uno81
10.02.10,07:40
Ahojte všetci..poprosím o radu:
Mám pripojenie na net cez T-com už dlhší čas,taktiež už dávno používam Mozillu firefox ale....od včerajška mi nejde spustiť internet:mad: Klikám na ikonku Mozilli a niekedy sa net nespustí vobec a inokedy sa ukáže a hned zmizne:D:D Takto to spravím aj 15x a potom ho "osvieti ako aj teraz a som tu!
Pripojenie mám stále,len sa mi to nechce otvoriť--čo s tým môže byť??
dala som skontrolovať disky a sú čisté,ale včera som stiahla jeden crack,ktorý mi po chvíli z compu zmizol!! a aj sa mi net hned zavrel:mad:tak som z toho jeleň...poradte prosím-všetkým dakujem:):):)
salvosko
10.02.10,06:58
Ten crack za to moze. Mas tam nieco co neni virus ale robi ti problem. Skusala si FF preinstalovat?
uno81
10.02.10,07:26
Tým FF myslíš Firefox???haha zatiaľ nie..pomôže to??aj by ma zaujímalo,kam ten crack zmizol,zloduch:-((
jojom
10.02.10,07:36
Ten crack môže byť zavírený, takže sa nainštaloval "a pozametal stopy po sebe". FF= Firefox. A potom skús aj iní prehliadač ak Ti to bude stále blbnúť.
220870
10.02.10,07:49
Skúste na ikonu kliknúť pravým tlačidlom, spusťiť ako správca. Riešiť problémy s kompaktibilitou .Preinštalovaťna staršiu verziu atd.Ak nepomôže skúste mozillu vymazať z pc a znova nainštalovať.
uno81
10.02.10,10:45
Ten crack môže byť zavírený, takže sa nainštaloval "a pozametal stopy po sebe". FF= Firefox. A potom skús aj iní prehliadač ak Ti to bude stále blbnúť.


hmmm,ale vir mi žiaden nenašlo,ma už šlahne z toho:mee: prečo nemôže byť net ako raj:---:---:--- aj sa mi to zdalo divné,že ten crack zrazu sám zmizol a zavrel mi aj net--ako ho v compe vypátram,ked antivírus hlási čisté všetko??

Dakujem teda všetkým za rady a idem čosi poskúšať-dám info,nech sa aj ostatní poučia z mojej šikovnosti:rolleyes:
salvosko
10.02.10,11:24
1. raj neexistuje ;) tak preto
2. nie kazdy virus je detekovatelny (z roznych dovodov)
Vlado40
10.02.10,14:02
Ak máž zapnuté , aby windows vytváral body obnovenia, tak sa vráť cez bod obnovenia do času ,keď bolo všetko v poriadku.Na routri musí kontrolka ADSL svietiť nie blikať.Ak bliká vtedy keď nemáš internet ,chyba je pred routrom.
uno81
10.02.10,14:41
Tak som s tu konečne dostala..hoodne dlho som klikala na ikonku FF,aby ma to sem pustilo:mee::mee:

Ja mám pripojenie v poho,ved seedujem torrenty:) len mi nejaký vir bráni spustiť prehliadač....

Takže som odinštalovala FF,dala dokonca novšiu verziu a to isté..ledva ma to sem pustilo...tak som stiahla operu a chrome a skúsim to nainštalovať,ale mám strach,že ten viro ma už nepustí cez nič:D:mee:

Máte niekto ešte nejakú radu??ak ano,vopred dakujem..J.
salvosko
10.02.10,14:53
No virus by ti domrvil cely internet, ak ti internet ide v inych aplikaciach tak to bude len domrveny FF.
1. IE ti funguje?
2. po odinstalovani FF doporucujem vycistit docasne subory, registry po FF a aj profilove subory po FF pomocou CCleaner free dobreho softu.
3. neviem ci to tu uz bolo pisane ale ja mam v menu aj nudrzovy rezim ... pod nim je taketo volanie:
"C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe" -safe-mode
cez Windows tlacitko a R si to skus spustit alebo cez menu, ze co to povie.
4. Mozno by stacilo zmazat vsekto od FF v Application Data kde mas profil a podobne veci
Fero11
10.02.10,14:55
Bud k tomu pusti nejakeho odbornika, ktory zisti preco ti FF zatvara, alebo reinstall
uno81
10.02.10,19:20
tak som ešte raz odinštalovala FF ,skúsila IE ,ale všetko márne....:cool:potom ma to náhodou asi po hodine pustilo cez IE,tak som si nainštalovala Operu,tá šla a zaklincovala som to Google chrome--a ten som si nechala:):):)

