hollz1
09.02.10,20:28
Som SZČO , Auto nemam zaradene do firmy a ani nedavam do nakladou nic co sa tika auta .
Kupil som privesny vozik financovany cez/UPSVaR dotacia na chranenu dielnu/ Mam platit cestnu dan za privesny vozik , ked si neuplatnujem naklady na auto , vozik nema tahometer - nemenim na nom olej ....
Ivenka
09.02.10,19:37
Nie, platiť nemusíš, len som si myslela, že si ho kúpila v súvislosti s podnikaním.
ekopo
09.02.10,19:47
...no ak si kúpil vozík cez dotáciu UPSVaR, tak si ho kúpil na účely podnikania...v zmysle podnikateľského plánu, podľa môjho názoru je potrebné dať oznámenie na DU ohľadne využívania na podnikanie (alebo sa nebude využívať?) , prívesný vozík je uvedený v kategórii O........
Dana L
09.02.10,20:02
Tiež si myslím, že ak bol vozík kúpený na živnosť, tak by mal byť určený na podnikanie. Ale bez auta je nefunkčný, iba ak na požičiavanie. Som za platbu dane.
marjankaj
09.02.10,20:28
Som SZČO , Auto nemam zaradene do firmy a ani nedavam do nakladou nic co sa tika auta .
Kupil som privesny vozik financovany cez/UPSVaR dotacia na chranenu dielnu/ Mam platit cestnu dan za privesny vozik , ked si neuplatnujem naklady na auto , vozik nema tahometer - nemenim na nom olej ....

To musí byť fuška, ťahať ten vozík.
Ak používaš na to auto, tak neviem, či by si aj za auto nemal platiť cestnú daň.
hollz1
21.02.10,07:59
Nedávam do nákladou nič čo sa týka auta a vozika .
Nefakturujem dopravu - nemám prijem s dopravy .
Čiže nemám ani prijem ani náklady spojene s autom a vozikom / nepotrebujem si znižovat prijem tým že zaplatím cestnu dan a mozem si daťdo nákladou všetko čo sa týka dopravy - nemám až taký veľky prijem - a vozík použivam možno desať raz do roka /
Johanka
21.02.10,12:09
Pri posudzovaní povinnosti týkajúcej sa dane z MV nie je dôležité, či si uplatňuješ náklady alebo neuplatňuješ. Základ je odpovedať na otázku , či používaš MV alebo prívesný vozík na podnikanie ...
marjankaj
21.02.10,12:35
Ak ho nepotrebuješ na podnikanie, načo ti potom dali tú dotáciu?
hollz1
23.02.10,19:53
je dolezite uplatnovanie si nakladou a ci je prijem s cinnosti ,ak vozik použivam par krat do roka a nezivym sa nim tak si myslym ze to je to iste ako ked niekto chodi na aute do prace a nedava si to do nakladou . Pouziva auto na podnikanie takže tak isto by mal platit cestnu dan .Podla mna zavisi od toho ci mam prijem za dopravu alebo nie .
Paula
23.02.10,20:09
je dolezite uplatnovanie si nakladou a ci je prijem s cinnosti ,ak vozik použivam par krat do roka a nezivym sa nim tak si myslym ze to je to iste ako ked niekto chodi na aute do prace a nedava si to do nakladou . Pouziva auto na podnikanie takže tak isto by mal platit cestnu dan .Podla mna zavisi od toho ci mam prijem za dopravu alebo nie .


V zákone nenájdeš formulku : Ak podľa názoru podnikateľa závisí povinnosť dane z motor. vozidla od toho, či má príjem, potom nemusí daň platiť, ak príjem nemá.
Áno, aj uplatňovanie nákladov je dôležité, no prečítaj si pozorne prísp. od Johanky. Nepochopil si ho správne.
azla
23.02.10,20:30
Ak vozík používaš - prihlasiš ho na daň z MV.
Ak vozík prestaneš používaš, oznámiš (odhllasiš).
Ak budeš mať celý mesiac "hluchý", tak ušetríš na dani. Ale zase za ten vozík nie je daň vysoká.:D:rolleyes: