Stanislav 1975
10.02.10,15:37
Ahojte, chcel som sa poradiť-zabudol som si minulý rok urobiť s klientom zmluvu o poradenstve a kancelárských prác,čo som mu robil, akú zmluvu treba napísať,podľa akého paragrafu?Obaja sme živnostníci, ďalej je tu jeden menší problém, on mi vyplatil 5000 eur v decembri komplet za celý minulý rok v hotovosti,to som mal asi niekde hlásiť na daňovom úrade,že? Ako to urobiť aby to bolo OK? Treba rozdeliť platbu na viac častí alebo to tak može byť? Ďakujem za rady
Zoltán Kovács
10.02.10,14:39
Ahojte, chcel som sa poradiť-zabudol som si minulý rok urobiť s klientom zmluvu o poradenstve a kancelárských prác,čo som mu robil, akú zmluvu treba napísať,podľa akého paragrafu?Obaja sme živnostníci, ďalej je tu jeden menší problém, on mi vyplatil 5000 eur v decembri komplet za celý minulý rok v hotovosti,to som mal asi niekde hlásiť na daňovom úrade,že? Ako to urobiť aby to bolo OK? Treba rozdeliť platbu na viac častí alebo to tak može byť? Ďakujem za rady

Zmluvu uzavrieť podľa Obchodného zákonníka.
Oznamovacia povinnosť na DÚ bola na jeho strane a nie na tvojej.
veronikasad
10.02.10,14:40
Ahojte, chcel som sa poradiť-zabudol som si minulý rok urobiť s klientom zmluvu o poradenstve a kancelárských prác,čo som mu robil, akú zmluvu treba napísať,podľa akého paragrafu?Obaja sme živnostníci, ďalej je tu jeden menší problém, on mi vyplatil 5000 eur v decembri komplet za celý minulý rok v hotovosti,to som mal asi niekde hlásiť na daňovom úrade,že? Ako to urobiť aby to bolo OK? Treba rozdeliť platbu na viac častí alebo to tak može byť? Ďakujem za rady
Na "bonzáky" bol termín do 31.1. t.r. 1.2. (keďže 31.1. bolo cez víkend)
Stanislav 1975
10.02.10,14:42
Na "bonzáky" bol termín do 31.1. t.r. 1.2. (keďže 31.1. bolo cez víkend)

A teraz ako?rozdeliť tú platbu na dve polovice?to by sa malo nejako dať urobiť...
Zoltán Kovács
10.02.10,14:45
A teraz ako?rozdeliť tú platbu na dve polovice?to by sa malo nejako dať urobiť...

No bonzáky sú povinné pri platbách nad 100 tisíc v starej mene za celý rok úhrnom.
Stanislav 1975
10.02.10,14:46
No bonzáky sú povinné pri platbách nad 100 tisíc v starej mene za celý rok úhrnom.

no to nieje teda dobrá informácia,hmhm
Zoltán Kovács
10.02.10,14:48
no to nieje teda dobrá informácia,hmhm

Malá poznámka: Mňa osobne by to netrápilo. Povinnosť mal on a nie ty. On si nesplnil svoju povinnosť.
Stanislav 1975
10.02.10,14:49
Malá poznámka: Mňa osobne by to netrápilo. Povinnosť mal on a nie ty. On si nesplnil svoju povinnosť.

ozaj a tam je aj nejaká pokuta?
veronikasad
10.02.10,14:51
Malá poznámka: Mňa osobne by to netrápilo. Povinnosť mal on a nie ty. On si nesplnil svoju povinnosť.
Zolo nesúhlasím, ZD si znižoval Stano, on mal nahlasovať.
Zoltán Kovács
10.02.10,14:54
Zolo nesúhlasím, ZD si znižoval Stano, on mal nahlasovať.


Stano píše: on mi vyplatil 5000 eur. Takže Stano prijal bubáky....
veronikasad
10.02.10,14:56
Stano píše: on mi vyplatil 5000 eur. Takže Stano prijal bubáky....
no teraz už neviem, je to napísané tak ...
Zoltán Kovács
10.02.10,14:59
no teraz už neviem, je to napísané tak ...

No príjemca peňazí sám seba nemá bonzovať predsa......