Takže FF ma sklamal,asi nemá v sebe to správne na prekonanie týchto virov,či červov,či čo to bolo:---

Dakujem vám chlapci;)
uno81
12.02.10,09:32
Nooo..po dvoch dnoch sa antivírak zobudil a našiel trojana a červa:D:D:D:D
Maskovali sa mi tu parádne celé 2 dni...aký by ste poradili antivir,aby sa toto nestávalo??ja mám klasika avast home,ale zjavne nestačí:mee::mee::mee:

Dík za info:)
Vlado40
12.02.10,09:44
Kvôli tomu používam AVAST+AVG spolu.Pri slabšom PC to ale múže robiť problém s rýchlosťou.
uno81
12.02.10,09:47
Kvôli tomu používam AVAST+AVG spolu.Pri slabšom PC to ale múže robiť problém s rýchlosťou.

Vladko...ešte mi povedz,čo je to AVG a čo je podla Teba slabší Pc a potom mi "rozsvieti":):):)
Samozrejme vopred dakujem ::Janka
Vlado40
12.02.10,09:50
Slabšie PC - starý procesor - malá pamäť RAM

http://www.avg.com/sk-sk/product-avg-anti-virus?ctype=ps3900e

Free verzia :

http://free.avg.com/ww-en/homepage

Nainštaluj si a občas preskenuj PC týmto : Spybot - Search & Destroy

http://www.safer-networking.org/en/download/index.html
uno81
12.02.10,09:57
Slabšie PC - starý procesor - malá pamäť RAM

http://www.avg.com/sk-sk/product-avg-anti-virus?ctype=ps3900e

Free verzia :

http://free.avg.com/ww-en/homepage

Dakujem:):) A to môže byť naraz s avastom nainštalované?? Splnam odporúčané požiadavky...procák atd;)
salvosko
12.02.10,09:59
Vzdy iba JEDEN antivirus treba mat, nie viacej naraz lebo potom je to velmi velmi vlemi zle.
Vlado40
12.02.10,10:06
Nainštaluj si free verziu.Ak ťa nebude brzdiť pri práci ,tak je to v pohode.

AVAST+AVG mám ja a kopu ďalších PC , ktorým robím servis a zatiaľ nie sú problémy.Pri inštalácií AVG vyhodí hlášku ,že je tam AVAST ,ale to daj ignorovať , alebo niečo podobné.
uno81
12.02.10,10:20
Vzdy iba JEDEN antivirus treba mat, nie viacej naraz lebo potom je to velmi velmi vlemi zle.

Ako velmi velmi velmi???:rolleyes:
Chlapci,už som z toho jelen...xi tak aký jeden teda??
Vlado40
12.02.10,10:25
Každý má svoje "osvedčené" metódy,ktorými sa stará o PC,ale ani jedna nie je spoľahlivá na 100% a pri páde systému prídeš o všetko.Takže pravidelne si zálohuj svoje údaje a pracuj spokojne s tým , že je všetko OK.
uno81
12.02.10,10:33
Každý má svoje "osvedčené" metódy,ktorými sa stará o PC,ale ani jedna nie je spoľahlivá na 100% a pri páde systému prídeš o všetko.Takže pravidelne si zálohuj svoje údaje a pracuj spokojne s tým , že je všetko OK.

Ved skúsim teda Avg..a uvidím,čo bude robiť comp....hlavne,nech mi to net nespomalí,to by ma hnevalo:cool:

Tá free veria je len dočasná,alebo len zjednodušená ako avast home?
Vlado40
12.02.10,10:36
FREE verzia je zjednodušená ako AVAST Free.

Ešte nezabudni:Spybot - Search & Destroy

http://www.safer-networking.org/en/download/index.html
uno81
12.02.10,10:41
FREE verzia je zjednodušená ako AVAST Free.

Ešte nezabudni:Spybot - Search & Destroy

http://www.safer-networking.org/en/download/index.html

Vladko..chceš ma zabiť????:rolleyes:to je zas čo?
Vlado40
12.02.10,10:47
Program proti spyware, adware a podobne.Týmto si daj občas preskenovať PC.Potom zapni imunizácia.
uno81
12.02.10,10:50
Program proti spyware, adware a podobne.Týmto si očas preskenuj PC.

