MIG_6
09.02.10,15:28
Chcela by som vas, ktori ste boli uz hospitalizovani a aj v dennom sanatoriu poziadat o radu, ci je lepsie ist sa liecit do nemocnice alebo do denneho sanatoria a aky je medzi tym rozdiel
Laco-monter
09.02.10,14:47
Depresia prichádza z nedostatku pozitívnych podnetov !

Depresia sa prejavuje nečinnosťou.

RECEPT ??? na prekonanie depresie ???

Nájsť si náplň života a BYŤ AKTÍVNY !
eva165
09.02.10,15:04
Ahoj MIG, presne viem o čom píšeš.Si čerstvo zaregistrovaná a ja som sa tiež zaregistrovala aj kôli tomu, aby som reagovala-naštala ma totiž prvá odpoveď ktorú si dostala.

Koľko máš rokov ?
eva165
09.02.10,15:09
Depresia prichádza z nedostatku pozitívnych podnetov !

Depresia sa prejavuje nečinnosťou.

RECEPT ??? na prekonanie depresie ???

Nájsť si náplň života a BYŤ AKTÍVNY !

mimotemyOdporučila by som ti, aby si si riadne preštudoval o tomto veľmi závažnom probléme. Ak človek trpí depresiou, takéto rady viď tvoja ho len viac ponížia, ubolia, rozhodia , znechutia a pod. ...
Laco-monter
09.02.10,15:09
Ahoj MIG, presne viem o čom píšeš.Si čerstvo zaregistrovaná a ja som sa tiež zaregistrovala aj kôli tomu, aby som reagovala-naštala ma totiž prvá odpoveď ktorú si dostala.

Koľko máš rokov ?


Možno druhá,či tretia odpoveď Ťa poteší ;)

Chceš ma trestať za moj názor?
eva165
09.02.10,15:13
Nie nechcem, ibaže sa mi to ako prvý príspevok zdalo dosť s u r o v é.
Snáď máš pravdu a ostatné príspevky ma potešia, pretože presne viem o čom zadávateľka píše.
eva165
09.02.10,15:14
MIG napíš či máš deti a vek.je to v tvojej situácii veľmi rozhodujúce. Ver mi.
Laco-monter
09.02.10,15:19
Nie nechcem, ibaže sa mi to ako prvý príspevok zdalo dosť s u r o v é.
Snáď máš pravdu a ostatné príspevky ma potešia, pretože presne viem o čom zadávateľka píše.
Nie je to len moj názor,

niečo v tomto zmysle prezentoval dokumentárny kanal SPEKTRUM.
eva165
09.02.10,15:29
Pozri LACO monter,
oceňujem tvoj výber TV programu, no slovo DEPRESIA a následná hospitalizácia príp.stacionár je veľmi VÁŽNA.
Pripadá mi to, že máš chuť si pokecať - čo tak sa presunúť do poraďáckej kaviarne ? MIG podľa mňa potrebuje serióze poradenstvo.
kaco11
09.02.10,15:35
depresia je ochorenie. byt aktivny je fajn rada ak mas zly den.ak ta niekto nastval v praci. kanal spektrum je sice fajn ale povedana je len cast problematiky. ak povie pubertacka mam depku (pardon za priklad) tak ju beriem s rezervou. nevie co to je, jej stastie. depresia je ochorenie,na ktore su lieky a da sa uspesne liecit. treba ist k psychologovi nech sa vyjadri. diagnostikovat ochorenie a liecit ho. povedz samovrahovi to je ok zi aktivne. posle ta niekam. odporucam zadavatelke temy navstivit psycholog.ambulanciu ak ma pocit ze si sama uz nevie pomoct. drzim palce.
eva165
09.02.10,16:01
depresia je ochorenie. byt aktivny je fajn rada ak mas zly den.ak ta niekto nastval v praci. kanal spektrum je sice fajn ale povedana je len cast problematiky. ak povie pubertacka mam depku (pardon za priklad) tak ju beriem s rezervou. nevie co to je, jej stastie. depresia je ochorenie,na ktore su lieky a da sa uspesne liecit. treba ist k psychologovi nech sa vyjadri. diagnostikovat ochorenie a liecit ho. povedz samovrahovi to je ok zi aktivne. posle ta niekam. odporucam zadavatelke temy navstivit psycholog.ambulanciu ak ma pocit ze si sama uz nevie pomoct. drzim palce.



Podľa mňa už MIG u lekára bola,
pretože niekto jej tú hospitalizáciu príp.Stacionár musel navrhnúť, a prevažne je na to kompetentný psychiater. Ten po vyšetrení zváži, a hlavne po určení dg.či nariadi individ.terapiu u psychológa, prípadne hospitalizáciu-pokiľ psychológ nepomôže.
Predpokladám, že MIG dostala aj nejaké lieky.

Preto som sa hneď na začiatku pýtala, či má deti a na vek.

Ťažko je ti MIG napísať - čo je lepšie.Chýbajú od teba informácie. Bola si liečená psychologičkou ?

Je to závažné ochorenie, potrebuješ nazbierať veľa sily - držím ti veľmi palce.OZVI SA
MIG_6
09.02.10,16:28
ahoj Eva, vidim, ze ty vies o co ide, Laco - monter je asi velmi mlady chlapec, ktory este nicim tazkym v zivote nepresiel, tak nevie pochopit trapenie druheho, mne to uz nevadi, nie je prvy s, ktoreho nazorom som sa stretla a neprajem mu, aby sa aj on niekedy s takym niecim stretol.....ja mam cez 40 a nemam deti, ale som vydata a mam tazku depresiu a mam ist do nemocnice, ale pocula som aj o dennom sanatoriu...tak neviem s obidvoch alternativ mam hrozu a neviem co dalej...
buchač
09.02.10,20:10
ahoj Eva, vidim, ze ty vies o co ide, Laco - monter je asi velmi mlady chlapec, ktory este nicim tazkym v zivote nepresiel, tak nevie pochopit trapenie druheho, mne to uz nevadi, nie je prvy s, ktoreho nazorom som sa stretla a neprajem mu, aby sa aj on niekedy s takym niecim stretol.....ja mam cez 40 a nemam deti, ale som vydata a mam tazku depresiu a mam ist do nemocnice, ale pocula som aj o dennom sanatoriu...tak neviem s obidvoch alternativ mam hrozu a neviem co dalej...


Laco-monter
Citát:Pôvodca textu príspevku: avonka1
Laco, koľko jazdíš ty? ( čo sa rýchlosti aj rokov týka )
...
...
vodičskej praxe jazdím už 20 rokov,
...
...
http://www.porada.sk/1284047-post76.html

...hm , ked tak počítam , tak asi velmi mladý nebude ....takých cca 38-40 rokov ....

Ale že trieska koniny , to je fakt .....

Laci prepáč , nemáš ani šajn ....

To , čo tu niekde tvrdíš , tak to sú postrehy neznalého , ktorý vidí do problematiky asi tak , ako keby sa na ňu pozeral z IC alebo z Boeningu ...
Laco-monter
09.02.10,20:23
http://www.porada.sk/1284047-post76.html

...hm , ked tak počítam , tak asi velmi mladý nebude ....takých cca 38-40 rokov ....

Ale že trieska koniny , to je fakt .....

Laci prepáč , nemáš ani šajn ....

To , čo tu niekde tvrdíš , tak to sú postrehy neznalého , ktorý vidí do problematiky asi tak , ako keby sa na ňu pozeral z IC alebo z Boeningu ...
"buchač" moja poklona ,;):cool:

naozaj stíhaš sledovať celú poradu.:)

Ja len žasnem,koĺko je tu zbytočných emócii.:mee:

Mám aj ja začať vypisovať,čím všetkým som v živote prešiel???

A vobec,pridanie príspevku do diskusie nie je podmienené odbornou znalosťou veci.
Niekto príspevku dá súhlas,kým iný povie,že je to konina.:eek:

Nechodím na tieto stránky dlho,no z toho,čo som si tu prečítal,drvivá väčšina prispievateĺov,pardón, prispievateliek prejavuje určité jednostranné
zmýšĺanie..
Nechcem byť vulgárny,no povedal by som že majú klapky na očiach, a vidia len to,čo chcú vidieť...
To by ešte nebolo zlé...:rolleyes:
Najhoršie na tom všetkom je,že sa snažia podĺa seba pretvárať a vychovávať iných.zlezaradil
A preto ich nechám v týchto sebaklamoch, a budem sa do diskusií zapájať iba príležitostne.:cool:
buchač
09.02.10,20:49
"buchač" moja poklona ,;):cool:

naozaj stíhaš sledovať celú poradu.:)
celú nie , len si občas aj niečo zapamätám ....;)
Ja len žasnem,koĺko je tu zbytočných emócii.:mee:
Tiež pravda..
Mám aj ja začať vypisovať,čím všetkým som v živote prešiel???
Nerieš , nemá význam ...
Ako sa vraví , nemá význam kadiť do vlastného hniezda ...
A vobec,pridanie príspevku do diskusie nie je podmienené odbornou znalosťou veci.
Niekto príspevku dá súhlas,kým iný povie,že je to konina.:eek:
Osobne sa zásadne vyjadrujem , teda snažím sa ;), dať svoje poznatky , skúsenosti ...tie mi nikto nevezme ...
Nechodím na tieto stránky dlho,no z toho,čo som si tu prečítal,drvivá väčšina prispievateĺov,pardón, prispievateliek prejavuje určité jednostranné
zmýšĺanie..
Nechcem byť vulgárny,no povedal by som že majú klapky na očiach, a vidia len to,čo chcú vidieť...
To by ešte nebolo zlé...:rolleyes:
Najhoršie na tom všetkom je,že sa snažia podĺa seba pretvárať a vychovávať iných.zlezaradil
A preto ich nechám v týchto sebaklamoch, a budem sa do diskusií zapájať iba príležitostne.:cool:

....že neverím ...stav sa ...;)
eva165
10.02.10,06:19
ahoj Eva, vidim, ze ty vies o co ide, Laco - monter je asi velmi mlady chlapec, ktory este nicim tazkym v zivote nepresiel, tak nevie pochopit trapenie druheho, mne to uz nevadi, nie je prvy s, ktoreho nazorom som sa stretla a neprajem mu, aby sa aj on niekedy s takym niecim stretol.....ja mam cez 40 a nemam deti, ale som vydata a mam tazku depresiu a mam ist do nemocnice, ale pocula som aj o dennom sanatoriu...tak neviem s obidvoch alternativ mam hrozu a neviem co dalej...


Ahoj MIG,
- nebudem sa vyjadrovať k určitým názorom a pripomienkam, je to premňa strata času. Verím, že tu nájdeš pomoc, ktorú potrebuješ.
Ja sama prežívam určité utrpenie, preto viem, o čom píšeš. Pozri, môj názor je taký, že pokiaľ ty sama sa cítiš zle a si v ťažkej depresii, je nutné a MUSÍŠ pokračovať v liečbe a nevzdávať sa.
Ja som hospitalizáciu odmietla, beriem lieky a pravidelne navštevujem psychologičku. Mám stredne ťažkú depresiu a posstraumatický šok.
Zažila som niečo-čo nikomu neprajem. Pokúšam sa pozbierať sa zo všetkého, pretože to chcem. A verím že to chceš aj ty.
Nevzdávaj sa. Neviem ako si natom fyzicky, pretože do denného stacionára budeš musieť denne dochádzať. Musíš sa ráno "nakopnúť" a ísť. Zvládneš to ????Akú máš diagnózu ?? Myslím číslo.
delonka
10.02.10,07:05
"buchač" moja poklona ,;):cool:

naozaj stíhaš sledovať celú poradu.:)

Ja len žasnem,koĺko je tu zbytočných emócii.:mee:

Mám aj ja začať vypisovať,čím všetkým som v živote prešiel???

A vobec,pridanie príspevku do diskusie nie je podmienené odbornou znalosťou veci.
Niekto príspevku dá súhlas,kým iný povie,že je to konina.:eek:

Nechodím na tieto stránky dlho,no z toho,čo som si tu prečítal,drvivá väčšina prispievateĺov,pardón, prispievateliek prejavuje určité jednostranné
zmýšĺanie..
Nechcem byť vulgárny,no povedal by som že majú klapky na očiach, a vidia len to,čo chcú vidieť...
To by ešte nebolo zlé...:rolleyes:
Najhoršie na tom všetkom je,že sa snažia podĺa seba pretvárať a vychovávať iných.zlezaradil
A preto ich nechám v týchto sebaklamoch, a budem sa do diskusií zapájať iba príležitostne.:cool:
môj názor - môj manžel nedokázal prijať situáciu, že som tzv. "zlyhala" resp., že už nevládzem ďalej., myslím, že je to rozdielny pohľad pohlaví na vzniknutú situáciu., nevedel pochopiť, že už nevládzem niesť zodpovednosť za chod domácnosti-t.j. otázky typu:čo mám kúpiť?čo nám chýba doma? čo potrebujeme? ja som potrebovala, aby na tieto otázky odpovedal aj on, resp.vôbec ich nepoložil t.j.bývame v jednej domácnosti, takže, prídem a poviem-kúpil som chlieb, lebo som ráno zobral posledný, kúpil som toaletný papier, pretože som dal do WC posledný kotúč, v sobotu navarím toto, ty si urob deň pre seba...." ja to vnímam tak, že moja prílišná zodpovednosť a maximálnosť, aby bolo všetko tak ako si ja a môj partner predstavujeme, ma doviedla do PP., samozrejme, okrem starostlivosti o rodinu a domácnosť som denne pracovala 8/-10 hod. + cesta domov., chcem podotknúť, že mám krásnu dcéru, vďaka manželovi samozrejme, je mi však ľúto, že to nie vzťah, kde mi manžel "nalakuje" nechty na nohách, pretože ja už si to nevládzem a mám ich rada nalakované.
eva165
10.02.10,07:31
môj názor - môj manžel nedokázal prijať situáciu, že som tzv. "zlyhala" resp., že už nevládzem ďalej., myslím, že je to rozdielny pohľad pohlaví na vzniknutú situáciu., nevedel pochopiť, že už nevládzem niesť zodpovednosť za chod domácnosti-t.j. otázky typu:čo mám kúpiť?čo nám chýba doma? čo potrebujeme? ja som potrebovala, aby na tieto otázky odpovedal aj on, resp.vôbec ich nepoložil t.j.bývame v jednej domácnosti, takže, prídem a poviem-kúpil som chlieb, lebo som ráno zobral posledný, kúpil som toaletný papier, pretože som dal do WC posledný kotúč, v sobotu navarím toto, ty si urob deň pre seba...." ja to vnímam tak, že moja prílišná zodpovednosť a maximálnosť, aby bolo všetko tak ako si ja a môj partner predstavujeme, ma doviedla do PP., samozrejme, okrem starostlivosti o rodinu a domácnosť som denne pracovala 8/-10 hod. + cesta domov., chcem podotknúť, že mám krásnu dcéru, vďaka manželovi samozrejme, je mi však ľúto, že to nie vzťah, kde mi manžel "nalakuje" nechty na nohách, pretože ja už si to nevládzem a mám ich rada nalakované.

DELONKA,
niektorí si môžu myslieť, že je to "spriahnutie " žien proti mužom,aspoň tak som to pochopila ja pri čítaní názoru prispievateľa - muža.

No MIG je v ťažkej situácii a ja ju úplne chápem, pretože aj ja sa v nej nachádzam. V pondelok som riešila rovnaký problém u svojej lekárky ( nemocnica - alebo stacionár.) Viem čo moje stavy spustilo, ibaže ak je človek zavalený množstvom zodpovednosti a do toho sa ti ešte v živote prihodí nešťastie - TELO UŽ JEDNODUCHO NEVLÁDZE NIESŤ TAKÚ ŤARCHU.

Budem rada, pokiaľ MIG bude reagovať aj naďalej.
eva165
10.02.10,08:01
DELONKA,
zabudla som na to najhlavnejšie, drž sa a píš ďalej. Vidím, že každá z nás prežíva určité trápenie. Ako si riešila ty svoje "zlyhanie" - aj keď ja si myslím, že si nezlyhala, iba už tiež nevládzeš a ty sama vieš presne PREČO. Čo ti momentálne pomáha?????
Pozdravujem ťa a buď silná aj ty.
pupavka11
11.02.10,11:11
A podla coho urci psychiater, ci je vhodne psychiatricke sanatorium, alebo psychologicke? Kto z vas o tom nieco vie? Myslim, ked je uz stanovena diagnoza - depresia.
eva165
11.02.10,12:43
A podla coho urci psychiater, ci je vhodne psychiatricke sanatorium, alebo psychologicke? Kto z vas o tom nieco vie? Myslim, ked je uz stanovena diagnoza - depresia.


Ahoj pupavka,
je pravdou, že ja niesom lekár a aj každý dr.psychiatrie má určite iné metódy postupu.Preto ti môžem opísať, ako to prebiehalo medzi mnou a mojou psych.
Všetko čo som pociťovala (vnútorne+fyzicky) som jej opísala. Spomenula mi, že Depresia sa člení do troch kateg. - ľahká,stredná a ťažká. Presne zaradenie podľa stavu by mala určiť doktorka. Ale všetko je aj na pacientovi (pokiaľ on sám chce prijať pomoc ), aby bol férový a neklamamal. Ja som zložila svoju "hrdosť" pretože pomoc potrebujem a vyklopila som pravdu. Nápor a neustály teror na moju psychiku som už ďalej nevládala.Ona mi navrhovala určité riešenia, ktoré pacient môže ale aj nemusí prijať. Je to o vzájomnej dôvere.

