Silvia73
10.02.10,14:15
Nemate niekto skusenosti s prenosnymi dvd prehravacmi ? Ja by som chcela Philips pet 1035, alebo 944... Neviete poradit ktory model je dobry ?
Dakujemm:rolleyes:
Chobot
10.02.10,14:42
Nemate niekto skusenosti s prenosnymi dvd prehravacmi ? Ja by som chcela Philips pet 1035, alebo 944... Neviete poradit ktory model je dobry ?
Dakujemm:rolleyes:

Treba si vyhľadať na nete nejaké recenzie. Pravdepodobnosť, že by ho tu mal niekto, kto dnes bude čítať túto tému je minimálna. Aktívnym hľadaním nájdeš viac recenzí na tento DVD prehrávač. Napr. tu je pár reakcií:

http://www.lan-shop.cz/diskuse/dvd-prehravace/philips/54303


Cenu si hádam vieš nájsť sama. Ale ako pozerám, ten model 944 je bez TV tunera, čo je čisto jednoúčelové zariadenie. Ten druhý model má síce DVB-T tuner, ale jeho cena je neprimerane vysoká (ak sú toto aktuálne ceny):

http://www.najnakup.sk/Porovnaj_dvd-prehravace-s-obrazom_PHILIPS-PET-1035_120363.html

Za tú cenu máš pomaly notebook s externým TV tunerom so všetkými funkciami, čo má ten prenosný DVD prehrávač a ešte aj viac.

Ak máš dostatok zvyšných peňazí a nie je ti ľúto vyhodiť skoro 400 € za značkový DVD prehrávač, tak si ho kúp. Ale myslím, že je to úplne zbytočné, navyše má malý displej - iba 9 palcov!

Ja som kúpil neznačkový DVD prehrávač (http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140365815802&ssPageName=ADME:X:AAQ:DE:1123) aj rekordér s 10,2" monitorom so zabudovaným dig. aj analógovým tunerom cez eBay za 85 EUR (viď obrázok). Má to aj napájanie z auta, DO, aj obal na upevnenie na operadlo v aute.

Takže ak chceš na tom ušetriť, tak pozri na eBay.
Silvia73
10.02.10,18:53
Ahoj
dakujem za odpoved. Ja mam tie dvd prehr. prestudovane, ceny aj prislusenstvo ale chcela som od niekoho skusenost alebo nazor.Jasne ze tie znackove su drahe ale mali by byt kvalitnejsie, ale tie neznackove sa nekazia ? Ako ten tvoj si s nim spokojny ? Aka to je znacka prosim Ta. A chyta dobra tv signal ? Dakujem za radu
Silvia73
10.02.10,19:36
Treba si vyhľadať na nete nejaké recenzie. Pravdepodobnosť, že by ho tu mal niekto, kto dnes bude čítať túto tému je minimálna. Aktívnym hľadaním nájdeš viac recenzí na tento DVD prehrávač. Napr. tu je pár reakcií:

http://www.lan-shop.cz/diskuse/dvd-prehravace/philips/54303


Cenu si hádam vieš nájsť sama. Ale ako pozerám, ten model 944 je bez TV tunera, čo je čisto jednoúčelové zariadenie. Ten druhý model má síce DVB-T tuner, ale jeho cena je neprimerane vysoká (ak sú toto aktuálne ceny):

http://www.najnakup.sk/Porovnaj_dvd-prehravace-s-obrazom_PHILIPS-PET-1035_120363.html

Za tú cenu máš pomaly notebook s externým TV tunerom so všetkými funkciami, čo má ten prenosný DVD prehrávač a ešte aj viac.

Ak máš dostatok zvyšných peňazí a nie je ti ľúto vyhodiť skoro 400 € za značkový DVD prehrávač, tak si ho kúp. Ale myslím, že je to úplne zbytočné, navyše má malý displej - iba 9 palcov!

Ja som kúpil neznačkový DVD prehrávač (http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140365815802&ssPageName=ADME:X:AAQ:DE:1123) aj rekordér s 10,2" monitorom so zabudovaným dig. aj analógovým tunerom cez eBay za 85 EUR (viď obrázok). Má to aj napájanie z auta, DO, aj obal na upevnenie na operadlo v aute.

Takže ak chceš na tom ušetriť, tak pozri na eBay.
Prosim ta mozes mi poradit presny postup objednavania toho dvd prehravaca a sposob platby ? Neviem nemecky takze si ho neviem cez stranku eBay objednat. Dakujem
Laco-monter
10.02.10,19:42
Ahoj
dakujem za odpoved. Ja mam tie dvd prehr. prestudovane, ceny aj prislusenstvo ale chcela som od niekoho skusenost alebo nazor.Jasne ze tie znackove su drahe ale mali by byt kvalitnejsie, ale tie neznackove sa nekazia ? Ako ten tvoj si s nim spokojny ? Aka to je znacka prosim Ta. A chyta dobra tv signal ? Dakujem za radu
Ja som mal lacný dvd prehrávač z TESCO za 900 SK

stále sa zapínal a dosledok bol,že niečo v ňom odišlo...

Potom všetko išlo , ale prehrával len čierno-bielo bez farieb.:eek:

Teda doporučujem niečo kvalitnejšie.

No zas keď si zakúpiš nejaký PHILIPS alebo SONY,tak Ti to neprehrá napaľované DVD.

Takže zváž...

Ja doporučujem SENCOR .
Silvia73
10.02.10,19:54
pocula som ze sencor tiez nie je bohvieco, nie ? Alebo mas s nim dobru skusenost ?
Laco-monter
10.02.10,19:57
pocula som ze sencor tiez nie je bohvieco, nie ? Alebo mas s nim dobru skusenost ?