Aja som sa domnievala,že to robí sám avast:rolleyes: mám to stiahnuť priamo z tej stránky,či si ho mám nájsť inde,,nie že zas naťahám kone a červy..xixi
Vlado40
12.02.10,10:57
Samozrejme z tej stránky.Toto je "PORADA.SK" na ktorú ,sa môžeš spoľahnúť nie byť v strachu čo sa stane.
uno81
12.02.10,11:03
Samozrejme z tej stránky.Toto je "PORADA.SK" na ktorú ,sa môžeš spoľahnúť nie byť v strachu čo sa stane.

Tak to som rada..lebo po mojich skúsenostiach s ludmi,už verím akurát tak sebe:mee: No a teraz aj Tebe,,,xi xi ...vyskúšam a dám info neskor...dakujem máš bodík:-)
Vlado40
12.02.10,11:08
Ďakujem,ale nie som tu sám kto Ti poradí.Sme tu kolektív , ktorý rád pomôže druhému , lebo to niekedy môže byť naopak.
salvosko
12.02.10,16:28
A ja bod nedostanem???? ;)
Ale nie pohoda, poradime ked sa da. Tu to robim zadarmo ;)
misoft
12.02.10,17:29
uno81
Samotný Avast, AVG a iné antivírové programy chránia PC pred tým, aby sa ti v PC usadila kadejaká háveď (vírusy, trojany a pod.) Niektoré majú ešte aj funkcie na ochranu voči spyware (http://sk.wikipedia.org/wiki/Spyware ), adware (http://sk.wikipedia.org/wiki/Adware ), malware (http://sk.wikipedia.org/wiki/Malware ), no tie väčšinou sú platené. Ak by sa použili antivírové programy tzv. FREE, tak potom ochranu doplníš ďalšími programami proti vyššie uvedeným hrozbám. Všetky programy pracujú tzv. na pozadí, celá komunikácia zo siete (netu) prejde najskôr cez týchto "strážcov" a až potom sa to uvoľní. Pokiaľ títo "strážcovia" objavia hrozbu, tak väčšinou už túto ďalej nepustí (pokiaľ to však užívateľ sám nepovolí) a často sa odpojí od nebezpečnej stránky.


Tak to som rada..lebo po mojich skúsenostiach s ludmi,už verím akurát tak sebe

Niekto ťa teda musel PORIADNE sklamať! To na PORADE si väčšinou pomáhame, ako sa dá (niekedy aj s humorom, alebo podpichovaním - bez tohto "korenia" by to nebola sranda:D), nik za svoju radu nepýta slávobrány, každý radí ako vie a aké má skúsenosti.

Musíš len PORADE viacej veriť.


(Uff, ale som sa rozkecal)
uno81
12.02.10,19:47
A ja bod nedostanem???? ;)
Ale nie pohoda, poradime ked sa da. Tu to robim zadarmo ;)

Juj,,ved som šla dať aj Tebe a napísalo mi to ,že nemôžem:mee::mee::mee:Tak skúsim teraz,,ja rada za dobré rady podakujem:):):)
uno81
12.02.10,19:54
Vzdy iba JEDEN antivirus treba mat, nie viacej naraz lebo potom je to velmi velmi vlemi zle.

Tak už to šlo:-)))ale ešte si mi neprezradil,prečo je to velmi,velmi ,velmi zle:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
uno81
12.02.10,19:59
uno81
Samotný Avast, AVG a iné antivírové programy chránia PC pred tým, aby sa ti v PC usadila kadejaká háveď (vírusy, trojany a pod.) Niektoré majú ešte aj funkcie na ochranu voči spyware (http://sk.wikipedia.org/wiki/Spyware ), adware (http://sk.wikipedia.org/wiki/Adware ), malware (http://sk.wikipedia.org/wiki/Malware ), no tie väčšinou sú platené. Ak by sa použili antivírové programy tzv. FREE, tak potom ochranu doplníš ďalšími programami proti vyššie uvedeným hrozbám. Všetky programy pracujú tzv. na pozadí, celá komunikácia zo siete (netu) prejde najskôr cez týchto "strážcov" a až potom sa to uvoľní. Pokiaľ títo "strážcovia" objavia hrozbu, tak väčšinou už túto ďalej nepustí (pokiaľ to však užívateľ sám nepovolí) a často sa odpojí od nebezpečnej stránky.



