Lilka 1
10.02.10,10:22
Ahojte. Stačí mi, aby som pozerala hodinku na monitor PC a začnú ma dosť štípať oči. Máte niekto tiež taký problém, kvapkáte si niečo ?
Stanislav 1975
10.02.10,09:27
Ahojte. Stačí mi, aby som pozerala hodinku na monitor PC a začnú ma dosť štípať oči. Máte niekto tiež taký problém, kvapkáte si niečo ?

Samozrejme, že si kvapkáme, treba kvapkať...:D:D:D
misomiso
10.02.10,09:30
Stacilo by, ak by si sa prinutila pravidelne zmurkat, ako to robis bezne (co je bohuzial tazko realizovatelne, pretoze pri civeni do monitora clovek zabuda na vsetko).
osky
10.02.10,09:36
moja mama sice nesedi casto pri pocitaci ale ma velmi citlive oci-na pocasie,slnko,ked dlhsie sije alebo pozera TV.....
pouziva kvapky Visine/neviem presne ako sa to pise/ a nevie si ich vynachvalit.ma ich stale po ruke a ked treba,pouzije.skus.
Laco-monter
10.02.10,09:37
Treba vyskúšať ktoré kvapky z voĺnopredajných /bez receptu/ Ti budú vyhovovať.

Mne najlepšie vyhovujú Ophtalmo-Evercil, používal som aj Ophtalmo-Septonex , ale ten je dobrý proti infekcii v oku,
niekto používa Hypromelózu /umelé slzy/, ale POZOR vzniká na ne NÁVYK !

Každopádne je treba absolvovať odborné vyšetrenie na očnom,kde Ti odmerajú vnútroočný tlak a tiež schopnosť zaostrovania , /či nepotrebuješ okuliare/,vyšetrenie treba absolvovať hlavne preto aby sa včasnou diagnostikou predišlo neskorším vážnejším komplikáciam.
pasuliatko
10.02.10,14:31
Visine ten je dobrý, ale bolo by fajn navštíviť oftalmológa a poradiť sa s ním či to nemôže byť aj niečo iné...
Lilka 1
10.02.10,15:46
Treba vyskúšať ktoré kvapky z voĺnopredajných /bez receptu/ Ti budú vyhovovať.

Mne najlepšie vyhovujú Ophtalmo-Evercil, používal som aj Ophtalmo-Septonex , ale ten je dobrý proti infekcii v oku,
niekto používa Hypromelózu /umelé slzy/, ale POZOR vzniká na ne NÁVYK !

Každopádne je treba absolvovať odborné vyšetrenie na očnom,kde Ti odmerajú vnútroočný tlak a tiež schopnosť zaostrovania , /či nepotrebuješ okuliare/,vyšetrenie treba absolvovať hlavne preto aby sa včasnou diagnostikou predišlo neskorším vážnejším komplikáciam.
Skúšala som aj Ophtalmo- Evercil, aj iné kvapky, ale vždy ma oči ešte viac rozoštípali. Dnes mi poradila lekárnička OCUflash, tak vyskúšam. K očnej tiež určite zavítam.
Lilka 1
10.02.10,15:47
Samozrejme, že si kvapkáme, treba kvapkať...:D:D:D
Stanko a ty čo kvapkáš ? Ak.
Laco-monter
10.02.10,16:07
Stanko a ty čo kvapkáš ? Ak.
Ja predpokladam,že 40 % roztok C2H5OH v destilovanej vode s trochou ovocnej, či rumovej esencie.:D

Ale tieto kvapky sa aplikujú výlučne perorálne.;)
Stanislav 1975
10.02.10,16:20
Stanko a ty čo kvapkáš ? Ak.

Hádaj...:)
Lilka 1
10.02.10,16:28
Hádaj...:)
Ja si predstavujem všeličo, mám bujnú fantáziu :) .
kaco11
10.02.10,16:30
stanko len davaj pozor s tým kapkaním. Vieš kapka ku kapce.....:)
Lilka 1
10.02.10,16:31
Ja predpokladam,že 40 % roztok C2H5OH v destilovanej vode s trochou ovocnej, či rumovej esencie.:D

Ale tieto kvapky sa aplikujú výlučne perorálne.;)
Aj tak sa dá. Aj keď neviem, čo to za maglajz je.
Stanislav 1975
10.02.10,16:33
Aj tak sa dá. Aj keď neviem, čo to za maglajz je.

Etanol...;)

Prečo som len taký múdry...:D:D:D
buchač
10.02.10,16:45
Etanol...;)

Prečo som len taký múdry...:D:D:D

mimotemy
...hm , si teda neviem predstaviť , čo by bolo , že aké múdrosti , keby si si uderil , že 82 % C2H5OH , bez príchutí ....aj oči by Ti vypálilo , nielen orál ....:---:D

Sorry ...
delonka
11.02.10,06:13
Ja predpokladam,že 40 % roztok C2H5OH v destilovanej vode s trochou ovocnej, či rumovej esencie.:D

Ale tieto kvapky sa aplikujú výlučne perorálne.;)
krásna odpoveď, všetko dobré želám.
Laco-monter
11.02.10,06:20
mimotemy
...hm , si teda neviem predstaviť , čo by bolo , že aké múdrosti , keby si si uderil , že 82 % C2H5OH , bez príchutí ....aj oči by Ti vypálilo , nielen orál ....:---:D

Sorry ...
buchač, Ta Ty jak vychodńar ,ňeznaš že etanol je paľenka ?

A čom taký pomer,že 82% ?

To ši sebe prečítal na obaľe od masla,kec ši raňajkoval co???

