zena
10.02.10,07:00
Reklamovala som notebook u predajcu po 1roku a 11 mesiacoch :D teda este v mesanej zaruke. Po tyzdni prisiel z opravy no na moje nemile prekvapenie, vymenili pevny disk. Nielenze som sa nedockala niecoho ako snaha ziskat vsetky udaje zo stareho disku, ale naviac mi ho vratili bez operacneho systemu. Pc som kupovala s predinstalovanym OS. Je to bezny postup? Nemam narok nato aby mi tam minimalne nainstalovali OS?
salvosko
10.02.10,07:02
No zalezi ci si dostala aj instalacne medium na OS. Ak nie tak ti ho bud musia dat alebo ti to musia predinstalovat.
Data z disku nie su povinny ti zachranovat, zalohovanie je cisto tvoja zalezitost. Ja zakaznikov na to upozornujem a standardne zalohujem stary disk ak sa len trochu da (co niekedy pri pokazenom disku moze byt problem).
m.javor
10.02.10,07:08
Žiaľ musím Vás sklamať. Je to bežný postup, kedy sa notebooky posielajú na reklamačné konanie do centrálnych servisných stredisk kde sa nerieši žiadne zálohovanie dát ako ani reinštalácia OS.
Tento postup je v súlade z všeobecnými záručnými podmienkami výrobcu a je tam napísane že servisné stredisko nenesie žiadnu zodpovednosť za uložené dáta.
Tento problém sa stáva často hlavne u kupovaných produktov v SuperMarketoch, predpokladám že menší predaja by Vás na tento stav upozornil, prípadne by sa po dohode s vami snažil vopred tieto dáta odarchivovať vopred. Čo sa týka OS mali by ste mať inštalačné media pre následnu reinštaláciu, prípadne ak ich nemáte a ste prvý krát spustili notebook tak ste boli vyzvaný na ich vytvorenie počas inštalačného procesu.
Takže žiaľ k pôvodným datam sa už nedostanete a na reinštaláciu OS si nájdite odborníka, ten by si mal vedieť poradiť aj v prípade že nemáte inštalačné média.
Veľa zdaru, a v budúcnosti archivovať,archivovať,archivovať,archivovať,ar chivovať,archivovať,archivovať,archivovať,.
Laco-monter
10.02.10,07:20
Žiaľ musím Vás sklamať. Je to bežný postup, kedy sa notebooky posielajú na reklamačné konanie do centrálnych servisných stredisk kde sa nerieši žiadne zálohovanie dát ako ani reinštalácia OS.
Tento postup je v súlade z všeobecnými záručnými podmienkami výrobcu a je tam napísane že servisné stredisko nenesie žiadnu zodpovednosť za uložené dáta.
Tento problém sa stáva často hlavne u kupovaných produktov v SuperMarketoch, predpokladám že menší predaja by Vás na tento stav upozornil, prípadne by sa po dohode s vami snažil vopred tieto dáta odarchivovať vopred. Čo sa týka OS mali by ste mať inštalačné media pre následnu reinštaláciu, prípadne ak ich nemáte a ste prvý krát spustili notebook tak ste boli vyzvaný na ich vytvorenie počas inštalačného procesu.
Takže žiaľ k pôvodným datam sa už nedostanete a na reinštaláciu OS si nájdite odborníka, ten by si mal vedieť poradiť aj v prípade že nemáte inštalačné média.
Veľa zdaru, a v budúcnosti archivovať,archivovať,archivovať,archivovať,ar chivovať,archivovať,archivovať,archivovať,.

