete tak to zabezpečil aby sa Vám nedalo.
Ak ide o vašu WiFi, firemnú napríklad, tak ten čo to má na starosti vám povie ako to nastaviť.
csuvto
10.02.10,08:54
je to naša školska wifi, mozno som predchadzajucu otazku zle pochopila.
LubosP
10.02.10,09:06
Hehe, MAC address filtering.
MAC address filtering sa urcite NEPREJAVUJE ako problem s IP cislom

Kedze tam nie je nastavene DHCP, a cisla su nastavene staticky, znamena to ze niekto iny si nastavil rovnake cislo ake ma autorka otazky a neskor si niekto dalsi nastavil rovnake ako ma kolegyna.

Kedze je to skolska siet, urcite sa o nu niekto stara, takze najjednoduchsie bude ist za nim a povedat mu o probleme. On uz zisti kto je cierna ovca a urobi napravu.
csuvto
10.02.10,12:28
zial, ziadny spravca siete u nas oficialne neexistuje, len informatik-taky samozvaný odborník.
Sieť je zaheslená, takze sa nam tazko mohol niekto napojiť.
salvosko
10.02.10,12:49
Tak si niekto dal IP natvrdo a teraz to koliduje. Alebo dosla kapacita DHCP servra. Fakt netusim ako to tam mate nastavene.
Ty mas 2 moznosti:
Dat si automaticku IP alebo skusat manualne IP z toho rozsahu ako tam mate (ma niekto komu to funguje).
Ked sa neviem ako je to nastavene tak mozeme iba hadat.
csuvto
10.02.10,13:32
skúšali sme aj automaticky aj "ručne" zadať rozne IP. Da sa kapacita servra rozšíriť?
Pravdepodobne v tom bude problem-kedze sme uz ostatne moznosti vyskusali a nič.
Vlado40
10.02.10,13:32
Nie je jednoduchšie pozrieť sa na router , ako je nastavený?
Flinstone
10.02.10,16:26
ak ten váš samozvaný odborník nič nemenil, tak by mal mať router povolený rozsah 100 IP adries. Zaheslená sieť nemusí znamenať nič, lebo je možné, že niektorý študent je zbehlejší ako správca a mohol sa pripojiť a niečo pomeniť... ak majú problém viacerí, tak natvrdo reset routra a nastavenie nanovo.
octo
27.09.10,12:23
cawte ako si mam zmenit IP adresu?? som pripojeni cez fiwi a nemam dinamicku....
Fero11
27.09.10,17:29
Jedna dolezita otazka !!
Aky dovod mas na zmenu IP adresy
salvosko
27.09.10,18:19
IP adresa je bude staticka ale dynamicka (automaticka).
Ak mas na notebook staticku a pripojis ho do inej siete kde funguju dynamicke tak nebude fungovat leda nastavi tu staticku ale ta je zla.
Ak mas na notebooku nastavenu dynamicku a pripojis ho do siete so statickou tak vtedy existuje tzv. alternativne nastavenie - staticke ktore windows presne ak dynamicke nezafunguje (nenajde DHCP) server.
Zalezi teda:
1. Ako to mas nastavene.
2. Kde ti to funguje a kde nie.
Velmi malo informacii na konkretnu pomoc.