wegamizi
09.02.10,17:54
Ahojte, rada by som vedela vase skusenosti, rady a moznosti.
Za elektrinu chodia veľké nedoplatky
ZSE Distribúcia minulý rok výrazne zdvihla cenu za rezervovanú kapacitu elektriny. Doplatili na to viacerí odberatelia.





To je skutocnost, ktora teraz prekvapila aj moju rodinu. Prisiel mi nedoplatok cca 500 euro, pritom spotreba nebola vyssia ako po ine roky. Nechce sa mi verit, ze niekto moze len tak bez upozornenia ( ved je medzi nami zmluvny vztah )robit zmeny bez suhlasu druhej strany, teda spotrebitela. Aky je vas nazor?
misoft
09.02.10,17:20
Žiaľ, toto je slovenská realita. Ty (odberateľ) zmluvu bez súhlasu dodávateľa nemôžeš zmeniť, oni však veselo môžu. Je to totiž postavené na systéme podriadenosti a nie rovnoprávnosti. Oni sú tí veľkí, čo môžu všetko, ty si ten malý, čo môžeš jedine platiť, držať hubu a krok.
220870
09.02.10,20:28
Neviem kde presne ale treba sa na to sťažovať v Bruseli.Čím viac sťažností tým viac budú tlačiť na skurompované Slovenské inštitúcie aby to dali do poriadku.Skúste pozrieť aj www. sťažnosti SME.
dalid
10.02.10,08:02
Mozes zmenit dodavatela elektriny, trh s elektrinou uz ma alternativnych dodavatelov aj pre domacnosti ;)
napr.: http://www.magnaea.sk/ alebo http://slovakiaenergy.sk/

Zmeny sadzieb za distribuciu su schvalovane ÚRSO (Úrad pre regulaciu sietovych odvetvi). Tieto zmeny ale uz nie su prezentovane panom socialnym premierom v TV v ramci jeho boja proti energetickym gigantom...
Stanislav 1975
10.02.10,08:08
Mozes zmenit dodavatela elektriny, trh s elektrinou uz ma alternativnych dodavatelov aj pre domacnosti ;)
napr.: http://www.magnaea.sk/
http://slovakiaenergy.sk/

No áno, ale asi tým nič nevyhrá-iba spadne s kaluže do blata...:(-jedna bagáž vačšia ako druhá...
misomiso
10.02.10,08:21
Ale ved Fico tlaci na monopoly, aby nezvysovali ceny nie?
wegamizi
10.02.10,09:11
Ale ved Fico tlaci na monopoly, aby nezvysovali ceny nie?
Dnes idem na osobnu konzultaciu k dodavatelovi el. energie, som zvedava, co poriesim.
Nejde mi do hlavy, ako mozu menit zmluvy bez toho, aby upozornili druhu stranu. K tomu sa chcem dopatrat, s tym nedoplatkom asi vela uz nenacarujem, snad len nejaky splatkovy kalendar.

MISOMISO, oni ceny nezdvihli, ale upravili cenu za rezervovanu kapacitu. Takze zakon neporusili, ale svoje peniaze dostanu, na to nik z vlady nepomyslel. Alebo zeby ticha dohoda????????? Vsetko je mozne.
misomiso
10.02.10,09:41
Dnes idem na osobnu konzultaciu k dodavatelovi el. energie, som zvedava, co poriesim.
Nejde mi do hlavy, ako mozu menit zmluvy bez toho, aby upozornili druhu stranu. K tomu sa chcem dopatrat, s tym nedoplatkom asi vela uz nenacarujem, snad len nejaky splatkovy kalendar.

MISOMISO, oni ceny nezdvihli, ale upravili cenu za rezervovanu kapacitu. Takze zakon neporusili, ale svoje peniaze dostanu, na to nik z vlady nepomyslel. Alebo zeby ticha dohoda????????? Vsetko je mozne.

Joj - aha takze ty mas podnikatelsu pripojku. To vsetko vysvetluje. Sucasny premier sa zaviazal bojovat proti monopolom, ale iba v mene ludu. Podnikatelia su opat coraz viac povazovani za vykoristovatelov, ktorych treba poriadne "pocecat". Hlavne ak mas viac ako 2 zamesntancov, stavas sa doslova nepriatelom statu, musis este platit aj za TV, ktoru nemas.