Len tie najlepšie !:cool:

Tak ako Ti hovorím, načo je Ti špičkový DVD-prehrávač,keď Ti neprehrá napálene DVD ???:mee:
jojom
10.02.10,20:09
Kupovali sme svokrovcom a kúpili sme niečo priemerne v nay za cca 100€, parametre aké dvd prehra neviem ani ma nezaujimalo, podstaný bol vstup na USB a SDHC kartu. Stačí jedna karta 32Gb alebo key a na rybách to stačí. Správy prip. filmík na večer.
Chobot
11.02.10,09:08
Ahoj
dakujem za odpoved. Ja mam tie dvd prehr. prestudovane, ceny aj prislusenstvo ale chcela som od niekoho skusenost alebo nazor.Jasne ze tie znackove su drahe ale mali by byt kvalitnejsie, ale tie neznackove sa nekazia ? Ako ten tvoj si s nim spokojny ? Aka to je znacka prosim Ta. A chyta dobra tv signal ? Dakujem za radu

Písal som, že je neznačkový. Myslím tým doslova, nie je tam žiadna značka.

Je dobrý, na moje potreby postačuje. Prehráva všetky typy DVD, prehraje aj video DVD aj filmy DivX. Akurát mp4 formát neprehraje. Trochu mám problém s titulkami, lebo nepodporuje diakritiku. Ale vyriešil som to tak, že titulky zakomponujem v PC rovno do filmu. Prehráva aj obrázky a hudbu.

Prehrá súbory z DVD, CD aj z USB kľúča. Má aj slot pre SD kartu, ten som ešte neskúšal.

Analógová TV závisí od sily signálu. Dig. TV mi chytilo vnútri v byte všetky naše programy, čo vysielajú digitálne : STV1, 2, 3, a JOJ. Markíza ešte nevysiela DVB-T. Obraz je pekný, nemá žiadne dead pixels. Myslím, že tú službu, čo urobí značkový, 3x tak drahý prehrávač, splní. Ak by sa aj pokazil, nebude mi ľúto, peňazí, čo by som dal za značkový.

Náš účel využitia: pre dcéru kdekoľvek, kde budeme vonku a prípadne na dlhšiu cestu autom. Alebo na dovolenku. Manželka chodí s dcérou na liečenia, tak ho využijú obe.
Silvia73
14.02.10,21:03
Dakujem,za tak podrobny popis. Ja by som si ho objednala ale na stranke eBay co si mi poslal sa neviem vysomarit kde sa to objednava.Ak ta to neobtazuje budem rada ak mi poradis ako to objednat. &Dakujem este raz
Chobot
15.02.10,09:10
Dakujem,za tak podrobny popis. Ja by som si ho objednala ale na stranke eBay co si mi poslal sa neviem vysomarit kde sa to objednava.Ak ta to neobtazuje budem rada ak mi poradis ako to objednat. &Dakujem este raz

Noo,... neviem či vieš, čo je to stránka eBay....

eBay je najmä aukčná stránka. Najmä aukčná píšem preto, lebo veci tam inzerované si môžeš buď vydražiť, alebo niektoré ponuky, ktorú sú uvedené ako „Sofort kaufen“ si môžeš rovno kúpiť za uvedenú cenu.

V prvom rade sa musíš registrovať. Ako kupujúceho ťa to nič nestojí. Potom si nájdeš nejaký tovar. Ak je tam uvedené „Sofort kaufen“, tak potvrdením uvedenej ceny sa stávaš kupujúcim toho výrobku. Daj pozor, lebo k cene tovaru sa účtuje ešte poštovné. Pri každej položke je uvedené poštovné. Ak nie je, dobré je kontaktovať predajcu súkromnou správou, či vôbec zasiela do zahraničia a ak áno, čo to stojí.

Veci, kde nie je uvedené „Sofort kaufen“ sa dražia. Pri tovare je uvedené, kedy aukcia končí – dátum a čas. Ty si môžeš navrhovať cenu zadaním do okienka “Bieten“. Môžeš kľudne zadať maximálnu cenu, ktorú si ochotná zaplatiť za tovar, eBay automaticky sleduje a porovnáva ponuky ostatných dražiteľov. Pokiaľ ťa nikto neprebije, tak si si tovar vydražila za cenu o niečo vyššiu, ako ponúkol druhý dražiteľ v poradí. (Napr. ty ponúkneš cenu 85 EUR, ale druhý po tebe je ochotný dať len 55 Eur. Preto tovar vyhráš ty za cenu 55,50 EUR. Ak by sa našiel niekto, kto by ponúkol 90 Eur, tak tovar získa on za cenu 85,50, teda vyššiu, ako si ponúkla ty). Doba aukcie sa nepredlžuje, kto ponúkol v tom momente najvyššiu cenu, ten vyhráva.

Ak si tovar vyhrala, treba ho zaplatiť. Treba pozrieť v detailoch dražby, akú formu platby predávajúci akceptuje – môže byť bankový prevod, PayPal, prípadne iné formy. Tovar zaplatíš, predávajúcemu pošleš svoju adresu a on ti pošle tovar. Platíš cenu tovaru + poštovné. Zo zahraničia sa poštovné pohybuje od 6 do 25 EUR.

Pozor pri objednávaní mimo EU, môže sa stať, že budeš platiť clo alebo DPH. Ja som za ten prehrávač zaplatil ešte 12 EUR DPH pri preclení.

AK by si mala otázky k eBay postupom, pýtaj sa.