Keď zapnete notebook po prvý x , tak vám vypíše takúto hlášku :

Zalohujte si operačný systém,pripravte si 3 DVD alebo 10 CD....
zena
10.02.10,07:34
Takze ked nemam ziadne instalacne CD, nespustim ani PC a operacny system je strateny...Super, to mi bola cela oprava nanic... Kupovany bol v Nay elektrodom, nebol prave najlacnejsi a to ma hneva najviac. Ked som sa predajcu nieco chcela spytat pri kupe, vedel toho este menej ako ja a precital mi info stroho len z listocka co som zvladla aj sama, takze take poucenie som mala pri kupe...
salvosko
10.02.10,07:38
Niekedy to ani nevypise len je na disku adresar i386 ... ten si treba odlozit.
Predajcovia na to kaslu raz darmo ... ale mozno by sa dalo instalacne medium dade vyhrabat a ak mas nalepku s OEM licenciou na notebooku tak zinstalnut.
Aky operacny system to presne je?
zena
10.02.10,07:47
Nemam ho pri sebe, ale je to, bola to...Vista Home edition /basic/ a cislo lincencie myslim ze mam na tej nalepke, da sa to este nejako zachranit?
salvosko
10.02.10,07:55
Treba od niekoho zohnat instalacne mediu toho isteho operacne systemu a nainstalovat s tvojim licencnym klucom co mas na nalepke na notebooku. Nemas niekoho znameho co ma ten isty OS na notebooku?
zena
10.02.10,07:59
Asi ani nie, neda sa to niekde na nete stiahnut a vytvorit?
salvosko
10.02.10,08:12
Na nalepke by si mala mat aj napisane aky je to pre sne OS, co tam pisu?
zena
10.02.10,08:16
Je doma, ja som v praci...takze pozriem potom
salvosko
10.02.10,08:26
Jo a vyrobca by ti mal dat k dispozicii instalacne DVD, kluc mas ten je tvoj. Aky typ notebooku to je?
Alebo skontaktovat Microsoft, mozno ti poradia. Mas legalnu licenciu, treba to riesit.
zena
10.02.10,08:31
OK dakujem, posnazim sa s tym nieco spravit a snad to pojde. Este raz vdaka za snahu
Erricco
12.02.10,21:54
Pekný večer prajem !

Ja mám tiež notebook v reklamácii a mal by som zopár otázok, kedže s reklamaciami nemám zatial žiadne skusenosti.

Notebook som dal do servisu 20.1.2010 pretože prestal ísť.
Zaujímalo by ma ako je to s tou 30 dňovou reklamačnou dobou, resp. od kedy mi tá doba plynie a hlavne kedy končí ?
Malo by mi prísť nejake vyrozumenie, alebo tam jednoducho musím do 30 dní prísť ja ?
Predajca má nejaký termín dokedy mi môže reklamáciu neuznať, alebo to môže urobiť v priebehu celých 30 dní ?

Dakujem vopred za odpovede, chcem len byť pripravený na všetko, notebook totiž veľmi potrebujem pri práci :(
Vlado40
12.02.10,22:11
Deň , keď predajca ,alebo servis preberie tovar je začiatok 30-dňovej reklamačnej doby.Predajca Ti nemusí oznámiť žiadné vyrozumenie.Ak prídeš na 31.deň tovar,notebook musí byť v poriadku.Ak nie predajca Ti dá nový notebook ,ten istý typ,alebo vráti peniaze.Reklamácia musí byť vybavená.Je lepšie niekedy servisu nepripomínať reklamáciu a potom zobrať peniaze.O dobu počas ktorej bol notebook v servise sa predlžuje záručná doba.
zdenka131
12.02.10,22:18
# Predávajúci alebo ním poverený pracovník by mal o reklamácii rozhodnúť ihneď, v zložitých prípadoch do troch pracovných dní. Vybavenie reklamácie však nesmie trvať dlhšie ako 30 dní. Po uplynutí tejto lehoty má spotrebiteľ rovnaké práva, akoby išlo o vadu, ktorú nemožno odstrániť. Ak ide o vadu, ktorú nemožno odstrániť a ktorá bráni tomu, aby sa vec mohla riadne užívať ako vec bez vady, má kupujúci právo na výmenu veci alebo má právo od zmluvy odstúpiť. Tie isté práva prislúchajú kupujúcemu, ak ide síce o odstrániteľné vady, ak však kupujúci nemôže pre opätovné vyskytnutie sa vady po oprave (v zmysle judikatúry sa za takú považuje spravidla vec, u ktorej sa vyskytla taká istá vada po jej aspoň dvoch predchádzajúcich opravách) alebo pre väčší počet vád vec riadne užívať (posúdenie tejto otázky závisí na okolnostiach konkrétneho prípadu).
# Ak predajca reklamáciu vybaví výmenou veci alebo jej časti, začína plynúť nová záručná doba (môže sa stať, že na niektorú časť bude dlhšia záručná doba, ako na ostatné časti - závisí to od konkrétneho druhu reklamovaného tovaru).
Vlado40
12.02.10,22:25
#
#
Ak predajca reklamáciu vybaví výmenou veci alebo jej časti, začína plynúť nová záručná doba (môže sa stať, že na niektorú časť bude dlhšia záručná doba, ako na ostatné časti)

