pietro64
09.02.10,20:14
mam taky delikatny problem. dost ma to stve. mam monitor sfarbeny do cervena. nevem co stym. skusil som preinstalovat grafiku nic, skusil som otocit vga kabel a nic. uz stracam nervy. pls pomozte co stym je.... uz mi to raz robilo a potom samo prestalo. a teraz zas. len mi pls nehovorte ze cakaj kym sa to znova samo opravi. pls poradte :( :)
Flinstone
09.02.10,19:17
skús nie otočiť kábel, ale druhý... až to nepomôže, pravdepodobne odchádza monitor do večných lovíšť.
Xanti
09.02.10,19:20
mam taky delikatny problem. dost ma to stve. mam monitor sfarbeny do cervena. nevem co stym. skusil som preinstalovat grafiku nic, skusil som otocit vga kabel a nic. uz stracam nervy. pls pomozte co stym je.... uz mi to raz robilo a potom samo prestalo. a teraz zas. len mi pls nehovorte ze cakaj kym sa to znova samo opravi. pls poradte :( :)
Toto robilo aj mne,
potom bol zelený, aj modrej farby som mala obraz. :D:D A nakoniec wau parádička sa tak zdeformoval obraz, že vyzeral ako súdok. No monitor tým pádom šiel do koša. U mňa to bolo vekom monitora.
Vlado40
09.02.10,19:42
Už som to niekde písal, že ak ochádza jeden z tranzistorov , ktoré spravujú zložku farieb RGB , tak sa monitor sfarbuje do zelena, modra , červena.
Chobot
10.02.10,09:46
mam taky delikatny problem. dost ma to stve. mam monitor sfarbeny do cervena. nevem co stym. skusil som preinstalovat grafiku nic, skusil som otocit vga kabel a nic. uz stracam nervy. pls pomozte co stym je.... uz mi to raz robilo a potom samo prestalo. a teraz zas. len mi pls nehovorte ze cakaj kym sa to znova samo opravi. pls poradte :( :)

Aký je to monitor? LCD alebo CRT? Aká značka?
pietro64
10.02.10,19:22
je to LCD Acer AL1716
Chobot
11.02.10,08:39
je to LCD Acer AL1716

LCD bude ťažko opraviteľné... jedine vymeniť celý panel obrazovky, čo ale môže byť drahšie ako nový monitor.
mpca
11.02.10,09:15
Mne to robil a robí na mojom LCD zalomený kábel,, často som ho otáčal no teraz som ho našteloval tak aby "svietil" poriadne a mam pokoj :)
pietro64
11.02.10,17:15
Už som to niekde písal, že ak ochádza jeden z tranzistorov , ktoré spravujú zložku farieb RGB , tak sa monitor sfarbuje do zelena, modra , červena.
kde sa nachadza ten tranzistor? nemas schemu? alebo fotku ktory to je. je vobec vymenitelny alebo ten tranzistor je ako integrovany obvod. je tam paru klasickych baza coletor emitor, 3 piny, ten by sa dal vymenit. rozumies....
Vlado40
11.02.10,17:22
Schému nemám .Takéto schémy má asi len servis.Tranzistory sú klasika BCE - trojpinové .Nie sú celkom malé .Vymeniť sa určite dajú.Možno majú menšie chladiče.
Chobot
12.02.10,08:37
Schému nemám .Takéto schémy má asi len servis.Tranzistory sú klasika BCE - trojpinové .Nie sú celkom malé .Vymeniť sa určite dajú.Možno majú menšie chladiče.

Aby si v servise nedopadol ako ja s foťákom.

Odchádzal mi blesk - raz blikol slabo, inokedy zase ako supernova. Je to starší foťák (SONY DCS-P8) tak som bol v autorizovanom servise, že čo by stála oprava. Technik bol ochotný a odskúšal ho na počkanie. Povedal, že chybná bude asi výbojka a že výmena ma výjde do 50 EUR. Skoro som z nôh padol, za tú cenu kúpim na inzerát ten foťák a možno aj lacnejšie (videl som ho za 35 EUR a plne funkčný). Tak som zhodnotil, že oprava je nerentabilná a kúpil som nový foťák, kvalitnejší a novší model.