Niekto ťa teda musel PORIADNE sklamať! To na PORADE si väčšinou pomáhame, ako sa dá (niekedy aj s humorom, alebo podpichovaním - bez tohto "korenia" by to nebola sranda:D), nik za svoju radu nepýta slávobrány, každý radí ako vie a aké má skúsenosti.

Musíš len PORADE viacej veriť.


(Uff, ale som sa rozkecal)

Tak toto bolo naozaj plnohodnotné:) Ja zase nie som až taký úplný antitalent na compy,,väčšinou si všetko ohladne počítača robím sama,ale zas 100% všetko neviem:rolleyes: To by som už bola mooc dokonalá:---:---:---bodík-dík
salvosko
12.02.10,20:20
Tak už to šlo:-)))ale ešte si mi neprezradil,prečo je to velmi,velmi ,velmi zle:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
To je ako sa dve abo viac zien biju o jedneho chlapa ... dtto.
Detaily osobne ;)
salvosko
12.02.10,20:22
Juj,,ved som šla dať aj Tebe a napísalo mi to ,že nemôžem:mee::mee::mee:Tak skúsim teraz,,ja rada za dobré rady podakujem:):):)
Nerob si z toho hlavu, ja som vacsinou ten zly co hlada ine riesnie ako zbytok ... pohoda. Som ta druha strana a preto si na tychto veciach nepotrpim.
Pomozem aby som aspon nieco dobre urobilv zivote.
uno81
13.02.10,10:09
Nerob si z toho hlavu, ja som vacsinou ten zly co hlada ine riesnie ako zbytok ... pohoda. Som ta druha strana a preto si na tychto veciach nepotrpim.
Pomozem aby som aspon nieco dobre urobilv zivote.


Tak to sme dvaja---;)nemôžeme byť všetci na rovnakom brehu:---:---:---

Samozrejme moje dík patrí všetkým....:)
misoft
13.02.10,17:12
To je ako sa dve abo viac zien biju o jedneho chlapa ... dtto.

Veľmi jasne a stručne vysvetlené :D:D:D. A presne!
uno81
15.02.10,07:08
:(A som zase nahraná,,,z ničoho nič mi po pár dnoch začal počítač zamrzať--niekedy mi nejde ani naštartovať..aj 3-4x dám restart!Včera mi to celý den nešlo,nešiel net otvoriť ani s týmto novým prehľadávačom a ani len "tento počítač" sa neotvorí správne...len mi tam behá nejaká baterka a hľadá!!!nedostanem sa ani k čisteniu disku,ani k ničomu vo Windovs a neviem si otvoriť tým pádom ani druhú polovicu disku,kde mám zálohy:mee::mee::mee: Mám tu kopec foto atd..hrôza...ale je zaujímavé,že malý skúsil hrať hru Age of Empire a šlo mu to !!!ved aj hry fungujú cez OS....
Dnes som si vyčistila skrinu a náhodou mi šiel zapnúť aspon net,ale zložky nejdú...čos tým preboha je???A včera mi to viackrát odišlo tak,že mi zmizli ikonky aj spodná lišta a ostala len "tapeta" a bud len reštart,alebo zadný vypínač:cool:Ved takto to odpálim celé:mee::mee::mee:Nejaký dobrý nápad?nemá Win.poškodené nejaké súbory a preto nefunguje správne?Viem to aj sama dať do poriadku?

A má vetranie v zime vplyv na spustenie počítača??nepoškodzuje ho to?mám comp hned pod oknom:confused:

Dakujem všetkým,už somz toho fakt zúfala a počítať potrebujem...
Vlado40
15.02.10,08:43
Neviem či v Tvojom prípade nebude rýchlejšie preinštalovať windows ,ako hľadať chybu.Ak by to robilo aj potom ,tak môžeme hľadať chyby.Chybu môžu robiť aj pamäte.Ak máš dve tak jednu vyber , vyskúšaj a potom naopak.Na svoje disky sa môžeš pozrieť cez CD Greenie.Stiahni , napáľ na CD a z toho CD zapni PC cez boot. PC.

