barby77
10.02.10,11:12
Dobrý deň.

Chcela by som sa spýtať ako postupovať v mojom prípade. Pred rokom som nastúpila do zamestnania. V pracovnej zmluve mám uvedenú mesačnú čistú mzdu 600 eur.
Avšak zamestnávateľ toto nedodržal ani raz. Mzdu dostávam podľa plnenia plánu. Ak by som ho splnila na 100% mala by som tých 600 eur. Ak plán nie je splnený tak dostanem 60% z tejto mzdy. Toto však uvedené nikde nie je, je to podané iba ústne.
Ďakujem.
lenlenka
10.02.10,19:14
§ 43 ZP

(1) V pracovnej zmluve je zamestnávateľ povinný so zamestnancom dohodnúť podstatné náležitosti, ktorými sú:

a) druh práce, na ktorý sa zamestnanec prijíma, a jeho stručná charakteristika,
b) miesto výkonu práce (obec a organizačnú časť alebo inak určené miesto),
c) deň nástupu do práce,
d) mzdové podmienky, ak nie sú dohodnuté v kolektívnej zmluve.

(2) Zamestnávateľ v pracovnej zmluve uvedie okrem náležitostí podľa odseku 1 aj ďalšie pracovné podmienky, a to výplatné termíny, pracovný čas, výmeru dovolenky a dĺžku výpovednej doby.

(3) Ak sú pracovné podmienky podľa odseku 1 písm. d) a odseku 2 dohodnuté v kolektívnej zmluve, stačí uviesť odkaz na ustanovenia kolektívnej zmluvy; inak stačí uviesť odkaz na príslušné ustanovenia tohto zákona.

(4) V pracovnej zmluve možno dohodnúť ďalšie podmienky, o ktoré majú účastníci záujem, najmä ďalšie hmotné výhody.

§ 44 ZP

(1) Ak písomná pracovná zmluva neobsahuje podmienky ustanovené v § 43 ods. 2, 4 a je zamestnávateľ povinný najneskôr do jedného mesiaca od vzniku pracovného pomeru vyhotoviť zamestnancovi písomné oznámenie obsahujúce tieto podmienky.
veronikasad
10.02.10,19:19
Dobrý deň.

Chcela by som sa spýtať ako postupovať v mojom prípade. Pred rokom som nastúpila do zamestnania. V pracovnej zmluve mám uvedenú mesačnú čistú mzdu 600 eur.
Avšak zamestnávateľ toto nedodržal ani raz. Mzdu dostávam podľa plnenia plánu. Ak by som ho splnila na 100% mala by som tých 600 eur. Ak plán nie je splnený tak dostanem 60% z tejto mzdy. Toto však uvedené nikde nie je, je to podané iba ústne.
Ďakujem.
Naozaj čistú mzdu ? Takú pracovnú zmluvu som ešte nevidela