A michodom - nie každý je "psychopat" kto zaklope na dvere psychiatrie. Stretla som tam výnimočných aj dosť vzdelaných ľudí ( ktorí sú poznačený ozaj veľkou životnou traumou.) A nehambia sa za to. Ahoj
ubka
11.02.10,13:31
MIG 6, a Ty už máš diagnostikovanú depresiu? ..alebo je to otázka do pléna, aké budú reakcie. Ak Ti ju niekto diagnostikoval-myslím lekár určite Ti o rozdielnej liečbe-hospitalizácia/sanatŕium povedal.
Ak chceš iba názor, je u každého iný, jeden má radšej individuálny prístup-inému vyhovuje kolektívne pôsobenie, nespoliehala by som sa na názor iného, vd každý sme iný:
Neodkladaj liečbu, čím skôr začneš, tým skôr nájdeš znovu zmysel života, je jedno pre ktorý druh sa rozhodneš.
dušinka
11.02.10,14:15
MIG 6, a Ty už máš diagnostikovanú depresiu? ..alebo je to otázka do pléna, aké budú reakcie. Ak Ti ju niekto diagnostikoval-myslím lekár určite Ti o rozdielnej liečbe-hospitalizácia/sanatŕium povedal.
Ak chceš iba názor, je u každého iný, jeden má radšej individuálny prístup-inému vyhovuje kolektívne pôsobenie, nespoliehala by som sa na názor iného, vd každý sme iný:
Neodkladaj liečbu, čím skôr začneš, tým skôr nájdeš znovu zmysel života, je jedno pre ktorý druh sa rozhodneš.
Nedá mi nezapojiť sa do diskusie. Vždy som si myslela, že ja som človek silný s veľmi pozitívnym prístupom k životu, a zrafu paf.... Nechuť, lenivosť, strata záujmu o seba, o okolitý svet. Všetko čo som robila som robila s vypätím posledných síl. Trpela som už i pri myšlienke že treba ísť niekde medzi ľudí. Medzi známych, s ktorými sme sa predtým radi stretávali. Nevšímajte si reakcie Laca - montéra. Nevie o čom hovorí. Keby mi v tom čase boli povedali skoč do studne tak skočím. Naozaj netreba čakať, je to choroba. Za ktorú nemôžeme. Ak veríš lekárovi, poslúchni ho. Keď navrhuje hospitalizáciu, nebráň sa. Zrejme by Ti ju nenavrhol, keby neusúdil že je treba. Ja som mala len veľmi ľahkú depresiu, ale podľa mňa to aj tak bolo hrozné. Mne veľmi pomohol vlastný manžel, ten ma vyslovene dotiahol k lekárovi.
Ešte jeden dodatok: Bola si na vyšetrení štítnej žľazy? U mňa zohrala svoju úlohu aj jej nefunkčnosť, o čom som nevedela. Držím palce.
Je úžasné znova vidieť svet taký aký je.
Psycholog
11.02.10,16:00
mimotemyOdporučila by som ti, aby si si riadne preštudoval o tomto veľmi závažnom probléme. Ak človek trpí depresiou, takéto rady viď tvoja ho len viac ponížia, ubolia, rozhodia , znechutia a pod. ...
Deprese je asi nejčastější duševní onemocnění. Někdy během života ji zažije každý pátý člověk a v průběhu jednoho roku tato porucha postihne asi 5 % populace. U žen se objevuje přibližně dvakrát častěji než u mužů. Skutečný příběh ilustruje, jak fatální následky může mít, když není nemoc odhalena včas. Deprese představuje jeden z nezávažnějších zdravotnických problémů. Dle Světové zdravotnické organizace patří deprese mezi onemocnění, které nejvíce invalidizují a zkracují život obyvatelstvu nejbohatších zemí.
Z pohledu jednotlivce přináší deprese následující rizika:
• Sebevražedné jednání - až polovina nemocných prožije během deprese vážné sebevražedné myšlenky, čtvrtina se o sebevraždu pokusí a 10 – 15 % sebevraždu dokoná.
• Zdravotní komplikace – deprese je spojena s vyšším výskytem dalších tělesných onemocnění vlivem snížené tělesné aktivity, omezeného příjmu potravy a tekutin, zvýšené spotřeby cigaret, alkoholu a dalších návykových látek či zanedbávání existujících či nově vzniklých zdravotních problémů (onemocnění srdce, úrazy, zanedbané infekce apod.)
• Snížená kvalita života – osoby s depresí (hlavně pokud se neléčí) mají menší šanci na udržení či utváření uspokojivých mezilidských vztahů, na získání přiměřeného vzdělání, nalezení a udržení zaměstnání a finanční soběstačnosti.
Co je deprese?
Emoce mají v životě člověka nezastupitelnou roli, zajišťují rychlé hodnocení dějů, které probíhají v nás i našem okolí a dávají jim význam. Emoce zásadně ovlivňují i ostatní psychické funkce (myšlení, paměť, pozornost, vůli apod.) a chování. Dlouhodobějšímu emočnímu vyladění se říká nálada, která ve zdraví mírně kolísá podle konkrétní situace a stavu člověka. Rozladěnost po nedosažení svého cíle nebo smutek po ztrátě blízkého člověka jsou emocemi přirozenými, přiměřenými situaci a užitečnými, neboť pomáhají mobilizovat sílu do dalšího úsilí nebo se vyrovnat se ztrátou.
Pokud však negativní emoce trvají příliš dlouho nebo jejich intenzita neodpovídá situaci, hovoříme o depresivní náladě. Pokud se vedle depresivní nálady objeví i další příznaky, jako jsou ztráta zájmů a potěšení z aktivit, pokles energie, ztráta sebedůvěry, výčitky, porucha soustředění, narušený spánek či sebevražedné úvahy, mluvíme o depresi. Při depresi jsou tak kromě nálady narušeny i další psychické funkce a ovlivněno je i chování. Deprese je tedy onemocnění celého organismu, které zásadním způsobem nepříznivě narušuje každodenní fungování. Tím se odlišuje od pouhé špatné nálady.
Jak častá je deprese?
Deprese je pravděpodobně nejčastější duševní onemocnění. Depresi někdy během života zažije každý pátý člověk a v průběhu jednoho roku se tato porucha postihne asi 5 % populace. U žen se objevuje přibližně dvakrát častěji než u mužů. Deprese obvykle začíná mezi 25. - 35. rokem života, ale vyskytnout se může prakticky v jakémkoliv věku. Deprese přichází v epizodách, které trvají 3 – 12 měsíců (průměrně okolo 6 měsíců), u menší části nemocných však mohou trvat i podstatně déle. Epizody deprese se přibližně u poloviny nemocných v průběhu života vracejí, častěji u osob, které první depresi prožily v nižším věku. Někdo tedy zažije během života jen jednu epizodu deprese, někomu se deprese po různě dlouhém období bez obtíží vrací a jiný trpí častými návraty deprese s krátkými obdobími zlepšení.
Deprese se diagnostikuje na základě přítomnosti určitých příznaků, které jsou vymezeny Mezinárodní klasifikací nemocí. Minimální délka trvání příznaků pro diagnózu deprese je v současnosti stanovena na dva týdny.
Vedlejší příznaky - jejich počet určuje závažnost deprese a nejméně dva by měly být přítomny
• Ztráta sebedůvěry nebo sebeúcty. Objevují se pocity selhání a neschopnosti.
• Opakované prožívání či sdělování výčitek a pocitů viny, které jsou přehnané nebo neodůvodněné
• Opakované myšlenky na smrt nebo sebevraždu nebo jakékoliv sebevražedné chování
• Stížnosti nebo důkazy svědčící o snížené schopnosti myslet nebo soustředit se, nerozhodnost a váhavost
• Změna psychomotorického tempa, které se projevuje zpomalením (méně často zrychlením) myšlení, řeči a aktivity
• Poruchy spánku, obvykle nespavost (méně často zvýšená spavost)
• Změna chuti k jídlu, obvykle nechutenství s poklesem váhy (méně často zvýšená chuť k jídlu a váhový přírůstek)
Somatický syndrom
Somatický syndrom označuje přítomnost příznaků, které jsou pro depresi zvláště typické. Patří mezi ně:
• Zřetelná ztráta zájmu nebo potěšení při aktivitách, které jsou normálně příjemné
• Nedostatek nebo ztráta prožívání událostí a aktivit, které normálně vyvolávají emoční odpověď (pozitivní i negativní reakci)
• Ranní probouzení dvě nebo více hodin před obvyklou dobou probouzení
• Deprese je těžší ráno
• Zřetelně patrné zpomalení myšlení a chování (méně často zrychlení)
• Výrazná ztráta chuti k jídlu
• Úbytek hmotnosti (o 5 % nebo více za poslední měsíc)
• Zřetelná ztráta libida
Závažnost onemocnění
Podle počtu a závažnosti depresivních příznaků se deprese dělí na mírnou, středně těžkou a těžkou. Při těžké depresi se mohou objevit i psychotické příznaky jako bludy (např. nevývratné přesvědčení o své vině a hříšnosti) nebo halucinace (např. hlasy, které sdělují jedinci, že způsobil katastrofu).
Rozpoznat depresi v situaci, kdy jedinec s těmito problémy vyhledá odborníka, nebývá složité. Problém však někdy přináší skutečnost, že sám nemocný nemusí u sebe depresi vůbec rozpoznat (říká se tomu, že nemá na nemoc náhled) nebo příznaky deprese nepovažuje za projev nemoci. Zvýšenou únavu si může vysvětlovat jako lenost, sníženou výkonnost jako svou neschopnost, špatně soustředění jako zhloupnutí, přehnané výčitky jako oprávněné a sebe samotného pak vnímat jako člověka neschopného, hloupého, špatného, který zaslouží potrestat. Tato změna myšlení může být velmi odolná vůči snaze okolí snášet důkazy o opaku, myšlení depresivního člověka je v přesvědčivosti vždy o krok napřed. Důležitá je proto role rodiny, přátel, učitelů, spolupracovníků či praktických lékařů, kteří mohou "diagnostikovat" depresi dříve a přesněji než sám nemocný. Přesvědčit člověka s depresí k vyhledání pomoci a léčbě však nemusí být jednoduché. Vhodné je zaujmout chápavý a trpělivý přístup, poukazovat především na viditelné změny, které u takového člověka pozorujeme proti jeho normě a doporučovat kontakt s odborníkem.
Léčbu tedy určí s našim souhlasem lékař – psychiatr. Pokud dojde k sebevražednému pokus, pak bez našeho souhlasu - je to nutnost. Petr
JamkaJanka
11.02.10,16:06
Tato tema ma zaujala lebo momentalne prechadzam rovnakym obdobim, v praci sa tvarim ako nic ale doma je to peklo.. mam reakcie ze sa nespoznavam, zacala som chodit na masaze ale nepomahaju. Lieky na depresie uz brat nechcem po zlej skusenosti s nimi. Co je to to denne sanatorium? to ma zaujima.

Prosim ostatnych co a tomu vobec nerozumeju aby ani neodpisovali svoje nazory ci poucky Vid Laco monter ci ako to bolo
.... dakujem
buchač
11.02.10,17:02
Tato tema ma zaujala lebo momentalne prechadzam rovnakym obdobim, v praci sa tvarim ako nic ale doma je to peklo.. mam reakcie ze sa nespoznavam, zacala som chodit na masaze ale nepomahaju. Lieky na depresie uz brat nechcem po zlej skusenosti s nimi. Co je to to denne sanatorium? to ma zaujima.

Prosim ostatnych co a tomu vobec nerozumeju aby ani neodpisovali svoje nazory ci poucky Vid Laco monter ci ako to bolo
.... dakujem

Denné sanatórium = denný psychiatrický stacionár

Napríklad ....


Spať môžete doma

Nemocnica vás desí? Odbornú pomoc môžete dostať aj v denných psychiatrických stacionároch. „V minulosti k nám chodili ľudia aj z vlastnej vôle, ale súčasný zákon, ktorý vyžaduje odporúčanie od praktického lekára, to skomplikoval,“ hovorí Ľubica Bradáčová, psychologička
z Denného psychiatrického stacionára v Bratislave.
Ľudia s príznakmi prepracovania však pobyt v stacionári neberú ako dovolenku.
„Prišli preto, lebo sa cítia zle, prestali fungovať v práci, ich stav im nepríjemne zasahuje do pracovného i súk-romného života a nevedia si dať rady,“ objasňuje. Liečebný pobyt v stacionári, ktorý prepláca poisťovňa, si v ľahších prípadoch vyžaduje dva-tri týždne, v ťažších tri mesiace. Lekár alebo terapeut vám zostaví denný program – individuálnu či skupinovú terapiu, terapiu umením, dramaterapiu, v ktorej vyjadrujete pocity hraním divadla a pantomímy, pohybové terapie, imaginácie, relaxačné metódy či športové hry a taktiež činnostné terapie – prácu s textilom, drevom, so sklom, s drôtom či hlinou.
„Deň v stacionári sa začína o deviatej rannou komunitou a po nej prebieha dopredu dohodnutý liečebný program, ktorý sa končí o pätnástej hodine,“ uzatvára Ľubica Bradáčová. V zahraničí sú podobné „pobyty“ bežné.
http://zena.pluska.sk/bajecna-zena/clanky/tema/zavrite-ma-na-psychiatriu.html
MIG_6
12.02.10,15:22
ubka, nie je to otazka len do plena :).....mam diagnostikovanu tazku endogennu depresiu, je mi dost zle, a nechce sa mi nic robit a nikam chodit...ked mam ist len k lekarovi, tak uz tri dni dopredu mi je este horsie a musim zvysit davku lieku na ukludnenie...hoci tie sa snazim brat co najmenej...ale rano...teda nad ranom si vzdy musim dat, ale musim ich mat pri posteli, lebo ked som ich nemala....tak som nemala silu donutit sa ist pre ne, radsej som lezala niekolko hodin s tym, ze mi je zle....a uz som sa rozhodla, radsej pojdem do nemocnice, lebo asi by som nebola schopna kazde rano vstat a ist niekde...

toto pisem aj pre Evku165

a dakujem aj psychologovi....ktory to pekne vysvetlil aj pre druhych, ktori nevedia vela o depresii
Laco-monter
12.02.10,15:26
ubka, nie je to otazka len do plena :).....mam diagnostikovanu tazku endogennu depresiu, je mi dost zle, a nechce sa mi nic robit a nikam chodit...ked mam ist len k lekarovi, tak uz tri dni dopredu mi je este horsie a musim zvysit davku lieku na ukludnenie...hoci tie sa snazim brat co najmenej...ale rano...teda nad ranom si vzdy musim dat, ale musim ich mat pri posteli, lebo ked som ich nemala....tak som nemala silu donutit sa ist pre ne, radsej som lezala niekolko hodin s tym, ze mi je zle....a uz som sa rozhodla, radsej pojdem do nemocnice, lebo asi by som nebola schopna kazde rano vstat a ist niekde...

toto pisem aj pre Evku165

a dakujem aj psychologovi....ktory to pekne vysvetlil aj pre druhych, ktori nevedia vela o depresii

Aj dochodok sa dá na to vybaviť ???:rolleyes:
pupavka11
12.02.10,15:27
Psycholog, ako to, prosim ta, vyzera u psychologa, ide o individualnu, alebo spolocnu terapiu? Navsteva psychologa je na doporucenie psychiatra, alebo, napr. v ramci pobytu na psychiatrickej klinike?
dušinka
12.02.10,16:24
Aj dochodok sa dá na to vybaviť ???:rolleyes:

Tomu sa hovorí že príde na psa mráz.
Zdravím
Laco-monter
12.02.10,16:27
Tomu sa hovorí že príde na psa mráz.
Zdravím

zoberte bejzbolky a všetci do mńa !!!:eek:
dušinka
12.02.10,16:31
MIG_6 : Tú otázku o štítnej žľaze som položila úplne vážne.
Po dvoch rokoch liečenia depresie vysvitlo, že treba liečiť štítnu žľazu. Po mesiaci užívania liekov na štítnu žľazu zmizla aj depresia.
Stanislav 1975
12.02.10,16:33
Ahoj pupavka,
je pravdou, že ja niesom lekár a aj každý dr.psychiatrie má určite iné metódy postupu.Preto ti môžem opísať, ako to prebiehalo medzi mnou a mojou psych.
Všetko čo som pociťovala (vnútorne+fyzicky) som jej opísala. Spomenula mi, že Depresia sa člení do troch kateg. - ľahká,stredná a ťažká. Presne zaradenie podľa stavu by mala určiť doktorka. Ale všetko je aj na pacientovi (pokiaľ on sám chce prijať pomoc ), aby bol férový a neklamamal. Ja som zložila svoju "hrdosť" pretože pomoc potrebujem a vyklopila som pravdu. Nápor a neustály teror na moju psychiku som už ďalej nevládala.Ona mi navrhovala určité riešenia, ktoré pacient môže ale aj nemusí prijať. Je to o vzájomnej dôvere.

A michodom - nie každý je "psychopat" kto zaklope na dvere psychiatrie. Stretla som tam výnimočných aj dosť vzdelaných ľudí ( ktorí sú poznačený ozaj veľkou životnou traumou.) A nehambia sa za to. Ahoj

Evi, s tvojím posledným odsekom úplne a bez výhrad súhlasím- kolko slávných,známych ľudí sa išlo liečiť na psychiatriu(napr. R.Muller) a kolko takých ľudí sa liečiť nešlo a dopadlo to zle a spáchali samovraždu( D.Pašek, I.Mistrík, Svoboda a kopu ďalších)Napr.zhodou okolností sa včera obesil modny návrhar M.Quenn,mal 40 rokov, butikov po celom svete ,peňazí ako šupiek a predsa skončil ako skončil-takže depresia fakt nepostihuje len chudobných ale aj tých bohatých a ako som niekde čítal, keď može ochorieť srdiečko alebo žalúdok,takisto može ochorieť aj duša...
dušinka
12.02.10,16:49
zoberte bejzbolky a všetci do mńa !!!:eek:
Veď čo iné si zaslúžiš?
MIG_6
12.02.10,17:06
Dusinka, nevsimla som si to o stitnej zlaze, mam aj znizenu cinnost stitnej zlazy a liecim sa na nu dva roky a stav sa mi nezlepsuje....ale aj to mi mozno zhorsil stav, neviem...
MIG_6
12.02.10,17:10
Evi, s tvojím posledným odsekom úplne a bez výhrad súhlasím- kolko slávných,známych ľudí sa išlo liečiť na psychiatriu(napr. R.Muller) a kolko takých ľudí sa liečiť nešlo a dopadlo to zle a spáchali samovraždu( D.Pašek, I.Mistrík, Svoboda a kopu ďalších)Napr.zhodou okolností sa včera obesil modny návrhar M.Quenn,mal 40 rokov, butikov po celom svete ,peňazí ako šupiek a predsa skončil ako skončil-takže depresia fakt nepostihuje len chudobných ale aj tých bohatých a ako som niekde čítal, keď može ochorieť srdiečko alebo žalúdok,takisto može ochorieť aj duša...

velmi pekne si to napisal....a uz mi je do placu
Stanislav 1975
12.02.10,17:12
velmi pekne si to napisal....a uz mi je do placu

Juj moja, to som nechcel...:mee::mee::mee:,ked budeš plakať ty-tak budem aj ja...;)
MIG_6
12.02.10,17:15
Juj moja, to som nechcel...:mee::mee::mee:,ked budeš plakať ty-tak budem aj ja...;)

:)...tak nebudem plakat...nechcem, aby si plakal aj ty...
MIG_6
12.02.10,17:16
Juj moja, to som nechcel...:mee::mee::mee:,ked budeš plakať ty-tak budem aj ja...;)

dakujem ti za spoluucast aj to pomaha...
dušinka
12.02.10,18:51
Možno preto ma zaujal Tvoj príspevok, lebo ja som fakt neverila že človek sa môže dostať to takého stavu. Ja som nemala žiadne príčiny na depresiu. Rodinný život - v poriadku, práca, t.j. firma - v poriadku, deti - v poriadku. , a predsa ...
Drž sa rád lekára, najdi si ale aj niekoho kto Ti pomôže z okruhu svojich blízkych, nehanbi sa priznať že trpíš na depresiu. Uvidíš /zase vlastná skúsenosť/ koľko ľudí sa Ti prizná že prešiel tým istým. A v mojom príde to boli úspešní právnici, právničky, majitelia firiem, ktorí pôsobili akoby svet bol gombička.
Tak ahoj. Ver že život stojí za to.... Keď to sem napíšeš po mesiaci, dvoch budem veľmi rada.
Ešte niečo: v tom čase, hoci som veriaci človek som nedokázala chodiť ani do kostola. A tam som vždy našla pokoj. Okrem toho zlého obdobia.
Stanislav 1975
12.02.10,20:35
Depresia prichádza z nedostatku pozitívnych podnetov !