Takze - asi by si mala byt rada, ze nas tu tento rezim este vobec trpi a ze nam stale dodavaju elektrinu...

Inak necudoval by som sa, ak by sa Fico prestal starat aj o elektinu pre domacnosti, pretoze chdak teraz musi riesit ovela dolezitejsie kauzy. Za vsetko moze Dzurinda, ktory sa pred 10 rokmi pozicat si od podnikatela, ktory si nezala byt zverejneny (ani sa mu necudujem, ja by som si tiez nezelal). Ako na potvoru sa na to prislo prave teraz, ked by tak bolo potrebne riesit dopady krizy, nezamestnanych myto a podobne veci. No - co sa da robit, menej dolezite veci budu musiet pockat.
Hansa
10.02.10,10:01
Inak necudoval by som sa, ak by sa Fico prestal starat aj o elektinu pre domacnosti, pretoze chdak teraz musi riesit ovela dolezitejsie kauzy. Za vsetko moze Dzurinda, ktory sa pred 10 rokmi pozicat si od podnikatela, ktory si nezala byt zverejneny (ani sa mu necudujem, ja by som si tiez nezelal). Ako na potvoru sa na to prislo prave teraz, ked by tak bolo potrebne riesit dopady krizy, nezamestnanych myto a podobne veci. No - co sa da robit, menej dolezite veci budu musiet pockat.[/QUOTE]


... neblížia sa náhodou voľby?!
anonym222
10.02.10,19:46
Dnes idem na osobnu konzultaciu k dodavatelovi el. energie, som zvedava, co poriesim.
Nejde mi do hlavy, ako mozu menit zmluvy bez toho, aby upozornili druhu stranu. K tomu sa chcem dopatrat, s tym nedoplatkom asi vela uz nenacarujem, snad len nejaky splatkovy kalendar.
wegamizi, nikto zmluvu nezmenil bez tvojho vedomia. Jednoducho sa upravila cena, ktorá sa upravuje každoročne. Cena za MRK je súčasťou distribučných poplatkov, ktoré schváľuje URSO, (podotýkam, že je to úrad štátnej správy pod vplyvom p. Jahnatka). URSO aj distribútor rozhodnutia zverejňuje na webe. Máš nejakú inú možnosť, ako túto cenu akceptovať? Môžeš si znížiť MRK, ak ju máš zbytočne vysokú, a to je asi všetko čo môžeš urobiť. Alternatívni predajcovia nič neriešia. Distribučné poplatky inkasuje distribútor, nie predajca elektriny.
wegamizi
11.02.10,07:29
wegamizi, nikto zmluvu nezmenil bez tvojho vedomia. Jednoducho sa upravila cena, ktorá sa upravuje každoročne. Cena za MRK je súčasťou distribučných poplatkov, ktoré schváľuje URSO, (podotýkam, že je to úrad štátnej správy pod vplyvom p. Jahnatka). URSO aj distribútor rozhodnutia zverejňuje na webe. Máš nejakú inú možnosť, ako túto cenu akceptovať? Môžeš si znížiť MRK, ak ju máš zbytočne vysokú, a to je asi všetko čo môžeš urobiť. Alternatívni predajcovia nič neriešia. Distribučné poplatky inkasuje distribútor, nie predajca elektriny.
Ano, mas pravdu. Vcera som bola osobne konzultovat tuto skutocnost a vysledok?
Splatkovy kalendar, ktory mi dali na 4 splatky + uroky z omeskania. ( vraj mozem byt rada )
Ale aj tak, neviem pochopit jednu vec. Distributor upravi cenu v priebehu roka bez toho, aby upozornil odberatela osobne, vraj je to na webe. Dobre. Som taky isty podnikatel ako oni. Ako by som uspela, keby som mojmu odberatelovi dohodnutu cenu zmenila v priebehu platnosti zmluvy o dodavke a hodila by som to mna web. Uspela by som? Alebo som iny podnikatel? Alebo je to o inom? Ved predsa v tomto pripade sa nejedna o majetok statu. ale sukromny, tak ako napr. moj.
AndreaN
05.06.10,05:23
Mohli by ste mi prosim Vas napisat kolko mesacne platite za elektinu? Priklady mi velmi pomozu, kedze mam velke nedoplatky za elektrinu.
horkoláčik
05.06.10,05:45
Mohli by ste mi prosim Vas napisat kolko mesacne platite za elektinu? Priklady mi velmi pomozu, kedze mam velke nedoplatky za elektrinu.