Ak mi v notebooku vymenia HDD za nový ,nebude sa naň vzťahovať záruka 36 mesiacov ako keby bol nový.Záruka zanikle spoločne s notebookom.
Erricco
13.02.10,18:20
Dakujem za vaše odpovede :D

Už len na upresnenie:

Ak som teda dal notebook do servisu 20.1.2010, tak 30 dní uplynie 19.2 ... počítam dobre ?
Predajca mi notebook, vzal, vypísal mi reklamačný protokol a odvtedy sa mi nikto neozval ... môžu mi teda ešte reklamaciu zamietnuť ? (reklamacia je z mojej strany oprávnena, pýtam sa len aby som mal vo veci jasno)

Ešte raz vám všetkým veľmi pekne ďakujem.
jojom
13.02.10,18:52
Dakujem za vaše odpovede :D

Už len na upresnenie:

Ak som teda dal notebook do servisu 20.1.2010, tak 30 dní uplynie 19.2 ... počítam dobre ?
Predajca mi notebook, vzal, vypísal mi reklamačný protokol a odvtedy sa mi nikto neozval ... môžu mi teda ešte reklamaciu zamietnuť ? (reklamacia je z mojej strany oprávnena, pýtam sa len aby som mal vo veci jasno)

Ešte raz vám všetkým veľmi pekne ďakujem.

Ano 19.2.2010 je 30-ty deň reklamácie.
No môžu sa snažiť zamietnuť oprávnenosť reklamácie, niekedy to skúšajú na neznalých problematiky, a snažiť sa aby si to zaplatil, s tým že to nebola závada na reklamáciu.
Ozvať by sa mali ked bude oprava hotová.
Erricco
13.02.10,20:55
to s tým zamietnutím sa pýtam preto, lebo niekde som tu čítal, že na posúdenie reklamácie má predávajúci max. 3 dni a kedže sa mi ani po 20 dňoch nikto neozval, tak by mi reklamáciu už zamietnuť nemali, správne ?
Vlado40
13.02.10,21:42
to s tým zamietnutím sa pýtam preto, lebo niekde som tu čítal, že na posúdenie reklamácie má predávajúci max. 3 dni a kedže sa mi ani po 20 dňoch nikto neozval, tak by mi reklamáciu už zamietnuť nemali, správne ?

Možno sa mýlim ,ale ja osobne o žiadných troch dňoch neviem.Aj na 29 deň Ti môže servis oznámiť ,že reklamáciu neuznáva.Je to v lehote 30 dní.
zdenka131
13.02.10,22:09
Možno sa mýlim ,ale ja osobne o žiadných troch dňoch neviem.Aj na 29 deň Ti môže servis oznámiť ,že reklamáciu neuznáva.Je to v lehote 30 dní.

zákon 250/2007 Z.z. Predávajúci alebo ním poverený zamestnanec alebo iná povinná osoba určená na opravu je povinný vybaviť reklamáciu ihneď, v zložitých prípadoch do troch pracovných dní. Do tejto lehoty sa nezapočítava čas potrebný na odborné posúdenie vady. Vybavenie reklamácie však nesmie trvať dlhšie ako 30 dní. Po uplynutí tejto lehoty má spotrebiteľ rovnaké práva, akoby išlo o vadu, ktorú nemožno odstrániť. Predávajúci je povinný, ak reklamáciu neuzná do troch pracovných dní, výrobok zaslať na vlastné náklady na odborné posúdenie. Predávajúci je povinný na požiadanie orgánu dozoru zaslanie alebo výsledky odborného posúdenia preukázať.