Depresia sa prejavuje nečinnosťou.

RECEPT ??? na prekonanie depresie ???

Nájsť si náplň života a BYŤ AKTÍVNY !

Laci, ty si strašne mýliš 2 veci a to depresiu si miešaš zo zlou náladou-keď má človek zlú náladu,tak áno, treba ísť do lesa, do kina, na kávu s priateľmi a pod., ALE depka je úplne niečo iné-ako možeš také niečo povedať človeku ,ktorý keď sa ráno zobudí,tak ani nevladze vstať z postele, ledva si tak urobí kavu,hmhm a je rád,že sa vlastne hýbe-takže nemýl si depku so zlou náladou...
Laco-monter
12.02.10,21:16
Laci, ty si strašne mýliš 2 veci a to depresiu si miešaš zo zlou náladou-keď má človek zlú náladu,tak áno, treba ísť do lesa, do kina, na kávu s priateľmi a pod., ALE depka je úplne niečo iné-ako možeš také niečo povedať človeku ,ktorý keď sa ráno zobudí,tak ani nevladze vstať z postele, ledva si tak urobí kavu,hmhm a je rád,že sa vlastne hýbe-takže nemýl si depku so zlou náladou...
Ja som sa vyjadril všeobecne a myslím si,že aj podnetne k jadru problému.

Lenže to povedal nejaký Laco-monter,keby to povedal nejaký Mudr či Phdr, tak všetci mu tlieskajú, ale čo povie Laco-monter to je blud.

A všetci ma tu idú kameńovať ::::eek:

Ja nebudem nikoho hladkať po pleci, ani hýčkať ho v jeho stave .

Nemám pre to dovod.

JA NIE SOM ZODPOVEDNÝ ZA PRISPIEVATEĽOV do tejto diskusie,každý je svojprávny , si myslím.

Čo sa týka mojej osoby nikoho nie je nič po tom,čo ja robím,čo si myslím a čo sem napíšem.
Stanislav 1975
12.02.10,21:19
Ja som sa vyjadril všeobecne a myslím si,že aj podnetne k jadru problému.

Lenže to povedal nejaký Laco-monter,keby to povedal nejaký Mudr či Phdr, tak všetci mu tlieskajú, ale čo povie Laco-monter to je blud.

A všetci ma tu idú kameńovať ::::eek:

Ja nebudem nikoho hladkať po pleci, ani hýčkať ho v jeho stave .

Nemám pre to dovod.

JA NIE SOM ZODPOVEDNÝ ZA PRISPIEVATEĽOV do tejto diskusie,každý je svojprávny , si myslím.

Čo sa týka mojej osoby nikoho nie je nič po tom,čo ja robím,čo si myslím a čo sem napíšem.
ale čo sa hneď urážaš na šecko...?Daj si frťana a pohoda, klídek:D
Inak.náhodou ten nick máš dobrý-jeden z najlepších na porade-len by si nemusel byť taký prchký...ale blbý rozhodne nie si, len prchký troška...
Laco-monter
12.02.10,21:29
ale čo sa hneď urážaš na šecko...?Daj si frťana a pohoda, klídek:D
Inak.náhodou ten nick máš dobrý-jeden z najlepších na porade-len by si nemusel byť taký prchký...ale blbý rozhodne nie si, len prchký troška...
U mňa je to presne opačne, keď si dám frťana tak som prchký,teraz som bez frťana,lebo by som nespal ak by som ,čo len jazyk omočil v nejakom alkohole.

Ja som v istom ohĺade hyperaktívny...:o

Teraz sedím doma a čakám na prácu,keď sa trochu oteplí.

Preto vypisujem aj tu na porade.:rolleyes:

K mojmu nicku , ja som krstným menom Ladislav a pracujem ako monter,či vlastne zvárač, ale monter znie lepšie,takže monter.

Ja sa nehanbím za svoju prácu, ani nevidim potrebu sa skrývať pod vymysleným nickom.
Stanislav 1975
12.02.10,21:44
U mňa je to presne opačne, keď si dám frťana tak som prchký,teraz som bez frťana,lebo by som nespal ak by som ,čo len jazyk omočil v nejakom alkohole.

Ja som v istom ohĺade hyperaktívny...:o

Teraz sedím doma a čakám na prácu,keď sa trochu oteplí.

Preto vypisujem aj tu na porade.:rolleyes:

K mojmu nicku , ja som krstným menom Ladislav a pracujem ako monter,či vlastne zvárač, ale monter znie lepšie,takže monter.

Ja sa nehanbím za svoju prácu, ani nevidim potrebu sa skrývať pod vymysleným nickom.
však ano, dobrý zvárač je na nezaplatenie, to je dobré remeslo-elektricky oblúk?:D
Len tu pepsinu si vtedy nemusel tak uraziť-ona je dobré dievča...
Laco-monter
12.02.10,22:00
však ano, dobrý zvárač je na nezaplatenie, to je dobré remeslo-elektricky oblúk?:D
Len tu pepsinu si vtedy nemusel tak uraziť-ona je dobré dievča...

Tiež nemusíš každý deń prechádzať celú poradu .:confused:
Mal som vtedy taký únik ...
Mńa vytáča také detinské správania sa , smajlíkov hromada a hlavne tie otrasné obrazky pri nickoch...
Ona mi poslala cez SS smajla cez celú obrazovku .:o
A zvozil ma aj Richard !:(
Stanislav 1975
12.02.10,22:11
Tiež nemusíš každý deń prechádzať celú poradu .:confused:
Mal som vtedy taký únik ...
Mńa vytáča také detinské správania sa , smajlíkov hromada a hlavne tie otrasné obrazky pri nickoch...
Ona mi poslala cez SS smajla cez celú obrazovku .:o
A zvozil ma aj Richard !:(

Jaaaj richard mne v mojich začiatkoch uzamkol tri témy moje,že sú nevhodné ,hmhm-ale dá sa on je celkom v pohode a kamarátov(tky) si určite nájdeš a čo sa týka že niektorí ťa vytáčajú-vieš, mňa tu tiež nejakí ludia už dost sklamali,ale neriešim to-je tu ovela viac dobrých ľudí a povedal by som,že je tu aj pár ozajstných OSOBNOSTÍ...
pupavka11
13.02.10,14:01
Fajn debata a co s tou hospitalizaciou, o tom nikto nic nevie, ako to funguje a podla coho je clovek zaradeny do ktorej nemocnice, podla obvodu, kde byva? Alebo ina nemocnica = iny typ depresie: :eek:? Tiez to budem najblizsie riesit/pondelok, rada by som dopredu o tom nieco vedela.
Stanislav 1975
13.02.10,14:23
Fajn debata a co s tou hospitalizaciou, o tom nikto nic nevie, ako to funguje a podla coho je clovek zaradeny do ktorej nemocnice, podla obvodu, kde byva? Alebo ina nemocnica = iny typ depresie: :eek:? Tiez to budem najblizsie riesit/pondelok, rada by som dopredu o tom nieco vedela.

No vo všeobecnosti platí, že nemocnica nemusí byť v obvode bydliska-ale tieto psychiatrické nemocnice sú preplnené a veľmi ťažko sa vybavuje to,aby sa dostal tam,kam chce ísť ten daný pacient,hmhm-napr. do Pezinka sa je extrémne ťažko dostať,lebo je údajne najlepšia...a je o ňu veľký záujem...
mareko
13.02.10,17:00
Laci, ty si strašne mýliš 2 veci a to depresiu si miešaš zo zlou náladou-keď má človek zlú náladu,tak áno, treba ísť do lesa, do kina, na kávu s priateľmi a pod., ALE depka je úplne niečo iné-ako možeš také niečo povedať človeku ,ktorý keď sa ráno zobudí,tak ani nevladze vstať z postele, ledva si tak urobí kavu,hmhm a je rád,že sa vlastne hýbe-takže nemýl si depku so zlou náladou...
Ja si myslím, že Laci si ani tak nemýli depku so zlou náladou, ale ČAS!!! Rady, ktoré uviedol, resp. poznatky sú pre nás, čo depku nemáme, sú to rady ako sa máme správať, aby sme sa s touto chorobou nikdy nestretli. Možno to pomôže, keď sa okolo nás potuluje niečo, čo by mohlo byť v budúcnosti diagnostikované ako depresia. Vtedy by nám tieto rady mohli naozaj pomôcť. Na už existujúcu depresiu sú tie rady neskoro, tam už treba podstúpiť liečbu.
Zadávateľke témy by som poradila (som laik, nič viac, nič menej, iba laik), aby najprv skúsila denný stacionár (pokiaľ má doma aké také zázemie a podporu), aby nevypadla zo svojho bežného života úplne. Ak však doma nemá žiadnu podporu, alebo nebodaj naopak, tak vtedy rozhodne voliť nemocnicu.
Držím palce, nech sa rozhodneš tak či onak, aby to bolo predovšetkým úspešné.
Laco-monter
13.02.10,17:06
Ja si myslím, že Laci si ani tak nemýli depku so zlou náladou, ale ČAS!!! Rady, ktoré uviedol, resp. poznatky sú pre nás, čo depku nemáme, sú to rady ako sa máme správať, aby sme sa s touto chorobou nikdy nestretli. Možno to pomôže, keď sa okolo nás potuluje niečo, čo by mohlo byť v budúcnosti diagnostikované ako depresia. Vtedy by nám tieto rady mohli naozaj pomôcť. Na už existujúcu depresiu sú tie rady neskoro, tam už treba podstúpiť liečbu.
Zadávateľke témy by som poradila (som laik, nič viac, nič menej, iba laik), aby najprv skúsila denný stacionár (pokiaľ má doma aké také zázemie a podporu), aby nevypadla zo svojho bežného života úplne. Ak však doma nemá žiadnu podporu, alebo nebodaj naopak, tak vtedy rozhodne voliť nemocnicu.
Držím palce, nech sa rozhodneš tak či onak, aby to bolo predovšetkým úspešné.

Pochopila si ma naozaj presne, ďakujem Ti.:)

Príspevky do témy vždy píšem zo zámerom aby sa na nich zamyslelo viacej ĺudí.
A tiež si myslím,že nie je na mieste hodnotiť prispievateĺov v zmysle,prečo si napísal toto alebo hento.
Ako na mńa útočili v tejto téme,pred niekoľkými dńami.
eva165
14.02.10,07:53
Pochopila si ma naozaj presne, ďakujem Ti.:)

Príspevky do témy vždy píšem zo zámerom aby sa na nich zamyslelo viacej ĺudí.
A tiež si myslím,že nie je na mieste hodnotiť prispievateĺov v zmysle,prečo si napísal toto alebo hento.
Ako na mńa útočili v tejto téme,pred niekoľkými dńami.

AHOJ LACI,
vidím, že nie si "podrývač", ako sa mi na začiatku zdalo.Dala som ti tabuľku mimo témy, ale dnes konštatujem, že táto téma sa konečne uberá správnym smerom.PREPÁČ.

Bola by som aj ja povďačná, ak by sa pridal do témy niekto, kto pozná režim v nemocnici (napr.dĺžka hosp., a či môže pacient odísť-keď sa na psychiatrii cíti ešte horšie...).
Na túto otázku by mohol zareagovať "psychológ", ktorý nám tu všetkým prispel článkom o depresii, pokiaľ je lekár.

Ďakujem
pupavka11
14.02.10,08:44
No vo všeobecnosti platí, že nemocnica nemusí byť v obvode bydliska-ale tieto psychiatrické nemocnice sú preplnené a veľmi ťažko sa vybavuje to,aby sa dostal tam,kam chce ísť ten daný pacient,hmhm-napr. do Pezinka sa je extrémne ťažko dostať,lebo je údajne najlepšia...a je o ňu veľký záujem...
Stanislav a vies aj, kto vlastne podla obvodu do toho vychyteneho PEZINKU :D vlastne patri?
Stanislav 1975
14.02.10,09:01
Stanislav a vies aj, kto vlastne podla obvodu do toho vychyteneho PEZINKU :D vlastne patri?

Neviem,hmhm
gigi24
14.02.10,13:12
Stanislav a vies aj, kto vlastne podla obvodu do toho vychyteneho PEZINKU :D vlastne patri?
myslim, ze to nie je podla obvodu, ale to ti tvoj psychiater moze dohodnut
ak uzna, ze tam je to pre teba vhodne
Danila
14.02.10,13:45
mimotemyOdporučila by som ti, aby si si riadne preštudoval o tomto veľmi závažnom probléme. Ak človek trpí depresiou, takéto rady viď tvoja ho len viac ponížia, ubolia, rozhodia , znechutia a pod. ...To čo si napísala, nemyslíš vážne. Každý je sám sebe najlepším lekárom. A ja s názorom montéra súhlasím. Čím koho ponižuje, rozhadzuje, etc....? Nechápem. Život nie je prechádzka ružovým sadom. . . A s nikým sa nemazná. Treba sa mu vzoprieť. A radšej trikrát obehnúť panelák, ako si vo fotelke pri telke lúskať s tabletkami. Na tie je čas vždy. Ale až keď sme vystrieľali všetky patróny. VŽDY. Ale radšej NIKDY.

P.S. Červené palce, vlčie maky, život je už raz taký......;):rolleyes::)
Danila
14.02.10,13:49
No vo všeobecnosti platí, že nemocnica nemusí byť v obvode bydliska-ale tieto psychiatrické nemocnice sú preplnené a veľmi ťažko sa vybavuje to,aby sa dostal tam,kam chce ísť ten daný pacient,hmhm-napr. do Pezinka sa je extrémne ťažko dostať,lebo je údajne najlepšia...a je o ňu veľký záujem...Stanko, Stanko, v tak vážnej téme som sa aj pobavila........Pezinok Ťa odmeňuje?.....:D
Stanislav 1975
14.02.10,13:51
Stanko, Stanko, v tak vážnej téme som sa aj pobavila........Pezinok Ťa odmeňuje?.....:D

Tak vieš je ťažká doba, kríza a provízky sa zídu odvšadiaľ...:D-dohoď niekoho-aj ty si zarobíš...:D:D:D
gigi24
14.02.10,14:08
To čo si napísala, nemyslíš vážne. Každý je sám sebe najlepším lekárom. A ja s názorom montéra súhlasím. Čím koho ponižuje, rozhadzuje, etc....? Nechápem. Život nie je prechádzka ružovým sadom. . . A s nikým sa nemazná. Treba sa mu vzoprieť. A radšej trikrát obehnúť panelák, ako si vo fotelke pri telke lúskať s tabletkami. Na tie je čas vždy. Ale až keď sme vystrieľali všetky patróny. VŽDY. Ale radšej NIKDY.

P.S. Červené palce, vlčie maky, život je už raz taký......;):rolleyes::)

Danila, velmi sa divim tomu, co si napisala, vies ty vlastne o com je tu rec?
Dokonca V.I.P. s tolkymi suhlasmi....tie suhlasy boli urcite len za odborne uctovnicke rady. Myslim, ze by si si mala trosku nieco prestudovat o tom o com sa tu hovori a az potom sa pripojit do tejto debaty. Ale ty asi nepochopis o com je to, ked uz MÁ niekto depresiu, hoci predtym obiehal aj 5x panelak a zivot sa mu zdal byt gombicka ako teraz tebe
dušinka
14.02.10,14:22
To čo si napísala, nemyslíš vážne. Každý je sám sebe najlepším lekárom. A ja s názorom montéra súhlasím. Čím koho ponižuje, rozhadzuje, etc....? Nechápem. Život nie je prechádzka ružovým sadom. . . A s nikým sa nemazná. Treba sa mu vzoprieť. A radšej trikrát obehnúť panelák, ako si vo fotelke pri telke lúskať s tabletkami. Na tie je čas vždy. Ale až keď sme vystrieľali všetky patróny. VŽDY. Ale radšej NIKDY.