Záloha 23,23 € / mesiac.
misoft
05.06.10,15:20
Ja mám zálohové platby 46,80€ mesačne!!!!!!
Distribútor VSE.
A len tak-tak som v norme, pritom šetrím, kde sa dá.
verkaz
05.06.10,16:14
Je to rôzne. Záleží od toho aké máš v byte elektrospotrebiče. Či často periš, pečieš a pod.
Ja som v dvojzbovom byte sama. Periem raz za týždeň, tak isto raz do týždňa pečiem ostatné tak normálne. Platím mesačnú zálohu platbu 24,90 Eur a mávam ešte malé nedoplatky do 10,00 Eur.
Laco-monter
05.06.10,17:27
Takže asi nie dovod na paniku.

Súdim tak podĺa výšky platieb v poslednych predchádzajúcich príspevkoch.
1andu1
06.06.10,17:43
Nikdy nebolo tak zle, aby nebolo este horsie.
Mne sa paci, ze sice mam elektromer a teda akoze platim za elektriku, ale ke si pozriem vyuctovanie, tak nechapem naco tam je este toto:
- straty za distribuciu elektriny
- systemove sluzby v elektroenergetike
- prevadzkovanie systemu v elektroenergetike
- obchodna cinnost dodavatela
Preco jednoducho nenapisu:
cena za KWH- spotreba - rovna sa suma
Darina1234
06.06.10,17:45
Ja mam zalohy 49 EUR a len tak tak, sme 4 členna rodina, periem, žehlim , mikrovlnka, chladnička, počitače, skušali sme šeriť, ale ...
milláčikk
06.06.10,19:44
Nikdy nebolo tak zle, aby nebolo este horsie.
Mne sa paci, ze sice mam elektromer a teda akoze platim za elektriku, ale ke si pozriem vyuctovanie, tak nechapem naco tam je este toto:
- straty za distribuciu elektriny
- systemove sluzby v elektroenergetike
- prevadzkovanie systemu v elektroenergetike
- obchodna cinnost dodavatela
Preco jednoducho nenapisu:
cena za KWH- spotreba - rovna sa suma

Lebo to majú položkovite (fix na rok ) od URSO.
synthimode
06.06.10,20:15
Ja mam mesačné zalohy 12 Eur /ZSE/, dvojčlenná rodinka, menší rodinný dom na elektrinu ide vlastne len svetlo, TV, PC, syntezátor, chladnička, žehlička, v lete mraziak, v zime el. reťazová píla a doplácam väčšinou len okolo 50 Eur. Ale každý rok mi chcú zdvihnúť po vyúčtovaní zálohu na čo reagujem písomnou žiadosťou o zníženie zálohy na pôvodnú výšku čo mi aj akceptujú...
anonym222
06.06.10,21:39
Nikdy nebolo tak zle, aby nebolo este horsie.
Mne sa paci, ze sice mam elektromer a teda akoze platim za elektriku, ale ke si pozriem vyuctovanie, tak nechapem naco tam je este toto:
- straty za distribuciu elektriny
- systemove sluzby v elektroenergetike
- prevadzkovanie systemu v elektroenergetike
- obchodna cinnost dodavatela
Preco jednoducho nenapisu:
cena za KWH- spotreba - rovna sa suma
Pretože to určuje zákon, a vyžadovala si to aj EU najmä v súvislosti s liberalizáciou trhu s elektrinou. Sprehľadnili tým sa platby. Ak ty jednotlivým položkám nerozumieš, je to iba tvoj problém, naštuduj si to.
Elektromer, ktorý máš, ti odmeria počet odobraných kWh. Niektoré položky platieb nezávisia od odoberaných kWh ale od inštalovaného výkonu. Iné položky zase súvisia s odobranými kWh, napr. také straty. Všetko čo si uviedol sú náklady prevádzkovateľa prenosovej sústavy, distribútora a obchodníka. Sú to 3 samostatné subjekty ktorým, je treba platiť. Ešte tam nie je štvrtý subjekt, teda výrobca elektriny. Tomu platíš iba za kWh.
A teraz k jednotlivým položkám:

- straty za distribuciu elektriny - pri prenose a distribúcii tvojej elektriny logicky vznikajú straty, na ktorých sa musíš podieľať. Je to analógia nákladov na dopravu tovarov.

