All
26.09.05,14:52
Ahojte,vsetko co som mohla som precitala, ale stale nemam 100% istotu.

Predaj os. vozidla zaradeneho v majetku kupene od neplatcu DPH.
Predavam ho bez DPH. Plati aj v tomto pripade § 47.

Velmi pekne dakujem
Jana Acsová
26.09.05,13:14
Nerozumiem zadaniu ... jedná sa o vývoz do tretích štátov (mimo EÚ)?
All
26.09.05,13:24
Nie, je to v tuzemsku.
Firma, platca DPH kupila OV od neplatcu DPH a teraz ho chce predat. Myslim si, ze predaj je bez DPH.
Jana Acsová
26.09.05,13:31
Predaj osobného auta je oslobodený podľa § 42 ZDPH.

Nakoľko v texte sa neuvádza spôsob nadobudnutia, je tam odvolávka na druh tovaru, t.j. osobný automobil, mám za to, že aj v prípade predaja auta, ktoré bolo pôvodne obstarané od neplatiteľa (občana atď.) sa naň vzťahuje uvedený § ZDPH.
Mirkaska
09.12.05,13:36
V prípade, že platiteľ DPH predá ojazdený úžitkový automobil kúpený od neplatcu pred cca dvoma mesiacmi, je to s DPH? Nedali by sa nejako využiť §-y ohľadom ojazdených áut? (Práve si vyhľadávam túto problematiku na Porade, takže možno v priebehu pol hodinu sama zistím, že sa to nedá, ale zatiaľ to neviem.)
Totiž - jedna spoločnosť to predala bez DPH, a teraz to musime nejako riešiť.
Vďaka.
Manual
09.12.05,15:49
V prípade, že platiteľ DPH predá ojazdený úžitkový automobil kúpený od neplatcu pred cca dvoma mesiacmi, je to s DPH? Nedali by sa nejako využiť §-y ohľadom ojazdených áut? (Práve si vyhľadávam túto problematiku na Porade, takže možno v priebehu pol hodinu sama zistím, že sa to nedá, ale zatiaľ to neviem.)
Totiž - jedna spoločnosť to predala bez DPH, a teraz to musime nejako riešiť.
Vďaka.
Ak platiteľ DPH niečo predáva a je jedno od koho to kúpil, musí na to nabaliť DPH. Preto je výhodné aby plátca DPH kupoval od plátcu.
Pekný večer želám...
Mirkaska
12.12.05,10:46
A ďakujem.

Skúsia poprerábať zmluvy na firmu, ktorá nie je platiteľom - s bazárom, odkoho pôvodne kúpili auto a následne s firmou, ktorej to predali a z toho by mali odviesť DPH. Dúfajme, že sa to podarí.
Potrápilo nás to auto trochu, ale aspoň som si prešla § 66, o ktorom som si myslela, že sa netýka firiem, ktoré nie sú obchodníkmi podľa tohto §-u, ale som sa mýlila. A veľmi. Je tam totiž uvedené, že ak platiteľ obstará tovar od obchodníka, ktorý odvádza DPH pri predaji len s rozdielu predajnej a kúpnej ceny, nemá nárok na odpočet DPH a obchodník mu nesmie na žiadnom doklade uviesť výšku DPH.