P.S. Červené palce, vlčie maky, život je už raz taký......;):rolleyes::)
Ej ha, ešte že lekár, ktorého človek v prípade depresie potrebuje, nemá takýto názor.
Vieš takáto "múdra" som bola pred pár rokmi aj ja. Ešte že som to nikomu nahlas nepovedala.
Lubica12
14.02.10,14:36
Ani jedno ochorenie nie je prechádzka ružovým sadom. Aj na prvý pohľad banálne ochorenie môže byť skomplikované a nemusí skončiť dobre. Depresia je vážna vec, bez lekára sa dá ťažko zvládnuť. Veľa ľudí si myslí, že je to vymyslená diagnóza pre lenivcov. Nie, treba konať čím prv, tým lepšie. Ísť odbornému lekárovi a ten posúdi. Ťažko tu niekto poradí ako nato.
eva165
14.02.10,16:00
To čo si napísala, nemyslíš vážne. Každý je sám sebe najlepším lekárom. A ja s názorom montéra súhlasím. Čím koho ponižuje, rozhadzuje, etc....? Nechápem. Život nie je prechádzka ružovým sadom. . . A s nikým sa nemazná. Treba sa mu vzoprieť. A radšej trikrát obehnúť panelák, ako si vo fotelke pri telke lúskať s tabletkami. Na tie je čas vždy. Ale až keď sme vystrieľali všetky patróny. VŽDY. Ale radšej NIKDY.

P.S. Červené palce, vlčie maky, život je už raz taký......;):rolleyes::)

MILÁ DANILA,
nerada by som bola ak by si si to vzala osobne, ale ak by si pozorne čítala, určite by si si všimla, že dnes (nedela) cca. o 10.00 hod. som sa Lacimu ospravedlnila a v závere uviedla otázku pre ostatných. Alebo mám mať nebodaj "strach" napísať svoj názor?
Alebo som si poplietla "rubriku"? Je to predsa o ZDRAVÍ nie?
Aj múdrejší od nás vravievali : "raz je človek hore a raz dolu", tak prajem všetko dobré a pozdravujem ťa.
eva165
14.02.10,16:15
Ej ha, ešte že lekár, ktorého človek v prípade depresie potrebuje, nemá takýto názor.
Vieš takáto "múdra" som bola pred pár rokmi aj ja. Ešte že som to nikomu nahlas nepovedala.



100 % SÚHLAS !
Keď si spomeniem, aká som bola hyperaktívna....., plná elánu a obiehania nie len okolo paneláku,... stačil zlomok sekundy v jeden pekný deň a môj život nabral úplne iný smer....
"nikdy nevrav nikdy..." :(
ludex
14.02.10,16:55
Fajn debata a co s tou hospitalizaciou, o tom nikto nic nevie, ako to funguje a podla coho je clovek zaradeny do ktorej nemocnice, podla obvodu, kde byva? Alebo ina nemocnica = iny typ depresie: :eek:? Tiez to budem najblizsie riesit/pondelok, rada by som dopredu o tom nieco vedela.

V prvom rade sa treba poradiť zo svojím psychiatrom,či je nutná ústavná liečba alebo nie. Psychiatrické liečebne nie sú kúpele. Na ústavnú liečbu Vás musí odporučiť Váš psychiater. Liečebnu si môžeš vybrať ktorú len chceš. Nie je to rajonizované. Čo sa týka Pezinka,nemyslím si že to je najlepšia liečebňa,ale viem že je najprísnejšia,čo sa týka režimu. Čo sa týka liečby depresie,liečba liekmi je dlhodobá záležitosť,lieky začínajú účinkovať po 6 týždňoch a viditelné zlepšenie sa prejavuje po 2 až 3 mesiacoch. Ja beriem antidepresíva už druhý rok a len teraz ich začínam vysadzovať a môžem povedať že som úplne v poriadku a velmi mi pomohli. Len treba vydržať!! ;)
buchač
14.02.10,18:57
Prešiel som si celé ...


Depresia prichádza z nedostatku pozitívnych podnetov !
Depresia sa prejavuje nečinnosťou.
RECEPT ??? na prekonanie depresie ???
Nájsť si náplň života a BYŤ AKTÍVNY !

Daj nejaké rady ...čo je to náplň života ...????


Možno druhá,či tretia odpoveď Ťa poteší ;)
Chceš ma trestať za moj názor?

Nie je potrebné , každý je strojcom svojho osudu , život každého tresce jednotlivo ...
Ale čo som ja komu urobil ....???? hm , teda neviem ...:confused:


Aj dochodok sa dá na to vybaviť ???:rolleyes:

Tak za toto by si si teda zaslúžil , ale fest ...;)


Ja som sa vyjadril všeobecne a myslím si,že aj podnetne k jadru problému.
Lenže to povedal nejaký Laco-monter,keby to povedal nejaký Mudr či Phdr, tak všetci mu tlieskajú, ale čo povie Laco-monter to je blud.
A všetci ma tu idú kameńovať ::::eek:
Ja nebudem nikoho hladkať po pleci, ani hýčkať ho v jeho stave .
Nemám pre to dovod.
JA NIE SOM ZODPOVEDNÝ ZA PRISPIEVATEĽOV do tejto diskusie,každý je svojprávny , si myslím.
Čo sa týka mojej osoby nikoho nie je nič po tom,čo ja robím,čo si myslím a čo sem napíšem.

Nikdo nekameňuje ........Ťa ...;)


U mňa je to presne opačne, keď si dám frťana tak som prchký,teraz som bez frťana,lebo by som nespal ak by som ,čo len jazyk omočil v nejakom alkohole.
Ja som v istom ohĺade hyperaktívny...:o
Teraz sedím doma a čakám na prácu,keď sa trochu oteplí.
Preto vypisujem aj tu na porade.:rolleyes:
K mojmu nicku , ja som krstným menom Ladislav a pracujem ako monter,či vlastne zvárač, ale monter znie lepšie,takže monter.
Ja sa nehanbím za svoju prácu, ani nevidim potrebu sa skrývať pod vymysleným nickom.

No vidíš , sedíš doma , čakáš na teplúčko v teplúčku ...na prácu ..
To znemená , že ju asi budeš mať ...asi ..
No niekto sedí v robote , stresuje sa , že o ňu príde ....na krku deti , hypotéka , horší partner/ka , fasa šéf v robote - hotový debil .....
Nehovoriac aj o iných aspektoch života .
čuduješ sa , že si poniektorí mašľu chcú hodiť ?
V príspevku 15 uvádzaš niečo o svojich problémoch ...kto ich nakoniec nemá ?
No niekto je odolný , niekto nie ...


Pochopila si ma naozaj presne, ďakujem Ti.:)
Príspevky do témy vždy píšem zo zámerom aby sa na nich zamyslelo viacej ĺudí.
A tiež si myslím,že nie je na mieste hodnotiť prispievateĺov v zmysle,prečo si napísal toto alebo hento.
Ako na mńa útočili v tejto téme,pred niekoľkými dńami.
Lenže zamyslenie sa na d problémom týmto štýlom písania , teda Tvojim , veľa ľudí štve ...

P.S.:
K tomu štýlu písania ....že to práve ja hovorím ...;):rolleyes::confused::---:D:D:D
Laco-monter
14.02.10,19:04
Ja si myslím,že je NORMÁLNE ak sú v prispevkoch k téme obsiahnuté súhlasne aj nesúhlasne aj odporujúce názory
tak funguje DISKUSIA .
Silvernola
14.02.10,19:52
Ja si myslím,že je NORMÁLNE ak sú v prispevkoch k téme obsiahnuté súhlasne aj nesúhlasne aj odporujúce názory
tak funguje DISKUSIA .
Ibaže diskusné fóra len kvôli samotnej diskusii pre Prázdnomilov Mlatislamov sú inde. Tu ľudia hľadajú a našťastie aj nachádzajú poRADU a pomoc
Bionda
14.02.10,20:59
depresia sa lieči u psychiatra, pracovala som tam a viem, že v niektorých prípadoch môže pomôcť ak človek začne žiť aktívne, ale niekedy vôbec nie a ťažké depresie môžu skončiť aj suicidálnym konaním ( zažila som dievča čo vyskočilo z 12posch. (nemyslím adolescentné dievčatá pre stratu "pravého muža", matky detí, ktoré nezvládli ťažké živ. situácie a pod. ). Predsa existujú aj ľudia s manicko-depresívnou poruchou a tu sa nedá riešiť vec iným ako liečením v liečebni - psychiatrickej. Rovnako nie každý z nás zvláda problémy rovnako a tiež sa môže dostať do situácie- náhle úmrtie niekoho blízkeho ( muž, žena, dieťa , rodič ..) a tu je tiež ťažko hľadať riešenie a najmä ak do toho prídu ešte aj iné problémy- strata zamestnania .. a pod.... jednoznačne odporúčam zadávateľke vyhľadať odbornú psychiatrickú pomoc a ak niekto trpí depresiou psychiater zváži mieru ohrozenia pre chorého.
gigi24
14.02.10,21:28
myslim, ze uz napisala aku ma diagnozu vyssie
gigi24
14.02.10,21:40
a dost tazku
sarasara
14.02.10,22:17
Ja si myslím,že je NORMÁLNE ak sú v prispevkoch k téme obsiahnuté súhlasne aj nesúhlasne aj odporujúce názory
tak funguje DISKUSIA .

Toto nie je diskusia, toto je PORADA. Teda ak mám problém, potrebujem poradiť a nie diskutovať.
Poradiť od niekoho, kto vie, o čom je reč, čo je to za problém. Poradiť by mal v tomto prípade lekár, alebo niekto, kto sa s takýmto problémom stretol. Bohužiaľ, videla som a mala som možnosť sledovať človeka, ktorý mal depresiu. Liečil sa a nakoniec to nedopadlo dobre.Zdalo sa, že dôvod nemal žiadny. Nemal finančné ani osobné problémy.
Chvalabohu, drvivá väčšina ochorení depresie sa vylieči.
Moja rada zadávateľke je: choď ležať do nemocnice. Tu sa zrejme jedná o psychiatrické oddelenie v okresnej nemocnici. držím ti palce a veľmi, veľmi ti prajem, aby si sa vyliečila čoskoro. :)
MIG_6
14.02.10,22:29
V prvom rade sa treba poradiť zo svojím psychiatrom,či je nutná ústavná liečba alebo nie. Psychiatrické liečebne nie sú kúpele. Na ústavnú liečbu Vás musí odporučiť Váš psychiater. Liečebnu si môžeš vybrať ktorú len chceš. Nie je to rajonizované. Čo sa týka Pezinka,nemyslím si že to je najlepšia liečebňa,ale viem že je najprísnejšia,čo sa týka režimu. Čo sa týka liečby depresie,liečba liekmi je dlhodobá záležitosť,lieky začínajú účinkovať po 6 týždňoch a viditelné zlepšenie sa prejavuje po 2 až 3 mesiacoch. Ja beriem antidepresíva už druhý rok a len teraz ich začínam vysadzovať a môžem povedať že som úplne v poriadku a velmi mi pomohli. Len treba vydržať!! ;)

Ja mam diagnostikovanu tazku endogennu depresiu, ktora mi pred dlhym casom zacala ako panicka porucha
a je mi zle hlavne nad ranom a vecer sa preberiema nemozem spat ani s liekmi na spanie....no obcas sa podari
555555
15.02.10,05:40
Odporúčam navštíviť dobrého psychiatra.On už posúdi čo ďalej, či stacionár,alebo nemocnica.Možno nebude potrebné ani jedno,len domáca liečba, príp.nejaké lieky.Odborník to posúdi najlepšie. Ber to tak, že ani zlomenú nohu, alebo boľavý zub neriešiš sama ,ale s tým,kto sa tomu rozumie.Prajem veľa odvahy.
Danila
15.02.10,05:44
Danila, velmi sa divim tomu, co si napisala, vies ty vlastne o com je tu rec?
Dokonca V.I.P. s tolkymi suhlasmi....tie suhlasy boli urcite len za odborne uctovnicke rady. Myslim, ze by si si mala trosku nieco prestudovat o tom o com sa tu hovori a az potom sa pripojit do tejto debaty. Ale ty asi nepochopis o com je to, ked uz MÁ niekto depresiu, hoci predtym obiehal aj 5x panelak a zivot sa mu zdal byt gombicka ako teraz tebeSi tu prikrátko na to, aby si pochopila, že Danila píše zo života. Zo svojho. Vlastného. Nič odkukané moja. Ja viem presne, čo je depresia. Viem presne, čo je klaustrofóbia, viem presne, čo je úzkosť aj smútok. Viem, že tá zubatá, čo pri mne často stála, vždy keď som ležala na ARO bola oproti stavom v depresii len šelest nežného vánku. Takže tak. A keďže si vcelku milá, poviem Ti, odkedy som sa sama svojpomocne z tej depresie vyhrabala, považujem medikamentóznu lobby za dílerov rovnako nebezpečných, ako tých s heroinom. Kto chce, nachádza riešenie, kto nechce, nachádza výhovorky. Skús v prvých dňoch depresie obuť tenisky, pobehať lesom, poobjímať ihličnany, vbehnúť na reflexnú masáž chodidiel, masáž chrbtice, pusti si DVD s jogou, prebuď sa pozdravom slnku, dýchaj zhlboka a vydrž. Jedna z Vás celkom určite vyhrá. A ak depresia, tak potom fakt už len tú otravu. Ale seratonín je najlepší zo slniečka. Tak pekný deň a pokoj v duši Ti želám. A do ktorej témy pôjdem, o tom, ak dovolíš budem rozhodovať sama.:);)
Danila
15.02.10,05:47
Toto nie je diskusia, toto je PORADA. Teda ak mám problém, potrebujem poradiť a nie diskutovať.
Poradiť od niekoho, kto vie, o čom je reč, čo je to za problém. Poradiť by mal v tomto prípade lekár, alebo niekto, kto sa s takýmto problémom stretol. Bohužiaľ, videla som a mala som možnosť sledovať človeka, ktorý mal depresiu. Liečil sa a nakoniec to nedopadlo dobre.Zdalo sa, že dôvod nemal žiadny. Nemal finančné ani osobné problémy.
Chvalabohu, drvivá väčšina ochorení depresie sa vylieči.
Moja rada zadávateľke je: choď ležať do nemocnice. Tu sa zrejme jedná o psychiatrické oddelenie v okresnej nemocnici. držím ti palce a veľmi, veľmi ti prajem, aby si sa vyliečila čoskoro. :)Fakt dobré.:D Ale ak dovolíš, toto nie je ani psychiatrická ambulancia. Aj Tebe pekný deň.
Danila
15.02.10,05:51
MILÁ DANILA,
nerada by som bola ak by si si to vzala osobne, ale ak by si pozorne čítala, určite by si si všimla, že dnes (nedela) cca. o 10.00 hod. som sa Lacimu ospravedlnila a v závere uviedla otázku pre ostatných. Alebo mám mať nebodaj "strach" napísať svoj názor?
Alebo som si poplietla "rubriku"? Je to predsa o ZDRAVÍ nie?
Aj múdrejší od nás vravievali : "raz je človek hore a raz dolu", tak prajem všetko dobré a pozdravujem ťa. V tejto téme prepukla rozcitlivenosť. Tak ja už radšej pôjdem. Vyplakávať sa mi už dávno veľmi nechce. A chýba mi tu rácio. A ako veľmi. Takže radšej obehnem jedličku.:);)
P.S. Život je o komunikácii. Slobodnej.:rolleyes:
sarasara
15.02.10,08:10
V takejto téme sa rozhodne nechcem stavať do pozície odborníka. MIG_6 má stanovenú diagnózu a rieši už problém - nemocnica či denný stacionár. Ja, keďže tiež viem, o čom je depresia, osobne by som volila nemocnicu.
Takže sa ospravedlňujem, ak to vyznelo inak, ako len rada.
ludex
15.02.10,08:22
Ja mam diagnostikovanu tazku endogennu depresiu, ktora mi pred dlhym casom zacala ako panicka porucha
a je mi zle hlavne nad ranom a vecer sa preberiema nemozem spat ani s liekmi na spanie....no obcas sa podari


Mňa by velmi zaujímalo,či sa liečiš na tú depresiu,alebo ju máš len diagnostikovanú? Pokial sa aktívne liečiš,tak by mal v prvom rade rozhodnúť tvoj psychiater o vhodnej liečbe a nastaviť Ti ju tak,aby bola účinná. Pokial to nedokáže,tak zmeň psychiatra. Nie je možné,aby si pri aktívnej liečbe mala dlhodobé problémy!
buchač
15.02.10,08:38
Necitujem nikoho ....

Len mi niekedy v niektorých témach , hlavne v zdravotných , občas pripadá , ako keby dodyčný zadávateľ problému nemal dostatočný pud sebezáchovy ....

Osobne si myslím , že napríklad aj v tejto , psychologicko - psychiatrickej " poradni " je to o ničom ....

Máš problém / všeobecne myslím / ....? ....máš !!!
Tak sa nevyplakavaj , nesťažuj na takýchto diskusiách , nakoľko to nemá význam ...
Každý jedinec má ten svoj problém , nedá sa k nemu postaviť jednoznačne , tobôž porovnávať , repektíve pomáhať svojimi radami ....blbosť nad blbosti ...
V týchto prípadoch má fakt možnosť uspieť len nezaujatý odborník , zvyšok je ovplyvnený alebo laický ..

Bolo tu aj napísané

Laco-monter
...Mám aj ja začať vypisovať,čím všetkým som v živote prešiel???
Povedal by som , že nie , nie je potrebné ....to keby každý to svoje dal , linka dôvery môže vyhlásiť krach ....

Predsa každý máme tú svoju 13 komnatu ....alebo snáď hádam nie ?

Ja mám dokonca aj 14 a 15 ....
.....do 14 dostalo možnosť nazrieť cez kľúčovú dierku len zopár / pár / ľudí ...
.....do blízkosti 15 ky sa ešte nik nedostal a pochybujem , že sa aj niekedy dostane ...;)
Etela
15.02.10,08:49
jednoznačne súhlasím, keďže diagnoza je už stanovená a jedná sa o akútny prípad tak jednoznačne nemocnica. Stacionár je denný a ako som porozumela hlavná časť problémov je v noci - takže nemocnica, tam je pomoc hocikedy nablízku.
MIG_6
15.02.10,09:36
Necitujem nikoho ....

Len mi niekedy v niektorých témach , hlavne v zdravotných , občas pripadá , ako keby dodyčný zadávateľ problému nemal dostatočný pud sebezáchovy ....

Osobne si myslím , že napríklad aj v tejto , psychologicko - psychiatrickej " poradni " je to o ničom ....

Máš problém / všeobecne myslím / ....? ....máš !!!
Tak sa nevyplakavaj , nesťažuj na takýchto diskusiách , nakoľko to nemá význam ...
Každý jedinec má ten svoj problém , nedá sa k nemu postaviť jednoznačne , tobôž porovnávať , repektíve pomáhať svojimi radami ....blbosť nad blbosti ...
V týchto prípadoch má fakt možnosť uspieť len nezaujatý odborník , zvyšok je ovplyvnený alebo laický ..