- systémove služby v elektroenergetike - nakoľko elektrina nie je tovar, ktorý uskladníš, musí sa v každom okamihu vyrobiť iba toľko, koľko sa jej v danom okamihu spotrebuje. Za týmto účelom si operátor trhu objednáva systémové služby u subjektov, ktorí vedia vyrobiť elektrinu ktorá v danom okamžiku chýba , resp. odoberú elektrinu, ktorá je v danom okamihu naviac. (napr. prečerpávacie elektrárne).

- prevadzkovanie systemu v elektroenergetike - sú to činnosti spojené s účtovaním odchýlok. Zabezpečuje to operátor trhu, u nás je to SEPS. Odchýlka je rozdiel medzi objednanou a skutočne odobranou elektrinou.

- obchodna cinnost dodavatela - toto sú náklady samotného obchodníka s elektrinou.
canbo
27.07.10,17:37
[QUOTE=energeticky.poradca;1...vymazaná citácia- nepovolená reklama



Potom vysvetlite v čom ste lacnejší:
- straty za distribúciu elektriny
- systémove služby v elektroenergetike
- prevádzkovanie systému v elektroenergetike

- obchodná činnosť dodávateľa?
- cena elektriny ?
energeticky.poradca
27.07.10,17:43
Potom vysvetlite v čom ste lacnejší:
- straty za distribúciu elektriny
- systémove služby v elektroenergetike
- prevádzkovanie systému v elektroenergetike

- obchodná činnosť dodávateľa?
- cena elektriny ?

Vidno že v tom máte trośku zmätok je rozdiel distrubútor a dodávateľ, samotná silová energia je vyrábaná v elektrarni, následne ju distribútor (vlastník prenosovej sústavy/ ľudsky povedane káblov) reguluje a distribuje a dodávateľ sprostredkúva dodanie priamo do domácností podľa jenotlivých taríf

čiže z toho vyplýva že my môžeme znižovať iba ceny z obchodnej činnosti dodávateľa a ceny elektriny
danushka
27.07.10,17:55
Vidno že v tom máte trośku zmätok je rozdiel distrubútor a dodávateľ, samotná silová energia je vyrábaná v elektrarni, následne ju distribútor (vlastník prenosovej sústavy/ ľudsky povedane káblov) reguluje a distribuje a dodávateľ sprostredkúva dodanie priamo do domácností podľa jenotlivých taríf

čiže z toho vyplýva že my môžeme znižovať iba ceny z obchodnej činnosti dodávateľa a ceny elektriny

A Vy máte zmätok v komunikácii energeticky.poradca.
Robíte si tu už v druhej téme reklamu a váš zamestnávateľ Vás nedal vyškoliť, ako treba jemne presadzovať jeho záujmy.
Takéto slovné spojenie, ako som ho zelenou vyznačila nesmiete používať, je to náznak agresie hneď na začiatku ;)
Keď sa snažíte ukradnúť konkurencii zákazníka, tak musíte jemnulinko a nežnulinko okolo neho chodiť, ako okolo mladej panny. Keď panne poviete, že má zmätok, tak ju vystrašíte a utečie.
canbo
27.07.10,17:58
Žiadny zmätok iba malý chyták . Tak vysvetlite presne :sme lacnejší v cene silovej zložky o toľko a toľko oproti ...: a ostatné ceny a služby sa menia a ako.
energeticky.poradca
27.07.10,18:10
A Vy máte zmätok v komunikácii energeticky.poradca.
Robíte si tu už v druhej téme reklamu a váš zamestnávateľ Vás nedal vyškoliť, ako treba jemne presadzovať jeho záujmy.
Takéto slovné spojenie, ako som ho zelenou vyznačila nesmiete používať, je to náznak agresie hneď na začiatku ;)
Keď sa snažíte ukradnúť konkurencii zákazníka, tak musíte jemnulinko a nežnulinko okolo neho chodiť, ako okolo mladej panny. Keď panne poviete, že má zmätok, tak ju vystrašíte a utečie.


