potocka
10.02.10,11:23
Dobry den,

8.2.2010 sme obdrzali fakturu za obdobie 12/2009 na ktorej je datum vystavenia a aj dodania 31.12.2009. V ktorom mesiaci si mame uplatnit dph?

Dakujem
Potocka
babi2
10.02.10,11:27
Dobry den,

8.2.2010 sme obdrzali fakturu za obdobie 12/2009 na ktorej je datum vystavenia a aj dodania 31.12.2009. V ktorom mesiaci si mame uplatnit dph?

Dakujem
Potocka
Uplatniť si ju môžeš v 1.2010, nakoľko si predtým doklad nemala.
Zákon o DPH uplatnenie práva na odpočítanie dane
(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo písm. d) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Ak platiteľ nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo.
potocka
10.02.10,11:31
Dakujem za rychlu odpoved :). No a este jednu fakturu za obdobie 12/2009 cakame, ale zatial nam stale neprisla. Ak by prisla po 25.2.2010 tak potom musim podat dodatocne danove priznanie za 12/2009?
babi2
10.02.10,11:41
Dakujem za rychlu odpoved :). No a este jednu fakturu za obdobie 12/2009 cakame, ale zatial nam stale neprisla. Ak by prisla po 25.2.2010 tak potom musim podat dodatocne danove priznanie za 12/2009?
Ak nebudeš mať doklad do podania DPH za 1.2010 tak uplatníš DPH v 2./2010 zákon jasne hovorí, že odpočet uplatníš vtedy kedy máš doklad.
Ak platiteľ nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad
azla
10.02.10,11:42
Dobry den,

8.2.2010 sme obdrzali fakturu za obdobie 12/2009 na ktorej je datum vystavenia a aj dodania 31.12.2009. V ktorom mesiaci si mame uplatnit dph?

Dakujem
Potocka

Ak je fa obdržaná 8.2.2010 (v knihe došlých fa je zaradená vo februári) -
odpočet až v 2/2010.

Ak ide o faktúry r. 2009 - odpočet uplatniš v mesiaci v ktorom si obdržal doklad.