Bolo tu aj napísané

Povedal by som , že nie , nie je potrebné ....to keby každý to svoje dal , linka dôvery môže vyhlásiť krach ....

Predsa každý máme tú svoju 13 komnatu ....alebo snáď hádam nie ?

Ja mám dokonca aj 14 a 15 ....
.....do 14 dostalo možnosť nazrieť cez kľúčovú dierku len zopár / pár / ľudí ...
.....do blízkosti 15 ky sa ešte nik nedostal a pochybujem , že sa aj niekedy dostane ...;)

neviem, ci myslis mna, ze sa tu vyplakavam a otvorila som svoju 13. komnatu, ale ak ano tak sa velmi mylis...a este ja mam tiez aj moju 14. a 15. (najmenej) komnatu do ktorej nedam nikomu nazriet a chcela som len odpoved na otazku, ktoru som dala vid. hore

A este by som chcela vediet, naco je teda tato stranka s temou zdravie, ak by som sa mala pytat trebarz na to ako skoncili nasi futbalisti vo vcerajsom zapase

a ked sa ma tu niekto spytal, co mi je tak som povedala...nemam sa za co hanbita aj tak nikto nevie, kto som, takze 13. komnata je zatvorena...chcela som len radu a takto to dopadlo. Aspon viem, ze musim si dat rady iba sama a uz tu radsej koncim, vsak uz nejako dopadnem....
Danila
15.02.10,11:51
ubka, nie je to otazka len do plena :).....mam diagnostikovanu tazku endogennu depresiu, je mi dost zle, a nechce sa mi nic robit a nikam chodit...ked mam ist len k lekarovi, tak uz tri dni dopredu mi je este horsie a musim zvysit davku lieku na ukludnenie...hoci tie sa snazim brat co najmenej...ale rano...teda nad ranom si vzdy musim dat, ale musim ich mat pri posteli, lebo ked som ich nemala....tak som nemala silu donutit sa ist pre ne, radsej som lezala niekolko hodin s tym, ze mi je zle....a uz som sa rozhodla, radsej pojdem do nemocnice, lebo asi by som nebola schopna kazde rano vstat a ist niekde...

toto pisem aj pre Evku165

a dakujem aj psychologovi....ktory to pekne vysvetlil aj pre druhych, ktori nevedia vela o depresiiA teraz si pozorne prečítaj, čo som zvýraznila. Tebe sa vlastne nechce nič. Pardon, chce, zobrať si svoje lentilky. Ale bez práce nie sú koláče. A vôbec Ťa nezaujímajú skúsenosti iných. Iba názory, ktorými Ti pohladkajú Tvoje lenivé EGO. Vieš o tom, že kto Poradu má v úcte, vníma ju citlivo? Napíšem Ti niečo o Porade.
V zabuchnutom výťahu som získala klaustrofóbiu. A skús hádať, ako som sa jej zbavila. Porada bola kedysi dávno o človečenstve napriek tomu, že je to stránka pre účtovníkov. Bola tu téma " Ak sa cítiš zle.....!" Vždy, v každú nočnú aj dennú hodinu mala niektorá lekárka:)službu. Nebol človek nikdy sám. Ani ja s mojou klaustrofóbiou v deň pred odletom. Vycapila som problém v našom vtedy ešte RAJI a pribehla ayya. Naísala dve veti. Ako sa mám tej pliage postaviť čelom. Prečítala som niekoľkokrát, šupla som sa do postele a očakávala deň "D" a nástup do lietadla. S hrôzou v očiach. Poznáš tie schodíky pred odletom? Ja som sa pred nimi takmer zrútila. A vyskočila na vozík s batožinou, aby ma odvliekol čo najďalej od toho čuda, z ktorého sa nedá vystrčiť ani hlava, ani ruka. V tom som si spomenula opakovane na ayyne slová. Zhlboka som sa nadýchla a vykročila smerom hore. Keď sa všetko zatvorilo a lietadlo vzlietlo bola som pokojná a vyrovnaná. Bez psychiatra a lentiliek. A ani nevieš, ako mi tu často naša múdra a veľkorysá ayya chýba. To je jeden príklad z mnohých.....;)
MIG_6
15.02.10,12:04
A teraz si pozorne prečítaj, čo som zvýraznila. Tebe sa vlastne nechce nič. Pardon, chce, zobrať si svoje lentilky. Ale bez práce nie sú koláče. A vôbec Ťa nezaujímajú skúsenosti iných. Iba názory, ktorými Ti pohladkajú Tvoje lenivé EGO. Vieš o tom, že kto Poradu má v úcte, vníma ju citlivo? Napíšem Ti niečo o Porade.
V zabuchnutom výťahu som získala klaustrofóbiu. A skús hádať, ako som sa jej zbavila. Porada bola kedysi dávno o človečenstve napriek tomu, že je to stránka pre účtovníkov. Bola tu téma " Ak sa cítiš zle.....!" Vždy, v každú nočnú aj dennú hodinu mala niektorá lekárka:)službu. Nebol človek nikdy sám. Ani ja s mojou klaustrofóbiou v deň pred odletom. Vycapila som problém v našom vtedy ešte RAJI a pribehla ayya. Naísala dve veti. Ako sa mám tej pliage postaviť čelom. Prečítala som niekoľkokrát, šupla som sa do postele a očakávala deň "D" a nástup do lietadla. S hrôzou v očiach. Poznáš tie schodíky pred odletom? Ja som sa pred nimi takmer zrútila. A vyskočila na vozík s batožinou, aby ma odvliekol čo najďalej od toho čuda, z ktorého sa nedá vystrčiť ani hlava, ani ruka. V tom som si spomenula opakovane na ayyne slová. Zhlboka som sa nadýchla a vykročila smerom hore. Keď sa všetko zatvorilo a lietadlo vzlietlo bola som pokojná a vyrovnaná. Bez psychiatra a lentiliek. A ani nevieš, ako mi tu často naša múdra a veľkorysá ayya chýba. To je jeden príklad z mnohých.....;)

vies, mne je len jedno luto, ze som vobec dala sem do porady jednu otazku...
eva165
15.02.10,12:13
MILÁ MIG,
úprimne ti želám, aby sa tvoje zdravotné problémy pomaličky obrátili na dobré....musíš to vydržať, a ver, skutočne každý raz prejde vo svojom živote veľmi ťažkým obdobím..... držím palce a veľmi EVA
buchač
15.02.10,13:06
neviem, ci myslis mna, ze sa tu vyplakavam a otvorila som svoju 13. komnatu, ale ak ano tak sa velmi mylis...a este ja mam tiez aj moju 14. a 15. (najmenej) komnatu do ktorej nedam nikomu nazriet a chcela som len odpoved na otazku, ktoru som dala vid. hore

A este by som chcela vediet, naco je teda tato stranka s temou zdravie, ak by som sa mala pytat trebarz na to ako skoncili nasi futbalisti vo vcerajsom zapase

a ked sa ma tu niekto spytal, co mi je tak som povedala...nemam sa za co hanbita aj tak nikto nevie, kto som, takze 13. komnata je zatvorena...chcela som len radu a takto to dopadlo. Aspon viem, ze musim si dat rady iba sama a uz tu radsej koncim, vsak uz nejako dopadnem....


buchač
Necitujem nikoho ....
...
...
Máš problém / všeobecne myslím / ....? ....máš !!!

...ono tak dopadne , keď sa nečítajú poriadne príspevky iných ....

Len tak mimochodom , už som zopár krát v niektorých témach upozornil , že poniektoré moje príspevky sa čítajú tak , že sa číta aj to , čo nie je napísané ....
Vraví sa tomu aj " čítanie medzi riadkami "....;)

P.S.:
A neurážaj sa , neznervozňuj ....len sebe škodíš ...nikomu inému ...:rolleyes:
Silvernola
15.02.10,13:36
A teraz si pozorne prečítaj, čo som zvýraznila. Tebe sa vlastne nechce nič. Pardon, chce, zobrať si svoje lentilky. Ale bez práce nie sú koláče. A vôbec Ťa nezaujímajú skúsenosti iných. Iba názory, ktorými Ti pohladkajú Tvoje lenivé EGO. Vieš o tom, že kto Poradu má v úcte, vníma ju citlivo? Napíšem Ti niečo o Porade.
V zabuchnutom výťahu som získala klaustrofóbiu. A skús hádať, ako som sa jej zbavila. Porada bola kedysi dávno o človečenstve napriek tomu, že je to stránka pre účtovníkov. Bola tu téma " Ak sa cítiš zle.....!" Vždy, v každú nočnú aj dennú hodinu mala niektorá lekárka:)službu. Nebol človek nikdy sám. Ani ja s mojou klaustrofóbiou v deň pred odletom. Vycapila som problém v našom vtedy ešte RAJI a pribehla ayya. Naísala dve veti. Ako sa mám tej pliage postaviť čelom. Prečítala som niekoľkokrát, šupla som sa do postele a očakávala deň "D" a nástup do lietadla. S hrôzou v očiach. Poznáš tie schodíky pred odletom? Ja som sa pred nimi takmer zrútila. A vyskočila na vozík s batožinou, aby ma odvliekol čo najďalej od toho čuda, z ktorého sa nedá vystrčiť ani hlava, ani ruka. V tom som si spomenula opakovane na ayyne slová. Zhlboka som sa nadýchla a vykročila smerom hore. Keď sa všetko zatvorilo a lietadlo vzlietlo bola som pokojná a vyrovnaná. Bez psychiatra a lentiliek. A ani nevieš, ako mi tu často naša múdra a veľkorysá ayya chýba. To je jeden príklad z mnohých.....;)
Danila, zdá sa mi, že nevnímaš rozdiel medzi psychológiou a psychiatriou. Problém ktorý popisuješ, je záležitosť pre psychológa, nie psychiatra. Prvý je poradca, študoval psychológiu - príbuznú filozofie. Druhý je lekár v pravom zmysle slova, študoval všeobecnú medicínu, potom sa ďalšie roky špecializoval. Postaviť sa problému čelom je správna rada od psychológa svojmu klientovi - to nie je pacient! Psychiatrický pacient rieši iné otázky a taká rada vo chvíli keď stojí na zábradlí mosta asi nebude na mieste. Pochopil by ju ináč. A už len to, že MIG sedí pri počítači a komunikuje, je veľa a nie málo.
Niekomu je ťažko pochopiť, že aj nehmotné psyché môže ochorieť rovnako ako zub.
Viem o čom hovorím. Mám to doma.
sarasara
15.02.10,13:50
Porada je anonymná, preto si ľudia viac otvoria svoje srdce a povedia o sebe a svojich problémoch viac, ako vo svojom okolí.
Celá porada Zdravie je v skutočnosti o tom istom. Ak by sme to vzali prísne, nemáme čo radiť o kolene, o žalúdku... a to ani v prípade, že sme lekár. Myslím, že tu nikto neočakáva, že dostane lekársky fundovanú odpoveď. Chce proste vedieť, s čím sa stretol niekto, kto mal podobné problémy. Môže sa ukázať, že napríklad zmena lekára je tá vec, ktorú musí urobiť...alebo niečo iné...
Táto téma - depresia _ je o niečom, čo ak si to neskúsil, tak človek chorý touto diagnózou sa ti zdá lenivý, neschopný, ba priam nechcejúci si sám pomôcť. Bohužiaľ, nie je to tak. Mala som možnosť zblízka vidieť priebeh tejto choroby. Od začiatku choroby, ktorá sa javila ako lenivosť, cez absolútny nezáujem, až po koniec. Koniec. Bolo to liečené. Bola to hrôza.
Váš postoj je o tom, že so skutočnou depresiou ste sa nestretli.
Je mi ľúto, že sa tu MIG_6 stretla s takou odozvou. Depresia bolí, skutočne fyzicky bolí a k tomu sa pridá psychická bolesť.
Čo na tom, že sa tu niekto vyplakáva, veď je tu aj mnoho nezávažných tém a nikomu to nevadí.
Danila
15.02.10,14:04
Danila, zdá sa mi, že nevnímaš rozdiel medzi psychológiou a psychiatriou. Problém ktorý popisuješ, je záležitosť pre psychológa, nie psychiatra. Prvý je poradca, študoval psychológiu - príbuznú filozofie. Druhý je lekár v pravom zmysle slova, študoval všeobecnú medicínu, potom sa ďalšie roky špecializoval. Postaviť sa problému čelom je správna rada od psychológa svojmu klientovi - to nie je pacient! Psychiatrický pacient rieši iné otázky a taká rada vo chvíli keď stojí na zábradlí mosta asi nebude na mieste. Pochopil by ju ináč. A už len to, že MIG sedí pri počítači a komunikuje, je veľa a nie málo.
Niekomu je ťažko pochopiť, že aj nehmotné psyché môže ochorieť rovnako ako zub.
Viem o čom hovorím. Mám to doma.Oj, keby si Ty len vedela, aké som ja vnímavé dievčatko. Ja rozdiel medzi nimi poznám a veľmi dobre. Mám priateľov medzi tými prvými, aj tými druhými. Jeden z tých druhých považoval moju vysokú nasadenosť v práci a nasratosť na celý svet za počínajúcu depresiu. Pritom to boli len moje gény a nič viac. A šup mi do rúk recept. Obiehala som lekáreň tri dni. A rozhodovala sa, či do nej vojdem, alebo recept šupnem do smetného koša. Nešupla som. Moja prvá a zásadná chyba. Dokonca som otvorila aj krabičku s tými škaredými lentilkami. A dala jednu jedinú. Že čo ak má predsa len pravdu. Ba dokonca aj prehltla. Nechci vedieť, čo som prežívala tri kruté dni. A nikdy viac. NIKDY! Nechceš mi tvrdiť, ak si taká znalá problematiky, že je všetko v poriadku, ak sa z domu nepohnú lúskači diazepamov, lexaurinov, xanaxov a neviem akých ...ov, že sú za vodou. Ak sleduješ štatistiky, a zverejnené informácie z oblasti zdravotníctva tak nepochybne vieš, že psychiatria na Slovensku je na samom chvoste v rámci štátov EÚ. A ja radšej zomriem pri vedomí na opotrebovanú pečeň, ako s pomútenou hlavou. Vždy budem verejne prezentovať osobné zistenie, že duševné zdravie máme v prvom rade vo svojich rukách. Prajem Ti pekný deň. Ani Ty si ma nepresvedčila, že v lese v teniskách je horšie, ako pred ambulanciou psychiatra.:) Pokiaľ ku nemu nedokráčam dobrovoľne a z lenivosti robiť niečo užitočné sama.;)
eva165
15.02.10,14:28
Oj, keby si Ty len vedela, aké som ja vnímavé dievčatko. Ja rozdiel medzi nimi poznám a veľmi dobre. Mám priateľov medzi tými prvými, aj tými druhými. Jeden z tých druhých považoval moju vysokú nasadenosť v práci a nasratosť na celý svet za počínajúcu depresiu. Pritom to boli len moje gény a nič viac. A šup mi do rúk recept. Obiehala som lekáreň tri dni. A rozhodovala sa, či do nej vojdem, alebo recept šupnem do smetného koša. Nešupla som. Moja prvá a zásadná chyba. Dokonca som otvorila aj krabičku s tými škaredými lentilkami. A dala jednu jedinú. Že čo ak má predsa len pravdu. Ba dokonca aj prehltla. Nechci vedieť, čo som prežívala tri kruté dni. A nikdy viac. NIKDY! Nechceš mi tvrdiť, ak si taká znalá problematiky, že je všetko v poriadku, ak sa z domu nepohnú lúskači diazepamov, lexaurinov, xanaxov a neviem akých ...ov, že sú za vodou. Ak sleduješ štatistiky, a zverejnené informácie z oblasti zdravotníctva tak nepochybne vieš, že psychiatria na Slovensku je na samom chvoste v rámci štátov EÚ. A ja radšej zomriem pri vedomí na opotrebovanú pečeň, ako s pomútenou hlavou. Vždy budem verejne prezentovať osobné zistenie, že duševné zdravie máme v prvom rade vo svojich rukách. Prajem Ti pekný deň. Ani Ty si ma nepresvedčila, že v lese v teniskách je horšie, ako pred ambulanciou psychiatra.:) Pokiaľ ku nemu nedokráčam dobrovoľne a z lenivosti robiť niečo užitočné sama.;)

AHOJ DANILA,
prepáč, ale nikto ti podľa mňa neberie tvoje presvedčenie o teniskách ...športe, objímaní stromov... a podobne.Úprimne : ak ťa to napĺňa - POKRAČUJ.

IBAŽE, tvoje problémy boli fóbia...a premoženie sa.

Na záver : Môj názor : Uvedomte si už ľudkovia (niektorí) že depresia je veľmi, ale veľmi vrtkavá choroba - preto podaktorí ZVAŽUJTE poriadne čo tu napíšete.... Áno 100% si myslím - pokiaľ citlivo neviete MIG poradiť a pomôcť - radšej pomlčte......
dušinka
15.02.10,14:40
Oj, keby si Ty len vedela, aké som ja vnímavé dievčatko. Ja rozdiel medzi nimi poznám a veľmi dobre. Mám priateľov medzi tými prvými, aj tými druhými. Jeden z tých druhých považoval moju vysokú nasadenosť v práci a nasratosť na celý svet za počínajúcu depresiu. Pritom to boli len moje gény a nič viac. A šup mi do rúk recept. Obiehala som lekáreň tri dni. A rozhodovala sa, či do nej vojdem, alebo recept šupnem do smetného koša. Nešupla som. Moja prvá a zásadná chyba. Dokonca som otvorila aj krabičku s tými škaredými lentilkami. A dala jednu jedinú. Že čo ak má predsa len pravdu. Ba dokonca aj prehltla. Nechci vedieť, čo som prežívala tri kruté dni. A nikdy viac. NIKDY! Nechceš mi tvrdiť, ak si taká znalá problematiky, že je všetko v poriadku, ak sa z domu nepohnú lúskači diazepamov, lexaurinov, xanaxov a neviem akých ...ov, že sú za vodou. Ak sleduješ štatistiky, a zverejnené informácie z oblasti zdravotníctva tak nepochybne vieš, že psychiatria na Slovensku je na samom chvoste v rámci štátov EÚ. A ja radšej zomriem pri vedomí na opotrebovanú pečeň, ako s pomútenou hlavou. Vždy budem verejne prezentovať osobné zistenie, že duševné zdravie máme v prvom rade vo svojich rukách. Prajem Ti pekný deň. Ani Ty si ma nepresvedčila, že v lese v teniskách je horšie, ako pred ambulanciou psychiatra.:) Pokiaľ ku nemu nedokráčam dobrovoľne a z lenivosti robiť niečo užitočné sama.;)
Veľmi pekne vieš písať, ale prepáč, pri všetkej úcte, teraz si úplne od veci. Neviem či si postrehla, ja som napísala že taká múdra som bola aj ja.
Nebyť správneho psychiatra a správnych "lentiliek" čo ja viem čo by bolo?
Do smrti mu budem vďačná. Už som ho nevidela tuším 4 roky. Ani nie je treba, leda že by som sa mu konečne išla poďakovať.
dušinka
15.02.10,14:42
AHOJ DANILA,
prepáč, ale nikto ti podľa mňa neberie tvoje presvedčenie o teniskách ...športe, objímaní stromov... a podobne.Úprimne : ak ťa to napĺňa - POKRAČUJ.