Nešlo mi o to niekoho napádať alebo urážať ale chcel som poukázať na isté nejasnosti uživateľa ... nakoľko sú to 2 úplne odlišné veci .. je to to isté ako keby mám na pokladničnom bloku za rožky zapísanú určitu sadzbu pekára .. dovozcu do obchodu a samotného predajcu a zákazník by sa pýtal prečo máme lacnejšie rožky .. pekára ani dovozcu neovplyním čiže znižujem iba na tom na čom môžem

Ospravedlnte primitívny príklad ale je to takto lahšie pochopiť.
energeticky.poradca
27.07.10,18:18
Žiadny zmätok iba malý chyták . Tak vysvetlite presne :sme lacnejší v cene silovej zložky o toľko a toľko oproti ...: a ostatné ceny a služby sa menia a ako.


Neviem či mal tento chyták nachytať mňa avšak je jasné že to čo sa deje s elektrinou pred tým ako sa dostane ku nám neovplyvníme, čiže neovplyníme ani jej cenu za akú ju kupujeme ... isto viete že cenu nie je možné určiť len tak záleží od distribučnej oblasti a spotreby avšak zmluva garantuje že budeme vždy o 1€/mWh lacnejší ako váš súčasný dodávateľ

A aby som odpovedal aj na to ako sa menia ostatné ceny ... ostatné ceny sú určované prevažne úradom pre reguláciu sieťových odvetví, určité sadzby si pridáva aj samotný výrobca (elektrárne) a distribútor (poväčšine štát)
korela
27.07.10,18:28
Ja by som len chcela podotknúť, neviem koľkí ľudia to vedia, ja som sa k tomu dostala náhodou, že každé odberné miesto platí mesačne za prenájom elektromeru bývalých cca 200Sk mesačne.
canbo
27.07.10,18:42
Neviem či mal tento chyták nachytať mňa avšak je jasné že to čo sa deje s elektrinou pred tým ako sa dostane ku nám neovplyvníme, čiže neovplyníme ani jej cenu za akú ju kupujeme ... isto viete že cenu nie je možné určiť len tak záleží od distribučnej oblasti a spotreby avšak zmluva garantuje že budeme vždy o 1€/mWh lacnejší ako váš súčasný dodávateľ

A aby som odpovedal aj na to ako sa menia ostatné ceny ... ostatné ceny sú určované prevažne úradom pre reguláciu sieťových odvetví, určité sadzby si pridáva aj samotný výrobca (elektrárne) a distribútor (poväčšine štát)


1MW =1000kW ja ušetrím 1€/1000kW . Pre tých čo majú zmätok.
korela
27.07.10,18:44
Pretože to určuje zákon, a vyžadovala si to aj EU najmä v súvislosti s liberalizáciou trhu s elektrinou. Sprehľadnili tým sa platby. Ak ty jednotlivým položkám nerozumieš, je to iba tvoj problém, naštuduj si to.
Elektromer, ktorý máš, ti odmeria počet odobraných kWh. Niektoré položky platieb nezávisia od odoberaných kWh ale od inštalovaného výkonu. Iné položky zase súvisia s odobranými kWh, napr. také straty. Všetko čo si uviedol sú náklady prevádzkovateľa prenosovej sústavy, distribútora a obchodníka. Sú to 3 samostatné subjekty ktorým, je treba platiť. Ešte tam nie je štvrtý subjekt, teda výrobca elektriny. Tomu platíš iba za kWh.
A teraz k jednotlivým položkám:

- straty za distribuciu elektriny - pri prenose a distribúcii tvojej elektriny logicky vznikajú straty, na ktorých sa musíš podieľať. Je to analógia nákladov na dopravu tovarov.

- systémove služby v elektroenergetike - nakoľko elektrina nie je tovar, ktorý uskladníš, musí sa v každom okamihu vyrobiť iba toľko, koľko sa jej v danom okamihu spotrebuje. Za týmto účelom si operátor trhu objednáva systémové služby u subjektov, ktorí vedia vyrobiť elektrinu ktorá v danom okamžiku chýba , resp. odoberú elektrinu, ktorá je v danom okamihu naviac. (napr. prečerpávacie elektrárne).

- prevadzkovanie systemu v elektroenergetike - sú to činnosti spojené s účtovaním odchýlok. Zabezpečuje to operátor trhu, u nás je to SEPS. Odchýlka je rozdiel medzi objednanou a skutočne odobranou elektrinou.

- obchodna cinnost dodavatela - toto sú náklady samotného obchodníka s elektrinou.

"- straty za distribuciu elektriny - pri prenose a distribúcii tvojej elektriny logicky vznikajú straty, na ktorých sa musíš podieľať. Je to analógia nákladov na dopravu tovarov."

