nikula
10.02.10,09:29
Chcem sa opýtať, ak bol SZČO od 10. apríla do 31. septembra na PN, dostával nemocenskú zo soc. poisťovne -

- počítajú sa tieto mesiace k prevádzkovaniu živnosti (že bol celý bol živnostník), či ma to len dopad na odvody,,,
- aká bude odpočítateľná položka,,,
- nemocenská sa neberie do príjmu, nezdaňuje sa.
mysimis
10.02.10,08:45
Chcem sa opýtať, ak bol SZČO od 10. apríla do 31. septembra na PN, dostával nemocenskú zo soc. poisťovne -

- počítajú sa tieto mesiace k prevádzkovaniu živnosti (že bol celý bol živnostník), či ma to len dopad na odvody,,,
- aká bude odpočítateľná položka,,,
- nemocenská sa neberie do príjmu, nezdaňuje sa.

Počas PN živnostník nemá prerušenú živnosť - čiže sa to počíta do obdobia podnikania.
Odpočítateľná položka je v plnej výške aj napriek tomu, že bol PN, čite 4025,70€.
Nemocenské dávky sa nezapočítavajú do zdaniteľného príjmu, je to príjem oslobodený od dane.
nikula
10.02.10,10:39
Ďakujem za potvrdenie môjho uvažovania.
remenka
26.03.10,06:27
Prosím Vás k čomu sa dokladá tlačivo zo SP že koľko mu bola vyplatená PN?
veronikasad
26.03.10,06:33
Prosím Vás k čomu sa dokladá tlačivo zo SP že koľko mu bola vyplatená PN?
zo SP potrebuješ tlačivo nie o výške vyplateného nemocenského, ale o dobe poberania nemocenského. Prikladáš ho k ročnému zúčtovaniu zdr. poistenia. Ak mal nízky príjem a počas PN-ky platil preddavky do ZP, bude mať preplatok.
remenka
26.03.10,06:40
veronika ,tomu rozumiem,ibaže mi priniesli aj tlačivo, koľko mu vyplatili a čo s tým? iba mu to doložím do papierov?
veronikasad
26.03.10,07:22
veronika ,tomu rozumiem,ibaže mi priniesli aj tlačivo, koľko mu vyplatili a čo s tým? iba mu to doložím do papierov?
To by si použila iba v prípade, ak by si manželka na neho chcela uplatniť NČZD - nemocenské sa zahrňa do vlastných príjmov manžela.
remenka
26.03.10,07:25
veronika si poklad diki