(5) Predávajúci je povinný pri uplatnení reklamácie vydať spotrebiteľovi potvrdenie.

(6) Predávajúci je povinný o vybavení reklamácie vydať písomný doklad najneskôr do 30 dní od dátumu uplatnenia reklamácie.
Erricco
14.02.10,10:30
sorry, ale teraz som z toho už fakt jeleň :D


zákon 250/2007 Z.z. Predávajúci alebo ním poverený zamestnanec alebo iná povinná osoba určená na opravu je povinný vybaviť reklamáciu ihneď, v zložitých prípadoch do troch pracovných dní.

Musí teda predávajúci rozhodnúť o oprávnenosti reklamácie v tejto dobe, alebo má na to celých 30 dní a teda ak mi v 30 deň dojde písomne že mi reklamaciu zamieta, tak je to v poriadku ?


Dakujem
zdenka131
14.02.10,10:59
sorry, ale teraz som z toho už fakt jeleň :D



Musí teda predávajúci rozhodnúť o oprávnenosti reklamácie v tejto dobe, alebo má na to celých 30 dní a teda ak mi v 30 deň dojde písomne že mi reklamaciu zamieta, tak je to v poriadku ?


Dakujem

Želám pekný deň. Ak vie predávajúci hneď určiť, či je reklámacia oprávnená, vybaví ju hneď alebo do 3 dní. Ak nevie určiť, či je reklamácia oprávnená, pošle výrobok na odborné posúdenie a podľa výsledku posudku určí, či reklamáciu uznáva. To znamená, že či reklamáciu uznáva môže oznámiť v prípadoch, ktoré sú na prvý pohľad jasné do 3 dní , v zložitejších prípadoch do 30 dní.
Erricco
14.02.10,17:59
Teraz už chápem ;)

Dakujem
Vlado40
14.02.10,18:47
O čom som písal vyššie.

Predavač iba zoberie tovar.Dôležité je vyjadrenie servisu.
Erricco
20.03.10,09:45
Zdravím,

Tak píšem opäť :(

Notebook mi vrátili v posledný deň reklamácie, informovali ma formou SMS.menili tam vraj celu základnu dosku a graficku kartu.
A navyše mi po výmene zakladnej dosky nejde zlegalizovať OEM verzia Windows Vista, nakolko sa zmenilo seriove cislo dosky.

Nič by na tom nebolo, keby notebook po cca. 14 dnoch znova neskončil v servise s rovnakou chybou.
je v servise od 25.2. :(

Môže mi servis zamietnuť opätovnu reklamaciu tej istej chyby ?
A navyše mi pan v predajni vravel, že už mam tesne pred koncom zaruky, lenže tu sa písalo, že zaruka sa automaticky predlzuje o čas stráveny v servise,nie ?

Ked som ho tam mal prvy krat mesiac a teraz tam bude znova tak dlho, tak zaruka sa mi predlzi o 2 mesiace ?
Je to niekde potrebne ziadat dopisat, alebo staci mat zaznamy o oboch servisoch ?

Bojim sa totiž toho, že mi notebook chceli len "pozliepať" dokopy, nech vydrží do konca záruky ...

Dakujem
arizona
20.03.10,10:09
Zdravím,

Tak píšem opäť :(

Notebook mi vrátili v posledný deň reklamácie, informovali ma formou SMS.menili tam vraj celu základnu dosku a graficku kartu.
A navyše mi po výmene zakladnej dosky nejde zlegalizovať OEM verzia Windows Vista, nakolko sa zmenilo seriove cislo dosky.

Nič by na tom nebolo, keby notebook po cca. 14 dnoch znova neskončil v servise s rovnakou chybou.
je v servise od 25.2. :(

Môže mi servis zamietnuť opätovnu reklamaciu tej istej chyby ? Servis ti musí prijať reklamáciu, ak máš tovar v záruke, za to neplatíš. Ak je už po zár. dobe, tak si zaúčtuje za obhliadku, aj ked chybu nenájde
A navyše mi pan v predajni vravel, že už mam tesne pred koncom zaruky, lenže tu sa písalo, že zaruka sa automaticky predlzuje o čas stráveny v servise,nie ? áno predlžuje sa ...