IBAŽE, tvoje problémy boli fóbia...a premoženie sa.

Na záver : Môj názor : Uvedomte si už ľudkovia (niektorí) že depresia je veľmi, ale veľmi vrtkavá choroba - preto podaktorí ZVAŽUJTE poriadne čo tu napíšete.... Áno 100% si myslím - pokiaľ citlivo neviete MIG poradiť a pomôcť - radšej pomlčte......
Keby som nevedela že to nepíšem ja, tak by som povedala že som to napísala ja osobne.
olga88
15.02.10,15:00
Chcela by som vas, ktori ste boli uz hospitalizovani a aj v dennom sanatoriu poziadat o radu, ci je lepsie ist sa liecit do nemocnice alebo do denneho sanatoria a aky je medzi tym rozdiel
Presne tomu nerozumiem, ale logicky mi vyplyva, ze radsej denne sanatorium. Predsa doma sa lepsie vyspis, ako v nemocnici.Popritom si pod lekarskym dozorom denne.
Silvernola
15.02.10,15:32
Danila Vždy budem verejne prezentovať osobné zistenie, že duševné zdravie máme v prvom rade vo svojich rukách.

K tomuto presvedčeniu ti blahoželám! Nedaj si ho vziať. Úprimne ti želám, aby ti vydržalo. Veľa tých, čo tu píšeme o vlastnej skúsenosti, sme tomu verili tiež.
eva165
15.02.10,15:33
Presne tomu nerozumiem, ale logicky mi vyplyva, ze radsej denne sanatorium. Predsa doma sa lepsie vyspis, ako v nemocnici.Popritom si pod lekarskym dozorom denne.


Podľa toho, ako píše MIG o svojich ťažkostiach ( ťažká depresia,nespavosť, lieky, ťažkosti vísť von...a pod.), by som sa viac priklonila k hospitalizácii. Byť pod dozorom 24hodín vkuse. Nie preto - žeby bola blázon TO NIE! Ale kôli tomu, aby mala intenzívnu pomoc - ktorú nutne potrebuje. Už to je dobré znamenie, že píše,...číta odpovede...., to znamená že je na dobrej ceste...a zvládne to... DRŽ SA MIG !
Cecilia
15.02.10,15:54
Nikdy som nechápala, ako môžu ľudia podliehať depresii a nečinnosti. Veď na svete je toľko činnosti, ktoré sa dajú robiť. Chcela som všetko, zaujímalo ma varenie, pečenie, hĺtala som na Porade recepty, chýbal mi čas na ich prečítanie, vyvárala som, vypekala. Zaujíma ma záhrada a všetko okolo nej. Nevedela som sa dočkať jari, tešila som sa do záhrady. Mám zozbierané rady z Porady, ktoré chcem použiť v praxi. Keď som sa začítala na internete, nevedela som prestať, tak ma všetko zaujímalo, ale bolo treba aj spať. Chcela som čítať knihy, časopisy, vždy som pociťovala na ne málo času. Chcela som mať aj upratané, ale nikdy nebol čas, aby to bolo dokonalé. Mám rada svoju prácu, aj tam som chcela byť čo najdlhšie. Rada športujem, chodím vonku na prechádzky, tešila som sa zo zimy. Aj sneh ma tešil, že ho môžem odhadzovať. Minulý týždeň našu rodinu postihlo nešťastie. Stratili sme milovaného priateľa a nebol to človek. A ja neviem čo mám robiť. Chce sa mi iba plakať. Neche sa mi variť, piecť, skoro nikto z rodiny neje, všetci sme schudli. Nechce sa mi čítať, nechcem telku. Aj včera sme boli celé poobede vonku, aj ráno sme zašli do kostola, vždy som si hovorila, že kedy budem mať ja čas, aby som išla do kostola, aby som mala poriadok v dome. Už máme čistučko, ale vôbec ma to neteší.
eva165
15.02.10,17:43
Nemôžem citovať , pretože tých príspevkov, na ktoré chcem reagovať je toľko, že by to boli citácie možno na celú stranu. Čože ste sa toľké pustili do Danily? Veď ona si len vymieňala názor s MIG. Neviem prečo ostatní potrebujete zotrieť názor, ktorý nie je väčšinový? KEĎ tak čítam, žiaden z diskutujúcich nebol hospitalizovaný a ani v dennom stacionári, takže na položenú otázku MIG nik neodpovedal z vlastných skúseností, boli to len dojmy.

Kto chcel rozumieť tomu, čo Danila napísala, tak aj rozumel. Ja som pochopila tie tenisky, stromy a pohyb ako symboly. Môžu byť šťastní ľudia, o ktorých sa depresia nepokúšala a vyhla sa im veľkým oblúkom. Ale tí, o ktorých sa čo i len obtrela vedia, že ju nezdolali len vďaka tabletkám. Za to, že som nezostala dodnes ležať v posteli, unavená na smrť, paralyzovaná, čudujúca sa každému prejavu života iných, ktorú všetko a všetci nekonečne obťažovali, môžem ďakovať práve tým symbolom, o ktorých písala Danila. A vôbec nie je podstatné, že sa v detailoch líšili, pretože sa zhodovali vo svojej podstate . A tiež som toho názoru, že niekedy je prospešné v téme poriadne zakričať, aj za cenu červených palcov, pretože súhlasné štebotanie nie je vždy správnou cestou.
Či tak alebo tak, sa bude musieť MIG rozhodnúť sama a uvidí, ako jej to rozhodnutie pomôže.


PETRA ahoj,
sme v téme ZDRAVIE a už v úvode zadania MIG bolo jasné, že je na tom zle. Takže myslím si, že nikto sa do DANILI nepustil... a taktiež každý má právo dať prst (taký či onaký), alebo je za tým niečo iné ...?

Len ja mám dojem, že je tu viac príspevkov a názorov, že s človekom ktorý je v ťažkej depresii je vhodnejšie komunikovať jemnejším spôsobom.

To sme sa všetci mali vyjadrovať spôsobom : Nefňukaj ty padavka, oklep sa a makaj ? Asi ťažko, keď si v situácii - že máš neuveriteľný problém umyť si napríklad vlasy ? kto skutočne bol v ťažkej depresii totiž tento pocit veľmi dobre pozná.....

Nič v zlom - je to môj názor. :confused:
danushka
15.02.10,17:48
No,aby človek prelúskal celú tému v krátkom čase...to sa nedá, ale prispejem svojim názorom.
Kto nezažil a neliečil sa na depresiu ťažko pochopí človeka s takýmto ochorením.
Kto zažil a je za vodou alebo si myslí, že je za vodou...možno môže skúsiť poradiť, aj tak by to bolo len v teoretickej rovine, na každého iné platí,každý sa so svojou chorobou vysporadúva inak, po svojom a veľmi dôležité je rodinné zázemie alebo nezázemie...

Faktom je to, že ak lekári navrhujú denný stacionár alebo celodennú hospitalizáciu - stav je vážny a netreba ho podceňovať.
Neprejde to samo ako liečeno-neliečená nádcha a naučiť sa žiť s depresiou musí nielen samotný pacient, ale aj jeho rodina. Nájsť farebný svet namiesto čierno-bieleho trvá zvyčajne dlho,ale napokon sa dá nájsť.
Určite je dobré stretnúť na stacionári aspoň na začiatok ľudí, ktorí bojujú s tým istým, pochopiť tam rovnosť človeka s človekom bez rozdielu na vek, vzdelanie,spoločenské postavenie...
Možno by som zadávateľke ,,ja za vodou", alebo medzi ,,dvoma brehmi"...neviem sama, daj Bože za vodou - doporučila ten denný stacionár.
Ale, ak potrebuje totálne vypnúť, vydýchnuť - tak hospitalizácia. Rodina sa postará,nič iné jej neostane! /keďže som nečítala celú tému, neviem, či zadávateľka má manžela, aké sú staré deti/, ale ak je aj manžel,ak sú aj staršie deti, aspoň počas mamkinej neprítomnosti sami uvidia, čo všetko mamkine ruky musia doma zvládnuť a oni to nevidia, ale doma všetko funguje, či je mamke zle a či dobre.

Treba to všetko prežiť, aby sme pochopili do špiku kosti toho, čo sám sebe nerozumie. Ale je cesta z tmavého tunela, hovorím to za seba. Len nezaliezť do kúta.
Potom, keď je lepšie, môžme radiť aj o nejakej duchaplnej činnosti, pozitívnom myslení, len Panebože nehovorme teraz ,,slepcovi" o jasných farbách slnka, znelo by to ako výsmech:mee:
buchač
15.02.10,17:51
buchač
Necitujem nikoho ....
...
...
Máš problém / všeobecne myslím / ....? ....máš !!!

...ono tak dopadne , keď sa nečítajú poriadne príspevky iných ....

Len tak mimochodom , už som zopár krát v niektorých témach upozornil , že poniektoré moje príspevky sa čítajú tak , že sa číta aj to , čo nie je napísané ....
Vraví sa tomu aj " čítanie medzi riadkami "....


Nemôžem citovať , pretože tých príspevkov, na ktoré chcem reagovať je toľko, že by to boli citácie možno na celú stranu. Čože ste sa toľké pustili do Danily? Veď ona si len vymieňala názor s MIG. Neviem prečo ostatní potrebujete zotrieť názor, ktorý nie je väčšinový? KEĎ tak čítam, žiaden z diskutujúcich nebol hospitalizovaný a ani v dennom stacionári, takže na položenú otázku MIG nik neodpovedal z vlastných skúseností, boli to len dojmy.

Kto chcel rozumieť tomu, čo Danila napísala, tak aj rozumel. Ja som pochopila tie tenisky, stromy a pohyb ako symboly. Môžu byť šťastní ľudia, o ktorých sa depresia nepokúšala a vyhla sa im veľkým oblúkom. Ale tí, o ktorých sa čo i len obtrela vedia, že ju nezdolali len vďaka tabletkám. Za to, že som nezostala dodnes ležať v posteli, unavená na smrť, paralyzovaná, čudujúca sa každému prejavu života iných, ktorú všetko a všetci nekonečne obťažovali, môžem ďakovať práve tým symbolom, o ktorých písala Danila. A vôbec nie je podstatné, že sa v detailoch líšili, pretože sa zhodovali vo svojej podstate . A tiež som toho názoru, že niekedy je prospešné v téme poriadne zakričať, aj za cenu červených palcov, pretože súhlasné štebotanie nie je vždy správnou cestou.
Či tak alebo tak, sa bude musieť MIG rozhodnúť sama a uvidí, ako jej to rozhodnutie pomôže.

Petra ....ako vieš ...???;)
Aňa
15.02.10,17:54
Svojim spôsobom máte všetci pravdu, ale kto to nezažil tak sa mu ľahko hovorí. Odporúčam MIG, aby si prečítala príspevky z 30.11.2009 spánok v depresii, ja som tam tiež prispela so svojimi skúsenosťami z depresie. Doma to bola taká záťaž, tak som išla do nemocnice a potom som chodila do stacionáru. Nebolo to zlé, ale aj tam som mala negatívny zážitok zo strany sestry, kvôli ktorej som tam prestala chodiť, pretože ma len poučovala a svojim spôsobom aj znemožňovala. Mám 53 rokov a neviem, že by som sa ako zdravotník takto správala k pacientom. Veľa ľudí s tým nebolo spokojných, nemali odvahu sa posťažovať ako ja a potom to už išlo ako z kopca. Ale nie o tom som chcela, ale ozaj MIG sa musí rozhodnúť sama. Ja som tam bola 4 týždne, oddýchla som si, ale je jedna pravda, že som si vybavila jednotku izbu (za ktorú som si aj zaplatila).
Prajem veľa šťastia.
MIG_6
15.02.10,18:01
...ono tak dopadne , keď sa nečítajú poriadne príspevky iných ....

Len tak mimochodom , už som zopár krát v niektorých témach upozornil , že poniektoré moje príspevky sa čítajú tak , že sa číta aj to , čo nie je napísané ....
Vraví sa tomu aj " čítanie medzi riadkami "....;)

P.S.:
A neurážaj sa , neznervozňuj ....len sebe škodíš ...nikomu inému ...:rolleyes:

prepac mi Buchac, mala som dost zlu noc, aj rano a tak som naozaj reagovala bez toho, ze by som citala aj medzi riadkami....velmi ma to mrzi :mee: ....a toto dnes robim skoro cely den
Petra Nová
15.02.10,18:01
Petra ....ako vieš ...???;)
Neviem...... tiež to bol len dojem.;)

Ale teraz viem, že u jednej áno, pretože Aňa to napísala.:)
eva165
15.02.10,18:03
Konečne tu čítam seriózne vstupy a názory poraďákov.
eva165
15.02.10,18:06
AHOJ MIG,
som rada že ťa tu dnes večer registrujem. Tak ako sa máš? Už si sa nejako rozhodla? Kedy sa máš lekárke vyjadriť ?
pupavka11
15.02.10,18:11
Pre cloveka, ktoremu psychiater navrhuje hospitalizaciu na psychiatrickej klinike by bolo prakticke a ulahcilo by to cakanie na nastup, keby niekto napisal napr. ako, aspon priblizne, vyzera denny rezim v takomto zariadeni, co sa tam moze a co nie, proste, co to asi obnasa. Ako dlho moze trvat pobyt v nemocnici, ci su to, (samozrejme podla stavu pacienta) zvycajne mesiace, alebo tyzdne, myslim, ze by tam mali byt napr. konzultacie so psychologom a so psychiatrom, aj nejake kolektivne a ako to asi prebieha. Ma s tym niekto osobnu skusenost?
MIG_6
15.02.10,18:15
AHOJ MIG,
som rada že ťa tu dnes večer registrujem. Tak ako sa máš? Už si sa nejako rozhodla? Kedy sa máš lekárke vyjadriť ?

o dva dni, ale uz som sa rozhodla - nemocnica
eva165
15.02.10,18:21
o dva dni, ale uz som sa rozhodla - nemocnica


MIG,
budem držať palce, prajem aby sa ti len a len darilo.............drž sa MIG;)
pupavka11
15.02.10,18:24
Svojim spôsobom máte všetci pravdu, ale kto to nezažil tak sa mu ľahko hovorí. Odporúčam MIG, aby si prečítala príspevky z 30.11.2009 spánok v depresii, ja som tam tiež prispela so svojimi skúsenosťami z depresie. Doma to bola taká záťaž, tak som išla do nemocnice a potom som chodila do stacionáru. Nebolo to zlé, ale aj tam som mala negatívny zážitok zo strany sestry, kvôli ktorej som tam prestala chodiť, pretože ma len poučovala a svojim spôsobom aj znemožňovala. Mám 53 rokov a neviem, že by som sa ako zdravotník takto správala k pacientom. Veľa ľudí s tým nebolo spokojných, nemali odvahu sa posťažovať ako ja a potom to už išlo ako z kopca. Ale nie o tom som chcela, ale ozaj MIG sa musí rozhodnúť sama. Ja som tam bola 4 týždne, oddýchla som si, ale je jedna pravda, že som si vybavila jednotku izbu (za ktorú som si aj zaplatila).
Prajem veľa šťastia.
Ana, kolko stoji priplatenie za 1/1- izbu, je to izba s nadstandartnym vybavenim? Ktora nemocnica to poskytuje, prosim ta.
Aňa
15.02.10,18:44
V Košiciach je to celkom fajn. Máš tam rádio, televíziu, stôl, stoličky, malý stolík, fotelku-ušiaka a hlavne samostatné WC a sprchu s umývadlom. S platením to nie je tak, že priamo dáš peniaze, ale kúpiš niečo do tej izby. Ja som kúpila 2 skrinkové zostavy, a nové fotelky. Ja mám nielen problémy s prechodom, kedy mi začalo už dobre rajbať (pred 3 rokmi som chcela vyskočiť z balkóna), ale aj fóbiu z preplnených priestorov, spojov, nákupných centier. Takže môj denný režim bol taký že ráno rozcvička, hygiena, raňajky, vizita, sedenie so psychologičkou, obed a potom povinná vychádzka na 2-3 hodiny. Keď som sa vrátila, tak mi lekár povedal, že nech si odpočiniem 0,5 hodiny a musela som ísť ešte do mesta s tým, že som musela doniesť bločok z pokladne, či som bola aspoň na káve-džúse, alebo som si niečo kúpila. Poviem pravdu, že to bola pre mňa taká záťaž že som mala dosť. A ešte niečo ani po týchto skúsenostiach, keď nemusím aj týždeň nejdem von. Som už na inval.dôchodku, ale je to ťažšie, lebo neviem už v plnom rozsahu robiť účtovníctvo, ale by som prijala aspoň keby som mohla pomôcť pri účtovných prácach alebo ekonomických. Takže dievčatá šetrite sa, pracovala som denne v 2 firmách až do 21,00 hod. Držte sa!
pupavka11
15.02.10,19:52
Kiezby take sympaticke prostredie bolo aj na ostatnych klinikach. Ana, dakujem za osobnu skusenost...
Bionda
15.02.10,20:29
Dobré je aj V.Zálužie, nielen preto, že je tam švagor lekár :) , ale tiež sú k dispozícii nadštandardné izby a je to naozaj oddych ( niektoré spolužiačky sú tam ako ZS) a mnohí pacienti ak mali byť hosp. tak sa pýtali priamo tam.
Danila
16.02.10,07:30
Pre cloveka, ktoremu psychiater navrhuje hospitalizaciu na psychiatrickej klinike by bolo prakticke a ulahcilo by to cakanie na nastup, keby niekto napisal napr. ako, aspon priblizne, vyzera denny rezim v takomto zariadeni, co sa tam moze a co nie, proste, co to asi obnasa. Ako dlho moze trvat pobyt v nemocnici, ci su to, (samozrejme podla stavu pacienta) zvycajne mesiace, alebo tyzdne, myslim, ze by tam mali byt napr. konzultacie so psychologom a so psychiatrom, aj nejake kolektivne a ako to asi prebieha. Ma s tym niekto osobnu skusenost?Ja mám osobnú skúsenosť s piatimi psychiatrickými zariadeniami aj výsledkami liečby pacientov na depresiu a alzheimera. Dvaja tu už nie sú. Preto som doporučila, čo som doporučila. :confused: A boli to ľudia vo veku okolo šyriadstky. A tak radšej nepopíšem vôbec nič.......aby Vás optimizmus nikdy neopúšťal. Na depresívnych pacientov ani mnohí z diskutujúcich vôbec, ale vôbec nevyzerajú. Ich čulosť tu, odporuje uzavretosti a beznádeji ako je popísaná v izbe za monitorom. Ale zdanie klame, takže pripúšťam svoj omyl.;)

P.S. Ja na červené palce fakt z vysoka kašlem.
marions
20.12.12,03:37
Dobré ráno,
viete mi poradiť, či sa nenachádza na Slovensku nejaká súkromná psychiatrická liečebňa? Našla som na internete jednu vo Vysokých Tatrách, ale tá je zrušená.
Ďakujem
buchač
20.12.12,06:14
Dobré ráno,
viete mi poradiť, či sa nenachádza na Slovensku nejaká súkromná psychiatrická liečebňa? Našla som na internete jednu vo Vysokých Tatrách, ale tá je zrušená.
Ďakujem
Asi ani nenájdeš ....

