Nyyankees
10.02.10,14:58
Dobry den,

pridavam otazku mojej znamej, ktora tu nie je zaregistrovana ale aj mna poprosila o info. Toto je jej otazka:

_______________________
"""
Dobry den,

pracujem ko recepcna v malom hoteli v Kosiciach. Zamestnavatel dostal pokutu za to, ze vykonaval zmenarensku cinnost bez nejakeho dokladu (neviem o co ide, priblizne je to takto). Teraz musime do prace priniest vsetky recepcne vypis z RT a maturitne vysvedcenie.

Zmenarensku cinnost vsak ja nemozem vykonavat - nakolko nemam dokoncene stredoskolske vzdelanie. Existuje nejake riesenie?? Alebo musim v praci skoncit???



Nasla som toto:

Fyzická osoba , musí na udelenie devízovej licencie spĺňať tieto podmienky (§ 6 ods. 3 Devízového zákona):
a-byť dôveryhodnou osobou,
b- dosiahnuť vek najmenej 18 rokov,
c- byť plne spôsobilá na právne úkony,
d- mať ukončené úplné stredné vzdelanie alebo úplné stredné odborné vzdelanie,
fyzické osoby, prostredníctvom ktorých sa bude vykonávať povolená činnosť, musia spĺňať podmienky podľa písmen a) až d).


Lenze ja D, nesplnam. Co robit? Zamestnavatel chce so mnou ukoncit pracovny pomer (teda nechce, ale mysli si ze musi). Musi?

_________________


Dakujem, ak by ste vedeli poradit....
Danila
10.02.10,14:18
To, že zamestnávateľ vykonával zmenárenskú činnosť bez riadne zaznamenanej činnosti v ŽL, či KL nie je problém Tvoj, ale Tvojho zamestnávateľa. A nemá najmenší dôvod k ukončeniu pracovného pomeru. Pre Teba je podstatné pracovné zaradenie recepčnej a popis práce na základe pracovnej zmluvy.
Nyyankees
10.02.10,14:30
V pracovnej zmluve má uvedena ale aj: "Zmenarenske sluzby - nakup penaznych prostriedkov v cudzej mene za slov. menu"

Ide skor o to, ze ci ako recepcna musi mat stresne odbodne vzdelanie, alebo teda vlastne ide skor o to, ze musi robit aj taketo sluzby, alebo ich nesmie robit ale moze ostat pracovat?


Dalsia otazka smeruje na - no, jedna jej kolegina maturovala na skole, ktora uz neexistuje. Ma fotokopiu maturitneho vysvedcenia. Ako si narodna banka toto overi? Ci neoveruju?
Danila
11.02.10,07:57
V pracovnej zmluve má uvedena ale aj: "Zmenarenske sluzby - nakup penaznych prostriedkov v cudzej mene za slov. menu"

Ide skor o to, ze ci ako recepcna musi mat stresne odbodne vzdelanie, alebo teda vlastne ide skor o to, ze musi robit aj taketo sluzby, alebo ich nesmie robit ale moze ostat pracovat?


Dalsia otazka smeruje na - no, jedna jej kolegina maturovala na skole, ktora uz neexistuje. Ma fotokopiu maturitneho vysvedcenia. Ako si narodna banka toto overi? Ci neoveruju?Bankovému dozoru podlieha zamestnávateľ, ako prevádzkovateľ, a nie jeho zamestnanci... On zodpovedá za Vašu činnosť odbornou kontrolou. A vymeniť eurá za čokoľvek vie dnes každý. Vôbec nerozumiem, o čom Tvoj ZĽ točí.......:)
Nyyankees
11.02.10,11:26
Fyzická osoba , musí na udelenie devízovej licencie spĺňať tieto podmienky (§ 6 ods. 3 Devízového zákona):

a byť dôveryhodnou osobou,

b dosiahnuť vek najmenej 18 rokov,

c byť plne spôsobilá na právne úkony,

d mať ukončené úplné stredné vzdelanie alebo úplné stredné odborné vzdelanie,
f
yzické osoby, prostredníctvom ktorých sa bude vykonávať povolená činnosť, musia spĺňať podmienky podľa písmen a) až d).


O tomto. Narodnej banke musime dorucit vypis z RT a maturitne vysvedcenie. Overuje si to narodna banka? Myslim to maturitne? Nakolko je to len kopia?