Ked som ho tam mal prvy krat mesiac a teraz tam bude znova tak dlho, tak zaruka sa mi predlzi o 2 mesiace ? áno
Je to niekde potrebne ziadat dopisat, alebo staci mat zaznamy o oboch servisoch ? pri ďalšej reklamácii oi. prilož aj kópie z predošlých reklamácií, pre istotu aj písomne zdôvodni ( servis síce má tiež kópie, ale ...)

Bojim sa totiž toho, že mi notebook chceli len "pozliepať" dokopy, nech vydrží do konca záruky ...:confused:

Dakujem
... v texte
Erricco
20.03.10,11:24
Môže mi servis zamietnuť opätovnu reklamaciu tej istej chyby ? Servis ti musí prijať reklamáciu, ak máš tovar v záruke, za to neplatíš. Ak je už po zár. dobe, tak si zaúčtuje za obhliadku, aj ked chybu nenájde

Mna ale zaujíma, či mi môže servis zamietnuť reklamaciu, ak ide o tu istu chybu ako prvy krat. Ked mi raz menili (vraj) celu dosku i graficku kartu a mam znova tu istu chybu .

Dakujem
pizzanoel
20.03.10,16:21
Ak si kupovala notbook v nay, tak tam chod a povedz im ze si tam reklamovala notbook vymenili ti harddisk a tym padom ti nenainstalovali OS windows. Povedz im ci by ti to oni nemohli nainstalovat( pracovnik ciernej techniky)... pracovala som v nayke a zakaznikom sme tam preinstaloavli aj OS... tak im chod povedat...

Predpokladam ze ked si notbook v nay kupovala tak vtedy si ho uz kupila s nainstalovanym OS .
diry
20.03.10,17:06
Môže mi servis zamietnuť opätovnu reklamaciu tej istej chyby ? Servis ti musí prijať reklamáciu, ak máš tovar v záruke, za to neplatíš. Ak je už po zár. dobe, tak si zaúčtuje za obhliadku, aj ked chybu nenájde

Mna ale zaujíma, či mi môže servis zamietnuť reklamaciu, ak ide o tu istu chybu ako prvy krat. Ked mi raz menili (vraj) celu dosku i graficku kartu a mam znova tu istu chybu .

Dakujem

Mal som NB ASUS - po 22 mesiacoch mi odišla základná doska, vymenili mi ju bezplatne. Pred mesiacom mi odišla zase - 21 mesiacov od jej predošlej výmeny a zase mi ju v servise vymenili zadarmo, pretože aj na súčiastku je 24 mesačná záruka. Notebook bol kúpený v auguste 2006.
Erricco
24.03.10,17:09
chcem sa ešte opýtať, či SMS správa je akceptovateľná písomná forma oznámenia o vybavení reklamácie
Erricco
26.03.10,18:01
Dnes mi uplynula 30 dňová reklamačná lehota (notebook reklamovaný druhý krát s tou istou chybou, odvzdaný na predajni 25.2.2010) a dosiaľ som nedostal žiadne písomné ani iné stanovisko (prvý krat ma predajca kontaktoval na 30 deň SMS spravou ). Neverim že mi v pondelok či utorok príde list a na SMS už bude neskoro.
Predávač ma uistoval že reklamaciu vybavia co najskor, pretože notebook potrebujem k praci, nestalo sa ... zase mesiac http://www.pcforum.sk/images/smiles/smile20.gif
Rozhodol som sa preto, že budem žiadať od predajcu vrátenie peňazí.
Viete mi prosím niekto načrtnúť vzor, ako by mala moja žiadosť vyzerať ?

Ešte som si všimol že dole na reklamačnom protokole je napísané : " zákazník je povinný si tovar na predajni vyzdvihnúť do 30 dní, ak nie je dohodnuté inak "
to akože ja sa mam starať o reklamaciu ?! oni maju predsa zo zakona na to 30 dni, nie ja, či ... ???

