Ester plus
10.02.10,10:07
Skrátila som stravné zamestnancovi o 40% lebo mal poskytnutý obed na pracovnej ceste. Vreckové dostáva 5%. Teraz rozmýšľam či z toho skráteného stravného alebo z obvyklej sumy stravného.
Nutricia
10.02.10,09:17
Skrátila som stravné zamestnancovi o 40% lebo mal poskytnutý obed na pracovnej ceste. Vreckové dostáva 5%. Teraz rozmýšľam či z toho skráteného stravného alebo z obvyklej sumy stravného.
krátiš z najvyššej sumy stravného pri tuzemských z 8,30 a pri zahraničných zo stravného nad 12 hod ale vreckové rátaš už z toho kráteného stravného.
Chobot
10.02.10,11:18
Skrátila som stravné zamestnancovi o 40% lebo mal poskytnutý obed na pracovnej ceste. Vreckové dostáva 5%. Teraz rozmýšľam či z toho skráteného stravného alebo z obvyklej sumy stravného.


krátiš z najvyššej sumy stravného pri tuzemských z 8,30 a pri zahraničných zo stravného nad 12 hod ale vreckové rátaš už z toho kráteného stravného.

Vreckové sa nekráti z dôvodu, že zamestnanec mal zabezpečenú stravu. Vreckové sa počíta vždy zo sumy stravného pre dané časové pásmo. Prípadná poskytnutá strava a následné krátenie stravného nemá žiadny vplyv na výšku vreckového. Pre lepšie pochopenie doporučujem pozrieť si tabuľku v tejto téme:

http://www.porada.sk/t109877-stravne-a-vreckove-pre-tuzemske-a-zahranicne-pracovne-cesty-kratenie-stravneho.html