http://www.greenie.sk/stiahnutie.html
uno81
15.02.10,10:18
Neviem či v Tvojom prípade nebude rýchlejšie preinštalovať windows ,ako hľadať chybu.Ak by to robilo aj potom ,tak môžeme hľadať chyby.Chybu môžu robiť aj pamäte.Ak máš dve tak jednu vyber , vyskúšaj a potom naopak.Na svoje disky sa môžeš pozrieť cez CD Greenie.Stiahni , napáľ na CD a z toho CD zapni PC cez boot. PC.

http://www.greenie.sk/stiahnutie.html

VLadko,skúsila som spustiť kontrolu disku cez avast,vyhodilo mi to zas trojana,či čo:(,dala som to do truhlya potom mi tabulka zmizla a avast sa ukončil a nejde spustiť:mee::mee: Nechce sa mi moc do novej inštalácie Windovs,zas všetko nahadzovať atd:cool::cool: Robila som to v novembri,ked mi kamoš menil žalúdok v PC....
Nerozumiem poslednej vete...je to zjavne nejaký program,čo si mám stiahnuť ,napáliť a potom "Z toho CD zapni Pc cez boot.Pc?????To v tom programe taká zložka??aj by som kašlala na tento Windovs,len si potrebujem ešte pozálohovať foto,nestihla som všetko...mám disk rozdelený na dve časti a na tej druhej,kde nie je Windovs mám tie foto a videa rodinné a nechcem o to prísť!! Tak skúsim Tvoju radu...kamoš,čo mi pomáha s PC býva dalej a je zrovna chorý,,jááj ked sa darí:rolleyes: Asi to bude tými vírmi,ako ich zabijem",ked ma k sebe nepustia??aj teraz som sa dostala na net až na 5krát:D:D:D

Dakujem aj iným za prípadnú pomoc ako odstrániť vír,či dostať sa nejak na disky!!!:)

P.S. a idem mrk aj na tie pamäte..mám dve:-))
Vlado40
15.02.10,10:26
Veď preto som Ti dal odkaz .V tom Greenie sa dá aj normálne pracovať a skopírovať tieto údaje.Na skúšku Ti stačí verzia 700MB iba na CD.Z prostredia Greenie môžeš aj vymazať čo chceš.Takže ak vieš, kde ten červík je tak ho vymaž.Ak by si bývala blízko viem pomôcť.Skús zapnúť PC cez núdzový režím.Pri štarte PC cez F8.
uno81
15.02.10,13:39
Tak som si to stiahla a nejde mi to ale vôbec spustiť:mee::mee::mee: vraj sa dá aj cez Bios dostať do "vnútra a dať vyčistiť počítač---Ako sadá aspon vyvolať kontrola diskov?kedysi sa mi to ukazovalo pri štarte systému a teraz neviem ako na to.....
Idem ešte skúsiť ten núdzový režim...šlak ma tráfa..si úžasný--dakujem za rady!!bodík máš:):):)
Vlado40
15.02.10,20:47
Tak som si to stiahla a nejde mi to ale vôbec spustiť:mee::mee::mee: vraj sa dá aj cez Bios dostať do "vnútra a dať vyčistiť počítač---Ako sadá aspon vyvolať kontrola diskov?kedysi sa mi to ukazovalo pri štarte systému a teraz neviem ako na to.....
Idem ešte skúsiť ten núdzový režim...šlak ma tráfa..si úžasný--dakujem za rady!!bodík máš:):):)

Ak si stiahla Greenie ,tak je to ISO súbor.Tento ISO súbor si musíš pripojiť k virtuálnej mechanike.Potom si to dáš klasicky skopírovať napr.v programe Nero.Kopírovať z virtuálnej mechaniky na fyzickú mechaniku v PC.Ako virtuálnu mechaniku môžeš použiť aj túto, ak nemáš zapnutú v programe Nero:

http://www.slysoft.com/en/virtual-clonedrive.html
uno81
16.02.10,17:29
Ak si stiahla Greenie ,tak je to ISO súbor.Tento ISO súbor si musíš pripojiť k virtuálnej mechanike.Potom si to dáš klasicky skopírovať napr.v programe Nero.Kopírovať z virtuálnej mechaniky na fyzickú mechaniku v PC.Ako virtuálnu mechaniku môžeš použiť aj túto, ak nemáš zapnutú v programe Nero:

http://www.slysoft.com/en/virtual-clonedrive.html

Ja napalujem ISO súbory,mám to už na CD,ale ked som to tam dala,nič:-(( A cez F8 mi žiadny núdzový neposkytlo:mee::mee::mee: Kamoš je ešte chorý a ja v keli:cool: Včera ma to pustilo k čisteniu disku,potom som to vypla a ráno to bolo ešte horšie,,xixi šlak ma ide trafiť....netreba to celé nejak špeciálne napáliť--tomuto sa zas až tak nerozumiem-niečo sa páli ako DATA a niečo zas inak..toto ako??bože..ja budem ale múdra:---:---:---
salvosko
16.02.10,18:00
Ta ISO treba nalait ako ISO, podla mna je najlepsi ImgBurn - lebo inak ti to nebude bootovat.
Vlado40
16.02.10,21:08
Ja napalujem ISO súbory,mám to už na CD,ale ked som to tam dala,nič:-(( A cez F8 mi žiadny núdzový neposkytlo:mee::mee::mee: Kamoš je ešte chorý a ja v keli:cool: Včera ma to pustilo k čisteniu disku,potom som to vypla a ráno to bolo ešte horšie,,xixi šlak ma ide trafiť....netreba to ce nejak špeciálne napáliť--tomuto sa zas až tak nerozumiem-niečo sa píli ako DATA a niečo zas inak..toto ako??bože..ja budem ale múdra:---:---:---


Ak ISO súbor dáš pripojiť k tej virtuálnej mechanike musí sa hneď zobraziť , ako keď dáš CD do mechaniky.Potom dáš iba skopírovať na CD nič viac.Ak to napálene CD vyberieš z mechaniky a naspäť vložíš zase Ti musí nabehnúť Greenie. Viď obrázok .Ak to CD je správne napálené , tak z neho určite spustiš PC.Musí nabehnúť úvodná obrazovka s ponukou , napr.inštalovať ...Je tam možnosť aj kontrola disku a LIVE CD .Vyber možnosť Live a Greenie Ti nabehne bez inštalácie.Ak sa tak nestane a CD je v poriadku tak máš problém s HDD.

Pri zapnutí PC viackrát stláčaj F8 ,mala by sa Ti zobraziť ponuka na nudzový režim.
salvosko
17.02.10,06:45
Ak ISO súbor dáš pripojiť k tej virtuálnej mechanike musí sa hneď zobraziť , ako keď dáš CD do mechaniky.Potom dáš iba skopírovať na CD nič viac.
To jej nebootne lebo to bude logicka kopia.
uno81
17.02.10,06:53
Ak ISO súbor dáš pripojiť k tej virtuálnej mechanike musí sa hneď zobraziť , ako keď dáš CD do mechaniky.Potom dáš iba skopírovať na CD nič viac.Ak to napálene CD vyberieš z mechaniky a naspäť vložíš zase Ti musí nabehnúť Greenie. Viď obrázok .Ak to CD je správne napálené , tak z neho určite spustiš PC.Musí nabehnúť úvodná obrazovka s ponukou , napr.inštalovať ...Je tam možnosť aj kontrola disku a LIVE CD .Vyber možnosť Live a Greenie Ti nabehne bez inštalácie.Ak sa tak nestane a CD je v poriadku tak máš problém s HDD.

Pri zapnutí PC viackrát stláčaj F8 ,mala by sa Ti zobraziť ponuka na nudzový režim.

Jaj Vladko,to si mal hned povedať,že to F8 mám stláčať do nemoty:):):)
Ale ja som sa na núdzový režim dostala spôsobom,za ktorý by ste mi iste mnohí dali po paprčkách:eek: VYpínala som PC vzadu na skrinke tak dlho,kým mi ten núdz. režim nenabehol:rolleyes: A tak som to dokázala:) a do druhej ráno sedela pri compe/sa mi fajn vstávalo ráno s malým do školy:cool:/ Všetko som počistila,avast prekontroloval a našiel:::
1)vírus v operačnej pamäti hned na začiatku
2)a na hlavnom disku v "System Volume Information/... A0070118.exe Win 32 Trojan
3)"System............................................ ........../...A0099230.dll Trojan
4)Windows/System32/sshnas21.dll

Parádička!
Čo sa robí s výrusmi????Do truhly mi nešli,lebo mi to vypisovalo::RPC spojenie zlyhalo...a nešla inicializácia súborov truhly-počas spracovania došlo k chybe....!! Tak som ich dala len odstrániť--či má sa to inak?
Vyčistila som disk a dala defragmentovať,lebo vyzeral fakt desivo po tých reštartoch :eek::eek::eek:

