pizzanoel
09.02.10,18:08
Dobry den vsetkym,

chcela by som sa uistit ci dobre vyplnam DP, uplatnujem si pausalne vydavky, pracovala som aj na dohodu(brigada) a teraz by som chcela vratit dan takze celkovu sumu (brigada) uvedeime do V. oddielu prijmi zo zavislej cinnosti riadok 34. to sa mi vpise este do do r.37 co je zaklad dane zo zav.cinnosti dalej to bude r 58 co sa prejavi v riadku 69 Zaklad dane. Zrazenu dan z tohto prijmu uvediem do r.101 co je zrazeny preddavok zo zav.činnosti a to sa v pise do riadku 106 ako danovy preplatok.

dalej dan z uroku zo stavebneho sporenia tak celkovu sumu uroku uvediem do VII. oddielu uroky z pen. prost. ods.1 pis.b to sa mi prejavy v r.48 (čiastkovy zak.dane)zaklad dane. Dalej v r 60. a potom v zaklade dane v r 69. zrazenu dan z uroku uvediem do R.99 co je suma preddavku podla podla paragrafu 43.

Tieto dve sumy scitam a dam ich ako celkom danovy preplatok.

Bude to dobre?

Na str.10 uvadzam kam mi tie peniaze poslu mozem si to dat poslat aj na moj osobny ucet alebo to musi byt podnikatelsky ? Ako dlho trva kym to asi tak poslu?
tuta
09.02.10,18:05
Daňové priznanie máš vyrátané správne.
Čo sa týka preplatku pozri § 63 ods. 4 Zákona o správe dani a poplatkov.

(4) Ak nemožno preplatok použiť podľa odsekov 2 a 3, správca dane na žiadosť daňového subjektu tento preplatok použije na úhradu inej dane alebo ho vráti, ak je väčší ako 100 Sk. Ak osobitný zákon neustanovuje inak, správca dane vráti preplatok do jedného mesiaca od doručenia žiadosti o jeho vrátenie; preplatok na dani z príjmov za príslušné zdaňovacie obdobie sa vráti najskôr po uplynutí lehoty na podanie daňového priznania podľa osobitného zákona, 6ec) najneskôr však do 40 dní odo dňa vzniku preplatku. Ak sa žiadosti o vrátenie preplatku vyhovie v plnom rozsahu, správca dane rozhodnutie nevydáva. Preplatok nemožno vrátiť, ak žiadosť o jeho vrátenie bola podaná po zániku práva vyrubiť daň alebo rozdiel dane (§ 45). Žiadosť o vrátenie preplatku alebo o jeho preúčtovanie nepodlieha správnym poplatkom.

Čiže preplatok môžeš očakávať najneskôr do 10. mája.
veronikasad
09.02.10,19:28
tuta, z čoho si usúdila, že je vyplnené správne. Veď neuviedla žiadny základ dane z podnikania, len že si uplatňuje paušálne výdavky.
pizzanoel
09.02.10,19:34
tuta, z čoho si usúdila, že je vyplnené správne. Veď neuviedla žiadny základ dane z podnikania, len že si uplatňuje paušálne výdavky.

Základ dane je z riadku je 2096,73 eura. Mam dobre zaradene v DP tu dan a urok zo sporenia ako aj vratenie dane z toho prijmu na dohodu ?:confused:

K tomu danovemu mam pridat aj fotokopiu o pozastaveni zivnosti?
tuta
09.02.10,19:35
Ale veď uvádza, že pracovala na dohodu a pýtala sa na riadky. Tie paušálne výdavky som prehliadla. ;) Ale veď pri dohode si ich ani uplatniť nemôže.
Zoltán Kovács
09.02.10,19:36
Základ dane je z riadku je 2096,73 eura. Mam dobre zaradene v DP tu dan a urok zo sporenia ako aj vratenie dane z toho prijmu na dohodu ?:confused:

K tomu danovemu mam pridat aj fotokopiu o pozastaveni zivnosti?


K DP neprikladáš, ale mal si povinnosť oznámiť pozastavenie živnosti do 15 dni odo dňa právoplatnosti rozhodnutia, ak si o to nepožiadal živnostenský úrad.
veronikasad
09.02.10,19:37
Ale veď uvádza, že pracovala na dohodu a pýtala sa na riadky. Tie paušálne výdavky som prehliadla. ;) Ale veď pri dohode si ich ani uplatniť nemôže.
keď si uplatňuje paušálne výdavky, predpokladám, že zo živnosti má aj nejaký príjem. Píše v ďalšom príspevku o pozastavenej živnosti, neuvádza odkedy ...
pizzanoel
09.02.10,19:40
keď si uplatňuje paušálne výdavky, predpokladám, že zo živnosti má aj nejaký príjem. Píše v ďalšom príspevku o pozastavenej živnosti, neuvádza odkedy ...

živnost bola od 1 aprila do 19 oktobra 2009. prijem zo zivnosti bol 3 306,71 - 40% vydavky a ZP 1570,90 co je 1735,81 + praca na dohodu prijem 325,01 + stav. sporenie 35,91 = riadok 69 je 2 096,73 eura.

Preco si nemozem uplatnit vratenie dani z prace na dohodu ?

Pozastavenie zivnosti bolo nahlasene zo zivnost.uradu...
veronikasad
09.02.10,19:42
živnost bola od 1 aprila do 19 oktobra 2009. prijem zo zivnosti bol 3 306,71 - 40% vydavky a ZP 1570,90 co je 1735,81 + praca na dohodu prijem 325,01 + stav. sporenie 35,91 = riadok 69 je 2 096,73 eura.

Preco si nemozem uplatnit vratenie dani z prace na dohodu ?

Pozastavenie zivnosti bolo nahlasene zo zivnost.uradu...
Môžeš si uplatniť, ale len v prípade, ak tvoj celkový základ dane nepresiahol NČZD. Túto informáciu si v prvom príspevku neuviedla, máš to správne.
pizzanoel
09.02.10,19:44
Môžeš si uplatniť, ale len v prípade, ak tvoj celkový základ dane nepresiahol NČZD. Túto informáciu si v prvom príspevku neuviedla, máš to správne.

Ok, vďaka...:)
aliiica
18.02.10,08:56
V súťaži vyhrala súkromná osoba nepeňažnú výhru (notebook) v hodnote 280 EUR. Je to podnikateľ - fyzická osoba SZČO.
Vypĺňa DP FO B.

Vyplní r. 2 P aj V. Uplatnuje si vydavky % a zaplatil odvody. Tieto odvody napise pod r. 11 a ma ich zahrnut aj do vydavkov r. 9 a 11?

Potom v odd. VIII. vyplni r. 9 - P 280 EUR a aj nejaky V???