chulio
10.02.10,12:25
Zdravím všetkých
Prosím o radu - Mám záujem kúpiť nehnuteľnosť a neskôr ju prenajať.
Je výhodnejššie kúpiť ako fyzická alebo právnicka osoba,prenajímanie a prípadny aj predaj nehnuteľnosti je z hľadiska daní a učtovania výhodnejší pre firmu alebo
súkromnu osobu.Vopred ďakujem za akékoľvek rady v tejto oblasti.
lea8910
11.02.10,08:24
Ahoj, keď sa nad tvojou otázkou zamýšľam jednoduchou logikou, ja by som to riešila ako fyzická osoba - živnostník. Pretože len základ právnickej osoby je mať základne imanie a to nielen v majetku.. ďalšia vec z hľadiska účtovnictva, by u živnostníka stačilo jednoduché účnovnictvo a je to lacnejšie...než podvojné, čo je potrebne u firiem..moj skromný názor ale račej si to over..u kompetentných osôb
chulio
11.02.10,11:11
Ahoj, keď sa nad tvojou otázkou zamýšľam jednoduchou logikou, ja by som to riešila ako fyzická osoba - živnostník. Pretože len základ právnickej osoby je mať základne imanie a to nielen v majetku.. ďalšia vec z hľadiska účtovnictva, by u živnostníka stačilo jednoduché účnovnictvo a je to lacnejšie...než podvojné, čo je potrebne u firiem..moj skromný názor ale račej si to over..u kompetentných osôb
Ahoj.Vďaka za odpoveď.Vec stojí asi tak,že sro-čka funguje,ale v oblasti ,ktorá momentálne v čase krízy trocha stagnuje čiže , sa treba zamýšľať aj na niečim iným,aby som nemusel prepusťiť ľudí a zároveň našiel pre nich nejaký príjem.Zatiaľ vďaka budem pátrať ďalej.Príjemny deň
Ice dive
11.02.10,11:26
Ahoj.Vďaka za odpoveď.Vec stojí asi tak,že sro-čka funguje,ale v oblasti ,ktorá momentálne v čase krízy trocha stagnuje čiže , sa treba zamýšľať aj na niečim iným,aby som nemusel prepusťiť ľudí a zároveň našiel pre nich nejaký príjem.Zatiaľ vďaka budem pátrať ďalej.Príjemny deň
Záleží o akú nehnuteľnosť by išlo (napr. byt, rodinný dom, alebo administratívna budova...), a o aký prenájom by sa jednalo či je sro platcom alebo neplatcom dph...

ďalej čo plánuješ s danou nehnuteľnosťou robiť do budúcna či len pár rokov prenajímať a potom predať alebo si ju nechať dlhodobo? napr. ak by si ju predával ako fyzická osoba tak po 2 (s trvalým pobytom) resp. 5 rokoch vlastníctva bez trvalého pobytu oslobodená od dane z príjmu ako sro, by si platil túto daň vždy...