Keď praskne vod. potrubie, je to očividné. Koľko uniká z verejnej siete neustále z narušených potrubí to nevie ani vodáreň. Vodáreň má plánované straty zrejme zahrnuté do ceny.
Ako vznikajú straty pri prenose a distribúcii elektriny?
energeticky.poradca
27.07.10,19:02
1MW =1000kW ja ušetrím 1€/1000kW . Pre tých čo majú zmätok.

slovo zmätok radšej už nepoužívam ale máš pravdu priemerne sú úspory pri bytoch so spotrebou 3mWH/rok cca 10€ ...
teda aby sme sa pochopili garantované je minimálne euro, záleží to od mnoho faktorov + ostatné dodávateľom možné ovplyvniteľné položky = úspora ... aby všetci vedeli ako sme sa dostali k tejto sume
canbo
27.07.10,19:10
"- straty za distribuciu elektriny - pri prenose a distribúcii tvojej elektriny logicky vznikajú straty, na ktorých sa musíš podieľať. Je to analógia nákladov na dopravu tovarov."

Keď praskne vod. potrubie, je to očividné. Koľko uniká z verejnej siete neustále z narušených potrubí to nevie ani vodáreň. Vodáreň má plánované straty zrejme zahrnuté do ceny.
Ako vznikajú straty pri prenose a distribúcii elektriny?

Straty pri prenose vznikajú :
-na vedení - odpor vodičov /nielen činný ale aj kapacitný , zvody na stožiaroch.../
-pri premene cez transformátor hoci účinnosť je blízko 100%
- pri meraní / presnosť meracích prístrojov, použitý merací systém/
- a kradnutím / sme na slovensku/
danushka
27.07.10,19:16
Pozriem sa na vec ako obyčajný spotrebiteľ, ktorý má ďaleko od technického chápania.
Začnime porovnaním bežnej domácnosti, ktorá má spotrebu do 5000kW ročne.
Koľko ma bude u Vás stáť ele za 1 kW a koľko prenájom elektromera mesačne?
energeticky.poradca
27.07.10,19:34
Pozriem sa na vec ako obyčajný spotrebiteľ, ktorý má ďaleko od technického chápania.
Začnime porovnaním bežnej domácnosti, ktorá má spotrebu do 5000kW ročne.
Koľko ma bude u Vás stáť ele za 1 kW a koľko prenájom elektromera mesačne?


tak najprv poopravím ... za prenájom elektrometra platíte DISTIBÚTOROVI (ľudsky povedané vlastníkovi stĺpov a drôtov) samotná cena elektriny je stanovená distribučnou oblasťou a tarifou takže zbytočne odomňa čakáte sumu lebo naozaj to závisí od veľa faktorov (distribučná oblasť,tarifa,veľkosť ističa, zapojenie (1fázové/3fázové) ) priemerná mesačná úspora by bola niečo cez 1€ podľa tých info ktoré ste tu napísali . Ale presnú kalkuláciu by bolo treba spraviť individuálne.

ešte doplním že pri zmene dodávateľa ostáva ten istý elektromer dokonca aj ten istý človek vám príde odpisovať hodiny keďže toto spadá pod distribúciu a nie dodávateľa
danushka
27.07.10,19:59
Popravde, ak mám ušetriť mesačne 1€ po zmene dodávateľa ele, tak nie je o čom diskutovať, ostávam pri tom pôvodnom.
energeticky.poradca
28.07.10,06:14
Je to len na vás či prejdete k nám alebo ostanete u pôvodného dodávateľa. Každopádne sú ľudia ktorí sú vďační za každý ušetrený cent. Avšak okrem nižšej ceny je tu aj iná kvalita služieb a to možno ocenia podaktorí viac ako nižšie poplatky.

Na záver len toľko že je rozdiel malý byt a plne elektrifikovaný dom a to čo neocenia majitelia menších bytov je pre majiteľov domov priam božská ponuka nakoľko úspory sú omnoho väčšie ...
wagner
28.07.10,19:26
Je to len na vás či prejdete k nám alebo ostanete u pôvodného dodávateľa. Každopádne sú ľudia ktorí sú vďační za každý ušetrený cent. Avšak okrem nižšej ceny je tu aj iná kvalita služieb a to možno ocenia podaktorí viac ako nižšie poplatky.