Dôvod je prozaický - peniaze .......
Ide o to , že hospitalizácia je finančne náročná .
Veď len jeden deň na lôžku vychádza na ten doplatok cca 20 € a to teraz myslím na tie štátne zariadenia .
Hospitalizácia sama o sebe , aby význam a výsledky boli dosiahnuté , určite nebude mať to trvanie tých 10 - 14 dní ...určite viac a niekedy aj mesiace ....
Kde sú ešte lieky , vyšetrenia , lekári , sedenia ....???...
Do takýchto cifier si nemôže dovoliť ísť hocikto a kto si to zasa môže dovoliť , tak sa pôjde zašiť niekde za hranice všedných dní ...

Ozaj .....prečo asi Euforia skončila s touto činnosťou ??? :rolleyes:
Nuž asi preto , že majitelia Eufórie sa dostali do stavu eufórie , do pocitu subjektívnej spokojnosti, blaženosti, veľmi dobrej nálady a prehnanej podnikavosti......;)
marions
20.12.12,09:23
To nieje moc potešujúca správa....ale ďakujem za odpoveď, nemusím dlho hľadať na nete....Pekné sviatky všetkým
marions
21.12.12,13:45
Dobrý deň,
prosím Vás, dá sa vybrať si pobyt v sanatóriu mimo miesta bydliska? Aký je postup? ĎAkujem
buchač
21.12.12,17:19
Dobrý deň,
prosím Vás, dá sa vybrať si pobyt v sanatóriu mimo miesta bydliska? Aký je postup? ĎAkujem
Netvrdím , no myslím si , že dá sa vybrať tak ako aj pri iných diagnózach .
Samozrejme , že všetko je podmienené tými objektívnymi skutočnosťami :
- kapacita zariadenia
- zdravotná poisťovňa ( ak sa nejedná o samoplatcu )
- .....

Osoby s psychiatrickou diagnózou sa v závislosti od situácie bežne označujú ako pacienti alebo klienti.
Do psychiatrickej starostlivosti sa môžu dostať niekoľkými spôsobmi, pričom najčastejšie prichádzajú sami alebo na základe odporúčania praktického lekára (u dospelých jedincov).

Ústavná zdravotnícka starostlivosť

Ústavná starostlivosť zahŕňa prijatie a pobyt pacienta na lôžkovom oddelení nemocnice alebo iného zdravotníckeho zariadenia. Na Slovensku sa môže poskytovať v rámci psychiatrických oddelení nemocníc, samotných psychiatrických nemocníc či kliník, psychiatrických liečební.


Skús poprípade toto .....pri tom klikaní hore - dole mi vyskočilo ...

Nadštandardné Gerontopsychiatrické oddelenie Psychiatrickej nemocnice Hronovce

Nadštandarné gerontopsychiatrické oddelenie má 5 dvojlôžkových izieb. Predstavuje vyššiu úroveň služieb, vyšší komfort a súkromie pre pacientov, ktorí si za pohodlie a nadštandardné služby priplatia. Oddelenie je kompletne vybavené novým nábytkom, súčasťou izieb je samostatná kúpeľňa, televízor, chladnička, možnosť pripojenia na internet. Oddelenie je bezbariérové s možnosťou východu na priľahlý dvorček, ktorý je súčasťou oddelenia. Priestory oddelenia umožňujú pohodlný pohyb aj imobilným pacientom s vozíčkom.
http://www.pnh.sk/o-nemocnici/aktualne-informacie/nadstandardne-gerontopsychiatricke-oddelenie-psychiatrickej-nemocnice-hronovce
marions
22.12.12,03:53
Ďakujem veľmi pekne, veľmi ma článok potešil., nedá sa mi prideliť bod...posielam taký imaginárny.;):) Pekné vianoce
Jang111111
27.12.12,13:09
Je zaujímavé ako všetci odsúdili Laca montera, a čo keď má pravdu???

A ešte... MIG 6, prajem skoré uzdravenie, a prepáč mi ak som sa ťa mojím vyjadrením dotkol.

Jedno ale viem na 100%, pozitívna energia lieči.
eNBe
27.12.12,17:04
ahoj buchač... no neviem, nájdu sa ľudia čo sa venujú podobným veciam súkromne a dokonca dosť efektívne ;)
buchač
27.12.12,18:53
Je zaujímavé ako všetci odsúdili Laca montera, a čo keď má pravdu???
...
Jedno ale viem na 100%, pozitívna energia lieči.

Čítaj ...
Laco - monter alias Indeed je totiž íný prípad ...proste " montér "...

Depresia prichádza z nedostatku pozitívnych podnetov !
Depresia sa prejavuje nečinnosťou.
RECEPT ??? na prekonanie depresie ???
Nájsť si náplň života a BYŤ AKTÍVNY !

Možno druhá,či tretia odpoveď Ťa poteší ;)
Chceš ma trestať za moj názor?

Nie je to len moj názor,
niečo v tomto zmysle prezentoval dokumentárny kanal SPEKTRUM.
Vysvetľovať a oponovať ma nie vždy baví ...


...ozaj , s tým pozitívnym myslením , povedzme pozitívnou energiou súhlasím ....
eNBe
27.12.12,21:10
hronovce su dost hrozne
korela
12.01.13,06:10
Dobré ráno,
viete mi poradiť, či sa nenachádza na Slovensku nejaká súkromná psychiatrická liečebňa? Našla som na internete jednu vo Vysokých Tatrách, ale tá je zrušená.
Ďakujem

Mňa by zaujímalo, či by sa mohol slovenský poistenec uchádzať o liečbu v súkromnom zariadení v ČR.
martuli
12.01.13,06:38
Uchádzať sa môže, ale pochybujem, že mu to poisťovňa schváli. A ak sa jedná o súkromné zariadenie, nemusí mať zmluvy ani s českými poisťovňami.
korela
12.01.13,18:22
Depresia prichádza z nedostatku pozitívnych podnetov !

Depresia sa prejavuje nečinnosťou.

RECEPT ??? na prekonanie depresie ???

Nájsť si náplň života a BYŤ AKTÍVNY !
Re: Depresia - nemocnica alebo denne sanatórium?
Pri rôznych psych. poruchách je na každom možnosť v dnešnej dobe vybrať liečbu, resp. sa aspoň pokúsiť o vyhnutie návykovým liekom, ktoré nemusia riešiť základný problém.
Žijeme v dobe, kedy má takmer každý za sebou aspoň jeden negatívny zážitok, nejakú traumu. Nakoniec ako v každej dobe. A nemusí ísť o depresiu z psychiatrického hľadiska. Rovnako úzkosti, stavy panickej poruchy.
Odporúčam trpezlivo prečítať celý článok.

"4.9°° Deprese mizí během podávání Vermoxu, ale vrací se po jejich využívání, protože
tu bývá větší počet parazitů a za jednu dávku léků nejsou zničeni-domnoží se.
Když je po čase znovu nasazen Vermox, dobrá nálada se vrací jako mávnutím
proutku.
Pomocí našeho počítačového programu se dá vytestovat, že antidepresiva jsou vlastne protiparazitární léky. Je to tak těžký kalibr chemie, že to zničí i hlísty, a lidem se ulevuje."

Ing. Hana Bláhová
(Salvia, Plazmový generátor RPZ 14)
Jílová 29 b/Celní
639 00 Brno- Štýřice
Mob.:603 209 866
mail:blahova.ha@seznam.cz



http://www.studio-zdravia.sk/diagnos...sti-parazitov/ (http://www.studio-zdravia.sk/diagnostika/diagnostika-pritomnosti-parazitov/)
kliknúť dolu na link Link na zaujímavý článok o parazitoch (http://www.alternativni-medicina.eu/proc-o-parazitech-nevime-a-jake-jsou-nejzavaznejsi-nakazy.html), v jeho závere nájdete aj možnosti riešenia parazitárnych záťaží.
korela
12.01.13,18:23
Treba urobiť pokus, informovať sa priamo.
Maňaska
12.01.13,19:17
Ahojte, mám asi 5 ročné skúsenosti s prejavmi ťažkej depresie v rodine. Je to svinská choroba aj z toho pohľadu, že často človeku nedokážete pomôcť, ani keby ste sa dokrájali. Neide to. Človek sa dostane do pocitu bezmocnosti, lebo pomôcť sa nedá a nie je to tým, že depresívny človek by pomoc nechcel. CHCE!! Ale neide to.... Prijímanie pozitívnych podnetov vôbec nezávisí od jeho vôle. Verte mi.... Liečba nevyhnutná. Treba si uvedomiť, že môže byť dlhodobá a výsledky ako na hojdačke... raz dobre, raz zle. Mám však jednu radu, ktorá mne veľmi pomohla a zatiaľ je to to najlepšie čo som mohla urobiť. Zohnala som dotyčnej psa. Aspoň v súvislosti s ním funguje viac ako normálne. Stará sa, venčí stále a s radosťou, kvôli nemu je ochotná urobiť čokoľvek. Našla si kamarátov - psíčkarov. venuje sa kanisterapii.... Kvôli psovi dokáže prekonať "vnútorné" prekážky, ktoré by inak nijako nešlo. Mimochodom, ja mám toho psa tiež strašne rada..... :-))))))
marions
20.01.13,06:54
Dobrý deň,
prosím má niekto skúsenosti s tým, že mu pomohla nemocnica dostať sa z depresie? Mám z toho strach.
Ďakujem.
marions
20.01.13,07:12
Prosím, nemá nikto skúsenosti s liečbou depresie ? Napíšte niekto niečo pozitívne, veľmi to potrebujem.
buchač
20.01.13,07:15
Dobrý deň,
prosím má niekto skúsenosti s tým, že mu pomohla nemocnica dostať sa z depresie? Mám z toho strach.
Ďakujem.
...niekomu pomôže a niekomu nie ...
Vždy je to špecifické , na jedincovi záleží ... na jeho stave , na jeho vôli , na liečbe samotnej ....

Ale určite to nepôjde tým štýlom ..... som tu , hospitalizujte a liečte ma ...
Psychiku neopravíš skalpelom alebo sádrou ...ani náhradné diely ešte nevymysleli ...


Ten strach je normálny ...
marions
20.01.13,07:38
Myslela som na osobné skúsenosti, nie na to, čo sa píše a hovorí...to už mám preštudované, ale ďakujem za reakciu.
Tweety
20.01.13,07:42
Z depresie sa dá dostať pomocou dobrého psychiatra aj len ambulantne.
marions
20.01.13,07:48
Ďakujem, viem, že sa dá, ale ja to nezvládsm, cítim to....už som objednaná, len mám veľký strach tam ísť. .Ambulantne som to nezvládla, je mi stále horššie. Už mi menia lieky od septembra..je to dlhé, únavné, nemá to konca, ja už ani nežijem. Potrebovala by som počuť, že tam niekto bol, a pomohlo mu to.
Katy a R
20.01.13,07:49
len takého treba mať !
marions
20.01.13,07:53
Ja nespím, nejem, nežijem. To sa dá ťažko zvládnuť ambulantne. Nevie mi nikto nastaviť liečbu. Je mi oveľa horšie ako na začiatku.
marions
20.01.13,07:55
Ja som išla k psychiatričke, lebo ma bolel žalúdok. Dala mi silné lieky od depresie, ktorú som podľa všetkého ani nemala. Potom som vymenila psychiatričku. A teraz neviem, či sa mi rozvinula na základe antidepresív, alebo ju nemám a keď všetky lieky prestanem jesť, bude mi ako na začiatku. Že budem mať čistú hlavu a len bolesť žalúdka. Ale to sama nezvládnem. Snažím sa už 4. mesiac.
Tweety
20.01.13,08:00
Ja som išla k psychiatrovi, lebo ma bolel žalúdok. Dala mi silné lieky od depresie, ktorú som podľa všetkého ani nemala. A teraz neviem, či sa mi rozvinula na základe antidepresív, alebo ju nemám a keď všetky lieky prestanem jesť, bude mi ako na začiatku. Že budem mať čistú hlavu a len bolesť žalúdka. Ale to sama nezvládnem. Snažím sa už 4. mesiac.
Skús zmeniť lekárku, lieky sa tzv. šijú každému na telo. Zo začiatku sa choroba akoby zhoršovala, ale postupne to ide k lepšiemu. Lekár by na sedeniach s pacientom mal prísť na to, čo ju spustilo. Nemôže na začiatku nasadiť silné lieky, musí to robiť postupne, a rovnako postupovať aj pri znižovaní dávok.
Ingrid Ondruskova
20.01.13,08:00
Ja nespím, nejem, nežijem. To sa dá ťažko zvládnuť ambulantne. Nevie mi nikto nastaviť liečbu. Je mi oveľa horšie ako na začiatku.

marions...nemáš chuť sa tu vykecať? možno sa niekto nájde v tom Tvojom príbehu a možno Ti poradí ako s tým zápasíť. Aj si vieš sama zadefinovať, čo bolo spúšťačom depresie?
P.S.: inak želám veľa zdaru v boji s touto modernou pliagou ľudstva:(
marions
20.01.13,08:11
Ďakujem, veď práve to potrebujem. Ale ja ako som písala neviem, či sa mi spustila nasadením antidepresív, alebo by som ju bola dostala aj tak. Psychiatričku som vymenila, pochopila som, že to nebol správny postup. Len depresia mi zostala, až teraz viem, čo je to. Tak to mám o to ťažšie, že neviem,z čoho ju mám. Nič mimoriadne som neprežila a keď som išla k psychiatričke, tak som ani nevedela, čo depresia je. Teraz viem, a neviem, čo s tým. Už jem štvrté antidepresíva. A je mi čím ďalej tým horšie. Musím ísť do tej nemocnice.
Tweety
20.01.13,08:14
Ďakujem, veď práve to potrebujem. Ale ja ako som písala neviem, či sa mi spustila nasadením antidepresív, alebo by som ju bola dostala aj tak. Psychiatričku som vymenila, pochopila som, že to nebol správny postup. Len depresia mi zostala, až teraz viem, čo je to. Tak to mám o to ťažšie, že neviem,z čoho ju mám. Nič mimoriadne som neprežila a keď som išla k psychiatričke, tak som ani nevedela, čo depresia je. Teraz viem, a neviem, čo s tým. Už jem štvrté antidepresíva. A je mi čím ďalej tým horšie. Musím ísť do tej nemocnice.
Len nerozumiem tomu, prečo si išla s bolesťou žalúdka k psychiatričke. Nie je to práve najlepší lekár, ktorý lieči žalúdok. AK tá bolesť nebola zo stresu, stačilo čajíky, prípadne odborné vyšetrenie ale nie u psych.. Ale depresie sa u každého liečia trochu inak.
buchač
20.01.13,08:15
Vždy je to špecifické , na jedincovi záleží ... na jeho stave , na jeho vôli , na liečbe samotnej ....


Myslela som na osobné skúsenosti, nie na to, čo sa píše a hovorí...to už mám preštudované, ale ďakujem za reakciu.

Potrebovala by som počuť, že tam niekto bol, a pomohlo mu to.
Myslíš si , že ak Ti niekto dá osobné skúsenosti , že mu to dokonca ( na šťastie ) pomohlo ....myslíš , že to aj Tebe pomôže ???
Ale aj to je možné , nakoľko je to dobrý podnet na tú psychiku , lebo je aspoň nejaká vidina zlepšenia stavu ...
Neviem ale , prečo sa brániš tej hospitalizácii ...strach je normál... iní tam boli a aj zvládli ...

