danka101
10.02.10,12:02
Rada by som si len overila skutocnost, ak uz tohto roku nebudeme viest knihu jázd a budeme splnat i dalsie kriteria, zapisovat pocet km na zaciatku i konci mesiaca atd. dáme si do nákladov 80% z ceny pohonnych hmot. znamená to teda, ze na konci mesiaca jednoducho interným dokladom dám do minusu 20%? staci to takto? A dalej do dph predpokladám, ze dávam taktiez len 80%. Tak som to pochopila z par.49 ods.5 zákon o DPH. Prosim mozte ma v tom utvrdit?
danka101
10.02.10,13:08
Naozaj nikto neúčtujete pausal 80% do nákladov, aby ste mi poradili?
danka101
10.02.10,14:19
Prosim, poraďte mi, ako na to, chcem uz dokoncit dph, idem do nemocnice.
lenkam68
10.02.10,15:05
Ak vozidlo využívaš LEN na podnikateľský účel, máš nárok na celú DPH. Len v prípade, že vozidlo je využívané aj súkromne, mala by si si z nakúpených pohonných hmôt uplatniť len 80%. Takto to je uvedené v §49 ods. 5, a takto nám to bolo prezentované koncom r. 2009 Ing. Jablonkovou aj na seminári k novele DPH.
... ak platiteľ uplatňuje výdavky (náklady) na spotrebované pohonné látky vo forme paušálnych výdavkov podľa osobitného predpisu24b) a nemôže preukázať rozsah použitia pohonných látok na účely svojho podnikania a na iný účel ako na podnikanie, môže odpočítať daň z kúpy pohonných látok do výšky paušálnych výdavkov podľa osobitného predpisu.24b).

Ale tu na porade sa dočítaš, že ak vozidlo využívaš aj súkromne, mala by si vyrátať % vyúživania na súkromné účely a týmto % by si mala krátiť všetky náklady vynaložené v súvislosti s vozidlom,t.z. odpisy, poistné, údržba ...
Paula
10.02.10,15:22