Na záver len toľko že je rozdiel malý byt a plne elektrifikovaný dom a to čo neocenia majitelia menších bytov je pre majiteľov domov priam božská ponuka nakoľko úspory sú omnoho väčšie ...

Záverečné slovo by sme mali mať asi my, čo sa rozhodujeme. Tvoje ponuky považujem iba za obyčajnú neplatenú reklamu na tejto stránke. Doporučujem Richardovi, nech tieto príspevky vymaže. A okrem iného, ja ako majiteľ plne elektrifikovaného rodinného domu vôbec nenaletím na tieto oblbovačky. Poučila som sa - otec mojej kamarátky naletel a skoro sa nedoplatil. Nikdy za elektrinu nedoplácal a teraz mu prišlo vyúčtovanie doplatok 100 €.(Dom s kuchyňou, kúpeľňou a spálňou - tri endurá) Podotýkam, že v zime kúril drevom a elektrikou iba na jeseň. Ale už si to vybavil a prešiel naspäť k pôvodnej firme. Mne vo vyúčtovaní vrátili 150 € - tak ako aj vlani. Zostala som verná pôvodnej firme. Ďakujem v mene normálnych vlastníkov elektrifikovaných domov za takúto božskú ponuku. A už tu neoblbuj.:eek::confused:
korela
28.07.10,22:58
Záverečné slovo by sme mali mať asi my, čo sa rozhodujeme. Tvoje ponuky považujem iba za obyčajnú neplatenú reklamu na tejto stránke. Doporučujem Richardovi, nech tieto príspevky vymaže. A okrem iného, ja ako majiteľ plne elektrifikovaného rodinného domu vôbec nenaletím na tieto oblbovačky. Poučila som sa - otec mojej kamarátky naletel a skoro sa nedoplatil. Nikdy za elektrinu nedoplácal a teraz mu prišlo vyúčtovanie doplatok 100 €.(Dom s kuchyňou, kúpeľňou a spálňou - tri endurá) Podotýkam, že v zime kúril drevom a elektrikou iba na jeseň. Ale už si to vybavil a prešiel naspäť k pôvodnej firme. Mne vo vyúčtovaní vrátili 150 € - tak ako aj vlani. Zostala som verná pôvodnej firme. Ďakujem v mene normálnych vlastníkov elektrifikovaných domov za takúto božskú ponuku. A už tu neoblbuj.:eek::confused:

Ako kto. Ja osobne jeho príspevky nepovažujem za reklamu, ale skôr za osvetu. Pretože sa pripomína užívateľom ako možná alternatíva aj iného dodávateľa. Mnohí tieto veci nesledujú, a ani im na um nepríde zmeniť dodávateľa. Čo je tiež nie veľmi pozitívna slovenská črta, pretože sa takýmto prístupom zabraňuje rozvíjaniu konkurencie.
Viďme základných dvoch mobilných operátorov, ktorí si žili ako prasce v žite. Nepovedzte mi tu niekto, že výška hovorného bola normálna po všetky tie roky.
Príchodom O2 sa konečne i tak po dlhej dobe zobudil T-mobile. A prečo?
Pretože jednoducho na Slovensku prakticky existuje istota zotrvať u pôvodnej ponuky. Je jedno či je sú to telekomunikačné služby, obchody,
energie...
Jednoducho osvedčený zaužívaný teľací chodník. Vychodený. A nie vybočiť z radu.
Odporujeme si sami sebe.
Po revolúcii bol boom na vytváranie malých vodných elektrární, aj boli myslím podporované zo strany štátu, ani neviem aký je dnes stav.
A geotermálna energia, vysoko ekologická , myslela som, že sa bude rozvíjať rýchlejším tempom. Podmienky sú.
Prečo sa musíme neustále zastrašovať?
Ak neuspejem, ukončím zmluvu a odídem. Jednoduché. Takže záverečné slovo má vždy zákazník, len musí mať v prvom rade vôbec na výber.
wagner
29.07.10,11:07
Osveta formou neplatenej reklamy na Porade? Zdá sa mi to pritiahnuté za vlasy. Pokiaľ máš prístup na internet, tak jeho osvetu nepotrebuješ. Nájdeš si tam sama firmy, ktoré sa týmto živia. Tie Ťa presviedčajú rovno poplatkami a cenami a môžeš porovnávať. Tento tu iba oblbuje.