andrea4211
10.02.10,14:31
Ahojte!
Tri firmy (spolocnici-platcovia DPH) zakladaju sro. SRO bude platcom DPH. Ako mam tomu rozumiet?Dobrovolna registracia §7? Skutocnost, ze firmy -spolocnici su platcami DPH ma nejaku suvislost s novovzniknutou firmou, co sa tyka DPH? Dakujem, prosim poradte.
Zoltán Kovács
10.02.10,14:33
Tie "tri firmy" sú fyzické osoby-živnostníci, alebo právnické osoby? To, že zakladatelia sú platiteľmi DPH nemá súvislosť s registráciou novovzniknutej spoločnosti.
andrea4211
10.02.10,14:37
Tri firmy su SRO. To znamena, ze novovzniknuta sro bude dobrovolny platca DPH?
Zoltán Kovács
10.02.10,14:37
Zrejme áno.
andrea4211
10.02.10,14:39
Velmi pekne dakujem.