Dakujem
Vlado40
26.03.10,18:11
V predajni si odovzdal , do predajne si mal na 30 deň ísť pre notebook.Predajca Ti poslal SMS ,neviem čo v nej bolo , ale na 30 deň si tam mal ísť , reklamácia mala byť vybavená.Žiadný list nečakaj.
Ak tam majú opravený notebook , tak peniaze nečakaj.
Aj známi dostal na 30 deň SMS o vybavení reklamácie.Keď tam zašiel , tak tam notebook nemali , ale vrátili mu peniaze.

Ak je predajňa otvorená aj v sobotu , tak tam choď , alebo Ti dajú opravený notebook , alebo peniaze.

PS. Dúfam , že tam notebook nemajú.Držím Ti palce.
Erricco
26.03.10,18:16
pisal som že to bolo prvý krat ...
Druhykrat sa ma ani neobtažovali informovať :(

majú otvorené až v pondelok, tak tam zajdem ... som zvedavý :)
zdenka131
26.03.10,18:34
Želám pekný večer.

Ak nebola kúpna zmluva uzatvorená písomne, stačí od nej odstúpiť ústne. Aj v tomto prípade je však písomná forma vhodnejšia.
Pokiaľ reklamácia nebola vybavená bez súhlasu predávajúceho v 30 dňovej lehote, tak predávajúci nedodržal zákonnú lehotu a vy máte nárok postupovať tak, ako by sa jednalo o chybu neodstrániteľnú. Z toho vyplýva právo na výmenu veci alebo právo požadovať vrátenie peňazí.

Ak vybavenie reklamácia zo strany predávajúceho presiahne 30 kalendárny dní odo dňa uplatnenia chyby tovaru u predávajúceho, predávajúci porušuje tiež svoje povinnosti v oblasti ochrany spotrebiteľa vyplývajúce mu zo zákona. Sankcionovať predávajúceho v takom prípade môže Slovenská obchodná inšpekcia, ktorá môže predávajúcemu uložiť pokutu až do výšky 66.388 eur.
zdenka131
26.03.10,18:49
Dnes mi uplynula 30 dňová reklamačná lehota (notebook reklamovaný druhý krát s tou istou chybou, odvzdaný na predajni 25.2.2010) a dosiaľ som nedostal žiadne písomné ani iné stanovisko (prvý krat ma predajca kontaktoval na 30 deň SMS spravou ). Neverim že mi v pondelok či utorok príde list a na SMS už bude neskoro.
Predávač ma uistoval že reklamaciu vybavia co najskor, pretože notebook potrebujem k praci, nestalo sa ... zase mesiac http://www.pcforum.sk/images/smiles/smile20.gif
Rozhodol som sa preto, že budem žiadať od predajcu vrátenie peňazí.
Viete mi prosím niekto načrtnúť vzor, ako by mala moja žiadosť vyzerať ?

Ešte som si všimol že dole na reklamačnom protokole je napísané : " zákazník je povinný si tovar na predajni vyzdvihnúť do 30 dní, ak nie je dohodnuté inak "
to akože ja sa mam starať o reklamaciu ?! oni maju predsa zo zakona na to 30 dni, nie ja, či ... ???

Dakujem

Tu sú vzory odstúpenia od kúpnej zmluvy. Prispôsob si ich na svoje podmienky.
http://www.porada.sk/archive/index.php/t-4905.html
http://www.porada.sk/t8858-p3-tlaciva-ine-ako-danove-a-uctovne-pre-chod-spolocnosti.html
http://vzory-zmluv.slovenskainzercia.sk/kupne-zmluvy/odstupenie-od-zmluvy
Erricco
28.03.10,17:59
zaujímala by ma ešte jedna vec ...

Ak niekomu vychádza koniec 30 dnovej reklamačnej doby napr. na 4.4.2010 čo je víkend a navyše 2 je volno, kedy ho musí servis najneskor kontaktovať ?
1.4 teda pred sviatkom a vikendom, alebo až 6.4 čo je sice prvy pracovny den po vikende, ale zaroven už 32 den ?


