liviag
10.02.10,10:59
Zdravim vsetkych poradakov,
mam otazku. Mam pozemok na ktorom chcem stavat. Este to nie je stavebny pozemok, je to orna poda. Uz mame vsetko pripravene na uzemne konanie ale nastal problem. Sme v blizkosti lesa, ale nejedna sa o ziadnu ochrannu zonu a tak sme povolenie na vystavbu museli ziadat aj od lesov. Jedna sa o extravilan mesta, ale prakticky sme stale v meste. Lesy SR nam povolili vystavbu. Hned za plotom pozemku (asi 10 cm!) je takisto stlp VN - tiez v sprave Lesy SR a na tento stlp by sme sa chceli pripojit vystavbou vlastnej trafostanice - samozrejme na nase naklady. S tym uz ale Lesy SR nesuhlasia. Co v takom pripade? Na koho sa mam obratit? Je mozne ze mi dovolili vystavbu a nedovolia pripojenie na stlp VN ktory je v ich sprave? V blizkosti nie su ziadne ine stlpy a je to naozaj posledny bod pre podanie ziadosti pre uzemne konanie. Dakujem za skore odpovede
sarasara
10.02.10,20:20
Naozaj májú Lesy SR v správe stĺp VN? Sme urbárske spoločenstvo, ale ani jeden stĺp VN nemáme v správe. Aj na súkromnom pozemku mám stĺp VN, ani ten nemám ja v správe. Nie sú iba správcom pozemku, na ktorom stĺp stojí? Stĺp by mal stáť na parcelke KNC. Kto je vlastníkom tejto parcelky?
liviag
22.02.10,14:13
Ahoj Sarasara, ospravedlnujem sa za neskoru odpoved: Majitelom pozemku na ktorom sa uvedeny stlp nachadza su sukromne osoby, je ich asi 14 a oni urcite nie su vlastnikmi ani spravcami toho vedenia. Ako som uz spominala, stlp je vlastne "nalepeny" na oploteni mojho pozemku ale z vonkajsej strany teda nie priamo na mojom pozemku. Ano, maju ho v sprave Lesy SR oz. a nechcu ani pocut o tom, aby mi dali suhlas na pripojenie sa vybudovanim transf. stanice. Mesto mi dokonca dalo kladne stanovisko na vystavbu, ide aj o rozvoj cest. ruchu, vsetko je pripravene a odsuhlasene a teraz toto. Ty pracujes azda na Lesoch SR? Dakujem za skoru odpoved, slubujem ze skontrolujem postu kazdy den :)
jar88
22.02.10,14:40
Ahoj Sarasara, ospravedlnujem sa za neskoru odpoved: Majitelom pozemku na ktorom sa uvedeny stlp nachadza su sukromne osoby, je ich asi 14 a oni urcite nie su vlastnikmi ani spravcami toho vedenia. Ako som uz spominala, stlp je vlastne "nalepeny" na oploteni mojho pozemku ale z vonkajsej strany teda nie priamo na mojom pozemku. Ano, maju ho v sprave Lesy SR oz. a nechcu ani pocut o tom, aby mi dali suhlas na pripojenie sa vybudovanim transf. stanice. Mesto mi dokonca dalo kladne stanovisko na vystavbu, ide aj o rozvoj cest. ruchu, vsetko je pripravene a odsuhlasene a teraz toto. Ty pracujes azda na Lesoch SR? Dakujem za skoru odpoved, slubujem ze skontrolujem postu kazdy den :)

living, Sarasara ti to jednoducho a správne napísal/a
Jediný, kto spravuje el.rozvodnú sieť sú rozvodné závody.
Aj keby lesy vlastnili v lese elektráreň, museli by sa pripojiť na distribučnú sieť.
To či Sarasara pracuje v lesoch, alebo na lampárni ti nepomôže. Rovnako ti nepomôže pýtať sa v lesoch či ti to povolia. Nepovolia ti to lebo ti to nemôžu povoliť. Ani na lampárni ti to nepovolia.

Povoliť ti to môže len prevádzkovateľ el.siete.
petmar
22.02.10,17:14
Veď o tom rozhoduje energetika-tam ti čo povedali, súhlasia? Urobia stožiarovú trafostanicu aj rozvádzač primontovaný ku stĺpu, do zeme nepôjdu žiadne základy , iba ak by počítali tých pár cm zakopaného kábla - aj to sa dá vyriešiť vzduchom.
liviag
23.02.10,13:24
PETMAR, citujem Vam presnu odpoved z Vychodoslovenskej Distribucnej (vsds.sk) kde som ziadala moznosti pripojenia:
Moznost:
Zriadením ( vystavbou ) samostatnej vlastnej transformačnej stanice 22/0,4 kV,

s možnosťou pripojenia na existujúce 22kV vedenie ( VN pripojku pre TS 0106-0092 Lesy), situované v blizkosti parc. č. 5200/2,3.
Upozorňujeme, že predmetné vedenie VN 22 kV nie je v sprave, ani majetku našej spoločnosti, preto k možnosti jeho využitia pre pripojenie novej
transf. stanice je potrebný súhlas vlastníka predmetného elektrorozvodného zariadenia.

Tak koho potom ta pripojka je?

- JAR88, co su to "rozvodne zavody" ???