A záver......Všetko mi zatiaľ šlape ako hodinky:---:---:---Modzilu FF už nechcem ani vidieť a avast??no neviem :cool:
uno81
17.02.10,06:58
To jej nebootne lebo to bude logicka kopia.
A to sa mi zjavne aj stalo:cool::cool::cool:

Chlapci,ste super..bodíky:) A musím povedať,že VĎAKA porade a vám som fakt šikulka:---:---:---
Vlado40
17.02.10,10:42
To jej nebootne lebo to bude logicka kopia.

ISO súbor je vytvorený ako bootovacie CD ,alebo DVD.Ako som napísal tak to je a je to správne.Tu netreba zvlášť robiť z nejakého CD bootovacie.To CD už také je.
mecky
17.02.10,10:46
ak to otvori vo virtualke a vypali to co sa jej v nej zobrazi, tak nenabootuje nic, treba vypalit priamo ISO subor
Vlado40
17.02.10,10:48
A záver......Všetko mi zatiaľ šlape ako hodinky:---:---:---Modzilu FF už nechcem ani vidieť a avast??no neviem :cool:

Stále používam AVAST aj AVG spolu ,aj keď niekto tvrdí , že iba jeden antivírus.Môjmu PC to nevadí a nevadí to ani mne.Každý si zvolí ochranu svojho PC tak ako uzná za vhodné , každý si chráni svoje údaje. Aj mne sa stalo že AVAST prehliadol niečo na čo AVG upozornil.Vírus stále mažem , alebo to robí antivírus , ale to treba urobiť v nastaveniach.Vyskúšaj si urobiť to CD GREENIE možno niekedy nabudúce sa Ti zíde .
Vlado40
17.02.10,10:55
ak to otvori vo virtualke a vypali to co sa jej v nej zobrazi, tak nenabootuje nic, treba vypalit priamo ISO subor


Stiahni ,pripoj obraz ako som písal , skopíruj na CD.Ak si dám skopírovať inštalačku Windows na iné CD , tak to stále bude bootovacie CD s Windows , aj keď je to kópia.Ja nepíšem , aby skopírovala súbory z tohto CD.Treba skopírovať CD ako je.
ani1
17.02.10,10:56
prosím prosím nainštalovala som tlačiaren k notebooku a furt mi všetko chce tlačiť do súboru... ako to viem vyriešiť aby mi tlačilo normálne????????
Vlado40
17.02.10,11:07
prosím prosím nainštalovala som tlačiaren k notebooku a furt mi všetko chce tlačiť do súboru... ako to viem vyriešiť aby mi tlačilo normálne????????

Nastav si tlačiareň ako predvolenú na tlač.Ty máš predvolené možno Adobe PDF ,alebo niečo podobné.
salvosko
17.02.10,11:13
Stiahni ,pripoj obraz ako som písal
Sorry ale naco to ISO pripajat?
Sak zoberiem ISO obraz a dam ho cez ImgBurn napalit. A basta.
Vlado40
17.02.10,11:15
Sorry ale naco to ISO pripajat?
Sak zoberiem ISO obraz a dam ho cez ImgBurn napalit. A basta.

Aby vedela , že to stiahnuté ISO je v poriadku.Virtuálnu mechaniku má skoro každý , ImgBurn nie.
salvosko
17.02.10,11:27
Aby vedela , že to stiahnuté ISO je v poriadku.Virtuálnu mechaniku má skoro každý , ImgBurn nie.
Jaaaaj ... tak to bolo treba povedat.
Ak sa to ISO namontuje tak je OK a moze sa dat vypalit niecim co vie palit ISO obrazy (Nero, ImgBurn, Alkohol ... cokolvek).
Vlado40
17.02.10,11:33
Veď nič iné nechcem.Pripojiť obraz a potom skopírovať CD na CD tým programom čo používa.Najčastejšie je to Nero.
ani1
17.02.10,13:33
Nastav si tlačiareň ako predvolenú na tlač.Ty máš predvolené možno Adobe PDF ,alebo niečo podobné.