...sorry za úprimnosť ...
marions
20.01.13,09:12
Ja sa nebránim, ja tam idem, len mám strach. A preto som tu napísala, že mi niekto povie neboj, aj ja som sa bála, a pomohlo mi to. Práve tí iní, čo tam boli som myslela, že mi napíšu. A áno, čakám, že mi to niekto napíše, lebo to je na moju došramotenú psychiku najlepšie.
A prečo som išla k psychiatričke? Bola som pred rokom na vyšetrení a bolo negatívne. Tak som myslela, že to môže byť psychika. Som to nezvládla a ona asi tiež nepostupoval tak ako mala. Ale to už je minulosť, ja by som už potrebovala byť normálna. Viem, čo som urobila, a čo som mala a čo som nemala. Viem aj všetko ostatné, že niekomu to pomôže, niekto sa dostane z toho ambulantne. Ja som len dúfala, že napíše niekto, kto také niečo absolvoval, nech sa toho tak veľmi nebojím. Ja mám strach, že mi ešte môže byť horšie. A strašne by mi pomohlo niečo také, že to niekto absolvoval a nebolo to také strašne, a teraz mu je dobre.
Ale ďakujem za záujem, aj úprimnosť.
Tweety
20.01.13,09:16
Ja sa nebránim, ja tam idem, len mám strach. A preto som tu napísala, že mi niekto povie neboj, aj ja som sa bála, a pomohlo mi to. Práve tí iní, čo tam boli som myslela, že mi napíšu. A áno, čakám, že mi to niekto napíše, lebo to je na moju došramotenú psychiku najlepšie.
A prečo som išla k psychiatričke? Bola som pred rokom na vyšetrení a bolo negatívne. Tak som myslela, že to môže byť psychika. Som to nezvládla a ona asi tiež nepostupoval tak ako mala. Ale to už je minulosť, ja by som už potrebovala byť normálna. Viem, čo som urobila, a čo som mala a čo som nemala. Viem aj všetko ostatné, že niekomu to pomôže, niekto sa dostane z toho ambulantne. Ja som len dúfala, že napíše niekto, kto také niečo absolvoval, nech sa toho tak veľmi nebojím. Ja mám strach, že mi ešte môže byť horšie. A strašne by mi pomohlo niečo také, že to niekto absolvoval a nebolo to také strašne, a teraz mu je dobre.
Ale ďakujem za záujem, aj úprimnosť.
Strach je normálna vec, nepoznám človeka, čo by sa nebál. Ale ako sa hovorí, horší strach jak smrť. Tak hoci so strachom( z nepoznaného) Ti radím, choď a zver sa do rúk odborníkom. Ako som už písala, čo zaberá na jedného, nemusí na druhého. A prajem šťatie na dobrých lekárov. Neboj, treba to vydržať a všetko bude dobré. Drž sa.:) A nečakaj, že ti tu niekto napíše svoju skúsenosť s liečbou v nemocnici alebo v sanatóriu. Predsa len, písať o psychických problémoch , na to sme ešte akosi nedozreli.
buchač
20.01.13,09:17
... ja by som už potrebovala byť normálna.
...aj úprimnosť.

...úprimne ?????? :rolleyes:
...a kto z nás je normálny ??? ;)

Lebo ja nie ..... teda občas ....vyber si , či som občas normálny alebo občas " normálny " ....:--- :D
Ingrid Ondruskova
20.01.13,09:38
Predsa len, písať o psychických problémoch , na to sme ešte akosi NEDOZRELI.[/QUOTE]

...čo je veľká škoda, keď sa ľudia nevedia otvorene porozprávať, od srdca veci napísať, veď toto fórum je viac-menej anonymná záležitosť, čiže ublížiť by to nemalo nikomu, snáď len pomôcť tým na druhej strane neznámeho......
Katy a R
20.01.13,09:47
Ja sa nebránim, ja tam idem, len mám strach. A preto som tu napísala, že mi niekto povie neboj, aj ja som sa bála, a pomohlo mi to. Práve tí iní, čo tam boli som myslela, že mi napíšu. A áno, čakám, že mi to niekto napíše, lebo to je na moju došramotenú psychiku najlepšie.
A prečo som išla k psychiatričke? Bola som pred rokom na vyšetrení a bolo negatívne. Tak som myslela, že to môže byť psychika. Som to nezvládla a ona asi tiež nepostupoval tak ako mala. Ale to už je minulosť, ja by som už potrebovala byť normálna. Viem, čo som urobila, a čo som mala a čo som nemala. Viem aj všetko ostatné, že niekomu to pomôže, niekto sa dostane z toho ambulantne. Ja som len dúfala, že napíše niekto, kto také niečo absolvoval, nech sa toho tak veľmi nebojím. Ja mám strach, že mi ešte môže byť horšie. A strašne by mi pomohlo niečo také, že to niekto absolvoval a nebolo to také strašne, a teraz mu je dobre.
Ale ďakujem za záujem, aj úprimnosť.
Neviem ti poradiť z vlastnej skúsenosti ... ale tak z okolia .
Myslím si, že ťa psychiater posiela práve preto do nemocnice - lebo by bolo dobré denne ťa odsledovať, nastaviť lieky. pretože ak chodíš len raz za mesiac, alebo aj keď za dva týždne - nedá sa odpozorovať, že ako tie lieky na teba zaberajú. Keď ťa budú mať denne na očiach - tak hádam budú lešie schopní určiť adekvátnu liečbu. a nielen lieky - aj sedenia, pracovné aktivity ...
marions
20.01.13,10:15
Pobyt v nemocnici mi neodporúča lekár, ale pýtala som sa tam ja, lebo vidím, že sama to nezvládam. A dúfam, že mi to pomôže, len mám z toho strach,,
Iwett
20.01.13,11:37
Ahoj Marions,
nemám osobné skúsenosti, ale držím Ti palce. Určite Ti to pomôže. Veď tam budeš v rukách odborníkov, tak tomu ver, že Ti pomôžu. Veľa šťastia.
marions
20.01.13,12:28
Dala by som bodík, len sa mi nedá ešte, tak posielam veľké ďakujem. Také niečo som potreboval počuť. Ja si to vravím stále, len mi to akosi nepomáha.
buchač
20.01.13,14:17
Predsa len, písať o psychických problémoch , na to sme ešte akosi NEDOZRELI.
...čo je veľká škoda, keď sa ľudia nevedia otvorene porozprávať, od srdca veci napísať, veď toto fórum je viac-menej anonymná záležitosť, čiže ublížiť by to nemalo nikomu, snáď len pomôcť tým na druhej strane neznámeho......

Ingrid ...
Nejde dozretie jednotlivca ...
Net a či reál ...?
Príkladne moja manželka nevie to , čo vie niekto iný .......a teraz fakt nemám na mysli tie bočné chodníčky ...
Ide o to , že tie psychické problémy viac - menej súvisia práve s tým najbližším okolím ...rodina , zamestnanie ...
Na nete sa všetko nedá správne popísať , opísať všetko ...aj keby jeden chcel ...
Tomu okoliu sa proste nedá z tých rôznych okolností ...
Takže ostáva iba a len tá nezávislá osoba , ktorej sa jedinec otvorí a zdôverí sa .
Na základe všetkých diagnostických možností , keď jeden sedí v pohodlnom kresle , psychoš z tónu v hlase , z gestikulácie , z mimiky , atď usúdi ( snaží sa , mal by ...) stanoviť ďaľší postup v tej liečbe ... či medikamentóznej , či sedeniach , alebo aj - aj ...

Jedno je ale tiež isté....aj ten jedinec sa musí chcieť vyliečiť ...
marions
20.01.13,14:48
Ja sa chcem vyliečiť, snažím sa o to už dlhšiu dobu. A nemyslím ani, že mám dôvod na depresiu, skôr mi ju vyvolali nesprávne nasadené lieky. Ale teraz sa cítim hrozne, nedá sa to ani popísať, a preto som sa sama pýtala do liečebne. Dúfam, že mi to zaberie. Len som potrebovala nejaké povzbudenie.
korela
21.01.13,07:23
Ja som išla k psychiatričke, lebo ma bolel žalúdok. Dala mi silné lieky od depresie, ktorú som podľa všetkého ani nemala. Potom som vymenila psychiatričku. A teraz neviem, či sa mi rozvinula na základe antidepresív, alebo ju nemám a keď všetky lieky prestanem jesť, bude mi ako na začiatku. Že budem mať čistú hlavu a len bolesť žalúdka. Ale to sama nezvládnem. Snažím sa už 4. mesiac.
To ti odporučil praktický lekár?
Priamo od psychiatričky viem, že k nej lekári zasielajú najmä ženy konkrétne s bolesťami žalúdka, po pohovore 50% "pacientiek" končí u gastroenerológov s helicobacterom pylori a nie u nej.
Čo, však táto porevolučná doba je ťažká.
Rovnako deti s bolesťami bruška aj školáci, aj stredoškoláci sú zasielaní k psychológom, pritom ide celiakiu. Toto mám z rozhlasu z rozhovorov, kde sa na tento stav sťažovali a neustále na to apelujú gastroenterológovia. Hrach do steny.
Polročná informácia od psychológa - ľudia im nesiahajú ani po koleno. Za predpisovanie liekov majú 4 dovolenky do roka aj s famíliou.
Ja som raz v živote prešla psychiatriou - mužským oddelením za lekárom, nebol tam bočný vchod, skúsenosť na celý život. Žiaľ, je to oddelenie, ktoré ešte stále funguje, a práve od toho psychológa viem, že pacienti sa z neho po preliečení vracajú domov ešte v horšom stave.
Toto sa všetko v odbornej verejnosti vie, nikomu to neprekáža?

Kedy si prešla dôkladným krvným vyšetrením aj s mineralogramom?
Daj si ho urobiť, pre istotu.
Dovolila som si to napísať iba kvôli tomu, čo si sama napísala, že si sama nemyslíš, že ide o túto dg.
Odporúčam ti vrátiť sa ešte k môjmu predchádzajúcemu príspevku, v ktorom je červené zvýraznenie.
Skús si prečítať ten link v ňom, aj keď si myslíš že u teba to nie je možné, alebo daj si urobiť jedno základné meranie.A uvidíš, či tadiaľ vedie cesta.
Inak ako sa cítiš, kde je tvoj najväčší problém, nevládzeš sa o seba postarať, máš úzkosť, hnačky, nespíš, to si písala, aké máš myslenie? Tlak krvi?
Keby si nemala tieto prejavy, mohla by si v tomto čase normálne fungovať? Len tie ťa brzdia v živote teraz?
Ako si sa stravovala aj niekoľko rokov predtým, mala si dobrú výživu a životosprávu?To všetko s depresiou súvisí, nedostatok živín a minerálov.
Nebývaš anemická?
Ja som tu spomenula iba to jedno lôžkové oddelenie, určite nie je taká situácia všade. Odchodom dr. Breiera do Británia a vekom dr. Rosinského stratilo Slovensko najlepších psychiatrov.
korela
21.01.13,07:24
Ešte, spravil ti niektorý z nich klinické psychologické vyšetrenie?
marions
21.01.13,07:51
Korela, ďakujem za rady, ale ja už tam musím ísť, lebo to trvá od októbra a je to horšie. Ja už tú depresiu mám a musím ju vyliečiť. Okrem toho liečim aj heligobaktéra, ale ja už neviem sa vyliečiť sama. Dúfam, že tam prežijem.
Tweety
21.01.13,08:16
Korela, ďakujem za rady, ale ja už tam musím ísť, lebo to trvá od októbra a je to horšie. Ja už tú depresiu mám a musím ju vyliečiť. Okrem toho liečim aj heligobaktéra, ale ja už neviem sa vyliečiť sama. Dúfam, že tam prežijem.
Prečo by si neprežila? To sú čo za chmúrne myšlienky? Viem, že hovoriť v depresii o pozitívnych myšlienkach sa nedá, ale nedá sa zas pozerať na svet až tak čierno. Choď tam čím skôr, uvidíš lekári Ti pomôžu, a budeš tu vypisovať, že prečo si tam neišla skôr, netreba na nič čakať, ale nastúpiť hneď. Držím prsty aby si bola skoro fit.
marions
21.01.13,08:26
Ďakujem Tweety, presne takéto potrebujem počuť. Ja sa bojím, že mi nasadia nejaké lieky, ktoré zas nezaberú a ja to už ďalej nezvládnem. Bojím sa, že sa scvoknem úplne. Bojím sa, že mi bude horšie ako doma. Nastupujem zajtra ráno, viem to už od štvrtku a neviem na to nemyslieť. Držte mi palce. Dúfam, že nebude pravda to čo písala Korela. Už aby som bola naspäť a budeš mať pravdu, že budem vypisovať, že som to prežila.
Ďakujem ešte raz za povzbudenie.
korela
21.01.13,08:28
Prajem ti, aby ťa hlavne správne zdiagnostikovali.
Samozrejme, že to prežiješ. Ty musíš najlepšie cítiť, kde ti pomôžu. Prajem ti uzdravenie.https://mail.google.com/mail/u/0/e/gtalk.B0C
A môžem ťa poprosiť, po návrate domov napísať, ako to tam pri depresii prebiehalo?
Ja do týchto tém veľa nechodím, si ma zaujala výberom liečby, ale možno budeš prvá, čo by si sem takto prispela.
Všetko dobré prajem.
Tweety
21.01.13,08:30
Ďakujem Tweety, presne takéto potrebujem počuť. Ja sa bojím, že mi nasadia nejaké lieky, ktoré zas nezaberú a ja to už ďalej nezvládnem. Bojím sa, že sa scvoknem úplne. Bojím sa, že mi bude horšie ako doma. Nastupujem zajtra ráno, viem to už od štvrtku a neviem na to nemyslieť. Držte mi palce. Dúfam, že nebude pravda to čo písala Korela. Už aby som bola naspäť a budeš mať pravdu, že budem vypisovať, že som to prežila.
Ďakujem ešte raz za povzbudenie.
Neboj sa, zver sa do rúk lekárom, oni vedia, čo robiť aby sa pacient z toho dostal. Tak ešte raz ti prajem šťastie na tých najlepších doktorov, nepoddávaj sa, viem. .že je to teraz horšie ale uvidíš, všetko bude dobré. Drž sa nad hladinou......
marions
21.01.13,08:36
Ďakujem Korela,
určite napíšem. Napísala som, lebo mám veľký strach z toho, ale som už taká unavená a vidím, že si sama, ani s pomocou svojho okolia nedokážem pomôcť. Ja už len plačem, bojím sa byť sama, že sa zrútim, prosím stále niekoho, nech je pri mne. Toto nieje život. Ja som stratila už všetky nádeje, že mi bude lepšie. Jedny lieky, druhé, tretie...horšie, horšie a horšie. Okrem toho lieky od tlaku, štítnej žľazy, žalúdok. Veď ja už som ani človek neni. A práve toho, čo si napísala sa veľmi bojím, že tam bude strašne a vrátim sa ešte v horšom stave. Len musím to vyskúšať, iné mi nezostáva. Držte mi všetci palce
buchač
21.01.13,09:01
...čítaj ma , marion , ale fest poriadne ... nevyberaj si to negatívum ....


Ja sa chcem vyliečiť, snažím sa o to už dlhšiu dobu. A nemyslím ani, že mám dôvod na depresiu, skôr mi ju vyvolali nesprávne nasadené lieky. Ale teraz sa cítim hrozne, nedá sa to ani popísať, a preto som sa sama pýtala do liečebne. Dúfam, že mi to zaberie. Len som potrebovala nejaké povzbudenie.

Korela, ďakujem za rady, ale ja už tam musím ísť, lebo to trvá od októbra a je to horšie. Ja už tú depresiu mám a musím ju vyliečiť. Okrem toho liečim aj heligobaktéra, ale ja už neviem sa vyliečiť sama. Dúfam, že tam prežijem.
Teraz ako ???
Máš a či nie ????

Ďakujem Tweety, presne takéto potrebujem počuť. Ja sa bojím, že mi nasadia nejaké lieky, ktoré zas nezaberú a ja to už ďalej nezvládnem. Bojím sa, že sa scvoknem úplne. Bojím sa, že mi bude horšie ako doma. Nastupujem zajtra ráno, viem to už od štvrtku a neviem na to nemyslieť. Držte mi palce. Dúfam, že nebude pravda to čo písala Korela. Už aby som bola naspäť a budeš mať pravdu, že budem vypisovať, že som to prežila.
Ďakujem ešte raz za povzbudenie.

Ďakujem Korela,
určite napíšem. Napísala som, lebo mám veľký strach z toho, ale som už taká unavená a vidím, že si sama, ani s pomocou svojho okolia nedokážem pomôcť. Ja už len plačem, bojím sa byť sama, že sa zrútim, prosím stále niekoho, nech je pri mne. Toto nieje život. Ja som stratila už všetky nádeje, že mi bude lepšie. Jedny lieky, druhé, tretie...horšie, horšie a horšie. Okrem toho lieky od tlaku, štítnej žľazy, žalúdok. Veď ja už som ani človek neni. A práve toho, čo si napísala sa veľmi bojím, že tam bude strašne a vrátim sa ešte v horšom stave. Len musím to vyskúšať, iné mi nezostáva. Držte mi všetci palce
Pokiaľ takto http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10125.gif nemieniš riešiť , tak si ešte normálna ...............
marions
21.01.13,09:29
Píšem, že som nemala na ňu byť liečená, ale keď mi nasadila antidepresíva, tak mi ju vyvolali /to sú slová lekára/ a teraz ju vlastne mám už. Teda myslím si, lebo čo iné by to bolo? Myslela som, že nemám dôvod na depresiu, že som nič také, čo by ju vyvolalo neprežila. Začalo to žalúdkom. A zatiaľ to nemienim tak riešiť. Aj keď už je človek taký unavený, že nevládze.
KoxXxo
23.03.13,09:47
Ako sa darí?
dracik1
08.01.15,00:17
Zalezi od toho, aka nemocnica. Ja som bol s dep. raz hospitalizovany, a bola to len traumaticka strata casu, pretoze tam neboli ziadne terapie. Navyse, diagnozy tam boli pomixovane. Napln: pozeranie do steny ako v base, tri krat denne jedlo, a nakoniec konecne domov. Denny stacionar je mozno dobry, ak ste socialne izolovany, mna po mojej hospitalizacii do jedneho odporucili, ale videl som tam zopar ludi hrabat listie a moc sa mi do toho nechcelo. Co by fakt mohlo pomoct, ak by sa u nas ludia za tieto stavy nehambili a vytvorili by nejaku platformu, kde by mohli diskutovat, uzatvarat priatelstva, mozno vztahy, pomahat si navzajom ...
V zahranici mate tiez rozne centra, ktore vam pomahaju naucit sa fungovat, zit, komunikovat s ostatnymi, pretoze co je na depresii najhorsie je, ze vam znizuje sebahodnotu a zacinate sa stahovat do izolacie, co nasledne umocni vasu beznadej. Cize idealne pre vas je byt s ludmi, ktory rozumeju tomu, cim prechadzate.