Už som ce odhaľil co ši ty za jeden .
delonka
11.02.10,06:24
ahojte všetci, oči sú veľmi dôležité, chráňte si ich, ked mi 20-ročnej povedali, /na jednom oku som už vtedy mala len svetlocit/ že sa mám šetriť, nedvíhať ťažké veci, pravidelné kontroly u lekára, tak som to zobrala ako 20-ročná!, sťahovala som sa 3x, !!! čiže dvíhanie ťažkých vecí, pri práci som sa nešetrila, povedala som si s hlúpošou, vlastnou tomu veku, čo ma prísť, príde., áno, dobehlo ma to, pomohla k tomu samozrejme aj moja práca a zanietenosť s akou som ju robila - mám 53 rokov, na jedno očko nevidím už ani svetlo a na druhé sa liečim na glaukom, resp. musím udržať vnútroočný tlak v norme., to nefunkčné oko - je len otázka času, kedy mi ho vyberú, je tam veľmi veľa diagnóz, ktoré mi spôsobujú bolesti.,
venujte pozornosť svojim očiam, dnešná doba, práca na počítačoch ich veľmi zaťažuje, samozrejme, je to individuálne, ale berte v úvahu svoje vlastné pocity, nedajte si nahovoriť, že práca na počítači neškodí, ak sa vy po práci cítite špatne., riešte situáciu., ochorenie zmyslových orgánov znášajú ľudia ťažšie ako niektoré ochorenia pohybových ústrojov!!!
lenkam68
11.02.10,06:39
Ahojte. Stačí mi, aby som pozerala hodinku na monitor PC a začnú ma dosť štípať oči. Máte niekto tiež taký problém, kvapkáte si niečo ?
Mám ten istý problém, bola som u očnej, ktorá mi predpísala slabé okuliare na čítanie a umelé slzy - nejaký gel, ktorého názov som zabudla. Pri pozeraní do PC je menšia frekvencia žmurkania a tým sa ti vysušujú oči a máš pocit pálenia a štípania. Ale napriek noseniu okuliarov na čítanie a aplikácie gélu, oči neprestali štípať. Počas vianočného obdobia som mala dovolenku a dlho som spávala. A čuduj sa svete, štípanie očí ustúpilo. U mňa to štípanie zrejme spôsobil nedostatok spánku, pretože teraz sa snažím spať denne aspoň osem hodín a pokiaľ sa mi to podarí, oči ma neštípu. Akonáhle spím menej prejaví sa znovu štípanie a pálenie očí.
bibus
11.02.10,08:37
No, ale veľmi závisí aj od toho, aký máš monitor. Odborne tomu nerozumiem, ale v robote máme tie staré, veľké monitory a oči ma štípu po chvili práce na PC. Doma môžem byť pri počítači niekoľko hodín a necítim žiadnu nepohodu.
buchač
11.02.10,10:27
buchač, Ta Ty jak vychodńar ,ňeznaš že etanol je paľenka ?

A čom taký pomer,že 82% ?

To ši sebe prečítal na obaľe od masla,kec ši raňajkoval co???

Už som ce odhaľil co ši ty za jeden .

mimotemy


že 82 % C2H5OH = beteha , lavórovica , slivovica ........bez chemických príchutí ......capisci ....????;)
Laco-monter
11.02.10,10:39
mimotemymimotemymimotemymimotemymimotemy
mimotemy

= beteha , lavórovica , slivovica ........bez chemických príchutí ......capisci ....????;)
58vlasta
12.02.10,20:32
Štípanie očí môže spôsobovať aj suchý vzduch...
avena232
08.03.10,18:11
Máš okuliare? Možno presiluješ oči.
skke
08.03.10,21:53
Pri väčšine očných kvapiek je na pribalenom letáku informácia, že sa nemajú používať dlhšie ako mesiac po ich otvorení. Myslíte, že môže používanie kvapiek po tomto čase poškodiť oči alebo je to iba bububu od výrobcov, aby si zabezpečili pravidelný odbyt?
monika74
09.03.10,07:03
jedna vec je značka očných kvapiek, druhá vec je, či dané kvapky obsahujú konzervačné látky...asi pred cca 2 rokmi som bola u očnej a tá ma upozornila na túto skutočnosť..povedala, že lepšie pre oči je používanie očných kvapiek bez konzervantov...kolegyňa používa Visine intenzívny /tekutá gelová instilácia v 10 praktických ampulkách...tiež jej červenali a slzili oči....je s nimi spokojná, ale už dlhší čas ich nepoužíva a ani dlhší čas sa nesťažovala na oči :)
monika74
09.03.10,07:04
mimotemy

= beteha , lavórovica , slivovica ........bez chemických príchutí ......capisci ....????;)

mimotemydoporučila by som doplniť aj o ďalší názov (aspoň u nás v MI sa používa) - ochmanské kapky :---
Lilka 1
09.03.10,07:13
jedna vec je značka očných kvapiek, druhá vec je, či dané kvapky obsahujú konzervačné látky...asi pred cca 2 rokmi som bola u očnej a tá ma upozornila na túto skutočnosť..povedala, že lepšie pre oči je používanie očných kvapiek bez konzervantov...kolegyňa používa Visine intenzívny /tekutá gelová instilácia v 10 praktických ampulkách...tiež jej červenali a slzili oči....je s nimi spokojná, ale už dlhší čas ich nepoužíva a ani dlhší čas sa nesťažovala na oči :) Visine už viacerí odporúčali a mne zrovna lekárnička ho neodporučila, jej tiež nepomohol. Pravda je, že každému zaberie niečo iné.