Už som to vyriešila, chvíľu mi to trvalo, problém bol z "port"-om. ďakujem za pomoc ešte raz.
uno81
17.02.10,15:44
Stále používam AVAST aj AVG spolu ,aj keď niekto tvrdí , že iba jeden antivírus.Môjmu PC to nevadí a nevadí to ani mne.Každý si zvolí ochranu svojho PC tak ako uzná za vhodné , každý si chráni svoje údaje. Aj mne sa stalo že AVAST prehliadol niečo na čo AVG upozornil.Vírus stále mažem , alebo to robí antivírus , ale to treba urobiť v nastaveniach.Vyskúšaj si urobiť to CD GREENIE možno niekedy nabudúce sa Ti zíde .

No..skúsim všetko,čo ste radili,ved preto sem chodím:)
Mám virtuálky Alcohol a Deamon a ISO napalujem cez Nera,len to Greenie som napalovala tak divne v čase,ked mi tu nič nešlo otvoriť a ked som náhodou klikla 2x na ten ISO súbor,tak sa mi otvoril napalovač Ulead Burn a nejak divne sa to napálilo:rolleyes::rolleyes::rolleyes: Teraz mi tu už všetko fachčí,tak to skúsim ešte raz a šupnem aj ten AVG k Avastu a uvidím--


Ešte k tým vírusom..ked ho antivírak nájde,treba ho teda dať odstrániť??lebo je tam vždy viac možností...
salvosko
17.02.10,16:39
Treba ho dat odstranit ale ak je to systemovy subor tak po odstraneni ti uz nenastartuje system ... potom treba dat recovery z instalacneho CD-cka aby chybajuci subor obnovil.
uno81
18.02.10,09:46
Treba ho dat odstranit ale ak je to systemovy subor tak po odstraneni ti uz nenastartuje system ... potom treba dat recovery z instalacneho CD-cka aby chybajuci subor obnovil.

Juj,Ty ma tiež vždy "zabiješ":):):) čo treba dať???RECOVERY??a to je zas čo preboha??:confused:
salvosko
18.02.10,09:51
Joj ked ja nikdy neviem ci mate SK/CZ alebo ENG windows ... ja fungujem v ENG komplet ...
recovery to je take ze ked ti nejde windows nastartovat tak das do mehcaniky instalacne CD/DVD a nepreinstalujes windows ale pouzijes inu volbu a to je oprava systemu. to by malo z CD nahrat do pocitaca tie subory ktore chybaju a tie co su ok na PC tak tie necha.
uno81
18.02.10,16:23
Joj ked ja nikdy neviem ci mate SK/CZ alebo ENG windows ... ja fungujem v ENG komplet ...
recovery to je take ze ked ti nejde windows nastartovat tak das do mehcaniky instalacne CD/DVD a nepreinstalujes windows ale pouzijes inu volbu a to je oprava systemu. to by malo z CD nahrat do pocitaca tie subory ktore chybaju a tie co su ok na PC tak tie necha.


Tak už pochopila:--- Takže na tom inštalačnom CD bude v ponuke okrem inštalovať i "iná volba"..takto doslovne to tam bude? či tam bude napísané"oprava"..či niečo podobné..?

Toto som tiež nevedela,že sa to nemusí celé inštalovať!!dakujem bodíík:):):)
salvosko
19.02.10,09:47
Ja ti neviem ako ti to je napisanuo ... volajaky repair abo tak ... necitam iba stlacam ked to robim ... ale jedno viem isto:
"Pocitac nenastartuje"
Pridem a vidim ze mu chyba dajaky systemovy subor ...
... dam instalacne CD a dam ze repair a ono si to vypytalo Administrator heslo co sme nevedeli ... ale a toto je bomba ... po restarte to zacalo fungovat - lebo on swina zisti ze daco mu chyba a narve to tam z toho CD aj ked neurobis cely proces.
19€ poprosim ;)
uno81
19.02.10,14:32
Ja ti neviem ako ti to je napisanuo ... volajaky repair abo tak ... necitam iba stlacam ked to robim ... ale jedno viem isto:
"Pocitac nenastartuje"
Pridem a vidim ze mu chyba dajaky systemovy subor ...
... dam instalacne CD a dam ze repair a ono si to vypytalo Administrator heslo co sme nevedeli ... ale a toto je bomba ... po restarte to zacalo fungovat - lebo on swina zisti ze daco mu chyba a narve to tam z toho CD aj ked neurobis cely proces.
19€ poprosim ;)

Srandista:---:---:---