Mnohé veci skutočne nemá zmysel opravovať, keď oprava je tak drahá.
salvosko
12.02.10,09:28
Mnohé veci skutočne nemá zmysel opravovať, keď oprava je tak drahá.
Mozem len suhlasit, hlavne CRT monitory - oprava je vacsinou drahsia ako novy. A LCD ti tie naklady este aj vrati na nizsej spotrebe elektriky.
Excise Duty
12.02.10,09:34
mam taky delikatny problem. dost ma to stve. mam monitor sfarbeny do cervena. nevem co stym. skusil som preinstalovat grafiku nic, skusil som otocit vga kabel a nic. uz stracam nervy. pls pomozte co stym je.... uz mi to raz robilo a potom samo prestalo. a teraz zas. len mi pls nehovorte ze cakaj kym sa to znova samo opravi. pls poradte :( :)
Zrejme sa ten monitor prispôsobil politickej situácii na Slovensku.
uno81
12.02.10,09:37
ak ho nemáš v záruke,fakt ho hod do koša..dnes bud rád,že Ti vydrží 2 roky--žiaľ
Vlado40
12.02.10,09:39
Môj príspevok ,bola odpoveď na sfarbenie monitora do červena...,ako aj odpoveď na to či sa dajú tieto tranzistory vymeniť.Ak monitor je už po záruke ,má nejaké roky za sebou ,tak určite suma cez servis za túto opravu s porovnaním s cenou nového minitora nemusí byť prijateľná a lepším riešením je nový monitor s 3-ročnou zárukou.Dúfam ,že pietro64 vyskúšal monitor na inom PC ,aby na 100% si bol istý ,že chyba je naozaj v jeho monitore.
uno81
12.02.10,09:42
Mozem len suhlasit, hlavne CRT monitory - oprava je vacsinou drahsia ako novy. A LCD ti tie naklady este aj vrati na nizsej spotrebe elektriky.

Ale tie staré "šunty" aspon niečo vydržali,aj ked dosť zle vyzerali:cool:
Dnes ako keby všetko vyrábali len "na chvílu":mee::mee::mee:Kto to má stále kupovať??
salvosko
12.02.10,10:01
No neviem, ja som mal prvy LCD asi 5 rokov, teraz ho ma svagrina a akurat ma ten problem ze je v nom uz vypalene Start tlacitko a dolna lista. Novym mam asi rok, tak uvidim kolko vydrzi.
Ale za 17" LCD stary som dal cca 334€ a za tento novy fullHD len 140€.
uno81
12.02.10,10:08
No neviem, ja som mal prvy LCD asi 5 rokov, teraz ho ma svagrina a akurat ma ten problem ze je v nom uz vypalene Start tlacitko a dolna lista. Novym mam asi rok, tak uvidim kolko vydrzi.
Ale za 17" LCD stary som dal cca 334€ a za tento novy fullHD len 140€.

No tento môj mi po roku a pol začal blikať vždy,ked vychladol,ešte dobre,že má záruku 3 r.--až na to,že mi v servise praskli podstavec-až doma som si to všimla--otrasnéééé:D:mee:
misoft
12.02.10,17:44
sfarbenie monitora do červena

Napadla ma taká hriešna (alebo smiešna) otázka: Nemal ten monitor vypité? :D:D:D
pietro64
13.02.10,14:33
Schému nemám .Takéto schémy má asi len servis.Tranzistory sú klasika BCE - trojpinové .Nie sú celkom malé .Vymeniť sa určite dajú.Možno majú menšie chladiče.


tuto su fotky vnutornosti mojho monitora. skusal som prmerat setky tranzistory a vsetky sa mi zdaly sobre. ktory to znich moze byt? skusil som aj vymenit VGA kabel ale nepomohlo.

i50.tinypic.com/2qis2m1.jpg

i45.tinypic.com/2925lyu.jpg

predto dajte len w w w.
salvosko
13.02.10,14:53
i45.tinypic.com/2925lyu.jpg

predto dajte len w w w.
A preco by som to robil?
pietro64
13.02.10,17:47
Môj príspevok ,bola odpoveď na sfarbenie monitora do červena...,ako aj odpoveď na to či sa dajú tieto tranzistory vymeniť.Ak monitor je už po záruke ,má nejaké roky za sebou ,tak určite suma cez servis za túto opravu s porovnaním s cenou nového minitora nemusí byť prijateľná a lepším riešením je nový monitor s 3-ročnou zárukou.Dúfam ,že pietro64 vyskúšal monitor na inom PC ,aby na 100% si bol istý ,že chyba je naozaj v jeho monitore.
tak, skusil som najprv preinstalovat grafiku, nepomohlo. prehodil som monitor na druhy comp, tiez docervena. ale vsimol som si ze ked nastavenia monitora resetujem, (ked vojdem do menu monitora, kde sa nastavuje kontrast, jas a tie vec), tak sa monitor prepne do normalu, ze farby su pekne a potom znova skoci do cervena. skusal som to viac krat nepomohlo. vzdy to skocilo do normalu a potom znova docervena. v cataliste, v programe v ktorom sa nastavuje grafika som si to ako tak nastavil, mam to troska ale len trosilinka do zelena ale tak predsa to neni ono.