wapman
10.02.10,01:10
Poprosil by som vás o radu: Dňa 08.02.2010 mi skončila rodičovská dovolenka, zároveň som aj odovzdal na UPSVAR potrebné dokumenty na predĺženie RD z dôvodu dlhodobo nepriaznivého stavu dieťaťa, informoval som sa ako postupovať zo zamestnávatelom pokial sa starám o dieťa a nemôžem nastúpiť, ale ešte čakám na schválenie posudkovej komisie. odpoveď som dostal že mám požiadať zamestnavatela o neplatené voľno až do rozhodnutia komisie. Prv stým zamestnávatel súhlasil,ALE dnes mu volal jeho účtovník a vravel že musí zamňa platiť odvody. Zamestnavateľ vraj nemieni zamňa platiť, mám mu zaniesť dohodu o ukončení PP k dnu 08.02.2010 s oddôvodnením že sa starám o dieťa... 1. No ale vtom prípade asi prichádzam o odstupné?? 2. Sám si budem musieť uhradiť zdrav.poistenie kým nedostanem potvrdenie od komisie? 3. Dokedy sa treba zahlasiť v soc.poisťovni?Uznajú mi to spiatočne k tomu8.februaru? Ako to vyriešiť aby som neprišiel o odstupné a zároveň nemusel nastúpiť do práce? On mi zrejme nemôže dať výpoveď kedže mám podanú žiadosť o predĺženie starostl. o dieťa? Vo firme mám odpracovaných 16.rokov, to by som mal 3mesiace odstupné? Vopred vďaka za pomoc a ochotu.
wapman
10.02.10,10:07
Nenajde sa nik kto by pomohol? je to dost surne.dakujem.