Dakujem
sfinks
28.03.10,18:24
Necital som prispevky ostatnych ludi, ale podla mna notebook sa s diskom do servisu neposiela, teda da sa to tak vybavit aby si disk neposielala ak pravdaze nieje chybny to znamena neisu na nom ziadne vadne sektory, tie si aj uzivatel sm moze opravit .. az je to mechanicke poskodenie tak mas uz jedno ci uzivatel prisiel o data alebo nie ... Ked kupujes notas tak zospodu mas licencny kluc .. takze naistaluj hocijaku verziu podla kluca aby sedelo ci profesion alebo home a pravdaze aj typ ci je to vista ci XP a pouzi ten kluc co mas na notase ... a no problem : )
sfinks
28.03.10,18:25
Pre tych co reklamuju notebook ... stat sa moze aj toto ... a to je uz vrchol... http://www.youtube.com/watch?v=HHOrBtgAft4
kergulaan
28.03.10,18:30
NO nechcem ta sklamat, ale nikto ta nemusi info o vyrieseni tvojej reklamacie.
To znamena, ze ked nieco reklamujes je ten komu reklamujes POVINNY do 30 dni reklamaciu vyriesit ale nikde som necital, ze je povinny ta o vyrieseni reklamacie informovat.
Takze ty si mozes 29 dna dojst zistit stav a potom 30 a ked sa nic nedeje tak 31 dna od podania reklamacie sa mozes zacat stazovat a riesit dany problem (napr SOI). Nie som v tom az taky odpornik , ale ak si dobre pamatam, tak po 31 dnoch od nevyriesenia reklamacnych problemov, mas pravo odstupit od zmluvym co by v tvojom pripade znamenalo vratenie penazi.
Takze supki supki do obchodu kde si reklamoval tovar.
sfinks
28.03.10,18:34
kergulaan > Musim ta sklamat ...niekedy ani SOI nevyriesi tvoj problem .. vid prispevok predtym ... na podotknutie .. vyyriesilo sa to tak ze dotycny nema ani notebook ani peniaze ...
PotPalo
28.03.10,21:07
Mám jednu otázku. Pri pozáručnej oprave je záruka na vymenené diely 6 mesiacov. Ako je to pri záručnej oprave, keď je tesne pred skončením? Záruka na celý výrobok uplynie, ale na vymenené diely ešte bude trvať? Niekto tu písal o skončení celej záruky, tak teraz neviem.
Erricco
28.03.10,21:48
no pokial som spravne pochopil co tu ludia písali, tak predajca musí do 30 dni vydať písomné stanovisko, ktoré my samozrejme musí byť potom aj doručene .... pracujem tiež v obchode a mali sme problem so SOI kvoli tomu, lebo sme zakaznikovi len zavolali že ma tovar na predajni, samozrejme že si pon neprisiel a po 30 dnoch si dosiel po peniaze. Podla SOI sme mu boli povinny zaslať doporučený list o vyriešení reklamácie s dátumom odoslania samozrejme pred uplynutím 30 dnovej lehoty .

Mna ale zaujíma, ako to je s tým sviatkom a víkendom, pretože v toto nemám jasno a je dobré to vedieť do budúcna .

A s tou výmenou sučiastok ... myslím že pri záručnej oprave je to znova 24 mesiacov na danú sučiastku, nie ?
diry
29.03.10,08:00
Mám jednu otázku. Pri pozáručnej oprave je záruka na vymenené diely 6 mesiacov. Ako je to pri záručnej oprave, keď je tesne pred skončením? Záruka na celý výrobok uplynie, ale na vymenené diely ešte bude trvať? Niekto tu písal o skončení celej záruky, tak teraz neviem.

Na vymenený diel bude záruka pokračovať od začiatku, podľa toho koľko je určená. Napr. na základnú dosku v NB 24 mesiacov - pozri môj príspevok nižšie.
Erricco
30.03.10,16:45
Zdravím

Tak ako je to teda s tým sviatkom ?

Ak by mi končila reklamácia napr. 4.4.2010, je posledným dňom 1.4.2010, alebo až 6.4.2010 ???

Dakujem
sfinks
30.03.10,17:26
1.4 je ten datum ukoncenia ....