zsuctaren
10.02.10,08:39
vie mi niekto poradiť. Robím RZD FO zo závislej činnosti a 9 mesiacov pracoval a 3 mesiace bol na úrade práce. Na danovom priznaní mám dať aj tieto príjmy do jeho príjmov? A kopia o evidencii na UP sa tiež musí odovzdávať s dan. priznaním????
Iwett
10.02.10,07:41
vie mi niekto poradiť. Robím RZD FO zo závislej činnosti a 9 mesiacov pracoval a 3 mesiace bol na úrade práce. Na danovom priznaní mám dať aj tieto príjmy do jeho príjmov? A kopia o evidencii na UP sa tiež musí odovzdávať s dan. priznaním????
Príjmy z UP su oslobodené, nezahrňajú sa do DP.
zsuctaren
10.02.10,07:57
dakujem pekne.... A kopiu z UP ide tiež k DP?
Iwett
10.02.10,08:31
Nieje to povinná príloha, ale ja prikladám keď mám, nemusím v prípade kontroly pátrať.
wxn1pj
12.02.10,10:34
Zdravím. Je príjem do DP príjem z nemocenského a príjem v hmotnej nudzi?
Timka1
12.02.10,10:37
Zdravím. Je príjem do DP príjem z nemocenského a príjem v hmotnej nudzi?

nemocenské dávky a dávky v hmotnej núdzi nie sú zdaniteľným príjmom
jeso
12.02.10,10:59
ale ak sa posudzuje vlastný príjem manželky / na uplatnenie NČ na manželku / tak ND sa rátajú do príjmu manželky
wxn1pj
12.02.10,11:44
Takže, keď budem uvádzať vo svojom DP- príjem manželky uvediem, ale svoju maródku už nie? A manželka keď bude vypisovať DP, už nemocenské neuvedie. Je to tak? Kopie priložíme tam i tam.
jeso
12.02.10,12:53
ano ak si v tvojom DP uplatnuješ OP na manželku - / vlastný príjem manželky/ musíš od jej hrubého príjmu odrátať poistné a pripočítať jej nemocenské dávky - potvrdenie ti dajú na sociálke

ale ak si bude DP podávať tvoja manželka uvedie do DP svoj hrubý príjem - odvody na poistné
wxn1pj
12.02.10,13:22
Ďakujem. Mohol by som sa opýtať, aké prílohy potrebujem. Mám 3 deti, dve ZŠ a jedna SŠ. Asi treba potvrdenie o návšteve školy, rodné listy? Bol som na ÚP asi aj z úradu. Chvíľu som bol aj DPO, takže aj čestné prehlásenie. Potom SZČO a na konci roka na maródke. Čo ešte?
Timka1
12.02.10,13:26
Zo strednej školy potvrdenie o návšteve a rodný list. Zo ZŠ netreba potvrdenie o návšteve len rodné listy deti.
Potvrdenie z úradu práce o evidencii.
PN nie je pre teba zdaniteľný príjem.